Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Silviino miminko se ještě neotočilo

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Jasko (29. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

Další týden máme úspěšně za sebou

Bříško teď neuvěřitelně rychle roste a malý kope čím dál silněji. Je sranda, jak si najednou vzpomínám, že v minulých těhotenstvích to bylo úplně stejné a že je až k neuvěření, jak se vše zapomene. Třeba to, že se vlastně nedá vůbec spát, že není poloha, ve které by se dalo spát celou noc a při každé změně polohy se bolestí dokonale probudím a další hodinu se snažím zabrat, usnu na půl hodiny a zase se otáčím a zase a znova. A ráno jsem jak po maratonu a nemůžu se vyhrabat z postele a celý den funguji tak na půl. A nejhorší je, jak se zase večer těším, že už konečně jdu spát a přitom vím, že se vůbec nevyspím :-D. Nebo mě chytají křeče do nohou a brní mi ruce. Já jen nechápu, že jsem na tohle vše mohla zapomenout, vždyť už jsem si tím dvakrát prošla a vždy to až do porodu takhle bylo. Je také pravda, že jsem o 10 let starší, než při prvním těhotenství a tělo je asi více citlivé a asi i hůř snáší nevyspání a celkovou péči o větší rodinu a větší dům. Při prvním těhotenství jsem vlastně vůbec nic nemusela dělat a teď nevím, kam dřív skočit.

Snažíme se nastolit trochu režim

Také se snažíme nastolit nějaký předškolní režim, což se nám vůbec nedaří. Jen se tím nervuji já a děti mají na vše dost času a chtějí si hrát a chodit dlouho spát a ráno pozdě vsávat, ach jo. :-D

Děti ještě pojedou k babičce

Příští týden vezeme děti ještě k babičce na necelý týden, tak se těším, že budu mít víc času na vybalování a přebírání věcí, hlavně u nich v pokojíčku. Jelikož jak teď něco vytáhnu z krabice, nutně si s tím potřebují hrát a není šance tomu najít místo, natož to uklidit. Tak jsem si řekla, že se o to pokusím, až budou pryč, abychom to do začátku školního roku stihli.

Manžel od pondělí nastoupil do práce

Dělá trochu něco jiného než doposud, tak je to pro něj dost náročné a je hodně unavený. Doufám, že si brzy zvykne a naučí se vše potřebné. Moc mu fandíme, ale kromě chystání svačiny a oběda, pro něj zas až tak moc udělat nemůžu. 

Výlet do ZOO

Na odreagování jsme si na neděli naplánovali výlet do zoo v Jihlavě. Mají to tam celé předělané a moc hezké. Počasí nám přálo a báječně jsme si to užili, hlavně já. Byl to vlastně první pořádný výlet za celé prázdniny, který jsem s dětmi absolvovala. Jinak kvůli stěhování a nevolnostem to letos byla bída. Ale nezoufám, vynahradíme si to příště i s miminkem.

Autobusem na nákupy

Také jsme s dětmi vyzkoušeli cestování autobusem do nejbližšího města na nákupy. Zatím nemám své auto a manžel tím naším jediným jezdí do práce, tak zbyl jen autobus. Čekala jsem, jestli cestou neporodím, tak vyskákaná jsem už dlouho nebyla. Nenapadlo nás totiž nic lepšího než si sednout úplně dozadu, kde to snad drncá nejvíc :-D. Cesta trvala naštěstí jen asi 20 minut. Po nákupech nás tatínek vyzvedl autem a s blaženým pocitem, co jsem toho sehnala, jsme se vraceli domů. 

Ahoooj

Silvia (36. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

S miminky na nákupech

v týdnu jsme měly s kamarádkou Luckou naplánovaný výlet na chatu na pár dní i s její skoro roční holčičkou Natálkou, ale bohužel počasí nám nepřálo, a tak jsme nakonec nikam nejely a zůstaly v Brně. Řekly jsme si, že i přesto den využijeme. Předtím než jsme se rozhodly neodjet na chatu, jsme se setkaly ve Vaňkovka gallery, kde měla Lucka sraz ještě s jednou kamarádkou, která také má také roční holčičku Nelinku. Vytvořily jsme tak pěkné trio, dvou kočárků a velkého bříška. Měla jsem tak příležitost hned dvou odlišných ukázek miminek na nákupech. Natálka se moc dobře nevyspinkala a tak byla trochu rozmrzelá a poplakávala, naproti tomu Nelince se dařilo, byla živá, chtěla si povídat a stále vylézat z kočárku. Byla to sranda. Na druhý den jsme se rozhodly jet do Olympie na menší nákupy a na kafíčko. 

Začaly rekvalifikační kurzy

V tomto týdnu mi začaly i zmiňované rekvalifikační kurzy. Kosmetický kurz, manikérský kurz a pedikérský. Všechny kurzy jsou od pondělí do čtvrtka dopoledne, na pedikúře se mohu domluvit i na odpoledne a tak kurzy různě časově střídám. Den mi tak utíká ještě mnohem rychleji, jelikož se učím nové věci, které mne baví, a vstřebávám nové informace. 

Záskok těhotenského cvičení

I tento týden bylo cvičení příjemné a maminky spokojené. Zatím to byl můj poslední naplánovaný záskok za paní lektorku, ale doufám, že ještě nějaký do porodu stihnu. Pokud ne, tak si také budu užívat cvičení z pohledu maminky a soustředím se více na sebe a malou. 

Pravidelná kontrola na gynekologii

Konečně jsem se znovu dočkala pravidelné měsíční kontroly na gynekologii a viděla malou, nečekaně zase otočenou zády. Paní doktorka nám řekla, že je v pořádku, že se má dobře, jen že se stále nechce otočit, ale že na otočení máme ještě trochu času. Pokud se neotočí i do další kontroly, objednám se k paní fyzioterapeutce a vyzkouším metodu paní Mojžíšové. Metoda paní Mojžíšové je rahabilitační metoda, která uvolňuje spazmy v oblasti pánevní, ale i po celé délce páteře, a pomáhá tak přijetí těhotenství nebo jeho následné udržení v děloze či k přirozenému otočení miminka. Jde o metodu, při které se 6 týdnů 2x denně cvičí speciální soubor cviků. Ty mají za úkol připravit oblast páteře a pánevního dna na následné mobilizace. Příští návštěvy na gynekologii budou již častější až do porodu, čeká nás za 14 dní tzv. první monitoringová kontrola – kardiotokograf. 

Kromě toho, že jsem byla na pravidelné měsíční kontrole, jsem se byla podívat na porodní sál a pokoje v porodnici na obilním trhu. Sál i pokoje jsou v moc dobrém stavu a pěkné, doufám, že se mi zde bude i tak dobře rodit. 

Inzerce

Poslední grilování

Koncem týdne jsme uspořádali menší grilovačku pro naše přátele, sluníčko sice nevysvitlo, ale nebyla zima a tak se grilovačka také vydařila. Domnívám se, že už to byla naše poslední grilovačka v tomto roce. 

Všem maminkám přeji další poklidný týden těhotenství a v novém měsíci naslyšenou.

 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Silviino miminko se ještě neotočilo - diskuze

 • Děkuji Nadi, doufám že se malá brzy otočí a budu rodit přirozeným porodem   necháme to, ale na malé, jakou variantu si zvolí  
  Silvia.H   | 01.09.2015 23:33:09
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jani, taky se snažíme trochu děti dostat zase do latě. Naštěstí mají od včerejška soustředění, na které musí vstávat, tak se nám to i celkem daří.

  Silvi, držím palce s otočením malé. Naší Hani se tehdy taky vůbec nechtělo, ale nakonec se otočila :)
  nadule1   | 27.08.2015 07:37:47
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×