Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jaké to bude mít doma miminko?

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Jasko (28. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj milé maminky.

Škola volá - a tak jsme se vydali na nákupy

Strašně mi ten čas utíká, nedávno začínaly prázdniny a teď už pomalu končí. S dětmi jsme v týdnu nakupovali věci do školy. Kačenka si vybrala stejné bačkory, jako měla její kamarádka ve školce Beátka. Na Vašíka v jeho velikosti nic neměli, tak jsme nakonec pořídili pantofle, tak snad to projde. Oba si vybrali nové desky na sešity, koupili jsme obaly podle seznamu ze školy, štětce, pastelky, folie. Vašíkovi kufřík na výtvarku. No byla toho spousta, snad jsme na nic nezapomněli a budou moci 1. září směle vykročit do první a třetí třídy. Kačenka se už moc těší a skoro každý den si věci prohlíží a rovná v aktovce. Vašík se netěší, bude to pro něho veliká změna, ale určitě to zvládneme.

Hlášení změn v bankách a na úřadech

V pondělí jsme si byli vyzvednout nové doklady na úřadu a nahlásit změny v bankách a pojišťovnách, v tom teple to byl fakt očistec. Ale nebylo na co čekat, jelikož manžel příští pondělí nastupuje do práce a do města se tak bude obtížné dostat.

Jaké to bude mít doma miminko?

Ve čtvrtek nás poctila návštěvou moje sestra se synem, snachou a vnoučkem. Byl to krásný den. Vzali jsme je do řeky, kde se všichni příjemně ochladili. Děti si pohrály s malým Kubíčkem a poznaly, co to obnáší mít doma miminko. Kubíčkovi je rok a nenechá nic na pokoji. Děti tak zjistily, že před bráškou budou muset mít vše uklizené, jinak jim to bude stejně jako Kubíček brát. :-)

Manžel byl tento týden posední týden doma, tak se snažil co nejvíce mi pomoct s vybalováním, ale také bylo potřeba dělat kolem dřeva venku, takže bych řekla, že si pořádně máknul. Hlavně v těch vedrech to bylo náročné.

Inzerce

Jak se cítím já?

Já už se sotva valím, ne že bych tolik přibrala, ale nezvládají to kyčle a záda. Objednala jsem si ten těhotenský pás a musím říct, že je to parádní věc. Zpevní kyčle a nadnese bříško, takže se ta váha trochu rozloží a nemám tak veliké bolesti. Akorát se s ním nedá moc sedět, takže ho nosím, když pracuji a na odpočinek ho sundávám. Můžu ho všem nastávajícím maminkám jen doporučit.

V noci spím velice špatně, často i dvě hodiny nespím a jen se převaluji, je to velice stresující, ale pamatuji si, že u přechozích těhotenstvích to nebylo jiné, takže to prostě musím nějak vydržet. 

Také se objevilo mou nenáviděné pálení žáhy, brrrrrrrrrrrr. :-D

Inzerce

Přeji všem maminkám krásné těhotenství a sama si přeji, aby už se konečně trochu ochladilo, i když netuším, jak třeba v dešti zabavím děti, jsou teď zvyklé být stále venku a koupat se. :-D

Jana

Inzerce

Silvia (35. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

v tomto týdnu jsem měla více volna a tak jsem převážně relaxovala, týden mi utekl rychlostí blesku. Teploty byly stále vyšší, s tím i dusno. 

Začátkem týdne jsem měla záskok těhotenského cvičení

Cvičení pomáhá odbourávat stres a připravuje pánevní dno a celkově tělo na porod, proto je o těhotenské hodiny zájem a maminky se musí dopředu rezervovat prostřednictvím internetových stránek. Většina maminek se snaží chodit na cvičení pravidelně, díky tomu bývají hodiny plné a nabité energií. Maminky se cítí stále výborně i přesto, že mají například týden do porodu, jsou prostě skvělé. Moc si vážím toho, že mohu být součástí a lektorovat tyto druhy lekcí. Po hodinách odcházím vždy pozitivně naladěná a příjemně uvolněná.

Zavařování okurek

Přítel objednal 15 kg okurek. Původně jsem měla v plánu pomoci, představovala jsem si to však, jak Hurvínek válku, že budu sedět a omývat okurky a vkládat následně do sklenic. Skutečnost byla jiná. Okurky se nechaly dát vyprat, pak se omývaly v dřezu, následně se vložily do sklenic se zeleninou a daly se zavařovat do trouby. Nemohla jsem celou dobu stát u dřezu, omývat okurky, vkládat je do sklenic se zeleninou a zavařovat je v troubě, bohužel mi to bříško nedovolilo. Poslední dobou, čím je bříško větší a větší, mám větší problém se ohýbat. Práce se tedy ujal přítel s mojí mamkou. Celkem zavařili 60 sklenic za 4 hodiny. Byla to fuška, jsou moc šikovní, ale obávám se, že přes všechnu jejich snahu okurky rychle zmizí. Přislíbila jsem příteli, že příští rok mu pomůžu osobně.

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

Výborná zmrzlina od kamarádky

V průběhu týdne jsem byla vyslána pro zmrzlinu ke kamarádce Katce, jejichž rodina vlastní zmrzlinářství a sama Kačenka vaří zmrzlinu, tak ji máme čerstvou a z první ruky. To přináší své výhody i nevýhody. Výhodou je čerstvá zmrzlina za dobrý peníz, nevýhodou v mém případě, je snězení většího množství zmrzliny a tak většího a rychlejšího přibírání. Potěšila mne i kamarádka Tereza, moc šikovná švadlenka, která mi propůjčila ručně ušitý těhotenský polštář pro podložení bříška. Jsem jí vděčná, spí se mi tak o dost lépe. 

Koncem týdne jsme byli pozvaní na grilovačku k přátelům na zahradu, počasí přálo, pořádně jsme si ji užili. Přislíbili jsme jim grilovačku na příští týden u nás, aby se to také obrátilo, doufám, že nám počasí ještě také bude přát.

Jak se má miminko?

Zdá se, že se má malá skvěle v bříšku a užívá si semnou pohody. Je skvělá až na pár kopanců pod žebra a tlačení na močový měchýř. :D Co nás jenom tíží, je zmenšující se prostor a otočení. Pohyby malé jsou neuvěřitelné, čím dál tím intenzivnější. Co se i přesto nezměnilo je, že jak jedna z nastávajících babiček či někdo z kamarádek chtějí cítit pohyby, malá jako na potvoru ze sebe dělá mrtvého brouka a to mne hrozně baví. :D Už se těšíme na pravidelnou měsíční kontrolu, která nás čeká začátkem příštího týdne.

Doufám, že se máte všechny maminky také skvěle. Přeji vám pěkný týden a brzy na slyšenou.   

Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jaké to bude mít doma miminko? - diskuze

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Krupková | Babyonline | 29.03.2020, 15:26
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce