Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Ady.S trápí bolesti zad

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

 

Jasko (17. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

za celý minulý týden jsem jen jednou zvracela, jupííííííííííííííí. Vypadá to, že se blýská na lepší časy. Tak v té báječné euforii jsem se dala do uklízení a vyklízení a pečení a vaření....a ouha začalo mně tvrdnout bříško a je po radosti. Takže po celkem akčním týdnu se zase snažím více odpočívat a neblbnout.

Inzerce

Vašík se vrátil ze školy v přírodě

Vašíka jsme v pondělí ráno dovezli na autobus do školy v přírodě. Na pondělek špatně spal a ráno se z nervů pozvracel, je na takové věci hodně citlivý. Ale po nástupu do autobusu už byl samý úsměv a srandičky.

Rodíme ONLINE 2015

V pátek nám od něj přišel dopis a po obědě jsem si pro něj jela. Měli přijet ve 13 hodin a já mám od 13 hodin vycházky, tak jsem přesně na minutu vyrazila s tím, že v loni měli třičtvrtě hodiny zpoždění. A co čert nechtěl, oni přijeli načas, a když jsem dojela a našla místo na zaparkování, u prázdného autobusu jsem viděla jen hlouček učitelek, tak jsem se k nim rozběhla a hledala to moje jistě plačící dítě. Paní učitelka mě přivítala podáním ruky a ujištěním, že týden byl báječný a děti moc hodné. Ani jsem ji moc nevnímala, jen jsem se omlouvala, že jdu pozdě  a hledala Vašíka. Stál opodál ještě se dvěma posledníčky a vyhlížel mě. Koukal ale na úplně jinou stranu, takže mě neviděl. Běžela jsem k němu, a jak mě uviděl, tak se samou radostí rozbrečel a já taky. Celou cestu domů jsem mu vysvětlovala, proč jsem přijela pozdě. Byl z toho úplně v šoku, chudák. Doma jsme ho obědem moc neuctili a tak jsem ho vzala na hranolky :-D.

Inzerce

Víkend jsme si užili spolu

Na víkend měli jet s taťkou na Moravu, ale rozhodl se, že zůstane se mnou doma, aby si mě užil a přidala se k němu i Kačenka, takže jsem je měla na víkend doma oba. Dalo se to čekat, protože Kačenka se očividně bratra nemohla dočkat, spala i s jeho plyšákem. V pátek byli nejlepší kámoši a tatínkovi slíbili, že mě nebudou zlobit. A skutečně se snažili a pohádali se až v půl deváté večer, kdy Kačenka si ještě chtěla povídat, a Venda chtěl spát. 

Odběr krve

V úterý jsem byla na odběru krve. Musela jsem jít na lačno, což je pro mě nejhorší. Už v čekárně se mi motala hlava a jedna slečna mě pustila před sebe, asi se na mě nemohla dívat. :-) Tak jsem byla ráda a po půl hodině v čekárně jsem to konečně měla za sebou a mohla si dát müsli tyčinku. Pak jsem čekala k doktorce, ale to už nebylo tak dlouho. Poslouchali jsme srdíčko miminka a paní dr. mě objednala na konec června do Prahy do Gennetu na ultrazvuk ve 20. týdnu. Také jsme řešili mojí neschopenku. Jelikož se v červenci budeme stěhovat a budu měnit lékaře, tak mě zajímalo, jak se to provede. Ona s tím zkušenost neměla, tak mě odkázala na sociálku, ať se tam dojdu zeptat. No nechce se mi tam, zbytečně na sebe upozorňovat. Poradím se ještě s novým lékařem, ke kterému budu nastupovat, a uvidíme. Však ono to nějak dopadne.

Byla jsem si vyklidit pracoviště

V úterý a ve středu jsem celé odpoledne trávila v práci, vyklízela jsem si pracoviště. Konečně to mám za sebou, akorát mě ještě čeká si tam promazat počítač, ale to během jednoho odpoledne snad zvládnu, ale až někdy v červnu.

První vytržený zoubek

Největší událostí uplynulého týdne, byl první Kačenčin vytržený zoubek. Celý týden se jí hodně kýval, ale bála se ho vytrhnout. Děti ve školce ji strašily, že jí poteče krev a bude to bolet. V neděli už držel jen na vlásku a já se bála, aby ho v noci nespolkla, tak jsme počkali, až se vrátí tatínek z víkendu a zahráli si na zubaře. Já jsem byla zubařské křeslo, tatínek zubař a Venda svítil baterkou jako lampa u zubaře. A než se stihla nadechnout, byl zoubek venku. Strašně se jí ulevilo, že to nebolelo a krev tekla jen chviličku. Vašík jí říkal, že víla Zubnička nosí 100 Kč, tak jí další ráno opravdu našla. :D

Přeji všem krásný týden.

Jana

Inzerce

Silvia (24. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

poslední květnový týden utekl tak rychle jako poslední chladné dny. U nás zatím žádné velké změny nenastaly, jenom mě začala pálit více žáha a malá začala více kopat. Zatím jsem zpozorovala, že pokud se jí nelíbí nějaký můj posed, tak začne kopat. Přes den o ní vůbec nevím a jak ulehnu do postele a zklidní se mi tepová frekvence, začne se různě přemisťovat. Ostatní si začínají všímat, jak mi pěkně roste bříško, usmívají se a více mi pomáhají, je to milé.

V pondělí chodím na těhotenské cvičení

Pravidelně chodím každé pondělí na těhotenské cvičení, kde cvičíme jak horní tak dolní polovinu těla. Pohupujeme se na míčích a trénujeme pánevní dno. Sama jsem byla potěšena, když si mě paní vedoucí fitka odchytla a domluvila se se mnou na možnosti zástupu lektorky na této hodině. Jsem ráda, že budu moci dále lektorovat, protože jsme měla svoji poslední hodinu LatinoDance, na které jsem obdržela dáreček od mých skvělých latinářek, který mne moc potěšil. Poslední hodina měla atmosféru jak veselou, tak smutnou, ale to už tak chodí u končících lekcí, bude mi to chybět. Slíbila jsem, že se co nejdříve vrátím a budeme znovu tancovat. 

Sjezd absolventů

Koncem týdne jsem se zúčastnila sjezdu absolventů obchodní akademie Pionýrské, na které jsem studovala. V rámci akce jsme uspořádali slučák po 5 letech s mojí třídou. Sjezdu se zúčastnilo celkem 278 absolventů z ročníků ukončení 1960-2015, nejstarším členem tohoto sjezdu byl pan profesor, kterému bylo 95 let. Byla tím tak vytvořena moc pěkná atmosféra, jako občerstvení jsme dostali každý chlebíček a buchtu a pokecali jsme hezky po dlouhé době se spolužáky.

O víkendu jsme zvládli úklid i zábavu

Víkend byl uklízecí. A na konci týdne jsme zašli s přítelem a s našimi přáteli na bowling. Sama jsem si sice hodila jenom párkrát mezi nohama s nejlehčí koulí, ale bylo to prima. A s mamkou jsme se konečně dostaly na nákup obuvi do Olympie, kde jsme natrefily na moc pěkné a pohodlné Snikersky a krásnou krajkovou halenku na léto.

Co mě čeká?

Na příští týden se moc těším, čeká mě 4D ultrazvuk v Helios a kontrolní vyšetření po měsíci na gynekologii.

Martina z Anglie (34. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni,

Alex má novou tříkolku

Máj, lásky čas je za námi a my se vesele těšíme na léto. Ovšem nevím kde se to teplé počasí pořád fláká. Ve středu nám konečně došel dlouho očekávaný balík. Alex se vzbudil po poledním spinkání a hned mohl začít s tatínkem montovat novou tříkolku. Byl úplně nadšený, že se zase něco děje, hlavně pokud jde o jakoukoliv práci s taťkovým nářadím. Tříkolku tedy nakonec poskládali, kluci šikovní, ale než jsme se nachystali ven, začalo pršet. Takže první testovací jízda musela proběhnout po obýváku a kuchyni. 

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

Navštívili nás přátelé

V sobotu jsme čekali známé, co s námi byli před týdnem v aquariu. Pro mě to znamenalo nachystat spoustu jídla, ale zvládla jsem to. Alexe jsem nechtěla dát spinkat přes poledne, aby byl víc unavený večer, jenže on na to měl jiný názor. Vyrazili jsme za taťkou na zahradu, Alex si hned vylosoval tříkolku, tak jsme kroužili a kroužili....až nám ten náš kluk usnul. Tak jsem usoudila, že se Alexovi tříkolka nejspíš líbila. Z toho mám velkou radost, protože jsem měla trošku obavu, jestli v ní vydrží sedět. No teď tedy můžeme bez obav přenechat kočárek naší malé princezně. I tak už se Alex do sporťáku skoro nevešel, když jsem ho tam dala jako nouzovku, jak usnul v tříkolce. Nakonec během odpoledne přijela očekávaná návštěva. Strejda Lukáš pochází ze stejné vesnice v Česku jako David, jezdí tady kamionem a bydlí asi hodinu od nás. Jeho přítelkyně Zuzka zase bydlí s dvojčaty Amy a Zoe v česku. Ještě přibrali do auta kamaráda Matúša, tak si asi dokážete představit, jak u nás bylo veselo přes víkend. Alex si s holkama náramně padl do oka a pěkně si pohráli, zatímco se chlapi mučili s opravou světel na Lukášově karavanu. Byl to super víkend, který skončil až moc rychle. 

Rodíme ONLINE 2015

Jak to všechno vidí naše miminko? 

Celý týden bylo hodné. Jen mě pořád trápí tvrdnoucí břicho a poslední asi dva týdny mi strašně otékají nohy. Ty teda hlavně večer a ruce i během dne. Je to docela nepříjemné, ale co nadělám. Ve čtvrtek jsme byli na kontrole u midwife. Debbie byla na dovolené, tak měla záskok mladého studenta. Byl docela příjemný a hlavně dobře komunikativní. Nález v moči byl ok, tlak taky spíše nižší a malá pohmatem v bříšku ležela trošku ze šikma. Ale to prý je normální a pořád ještě se může dotočit hlavičkou přesně dolů. Což bych řekla, že se asi už během víkendu stalo. Kopání už totiž většinou cítím v linii pod hrudní kostí, takže uprostřed břicha. Předtím to bylo pod pravým žebrem. Navíc bych i řekla, že mě tlačí hlavičkou do močového měchýře. Včerejší noc jsem si prožila peklo v podobě hodně bolestivého tvrdnutí břicha, až jsem skoro držela telefon v ruce, že zavolám Davidovi do práce, že jedem do nemocnice. Nakonec jsem si řekla, že počkám do rána, hlavně kvůli Alexovi. Do rána se to naštěstí trochu uklidnilo a teď jsem zahájila klidový režim tzv. gaučák. :-D Popravdě mi není úplně nejlíp, uvidíme, co se z toho vyvine. Snad příští týden ještě 2v1. Bříškům zdar, maminky, a děti ať jsou hodné.

 
Ady.S (38. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Ahoj holky Bolky,

už nemůžu napsat „blížíme se do finále“, protože doslova letíme, a já doufám, že mě čekají poslední dva týdny těhotenství. 

A jaký byl předchozí týden?

Co se týče aktivit, tak hodně pohodový a já více méně odpočívala. Chytla mě hodně nepříjemná bolest kříže, která vystřeluje do nohou. Proto mi bohatě stačilo dopoledne pohrání si s Aničkou a odpoledne jít pro Ondru do školky a doma jsem pak padla.

Jediná akční byla středa. Ondra jel se školkou na výlet do Brna a odjezd byl v 7 hodin a já byla na 7:30 objednaná na alergologii v Šumperku, naštěstí odjezd byl včas (jde vidět, že ženská za volantem je dochvilnější a byla mně rozhodně milejší než nerudný řidič, který jezdí obvykle). I já lékaře stihla v pohodě, sice výsledky spirometrie nebyly nejlepší, ale v alergické sezoně se není čemu divit. K porodu nepotřebuji žádné speciální opatření, jen si vzít s sebou léky, které běžně používám při dechových problémech. Anička už mezi tím byla u mé maminky a já s taťkou měla domluvené, že umyjeme auto uvnitř. Jednoduché to pro mě nebylo, bříško značně překáželo, ale i to jsme zvládli a já pak mohla jít odpočívat. Odpoledne mi zbývala jen kontrola u gynekologa a vyzvednutí Ondry, kterého jsme stihla akorát, když odcházeli do školky čekat na rodiče.

V sobotu se zadařilo a na nákupech jsme vybrali skříň dětem do pokoje. Představu jsme neměli, jen jsme se šli podívat a padla nám do oka skříň, kde každé dítko bude mít svůj sloupec a šuplíky. Teď už ji zbývá jen dopravit k nám domů a složit.

A jak se daří mně a miminku?

Co se týče bříška mi je dobře. Malá kope a pěkně vlní nejvíc nad ránem a pak když jdu spát, a i když občas břicho překáží, mám ho ze všech těhotenství nejmenší. V posledním týdnu mě začaly ale trápit bolesti zad, které jsou hodně nepříjemné a kolikrát se mi podlomí až nohy. Snad vydržím až do středy, kdy jdu na další kontrolu a s doktorem snad něco vymyslíme.

Miminko je snad také spokojené, sice na monitoru opět usínalo, ale záznam se panu doktorovi líbil. Malá je stále nachystaná, ale prý ještě chvilku u mě vydrží. Tak jsem zvědavá, v týdnu porodila kamarádka, která měla termín až po mě a už má svoji holčičku u sebe.  

A plány na další týden? 

Hlavně vydržet pohromadě a snad si s Ondrou a Aničkou užít akce ve školce i mimo ní pořádané ke dni dětí.

 
 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Ady.S trápí bolesti zad - diskuze

Poradna

Jde o separační úzkost?

| emae | 04.12.2023, 12:49

Dobrý den paní magistro,

mám dotaz ohledně mé dcery. Anička je zatím jedináček, má 20 měsíců. Je hodná, šikovná, zdravá, poměrně společenská, ALE. Kdykoliv, když jsme spolu a kdokoliv si jí chce pochovat, nebo se jí jen dotknout, tak utíká, řve, chce být jen se mnou. Je u nás babička, (na kterou je opravdu zvyklá, vídají se téměř každý den), Anička si v pohodě hraje, máma jí chce pomazlit, NEEXISTUJE, zdrhá za mnou. S manželem je díky bohu v pohodě. Fór je v tom, že když je u té stejné babičky na hlídání, a to i přes noc, nemají jediný problém, Anička se s ní mazlí, udělá si z ní kolikrát tu pečovatelku, tzn. chce být jen s ní, jakmile příjde děda, zdrhá zase za ní a chce být u ní. Už jsem z toho dost unavená, neboť to trvá nejméně půl roku a chtěla bych se vás zeptat, jestli dítě v tak malém věku už dokáže hrát/předstírat? Ona je opravdu v pohodě víceméně s kdekým, když nejsem na blízku. Trvá to pár minut, než například opláče můj odchod a je s tou danou osobou v pohodě. Ale jakmile jsme kdekoliv, nebo i u nás doma a někdo o ni projeví zájem, jsem-li na blízku, je to k nevydržení.

Moc vám děkuji za pomoc!

Dobrý den,

podle Vámi popisovaného chování dcerky se s největší pravděpodobností skutečně jedná o projevy separační úzkosti. O tomto období je k dispozici mnoho materiálů a informací, také já jsem již několikrát na obdobné dotazy odpovídala. Proto bych se o projevech tohoto období nyní více nerozepisovala. Snad jen uklidnění pro vás, jedná se o naprosto normální projev zdravého vývoje dítěte. Je to projev zdravě se formujících emočních vztahů k matce a k dalším pečujícím osobám. K dceři je potřeba přistupovat citlivě, poskytnout jí fyzický kontakt, pomazlení, pochování, když jej bude potřebovat. Čím citlivěji k ní budete přistupovat a naplňovat její potřeby citové blízkosti, tím se rychleji naplní a toto období odezní. Rozhodně není třeba se tím nijak trápit nebo znepokojovat, dcera se vyvíjí naprosto normálně. To, že se podobné projevy objevují ve vztahu k babičce, je známkou jejich dobrého blízkého vztahu. Samozřejmě že pokud jste přítomna vy jako nejbližší pečující osoba, tak dcerka upřednostňuje vás. Jinak i malé dítě si dokáže vybírat osoby, a to i u blízkých, které se o něj budou starat a které ne. Tyto preference se během dětství i několikrát změní a je to také normální (např. na toaletě mi může pomoci jen maminka, tatínek ne, na kole jezdím jen s pomocí dědečka apod.). Užívejte si zdravé a krásné dcerky, poskytněte jí dostatek blízkosti, dokud ji potřebuje.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 05.12.2023, 17:53
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×