Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jasko viděla svůj nový domov

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

 

Jasko (21. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

Máme za sebou hektický týden

Uplynulý týden byl velice hektický a náročný na organizaci a stihnutí všech aktivit.

V pondělí jsem narychlo neplánovaně běžela na gynekologii a prosila jsem paní doktorku, aby mě pustila na víkend na Moravu. Neviděla v tom žádný problém, vyplnila mi papír a já s ním běžela na sociálku. A od té doby jsem se už nemohla dočkat pátku, kdy se konečně podívám na svůj nový domov.

Inzerce

V úterý Vašík vystupoval na školní akademii, tak jsme strávili dvě příjemné hodiny v divadle. Miminku se ta hlasitá produkce moc nelíbila, jelikož skoro celou dobu kopalo, nebo že by tančilo do rytmu? Kdo ví. :) Akademie byla moc hezká a Vašíkova třída měla moc hezké vystoupení. Tančili spolu s deváťáky Makarenu.

Ve středu nesla Kačenka do školky dárečky pro děti a pro tři nejlepší kamarádky i novou adresu, tak jsme moc zvědavé, zda se některá ozve.

Inzerce

Rodíme ONLINE 2015

Vašík nesl dárečky ve čtvrtek a také si jich spoustu ze školy přinesl. Dostal od každého spolužáka a spolužačky přáníčko, což mě strašně moc dojalo. Děti mu malovaly jeho oblíbené komiksy a postavičky ze Star wars a přáli mu, ať se mu líbí v nové škole a má hodnou paní učitelku a spoustu dalšího. Od některých dětí dostal i dárečky v podobě hraček a sladkostí. 

Inzerce

Kačenka byla naposledy ve školce ve čtvrtek a donesla si od dětí bonbonky a od učitelek plyšáčka a sušenky.

A nastal pátek a nás čekalo i loučení se školou a vysvědčení. Vašík měl samé jedničky a tak si právem zasloužil všechny odměny od babiček i od nás.

Inzerce

Jedeme na Moravu

Hned po vysvědčení jsme vyrazili na Moravu. Cesta byla pro mě hodně náročná, ale jsem moc ráda, že jsem tam jela a vše si krásně prohlédla. Také tam ten víkend probíhal sraz rodáků. V pátek jsme ještě stihli plaviádu na místní Svratce. Děti si užily skákacího hradu a soutěží. V sobotu byla hasičská soutěž se svěcením nového praporu a ukázkou hasičské techniky. Zábavy večer jsme se už nezúčastnili, to už bychom nezvládli. :-)

Rodíme ONLINE 2015

V neděli byla tvořivá dílna pro děti a odpoledne jsme se vraceli zpátky do Kutné Hory. Ještě jsme cestou vyzvedli babičku v Havlíčkově Brodě, jelikož u nás příští týden bude pár dní pobývat a hlídat v úterý děti. My pojedeme do Gennetu do Prahy na velký ultrazvuk.

Ještě abych nezapomněla, manžel měl v pátek druhé kolo pohovoru o zaměstnání a vypadá to velice nadějně a nejspíš práci získá.

Na stavbě už se to krásně vše rýsuje. Začala se montovat kuchyň, nemohla jsem se jí nabažit.

Rodíme ONLINE 2015

Začala jsem si umývat kachličky na záchodě a koupelně, ale nezvládla jsem to dodělat...tak to bude muset počkat, až se nastěhujeme. 

Kdy plánujeme stěhování?

Stěhování je naplánované na 14. 7. 2015 v 6 hodin ráno. Doufám, že stihneme vše sbalit a nebudeme ve stresu. Začínám mít trochu chmury, ale snad to zvládneme.

Silvia (28. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

nevím jak vy, ale jsem ráda, že se trochu ochladilo, popršelo, vzduch se tak hezky pročistil a dá se dýchat.

Krom práce a pravidelného cvičení mi týden utekl rychle, měla jsem co dělat.  V průběhu týdne jsem navštívila opět po měsíci alergologii. Paní doktorka mi žádné prášky neubrala a tak nadále užívám Xyzal (na alergii), Singulair (proti leukotrienům, které způsobují zúžení a zduření dýchacích cest v plicích a rovněž vyvolávají příznaky alergie) 1x denně, Avamys (snižuje zánět způsobený alergií) a Budiair (léčí zánět a slouží jako prevence) 2x denně. Po pravidelném užívání těchto medikamentů mi dopadla mnohem lépe spirometrie, dýchání se mi o dost zlepšilo, dušnosti ustaly a zlepšil se tak i kyslík pro malou. Nezbývá mi nic jiného než pokračovat v léčbě.

Návštěva divadla

Se známými jsme si zašli s přítelem do divadla Bolka Polívky na představení Miluji Tě, ale …kde v hlavních rolích účinkovali Daniela Šinkorová, Kateřina Šildová, Lumír Olšovský, Roman Vojtek, na piáno hrál skvěle Petr Vondráček a na housle Anna Romanovská. Představení bylo velice zábavné, vřele doporučuji, škoda, že jsem jenom neviděla v hlavních rolích Terezu Kostkovou, na kterou jsem se moc těšila, nevadí, zkusím s ní jiné představení. 

Wellness den před svatbou

Jelikož nás čekala v sobotu svatba, kde se nám ženil od přítele brácha, tak jsem si předtím udělala takový malý wellness day, šla ke kadeřnici, na kosmetiku a nehtíky, abych byla fresh. Také doporučuji jednou za čas, člověk si příjemně odpočine a spraví si oko. Ten stejný den jsem si vyzvedla nevěstu a jela jsem za kamarádkou Bellou, která se jí postarala o přenádherné svatební nehtíky jak na rukou tak na nohou, aby vše měla pěkně sladěné a dokonalé. Make-up a nehtíky byl ode mne a přítele jeden ze svatebních dárečků. 

Svatba byla nádherná

Všechno probíhalo jako po másle. Ráno jsme byli na nohách od 8 hodiny a večer šli spát kolem 1, ale bylo to super. Po ranním příjezdu na hotel byla nevěsta krásně učesána od slečny kadeřnice a krásný make-up nevěstě udělala Bella, nechaly jsme se také upravit s mamkou od ženicha, naší nastávající babičkou Věrkou.

Rodíme ONLINE 2015

Všichni byli moc spokojeni. Nevěsta byla nejvíce spokojena, řekla, že svatební účes i líčení se jí líbilo mnohem více než při zkouškách a ve svatebních šatech vypadala nádherně. Ani jsme se nenadáli, odbila 12 hodina a na řadu přišel slavnostní svatební akt. Počasí nám přálo, a tak nevěsta s ženichem byli oddáni na pěkné louce. Vše měli pěkně dopředu připravené. Zařídili, aby starší a těhotné při obřadu seděli. Můj přítel dělal hudební doprovod, moc se mu to podařilo. Během obřadu byla docela sranda, jelikož se nám děti střídaly v pláči, ale i to vneslo pěknou atmosféru, ze šťastných slz, kterým se opravdu nikdo neubránil, se ve tváři objevil úsměv. Po obřadu si tradičně ženich s nevěstou vypili slivovici, zametli si rozbitý talíř a ženich přenášel nevěstu přes práh. Poté se podával svatební oběd, který byl velice dobrý. Jako předkrm byla rolka s křenem, jako hlavní chod knedlíčková polévka a vepřová panenka se šťouchanými brambory a koprovým dipem. Po jídle nevěsta s ženichem odjeli s panem fotografem se vyfotit ke Špilberku, ostatní jsme odpočívali. Pan fotograf byl moc hbitý, všímal si sebemenších detailů. Už se těším na fotečky. Po návratu se krájel svatební dort a uskutečnil se první tanec. K večeru se tancovalo už volně, ženich sundával nevěstě podvazek a hrály se hry. Svatební den dopadl moc krásně, svatba byla úžasná! Všichni jsme si to skvěle užili. Nevěsta s ženichem nejvíce.

Malá mne trochu více začala kopat, jinak je úžasná, příští týden nás čeká kontrola po měsíci.

Na konci týdne jsme doma dávali vše do kupy po celém týdnu a pozvali jsme rodiče na menší grilovačku. 

Martina z Anglie (38. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni.

Já vím, už to začíná být trapné, že jsem pořád 2v1. A to jsem měla takový strach, že budu zase rodit předčasně. Malé se u mě asi až moc líbí, nebo se jí prostě do toho světa moc nechce. Já bych tedy docela hodně uvítala, kdyby se už umoudřila. Pupíček mi všude zavazí a jsem kvůli němu hrozně špatně pohyblivá. Tkaničky u bot si zavazuju jak důchodce, nehledě na to, že se nemůžu pořádně ohnout. Podobně komplikované bývá posadit Alexe na nočník, kdy si s ním sednu na zem, ale už mi dává zabrat se opět zvednout. Ruce a nohy mívám nateklé už od rána, jen večer to bývá teda dvakrát horší. Záda nejsou už moje záda, jak moc mě někdy bolí. Jsou to samé trable. A abych toho náhodou neměla málo, v týdnu mě začalo bolet v krku a začala jsem kašlat. Naštěstí se mi ještě nespustila nijak hrozná rýma. Ale i tak je to dost otravné. Snad mě to brzo přejde. V posledních dnech jsem i nějaká unavenější. Dvakrát se mi i stalo, že jsem si šla s Alexem v poledne lehnout a vytuhla jsem dřív jak on. I malá je nějaká moc hodná, tak nevím, jestli už sbírá energii na cestu ven. Už aby to bylo. Moc se na princeznu těšíme. Zrovna jsme se s Davidem bavili o tom, že o tohle těšení se a psychické přípravy jsme s Alexem přišli. On nám vstoupil do života strašně nečekaně a brzy. Ne, že bychom se na Alexe netěšili, ale určitě jsme ho nečekali tak brzy. Teď už jsme ve stadiu, kdy se mě David ptá i několikrát denně, jestli jedem do nemocnice. Někdy říkám, že nevím, protože cítím napětí v podbřišku a bolest v zádech, ale většinou je moje odpověď záporná. 

Tolik bych už chtěla porodit

Každý den chodíme na procházky, někdy i dvakrát. Ne, že by mi to nějak ubližovalo, ale čekala bych už nějakou reakci. A ono furt nic. Horká vana, taky nic. Akorát mi pak bylo příšerné horko. To je taky jedna z věcí, která už mě pěkně štve. Pořád je mi šílené vedro. Spím polo odkrytá obložená polštáři, na kůži chladná jako led, ale pořád cítím, jak je mi horko. Nedej bože, aby na mě David položil horkou ruku, to je na zbláznění. Do toho nastupují letní teploty a to už tedy začíná být peklo na zemi. 

Další kapitola sama o sobě je oblékání s tímto obřím pupkem a vůbec v tomhle počasí. Doma je mi to jedno, nahodím tepláky a je to, ale na procházky nemůžu chodit jak trhan. Už se do ničeho moc nevejdu, tak mi výběr outfitu trvá i půl hodiny. To samé je i s botami. Ty moje opuchlinky už do všeho taky nenacpu, takže to jistí fitness Pumy, které jsou alepoň dost prodyšné a není v nich tak velké horko. K šatům ale nic moc. 

A jaký vlastně byl náš týden? 

Vždycky si říkám, že si všechny aktivity musím zapsat, abych pak nemusela těžko pátrat v paměti. Ale to bych pak nebyla já, takže opět lovím v paměti. Byla u nás Natalie, vždycky se staví, než jede pro syna do školy. Moc hodná a super mamina. Bydlí asi 10 minut autem od nás a seznámily jsme se náhodou na sociální síti už před nějakým časem. Alex si ji moc oblíbil, i když je někdy stydlivka. Je fajn mít konečně nějaké přátele okolo. Hned je ten život o něco veselejší. Ve středu jsme opět byli v toddler group, měli jsme si donést nějaké krabičky a krabice. To byla aspoň činnost, co Alexe i bavila. Stavěli jsme z krabic roboty, nebo co kdo chtěl. My jsme sestavili křeslo pro hosta. Alex lepil páskou, motal provázek, zajímaly ho nůžky a odlepoval z křesílka nálepky, které jsem tam nalepila. :-D Ve čtvrtek jsme vynechali fotbal, protože mi nebylo úplně nejlíp, ale i tak jsem se vrhla na úklid domu v domnění, že porodu pomůžu. No zase jsem se spletla. V pátek jsme měli další návštěvu. Přijela Iva s přítelem Benem a synkem Samuelem. Další super lidi, se kterými jsme se právě seznámili. Strávili jsme společně hezké odpoledne ještě s naší známou polkou Dorotou. Ta čeká chlapečka v říjnu. Alex se i výjimečně předvedl jako poslušný a hodný kluk, i když se ze začátku dost styděl. Díky sociální síti jsme v poslední době poznali pár skvělých lidí. Jsem za to moc ráda, protože už aspoň nejsme úplně sami a hlavně i naše děti přijdou do kontaktu s dalšími dětmi a lidmi našeho národa, když Angličani nemají moc zájem se přátelit s cizinci. Týden jsme zakončili prolenošeným víkendem. Já už sbírám energii snad na brzký porod a moc se už těšíme na příjezd mých rodičů. Tak maminky bříškům zdar a děti ať moc nezlobí. 

Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jasko viděla svůj nový domov - diskuze

Poradna

Suchá kůže na obličeji

| Erumane | 17.04.2024, 13:52

Dobry den, chtela bych poradit co dceri na oblicejik. Vyzkouseli jsme od hydratacnich kremu, pres detske olejicky az k cbd oleji ale porad ma suchou pokozku ale pouze na obliceji. Na licka jsme pouzivali i zinkovou mast nebo ted posledne Atopicderm od Saloos ale nic nezabira. Dcera ukonceny 5ty mesic, prikrmy ma zeleninu a maso, je na UM.

Dekuji moc za radu

Dobrý den,

je to příznak kojenecké seborrhoey, požádejte o kožní vyšetření, přechodně Bepanthen sensiderm.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 17.04.2024, 19:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×