Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: rozloučení s prázdninami

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Jasko (30. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

Tak už nám zbývá posledních 10 týdnů do termínu. Utíká to jako voda, a to je dobře. 

V pondělí jsme měli jet s dětmi k jejich nové dětské lékařce, ale jelikož zatím nemá zdravotní dokumentaci od pana doktora z Kutné Hory, tak jsme to odložili. Docela mě to štvalo, protože o tu dokumentaci žádala v půlce července, ale je fakt, že jsou dovolené a tak se to asi pozdrželo tím. 

Konec prázdnin s babičkou

V úterý jsme vezli děti do Brodu k mojí mamce, aby si ještě užily konec prázdnin s babičkou. Přeci jenom je to jiné než doma. Mamka je na ně moc hodná a oni toho využívají, lumpíci. Na středu měli naplánované dětské odpoledne organizované psychiatrickou léčebnou, byli tam už vloni a moc se jim tam líbilo. Letos toho prý moc neviděli, jednak přišli o hodinu později....museli dokoukat pohádku v televizi, a pak se Kačenka rozhodla, že si nechá namalovat na obličej a tak asi tři čtvrtě hodiny čekali ve frontě. Velice je prý zajímali stánky, a co se kde dá koupit.

Lékař mi předepsal další léky

Já jsem se ve středu vydala na kontrolu k panu doktorovi. Dostala jsem přidané prášky na uvolnění a lepší spaní a také něco na pálení žáhy a zklidnění žaludku. Vypadá to, že se pan doktor vyžívá v předepisování léků a vitamínů, už toho beru víc jak moje mamka :-), ale je pravda, že je mi lépe a opravdu se vyspím a netrápím se.

Opět mi dělal ultrazvuk a i já jsem tentokrát zřetelně viděla pindíka, takže už nejspíš nebudeme  na pochybách. A na Vojtu se všichni moc těšíme. Velikostně odpovídal 29. - 30. týdnu akorát hlavička byla 31. týden. Prý je to normální, akorát se to asi bude hůř rodit. Tenhle humor fakt miluji. :-)

Inzerce

Od sestřičky jsme dostala papíry do porodnice, které si máme doma v klidu vyplnit a vzít pak s sebou k porodu....uááá ono se to už vážně blíží. Příští týden mám přijít na krev.

Během nepřítomnosti dětí, jsme konečně dovybalila pokojíček, bylo to velice náročné, hlavně poslední krabice s označením "Kačenka drobnůstky nezařazené". V té bylo naházeno vše možné, co zbylo v pokojíčku po stěhování a sbalení velkých či jinak tematicky roztříděných hraček. Ale zvládla jsem to. Jediné co mě mrzí, že jsem ten UKLIZENÝ pokojíček nestihla vyfotit, už nikdy to tam takové nebude.

Inzerce

Rozloučení s prázdninami

V sobotu se tu u nás v obci konalo rozloučení z prázdninami, organizované místními hasiči a svazem žen. Tak manžel ráno dojel pro děti k babičce a užili jsme si odpoledne plné soutěží a her. Vašíkovi se nejvíce líbilo střílení ze vzduchovky a Kačence chození po provazu. Za každou soutěž dostali nějakou drobnou odměnu. Pitíčko, bonbon, lízátko, tatranku a tak podobně. Najedli jsme se bramboráků, uzeného masa a klobásy, zakousli to mufínkem a zajedli zmrzlinou a ubírali se k domovu.

Kačenka jde do první třídy

Příští týden nás čeká první školní den. Kačenka se do první třídy těší a každý den si chodí koukat na aktovku a zkouší si bačkůrky. Vašík jde do třetí třídy, těší se prý jen trochu, spíš se bojí. Tak si moc přeji, aby to zvládly a líbilo se jim tam.

Ahoj za týden.

 
Silvia (37. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

Inzerce

další týden za námi, s ním i nové zážitky a poslední srpnový, pro  některé prázdninový týden.

Manikérský, pedikérský a kosmetický kurz

Jak jsem se již v předchozím týdnu zmiňovala, začaly mi rekvalifikační kurzy. Hned na začátku týdne jsem měla manikérský a kosmetický kurz. Uprostřed a na konci týdne pedikérský kurz. Jelikož jsem si zaplatila více kurzů, tak je různě časově střídám, abych toho stihla co nejvíce, takže jsem měla manikérský kurz na 9 hodinu a kosmetický na 11 hodinu. Na manikérském kurzu jsem dělala svoje první acrylové nehtíky. Modelka i paní lektorka byly s modeláží moc spokojené.

Rodíme ONLINE 2015

Na kosmetickém kurzu mne čekala masáž dekoltu a obličeje. Nezdá se to, ale zapamatovat si tahy a provést je příjemně není zas tak jednoduché, jak to na pohled vypadá. Budu muset hodně trénovat. Na pedikérském kurzu jsem na začátku týdne byla divák a na konci mne čekalo první škrabání skalpelem tzv. mokrá pedikúra. Musím podotknout, že jsem držela skalpel úplně poprvé v ruce, tudíž jsem měla z něho respekt. Čím více nohou, tím stresík odpadává a i sama jsem se divila, že jsem měla radost, jak přebytečná kůže pěkně odpadává. :D Tato metoda se používá již řadu let. Procedura začíná koupelí nohou v lázni, kde se změkčuje pokožka po dobu cca. 10 - 15 min, aby došlo ke změkčení otlaků a mozolů, a uvolnění nečistot, poté se nohy osuší a začne se skalpelem odstraňovat přebytečná kůže, otlaky, pokud se objeví kuří očko, tak se odstraní za pomocí štipek (speciálních nůžek), následuje úprava nehtů a na závěr se nohy ošetří alpou, olejem či krémem a provede se masáž chodidel a lýtkových svalů. Závěrečnou masáž ve studiu neprovádíme, jelikož máme po hodině objednané zákaznice, tudíž bychom práci nemohly stíhat. Masáž zákaznicím kompenzujeme výbornou cenou za malý poplatek 30 Kč za celou pedikúru v rámci rekvalifikačních kurzů. Na pedikúře se tedy nestíháme otáčet. Obávaly jsme se mého bříška a sklonu, ale nakonec si vždy najdu dobrou polohu, ve které mohu bez problému pedikúru provádět, aniž bych ublížila miminku či mne bolela záda. Při pedikúře používám na ochranu rukavice a ústenku.

Co se týče těhotenského cvičení, paní lektorka se vrátila z dovolené a zatím záskoky nepotřebuje, tudíž sama chodím cvičit, a tak si užívám procvičování vlastního těla a relaxace.

Jak se cítím já?

Rodíme ONLINE 2015

Protože mám stále co dělat, tak ani moc nevnímám, že by se mi špatně dýchalo či měla nějaké větší obtíže. Jediné na co si nemohu stále zvyknout a chybí mi, je spaní na břichu. Bříško pěkně roste a malou více vnímám, díky tomu jak má méně místa. Občas mi dá takovou kopačku, že se sama divím, jak to kůže může vydržet a neprasknout. Zatím musím zaklepat, žádná strie nevyskočila, domnívám se, že to bude pravidelným mazáním bříška ráno, odpoledne i večer. Příští týden nás čeká první monitoringová kontrola, na kterou se těšíme.

Všem maminkám přeji krásný zbytek srpnových dnů a v září naslyšenou.

Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Rozloučení s prázdninami - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×