Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Silvia má fotky ze 4D ultrazvuku

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

 

Jasko (18. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky BOLky, 

Výsledky triple testu

V úterý jsem si byla na gynekologii pro výsledky triple testu. Všechno dopadlo dobře, akorát se jim nelíbila nízká hladina cukru, což vlastně vysvětluje můj stav úplně perfektně.

Sestřička mi všechny výsledky zaznamenala do průkazky, abych to tam měla, než pojedu do Gennetu. 

Časté tvrdnutí bříška

Také mě zrovna ten týden začalo trápit časté tvrdnutí bříška, tak jsem rovnou zaběhla i k doktorce. Předepsala mi Magnosolv a říkala mi, že je to vlastně v tomto období těhotenství hodně typické. Mezi 16. a 18. týdnem těhotenství dochází k rapidnímu nárůstu plodové vody a to může začít dělohu dráždit. Uklidnilo mě to a poté, co jsem to magnezium začala užívat, se tvrdnutí trochu zmírnilo. 

Vlivem rostoucího bříška jsem byla nucena obohatit svůj šatník. Koupila jsem si letní šaty a krátké legíny a obojího jsem tento týden parádně užila. 

Inzerce

Rodíme ONLINE 2015

Babiččino stěhování

Celý týden jsme se s babičkou chystaly na sobotní stěhování. A v sobotu se stěhovala velká část jejího nábytku a věcí do nového bytu. Byla to velká a náročná akce, ale zvládlo se, co se naplánovalo.

Příští týden tu budou obě mé sestry a budeme dobalovat zbytek a v sobotu se nám tam babička přestěhuje kompletně. 

Inzerce

V neděli jsme se v bytě byli podívat i s dětmi a moc se nám tam všem líbilo. Na oběd jsme si zašli do čínské restaurace a Kačenka celý oběd jedla hůlkami. Já zkusila také, ale jedla bych to snad týden, a jelikož jsem měla veliký hlad, vzala jsem si raději příbor :-).

Začali jsme též už aktivně řešit naše stěhování, které  proběhne za měsíc, a pozvali jsme si troje stěhováky na konzultaci. Teď čekáme na jejich nabídky a poté budeme domlouvat konkrétní termín stěhování. Už se to kvapem blíží.

Inzerce

Přeji krásný příští týden.

Jana

Inzerce

Silvia (25. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

začíná nám pěkné počasí a s tím otázka „co na sebe?“. Zdá se, že šaty či volná trička a prodyšné kalhoty převažují. Nevím jak vy, ale stále se co nejvíce dopuji pitným režimem od neperlivých vod po dobré nealko koktejly a zeleninové saláty.

Byla jsem na 4D ultrazvuku

Rodíme ONLINE 2015

V úterý jsem zavítala v doprovodu mé maminky na 4D ultrazvuk do Helios studia. Malá se bránila zuby nehty, aby se hezky ukázala. Jak je normálně přes den v klidu, tak s sebou mlela a schovávala se za ručky, jak mohla, asi se jí očividně moc ultrazvuk nelíbil, ale co zmohla. Odnesla jsem si moc pěkné video a fotky. Paní doktorka z Helios centra mi vše ukázala a vysvětlila na 4D, kolik má malá gramů, jak pěkně roste apod. A další den pravidelná měsíční prohlídka u mé paní doktorky, proběhla rychle, jenom se mrkla, zda je vše v pořádku a šla jsem domů. Malá moc pěkně roste, z 330 g má už 620 g.

Rodíme ONLINE 2015

Žádné zdravotní problémy mě naštěstí netíží, jíst můžu vše krom zelí a dětských přesnídávek. Nejvíce ovšem vede zmrzlina a jahody. Pálení žáhy je každý den jiné, takže se to také dá. Jenom mi trošku někdy teče krev z nosu, ale to je dané tím začínajícím letním obdobím. Musím zaklepat také, že od té doby, co beru pravidelně léky a inhalátor na alergii, mne dušnost netíží.

Návštěva food festivalu

Koncem týdnem jsem byla na srazu s mými kamarádkami dvojčaty Dášou a Ivet ze základní školy. A zakončila jsem týden s mojí novou rodinkou - mamkou, taťkou, přítelem a přítelovou mamkou na Špilberk food festivalu, kde jsme ochutnali moc dobrých delikates např. šneky a chobotničky, které mi nejvíce chutnaly, dobrých alko nápojů a v mém případě nealko nápojů. Příští rok se budeme těšit znovu, už v doprovodu s naší Diankou.

Martina z Anglie (35. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni.

Rodíme ONLINE 2015

Opět se hlásím jako 2v1. Máme za sebou docela bohatý týden. Toddler group ve středu proběhlo dobře, Alex se výjimečně ani moc nestyděl a pěkně si hrál s dětma. 

Ve čtvrtek jsme byli poprvé na kurzu fotbalu

Bylo hezky, tak jsem už od ranních hodin měla v plánu, že vezmeme tříkolku a půjdeme pěšky, máme to kousíček. Jenže náš milostpán na to měl jiný názor a těsně předtím, než jsme chtěli jít, zapomněl zavolat na nočník, tak jsme museli převlíkat a díky zpoždění jsme museli autem. Čekala jsem, že tam bude skupinka aspoň deseti dětí. Byli tam nakonec jen kluci tři a mladá cvičitelka. Taky jsem myslela, že to bude v duchu hraní si s balonem tak trochu jak kdo umí. Ovšem tento kurz předčil moje očekávání. Slečna rozdala klukům balony a začalo se profesionálně trénovat. Nejdřív rozcvičení a pak různé triky a cvičení s balonem. Bylo to super, jen Alexovi to tak super nepřipadalo. Bavilo ho lozit po židličkách i pod nimi podél celého sálu. Kuželky balonem taky shazovat nechtěl, bylo to jednodušší rukama. Víc jak Alex jsem byla uhoněná já, hlavně s tím mým pupíčkem. 

Nakonec mi stejně bylo líto nevyužít krásného počasí a ještě po fotbale jsme vzali tříkolku a šli jsme na krátkou procházku. Alex ji úplně miluje. Když jsme přišli domů, nechtěl z ní ani slézt. Skoro jsem ho nenalákala ani na pohádku. Držel se jí jak klíště a furt ji chtěl s sebou. 

Rodíme ONLINE 2015

Páteční dopoledne jsme s Alexem vypleli náš záhonek, kde máme kedlubny, mrkvičku, ředkvičky, nějaké bylinky a hlavně i kytičky. Taky jsme sklidili první ředkvičku. Kdo by to byl kdy řekl, že zrovna já budu pěstovat zeleninu. Odpoledne už se počasí trochu pokazilo, tak jsem vyrazila na nákup a chlapi zůstali spolu na zahradě. 

Sobotní návštěva

V sobotu dopoledne jsem se připravovala na návštěvu jedné mladé maminky, se kterou jsem se seznámila na sociální síti. Pochází ze Slovenska a bydlí asi jen deset minut autem od nás. Jmenuje se Natalia a jejímu synovi Zackovi je myslím 7. Přijeli odpoledne i s pejskem. Konečně maminka, která mi opravdu padla do noty, snad to platí i naopak. Zack si s Alexem docela i pohrál navzdory velkému věkovému rozdílu. Štěňátko Amber běhala za Alexem a on za ní. Byli spolu roztomilí, i když chvilkama Alex vypadal docela vyděšeně. 

Oslava kamarádových narozenin

Rodíme ONLINE 2015

V neděli jsme na jednu hodinu vyrazili do Stone na oslavu narozenin malého Matyho. Bylo to v play centru pro děti. Parádní místo k vyblbnutí pro děti. Spousta prolízaček, klouzaček, houpaček a tobogán. Alex byl úplně v sedmém nebi, tak uřícený a vyblbnutý snad ještě nebyl. Seznámili jsme se s novou maminkou Lenkou a jejím skoro dvouletým Dominikem. Další taková správná mamča, co mi padla do noty. Po občerstvení pro děti jsme bohužel museli jet domů. Alex začal být neskutečný protivka, protože přes poledne nespal. Taky v autě skoro hned usnul, a když jsme dojeli domů, jak se vzbudil, spustila se mu rýma. Proto byl nejspíš tak protivný. 

Rodíme ONLINE 2015

Pořídili jsme si pejska

A aby toho nebylo málo, ještě ten den večer jsme si jeli pro pejska. Tak máme přírůstek v podobě čtyřnohé staffordširské bulteriérky jménem Darcy.

Rodíme ONLINE 2015

Jsou jí dva roky a je strašně přátelská. Některé povely se bude muset ještě doučit, ale hlavně doufáme, že si na nás rychle zvykne. A my na ni. Nejdřív jsme uvažovali o štěňátku, ale pak jsem navrhla, že větší pejsek by byl pro nás v tuto chvíli jednodušší. Během pondělka si ji Alex tak zamiloval, že když viděl, jak ji před obchodem hladí nějaká paní s holčičkou, začal zuřit, že ne, že to ony nesmí. No uznejte, není úžasný ten náš kluk? 

A jak to vidí naše miminko? 

Celý týden to vypadalo, že se jí ven moc nechce. Ale teď, při pondělku mám takové tušení, že už to bude brzo. Ale radši nebudu prorokovat. Pořád mi tvrdne břicho, někdy i docela dost bolestivě. Nohy mi každý večer otékají a ruce klidně už i od rána. Snažím se to nevnímat, ale moc to nejde. Na procházkách už se courám jak lemra, konkrétně do kopce už mi to moc nechce chodit. Večer jak sednu k televizi, když už mi chlapi usnou, nevím, jak bych si sedla, jak mě záda bolí. V noci to není o moc lepší, to je mi snad v každé poloze nepohodlně. Jediné co se mi zlepšilo, je pálení žáhy. To bych řekla, že je tím, že už mi docela kleslo bříško. Dokonce i Pavla na oslavě mi to řekla, tak to asi tak bude a malá už se chystá ven. Uvidíme tedy, co nás čeká v dalším týdnu. Maminky, bříškům zdar a ať jsou děti hodné. 

 
Ady.S (39. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Ahoj holky Bolky,

další týden za mnou a popravdě už odpočítávám každý den. Tak nějak jsem každé těhotenství zatím zvládala v pohodě až do konce, tentokrát mě ale tělo na konci zrazuje víc a víc. A jaký byl tedy náš týden.

Ondra měl ve školce každý den nějakou akci

Pohádka v kině, radovánky v blátě, návštěva hasičů a asistenčních psů, což bylo fajn, protože se do školky těšil víc než obvykle a tak rána byla klidná, co se týče vypravení. Teplé počasí přálo a já za něj byla docela i ráda, alespoň trochu mi zlepšovalo náladu. Teda až na pondělí, odpoledne jsem se vypravila s Aničkou do školky, a jen co jsme vyšly, začalo pršet a já trpěla na záda ještě víc. Tlačit kočárek a držet zároveň deštník rozbouřilo bolest na maximum a ve školce jsem paní učitelku docela vyděsila výrazem, že asi už rodím. Doma jsme pak oslavili Den dětí a já konečně vytáhla výhru ze soutěže na Bolu – tabuli na malování. Udělala velkou radost a mně se naskytla chvíle pro odpočinek.

Rodíme ONLINE 2015

Středa se točila jako obvykle kolem doktorů

Dopoledne jsem s Aničkou byla na 18měsíční kontrole, šla se mnou i moje maminka, kdybych potřebovala pomoc. Byla jsem ujištěna, že mám doma zdravého ďáblíka vývojově v normě s mírami 10,6 kg a 81cm. Za odměnu dostala včeličku proti planým neštovicím a mohli jsme jít domů. Musím Aničku pochválit, i když u doktorky skoro nic nepředvedla, tak očkování zvládla opět bez reakce a jen co jsme opustily ordinaci, už se zase smála. Odpoledne jsem byla na kontrole u gynekologa, vše ale bylo hrozně rychlé – monitor, u sestřičky běžně kontrola tlaku, opsání váhy, jsem ráda, že nepřibírám. A pro mě radostné zjištění, výsledky na streptokoka vyšly negativně tudíž žádné ATB u porodu. Jediné. co jsme řešili, byla ta moje zpropadená záda. Na ně jsem vyfasovala žádanku na rehabilitaci, přímo k doktorce, co má papír i na manipulaci s těhotnými. Hned jsem si u rodičů našla na internetu telefon a domluvila si návštěvu na čtvrtek na ráno. Měla jsem trochu strach, co mě čeká. Paní doktorka ale byla milá a snažila se šetrně vyšetřit všechny pohyby, které zvládám a na závěr zkusila odblokovat zablokované místo. Jeden obratel šel lehce, druhý bojoval a vyhrál :( .

V pátek jsem si návštěvu musela zopakovat, i když se bolest den předtím zlepšila, večer opět záda bolet začala a v noci mi nedala spát. Tudíž mě čekalo to samé. Opět zkouška nahodit je zpět, tentokrát jsem dostala i obstřik proti bolesti a léky domů na uvolnění. Aničku mezitím hlídala moje mamka, se kterou  jsem se domluvila, že si ji nechají do odpoledne, kdy se pojedou podívat na představeni Ondry ve školce a obě děti mi pak přivedou. Sice mně bylo líto, že představení neuvidím, ale vím, že bych to opravdu přes bolest nedala.

Rodíme ONLINE 2015

Víkend byl v duchu dámské a pánské jízdy. Moji „kluci“ a můj taťka se vydali na sraz Dacii do Šiklova mlýna. A ke mně domů přijela mamka s neteří, abych nebyla sama a aby zabavily Aničku, když jí kluci odjeli.

Rodíme ONLINE 2015

A co naše malá v bříšku?

Musím ji pochválit, až na občasné bolestivé kopání je hodná, zbytečně mě zatím netrápí poslíčky a pěkně si hoví v bříšku. Momentálně jsme obě nejspokojenější na rehabilitačním balonu. I tak jsem se konečně donutila a zabalila tašku do porodnice, do které už jen přidám hygienické potřeby, až dojde k odjezdu. I Ondrovi a Aničce jsem zabalila kufírek, aby měli vše, co potřebují, až budou po nezbytnou dobu u mých rodičů.

Na další týden mám jediný plán a to porodit, nejlépe v pátek. Tak nám držte palce.

Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Silvia má fotky ze 4D ultrazvuku - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×