Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jasko už začala chystat věci pro miminko

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Jasko (31. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

Tak nám začal nový školní rok a s ním přišel, zdá se, i podzim. 

Změna v počasí je dost citelná a já najednou s hrůzou zjistila, že se do ničeho neobleču a kromě krátkých legín a šatů nemám naprosto nic na sebe. Vím, že my ženy často říkáme, že nemáme nic ve skříni a tak podobně, ale já jsem vážně v šoku. Jediné kalhoty nedopnu, ani bokovky. Mám bříško hodně nízko, takže prostě smůla. Jelikož v nejbližším okolí není obchod s těhotenskou módou a ani si netroufnu něco objednat na internetu, nezbylo mi, než čekat na víkend a uprosit manžela, aby mě vyvezl na nákupy. Naštěstí mám kolem sebe několik dobrých dušiček, které mají ve skříni těhotenské rifle a už je nepotřebují, tak se nakonec nakupování nekonalo a mám minimálně patery rifle, dvě sukně a dokonce i tepláky. Zima může klidně uhodit a nám s miminkem bude teplo. 

V pondělí jsem byla na krevním odběru

Výsledky se dozvím za 14 dní, ale předpokládám, že bude vše v pořádku. Začíná mě hodně tlačit spodek a neustále chodím čůrat. Záda jsou teď trochu lepší, tak snad jsem to nezakřikla.

Děti zvládly začátek školy na jedničku

A  v úterý nám nastal veliký den D, na který se jedno moje dítě velice těšilo a druhé vůbec. Nakonec to oba dva zvládli parádně.

Rodíme ONLINE 2015

Vašík si sedl s naším sousedem, kterého zná od malička, tak snad to klukům vydrží a nebudou se vzájemně vyrušovat. Je jich ve třídě 9 třetáků a 13 čtvrťáků. Za třídní učitelku mají manželovu tetu, takže o něj bude báječně postaráno. Učí je na výtvarku a pracovní činnosti, na ostatní předměty mají různé učitelky a učitele. To bude pro Vašíka nezvyk, ale snad se s tím nějak popereme.

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

A Kačenka si sedla s jediným chlapečkem kterého ze třídy zná a to s Adámkem. Je jich ve třídě 8 prvňáčků a asi 9 páťáků. Mají na všechny předměty stejnou paní učitelku akorát  na tělocvik a výtvarku někoho jiného. Kačenka je nadšená hlavně z těch starších dětí a trochu se bojím, aby nám domů nenosila nějaké nevhodné výrazy a tak podobně.

Od druhého školního dne chodí do družiny, aby se trochu víc seznámili s dětmi. Kupodivu se jim tam velice líbí a chtějí tam chodit i ráno před vyučováním. Jelikož škola začíná v 7:15 hod, tak se snažíme tam dorazit na 7 hod, aby si ještě trochu pohráli a poslechly pohádku, kterou paní družinářka vždy ráno čte. Obědy jim moc nechutnají, tak aspoň snědí vždy celou svačinu, co jim nachystám a doma nemusíme nic vyhazovat. :-)

Inzerce

Každé ráno je tam vodím a odpoledne si je zase vyzvedávám. Jeden den je vyzvedla babička. Škola je od nás asi 10 minut chůze a musím říct, že je to pro mě čím dál náročnější. Děda i teta učitelka mi nabízela, že by je tam ráno vodili, nebo dokonce vozili autem, ale Vašík zatím protestuje, je to zatím pro něj těžké a ve mně má aspoň trochu jistoty. Tak uvidím, jak dlouho to budu zvládat a jak si rychle zvykne, protože s miminkem to pak bude náročnější. 

Už jsem začala prát oblečky na miminko a objednala kočárek

Také jsem se pustila do praní pidi obleček na miminko, moc mi jich po dětech nezůstalo, spíš nějaké retro kousky po mě a po manželovi. Mám dokonce jedny plně funkční dupačky , kterým bude v létě 50 let. Jsou po mé sestře milované. 

Také jsem si objednala kočárek a pomalu si dávám dohromady výbavičku. Zjistila jsem, že mi toho po dětech moc nezbylo, většinu jsem rozdala nebo prodala. Vaničku na koupání už nám několik let okupují na Vánoce kapříci a kartáč na vlásky má zase Kačenky panenka. :-)

Inzerce

Přeji všem maminkám další pohodový týden.

Jana

 
 
Silvia (38. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

Už to máme skoro za pár

Doma jsme nyní jednom kole, chystáme a uklízíme, aby vše bylo nachystané. Pokojíček pro malou momentálně vyklizen a vymalován, příští týden by nám mělo být dovezeno lino, tak se už těšíme, abychom se více pohli, protože pak nás čekají ještě skříně a konečná úprava. Potom všem můžu teprve začít prát a chystat věcičky, které budou potřeba. Čas nás hodně začíná tlačit, ale věřím, že to zvládneme a stihneme.

Jak pokračuji s rekvalifikací?

Příští týden mne čekají závěrečné práce s manikúrou a testy. Budu se pak moci věnovat pedikúře a kosmetice, 2 dny v týdnu pedikúra a 2 dny manikúra. Všechny kurzy mne velice baví, doufám, že budu šikovná a budu si tím tak trochu přivydělávat. Na manikúře jsem v týdnu doplňovala acryl a dělala nové nehty se shellacem. Shellac je permanentní lak, který je kvalitnější a šetrnější než gel-lak. Unikátní nová technologie (pouze zn. CND Shellac) umožňuje nejšetrnější aplikaci bez jakéhokoliv poškození nehtů. U ostatních gel-laků je nutné povrch nehtů přepilovat pilníkem a při odstranění gel-lak odbrousit. Před nanesením a při odstraňování CND Shellacu se nehty nepilují, proto nedojde k sebemenšímu oslabení nehtů. Tento lak se nanese na přírodní nehet a vydrží až 3 týdny. CND Shellac je ideální pro ty, kdo nechtějí umělé nehty a chtějí mít své přírodní nehty stále stejně zdravé jako předtím a přitom bez olupujícího se laku na nehty. Odstranění schellacu je jednoduché i přesto, že se lak tvrdí v UV lampě, odstraní se za pomocí acetonu jako běžný lak. Na kosmetice jsem prováděla povrchové čištění pleti, masáž dekoltu a obličeje, formování obočí a barvení řas a na pedikúře jsem se skamarádila se skalpelem, už se nebojím trochu zabrat.

Rodíme ONLINE 2015

Byla jsem na prvním CTG vyšetření – kardiotografii

Kardiotokografie neboli CTG vyšetření, někde také užívají zkratku KTG je přístrojové monitorování srdeční činnosti plodu a děložních kontrakcí. Tyto parametry jsou zaznamenávány a z výsledného grafu lékař nebo porodní asistentka ihned poznají, jak se miminku uvnitř matčina těla daří. Daří se nám skvěle, až na to, že se malé moc monitoring nelíbil. Paní sestřička mne usadila do křesla, navlékla mi dva pásy se sondou a řekla, že mám vždy zmáčknout čudlík, až ucítím, že se malá pohne, zhruba 3x bych měla cítit větší pohyb a za 20 minut si přijde pro výsledky. Malá se za tu celou dobou hemžila mnohem víckrát, těžko říct jaké pohyby měli na mysli. Před další kontrolou se musím zeptat, malá se hýbala skoro pořád a tak mi vyšlo celkem 11 zmáčknutí. Paní doktorka mi však řekla, že je vše pořádku. Streptokoka nemám, ale otočit se malá zatím nehodlá. Když nebude otočená do příštího týdne, tak mne pošle na kontrolu do porodnice, kde budu chtít rodit a budu se s nimi domlouvat co a jak dál. Nyní budou kontroly častější, další  nás čeká už příští týden. 

Koncem týdne jsem byla také na vyšetření na alergologii

Spirometrie mi dopadla dobře, a tak mi pan doktor předepsal pouze prášky, které pravidelně užívám a díky nimž se mi lépe dýchá. Vytiskl mi lékařskou zprávu, kterou předám paní gynekoložce a v porodnici, kde budu rodit, aby byli v obraze. Na alergologii se ukáži až v lednu, krom toho, že si budu chodit samozřejmě pro medikamenty. V lednu mi pak pan doktor provede celkové nové vyšetření, kde se dozvím, na co jsem a nejsem alergická, jaká alergie se zhoršila, zlepšila či nejlépe vymizela. 

Přeji vám všem pohodový vstup do nového školního roku, klidné těhotenství a příští týdne opět na slyšenou! 

 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jasko už začala chystat věci pro miminko - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×