Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Silvia nastoupila na mateřskou dovolenou

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Jasko (27. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky BOLky,

Další tropický týden je za námi. Léto miluji, ale tohle je vážně trochu moc :-).

Inzerce

Přijela mě navštívit maminka

Během minulého týdne jsme  u nás měli velice vzácnou návštěvu. Přijela k nám na pár dní moje maminka. Děti byly nadšené a babičky si náležitě užívaly a ona je. Snažila se mi hodně pomáhat s vybalováním, ale dokud nebudeme mít dodělané úložné prostory, tak ty věci stejně nejsou kam dávat. Děti jí ukázaly, kam budou chodit do školy, kde máme obchod a řeku a kam chodíme na hřiště. Myslím, že se tu mamince líbilo a snad nejvíc mě pobavila větou, že až budeme mít uklizeno, tak to tu budeme mít moc hezké. Mně s to tu líbí už teď a kdo ví, kdy tu úplně uklizeno bude, obávám se, že nikdy, je toho strašně moc.

Příští týden nám mají namontovat vestavěnou úklidovou skříň, tak zase pár krámů ubyde.

Test na těhotenskou cukrovku

V pondělí jsem byla na glykemické křivce. Nemusela jsem nikam jezdit, celé vyšetření mi provedli přímo u mého lékaře ve vesnici. Ráno jsem šla na lačno, byla mi odebrána kapička krve z prstu a mohla jsem jít domů vypít vlastnoručně namíchaný sladký roztok (200ml vody a 75g cukru). Hodinu po vypití jsem šla na další odběr krve a za další hodinu ještě jednou. A bylo to za mnou, konečně jsem se dočkala snídaně. Měla jsem šílený strach tu poslední hodinu, že zkolabuji, ale nakonec jsem to ustála. Hodnoty mám prý učebnicové, takže jsem moc a moc ráda.

Kontrola na gynekologii

Ve středu jsem šla na kontrolu ke svému gynekologovi. Zde bylo také vše v pořádku. Opět jsme ultrazvukem nakoukli na chlapečka a vše bylo tak jak má. Panu doktorovi jsem si postěžovala na bolavá záda v kříži a kyčle. Nalepil mi "tejpy" a doporučila těhotenský pás, který by mi od bolesti mohl ulevit. Tak jsem si ho po krátkém rozmýšlení a čtení recenzí na internetu objednala.

Na další kontrolu jdu za tři týdny.

Inzerce

Ve středu odpoledne jsme maminku vezli domů a strávili jsme tak nádherné odpoledne u mamky s mojí sestrou, její snachou a vnoučkem Kubíčkem.

Opékali jsme buřty

V pátek manželova sestra organizovala u nás na dvoře opékání buřtíků. Zpočátku se nám v tom hicu snad ani jíst nechtělo, ale nakonec si všichni moc pochutnali a seděli jsme do noci. Krásně svítili hvězdy a dětem pozdní večerka vůbec nevadila, akorát se odmítly umývat a šly spát, jak u nás říkáme, na čuňáka :-)

Manželovi rodiče byli celý týden na dovolené, takže jsme měli na starost tu naši havěť....slepice a králíky. Ač jsme se snažili a pečovali o ně co nejlépe, některé kusy to v tom vedru nepřežili. Konkrétně 4 králíci a jedna stará slípka.

Inzerce

Jana

Silvia (34. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

Nástup na mateřskou dovolenou

tento týden byl pro mne nakonec poslední pracovní týden. Nástup na mateřskou dovolenou mám sice vypsaný na 13. 8. 2015, ale musela jsem si ještě dobírat dovolenou, takže jsem byla naposledy v práci ve čtvrtek.  Věci jsem si nesbalila, ale to udělám v klidu v průběhu srpna. Na jednu stranu si na to stále nemohu zvyknout, chodit pravidelně do stejné práce 3 roky se vám vryje pěkně pod kůži, nemluvě o tom, že je to rodinný podnik, k tomu máte mnohem intenzivnější vztah, pokud bude však potřeba, samozřejmě budu trošku vypomáhat. Na druhou stranu mne již netíží vysoké teploty za prosklenou vitrínou, doma máme příjemný chládeček a můžu  si pomalu, ale jistě připravovat různé věci, poumývat co je potřeba a začít se soustředit na ten velký den D.

Záskok těhotenského cvičení

V týdnu jsem nečekaně brala záskok těhotenského cvičení ve Fitness Blue gym. Jelikož to byla nečekaná hodina, tak jsem neměla čas ani moc přemýšlet, jak si hodinu sestavím. Písničky jsem měla nachystané z předchozí hodiny, zvolila jsem trochu jiné cviky. Stres jsem nechala již za dveřmi. Čím více a pravidelněji hodin máte, tím jste si jistější. Tak je to i s jinou prací. Maminky byly moc šikovné a hodina opět rychle utekla.

Zašla jsem si ke kadeřnici

Zašla jsme si do salónu Avanti ke kamarádce Alexis kadeřnici, která mi spravila vlasy. Je moc šikovná, zničené vlasy mi dá vždy dohromady a já vypadám jako znovuzrozená. Přemýšlela jsem o novém střihu, ale nakonec jsem zůstala u stejného, jenom barvičku postupně ztmavujeme, aby byla nějaká změna, ale ne rapidní, ono to vlasům neprospívá, když se rychle mění barva.

Návštěva kamarádky

Týden jsme zakončila návštěvou bývalé spolužačky kamarádky Verči v Damnicích, která přijela na prázdniny do Brna. Pracuje v Německu, návštěva byla o to vzácnější. Na návštěvu nás přijelo více. Jídla bylo mnoho dobrého, chuťové buňky se mi probraly, že jsem furt do sebe něco chálovala. Pivo i kofola přímo z pípy. Velký bazén, který jsme všichni také využili.

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

Takový to byl menší víkendový all inclusive s moc fajn lidičkami. Bylo to moc super. Na večer jsem se zpět vrátila do Brna a zašli jsme se podívat s přítelem a mojí mamkou na Noc Flamenca, která se uskutečnila na hradě Špilberk. Představení bylo vynikající, hudba skvělá až mrazilo, tanečnice úžasná s neuvěřitelně rychlýma nohama a ladným pohybem. Vřele doporučuji.

A jak se má miminko?

Malá se má více a více k světu. Co nám nejvíce chutná, tak je meloun, jím ho ve velkém, je osvěžující a obsahuje spousty vhodných vitamínů.

Rodíme ONLINE 2015

Zatím nevypadá, že by se princezna chtěla otáčet. Na kontrolu jsem objednaná 17.  8., paní doktorka poví, jak jsme na tom. Už se těším, jako na každou kontrolu, že malou uvidím aspoň prostřednictvím obrazovky. Záda bolí stále stejně. Pořád si musím dávat pauzy mezi umýváním nádobí, to se nezmění. Co je ovšem horší,  to je spaní v těch vedrech, člověk se více budí a neví, jak si má lehnout, ale to zvládneme.

Přeji vám příjemné prožití letních dnů, maminky držte se a příští týden opět naslyšenou.

Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Silvia nastoupila na mateřskou dovolenou - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×