Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Monitor ukazuje první slabé kontrakce

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Jasko (37. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

opět se po týdnu hlásím. Po pravdě jsem si myslela, že už touto dobou budu po porodu, pan doktor to tak hezky nastínil, ale miminku se v bříšku zatím líbí. Tak vyčkáme.

Během minulého týdne mi bylo vcelku dobře. Bříško kleslo a to se hned lépe dýchá, ale zase se hůř ohýbá a více bolí záda. 

V úterý jen manžel s Vašíkem na kontrolu kvůli rovnátkům

Původně jsem si před půl rokem myslela, že tam pojedu s nimi, ale dvouhodinovka tam a dvouhodinovka zpět by mě asi odrovnala. Kontrola dopadla dobře a s panem doktorem domluvili, že se přehlásíme k někomu jinému, někomu blíž k našemu současnému domovu.

Cestou nazpátek se stavili u babičky v Brodě a naložili mojí sestru a dovezli jí k nám. Měla celý týden dovolenou, tak jsem byla moc ráda, že ji chtěla trávit u nás. Moc mi to pomohlo, báječně jsme popovídaly, probraly kde co všechno a hlavně mi moc pomohla s úklidem. Už mi to teď nějak moc nejde od ruky. Děti se na ní upnuly a já mohla chvilku vydechnout. :-)

Kontrola u gynekologa – na monitoru už jsme viděli kontrakce

Ve středu mě čekala pravidelná týdenní kontrola u pana doktora. Na monitoru už se ukazovaly kontrakce, zatím velice slabé. Miminko už bylo nízko v pánvi a já otevřená na 1 cm. Kladl mi na srdce, že jako třeti rodička můžu mít porod velice rychlý, tak abych na nic nečekala a při odtoku vody nebo při pravidelných kontrakcích okamžitě jela do porodnice. Tyto zprávy mě velice potěšily a hned odpoledne jsem si raději zajistila rezervaci nadstandardního pokoje v porodnici. Ne že bych nemohla být na klasickém pokoji, a možná to i tak dopadne, ale trochu jsem se na porodnici začala vyptávat a zajímat se a nadstandard mi přišel jako nejlepší řešení. Tak snad to vyjde.

Čekají mě jaterní testy

Zmínila jsem se před panem doktorem, že mě strašně svědí celé tělo, hlavně nohy a ruce. Říkal, že to může být jen třeba alergická reakce a že se také může stát, že přestávají stíhat játra a tak si mě objednal na pátek na jaterní testy. Výsledky budou až příští týden. Pokud by se to potvrdilo, bylo by ideální co nejdříve porodit. Jelikož mi ale porod nemůžou vyvolávat, čekal by mě nejspíš císař. Tak prosím, prosím ať je to jen nějaká alergie a zvládneme to.

Nákup zimních bot

V sobotu dopoledne jsme se vydali na nákupy. Kačenka nutně potřebovala zimní boty, jelikož v těch podzimních jí je zima a z loňska žádné neobuje. Sehnali jsme nakonec krásné, i když lehce dražší než jsme plánovali, ale co už. Já jsem si také pořídila zimní botky. Jelikož si nejsem schopná momentálně zavázat tkaničky, prostě se k tomu neohnu a jiné zimní než tkaničkové nemám, padla volba na zip. Jsem za ně moc ráda, usnadní mi to práci. :-)

Degustační večer jako ve sklípku

Sobotní večer patřil zábavě pro dospělé. Děda hlídal naše děti a babička děti od švagrové a my dospělí se šli bavit. Zorganizovali jsme si degustační večer alá sklípek. Každý donesl nějaké víno a občerstvení, připravil si přednášku a zábava mohla začít. Vloni touto dobou jsme seděli v opravdickém sklípku v Mikulově, ale letos většina z nás nemohla mimo domov, tak proto. Já si teda degustaci odpustila a "pochutnávala" jsem si na nealko šampusu, pokořila jsem celou lahev. :-D Byl to báječný večer. Manžel měl sice trochu strach, kdybych přeci jen měla začít rodit, jak by mě tam dopravil, ale i to by se případně zařídilo, ale nakonec nebylo potřeba.

Týden utekl jako voda. Příští týden nám konečně přijdou montovat dveře, tak se moc těšíme.

Jana

Inzerce
 
 
Podle deníčku Jasko zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Monitor ukazuje první slabé kontrakce - diskuze

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce