Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: náročný konec těhotenství

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

 

Jasko (16. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

Nákupy pro miminko

I když stále ještě neznáme pohlaví miminka a já nechtěla dopředu nic z výbavičky pořizovat, naskytla se nám možnost koupit velice výhodně novou autosedačku. Jelikož ta naše původní po Vašíkovi a Kačence putovala před 4 lety dál po rodině, protože jsme v té době o dalším děťátku neuvažovali, bylo potřeba sehnat jinou. Ještě jsme přikoupili přebalovací podložku a jedno prostěradlo do postýlky, těch není nikdy dost. Vzali jsme neutrální barvičky, tak snad to miminku bude slušet. :-) Děti by tam vykoupily půl obchodu, tak jsme je museli hodně krotit, protože na nočník je vážně ještě brzy. :-)

Jak již jsem psala, po narození Kačenky jsme už další dítě neplánovali, takže jsem 90 % věcí prodala nebo rozdala. Přišlo mi zbytečné to vše schraňovat, když to mohl využívat někdo další. Takže teď netrpělivě čekáme na velký ultrazvuk ve 20tém týdnu, kdy se nám snad odtajní, zda čekáme holčičku nebo chlapečka a podle toho začneme dávat dohromady výbavičku.

Vašík pojede do školy v přírodě, Kačenka měla barevný týden

Celý minulý týden se vesměs točil kolem příprav na Vašíkovu školu v přírodě, na kterou odjíždí příští týden. Dokupovali jsme ponožky, prali a žehlili nejoblíbenější trička apod. 

Kačenka měla ve školce barevný týden. Měli to poprvé a myslím, že se s nadšením zapojili všechny děti, hlavně tedy maminky. Spočívalo to v tom, že paní učitelky vyhlásily na příští den barvičku (většinou dvě, aby bylo na výběr) a děti v té barvičce přišly oblečené. Červený den byl pro nás brnkačka, ale třeba takový zeleno žlutý, to byl oříšek. Kačenka si půjčila Vašíkovo zelené tričko a vyštrachali jsme takové zelené kraťasy. Aby jí nebyla zima, dostala k tomu podkolenky, které ale bohužel byli růžovo černé. Další den byla černo bílá, tak to také není problém, šla sice celá v černém jak na funus, ale jí ta barva sluší. Ona si vždy i do barvy nakombinovala sponky a gumičky, hrozně jí to bavilo. Slzičky přišly akorát na poslední den. To byl den růžový, Kačenky nejmilejší barva. Bohužel ten den Kačenka do školky nešla, jela s tatínkem na Moravu.

Výběrové řízení

Tatínek absolvoval první výběrové řízení při hledání nového zaměstnání. Protože se budeme stěhovat do jiného kraje, Nemůže zůstat v současném zaměstnání, kde je již 15 let. Pohovor snad dopadl dobře a uvidíme na konci června, jestli postoupí do dalšího kola.

Jak pokračuje stavba?

Na stavbě pokračujeme s menšími zádrhely. Stále je co řešit a stále to nevypadá, že bychom to stihli, ale musíme, nic jiného nám nezbyde. :-)

Už se detailněji řešili podlahy a snad do třech týdnů by je měli začít pokládat. Koupelna je již obložená, prý vypadá moc hezky, i dětem se líbí, tak snad budu také spokojená, až to někdy uvidím na vlastní oči. :-)

Inzerce

A co čeká mě?

Příští týden mě čeká odběr krve na triple test. Vůbec se na to netěším, musím být nalačno.

Vašík nám odjede na školu v přírodě a já bych tak měla využít volnějších dní a dojít do práce přebrat si svoje věci a vyklidit si stůl. Na to se také netěším.

Krásný týden všem. Jana

Inzerce

Silvia (23. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

Narodí se miminko v termínu?

až nyní v půlce těhotenství jsem si všimla, že týdny v kalendáři odpovídají týdnům mého těhotenství, dle kalendáře je 22. týden a jsme v 22. / 23. týdnu. :D Pokud vše bude v pořádku, tak by mohla být malá termínová, jak dle shodným týdnům v kalendáři, tak hlavně předpokládaným termínem porodu, který je na každém ultrazvukovém vyšetření už od února stále stejný, neměnný. Což má svoje výhody i nevýhody např. nevýhodou je, že termínové děti prý mívají více kilo, oproti tomu výhodou je, že se můžete v klidu nachystat k plánovanému porodu, samozřejmě vše je hodně individuální a záleží na mnoha aspektech, ovšem vůbec bych se nezlobila, kdyby se malá narodila v termínu, datum 24. 9. 2015 se mi líbí. ;)

V tanečních hodinách si připadám stále méně pohyblivá. Občas se přichytím, že se sama sobě zasměji, protože mi přijde docela vtipné, např. když se otáčím, jak u toho srandovně s rostoucím bříškem vypadám. :D Taneční hodiny se blíží pomalu, ale jistě do finále. Příští týden mě čeká poslední hodina Latino-dance. 

Sundali mi rovnátka

V týdnu jsem si udělala výlet do Břeclavi na ortodoncii. Nebyla to moc příjemná záležitost, ale dalo se to přežít. Po 10 letech mi sundávali drátky umístěné na horním i dolním patře za zuby. Po 30 minutovém vrtání a broušení, byly drátky pryč, hlava mi z toho brněla, ještě než jsem dojela do zpět do Brna. Na ortodoncii se mám znovu zastavit po porodu, abychom udělali závěrečnou kontrolu, při které musí udělat znovu otisky zubů a provést různé rentgeny. Když vše bude ok, tak jsem na ortodoncii skončila, ale pokud ne, budu muset znovu nosit nasazovací rovnátka.

Ke konci týdne jsem si udělala menší brigádku pro jednu výzkumnou a poradenskou agenturu v oblasti marketingu, která měla zadaný požadavek od společnosti Coca-cola. Předmětem brigády bylo pozorování a zaznamenávání objednávek zákazníků. Pro mne to byla nová zkušenost. A jelikož se blíží termín svatby bratra mého přítele a jako dárek jsem zajistila make-up pro nevěstu, ženicha a ženichovu maminku, tak jsme měli první zkoušku. Zkouška dopadla moc dobře. Budoucí nevěsta byla moc spokojená s prací a už se těší na její Den D.

Inzerce

Martina z Anglie (33. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni.

Rodíme ONLINE 2015

Pořád ve stavu 2v1. Dnes když jsem uklízela Alexovi na zahradě pískoviště, mi přeletěla nad hlavou vrána...snad to nic neznamenalo :-D 

Jaký byl náš uplynulý týden? 

Rozhodně lepší než ten předchozí. Konečně jsme se uzdravili, tak jsme mohli vyrazit i mezi lidi. Ve středu jsme byli v Toddler group. Chodíme každý týden, jen když jsme nemocní tak ne. A Alexovi asi to jedno vynechání stačilo, protože se strašně styděl, jen viděl ve dveřích cizí lidi. Pořád se za mě schovával, držel mě za nohu a dlouho mu trvalo, než se odvážil jít si hrát. Celkově byl takový ustrašený a ukňouraný. O svačince v jídelně jsme taky zůstali poslední. Normálně je právě Alex ten, který odtud vystřelí jako první. Nakonec myslím byl rád, že jsme dorazili domů a byl ve svém. 

V pátek jsem se pustila do pečení skořicových šneků s tím, že když nás čeká bank holiday weekend, tak udělám něco lepšího. Nakonec z vrchovatého talíře zbyla jen trocha na dně, kterou jsme dojedli v sobotu. Byli úžasní a nečekala bych, že se mi napoprvé tak dobře povedou. Sobotu jsme si udělali naprosto relaxační, což uvítal hlavně David, protože už několikátý den trpěl se skříplým nervem v krční páteři. V týdnu totiž rozbíjel beton kolem domu, aby mohl udělat lepší odvodňovací systém a křuplo mu za krkem a bylo dopracováno.

Rodíme ONLINE 2015

Ale sobota nám i docela vyšla. Odpoledne jsme byli na nákupu, a když jsme se vrátili, jakoby to to sluníčko vědělo. Udělalo se nádherně a teploučko, tak jsme hned vyrazili sednout na zahradu. Pak jsme skypeovali s mými rodiči, aspoň jsem jim mohla ukázat, jak mi hezky rostou kedlubny a ředkvičky. Tulipány už jsou skoro pryč, ale začínají se tlačit mečíky a ostatní kytičky. Taky bylinky se docela rozjely až na bazalku, která chudinka chcípla a kopru se taky moc nedaří. Ale snad se ještě vzpamatuje. Aby se jim taky dařilo, když si z mého krásného nekonečného záhonu udělaly kočky záchod. Ale zkouším různé fígle jak na ně a věřím, že jednou se mi podaří je vyhnat. 

Nedělní počasí nás zradilo

Chtěli jsme vyrazit na charitativní akci pro děti ve Staffordu a po cestě se stavit u známých ve Stoneu, ale bohužel pršelo, tak jsme to museli odpískat. Škoda, těšila jsem se, že si pochovám malého Tobiho, který má asi tři týdny. 

Rodíme ONLINE 2015

Jako náhradní program jsme zvolili návštěvu Blue water planet. Domluvili jsme se ještě s jedněma známýma a potkali se tam. Alex se opět styděl, když došlo na přivítání, ale Amy a Zoe na tom nebyly líp. Viděli jsme spoustu druhů ryb i rybiček, žraloky i rejnoky, želvy a dokonce i žáby a pavouky. Bylo to hezké odpoledne a myslím, že i Alexovi se to líbilo. 

Pondělní volno (bank holiday monday) jsme strávili trošku pracovně. Já jsem převlekla peřiny, to mi dalo teda pěkně zabrat s tím mým pupíkem. No a David se pustil do dodělání kanálu okolo domu. Odpoledne jsem vzala na zahradu i Alexe, i když bylo chladno. Aspoň jsme neseděli doma. Tak to byl náš docela akční týden.

A jak to vidí ten náš nejmenší človíček? 

Začíná to být pěkně silná holčička. Sem tam mi dává dobré kapky. Až se musím za břicho chytat, aby se odtud snad nevykopla. :-D Pořád je to stejné. Břicho tvrdne, ať si magnezium vezmu nebo ne. Někdy tvrdne víc, někdy míň. Po nějaké době jsem se i vážila a byla jsem docela příjemně překvapená, že jsem zatím přibrala jen 11 kilo. S Alexem jsem touhle dobou už 20 navíc měla. Takže bych se měla cítit asi líp, když nejsem tak těžká. Jenže mi to všechno vynahrazuje obrovské břicho, tak velké jsem ho s Alexem neměla.

Rodíme ONLINE 2015

Každý večer mívám nateklé nohy, ale opět ne až tak moc jako v prvním těhotenství. Spíš mě víc štvou oteklé ruce i přes den. Spánek už taky stojí za starou bačkoru. Od chvíle, co se rozední, už pořádně nespím. Vždycky už čekám, kdy uslyším Alexe, jak se vzbudí a začne si hrát. Do toho se ozve i malá, že už čeká na bráchu, až přijde. On ten náš tulínek totiž nahlíží do ložnice, jestli ještě spím nebo ne. Když vidí že spím, tak si hraje v pokojíčku. A když už je mezi osmou a půl devátou, tak mu dám najevo, že už nespím. On si přinese celou bandu plyšáků kámošů a uvelebí se nám v posteli a hrozně rád se tulí a na střídačku nás s Davidem pusinkuje. Ale to fakt nevím, jestli je David za to rád, když se dostane do postele v osm ráno po noční. :-D Alex je naše zlatíčko a doufám, že i ta malá raubířka bude aspoň z půlky tak hodná a šikovná jako je on. Už se moc těším, až ji budu držet v náručí. 

Maminky, bříškům zdar a děti ať jsou jen hodné.

Ady.S (37. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Ahoj holky Bolky,

jak už se stalo zvykem je neděle a já sepisuji deníček a vzpomínám, co vše jsme doma zažili. Pupík mi do toho radostně poskakuje a já nadskakuji s ním, protože je to občas pěkně bolestivé.

Bezpečnostní zbárana

Tento týden se nesl v duchu uklízení, můžu si oddychnout, velké věci mám hotové a už zůstal jen běžný úklid. Můj taťka nám namontoval bezpečnostní zábranu do dveří. Musel vymyslet způsob, jak ji přidělat, když do kovových futer to nešlo navrtat. Tentokrát Anička asistovala celou dobu a mě mile překvapila, že se vůbec nebála příklepové vrtačky. Ono jí totiž někdy vyděsí i obyčejné zazvonění telefonu. Dědu celou dobu pozorovala a večer sama vzala do ruky šroubovák a nevyužité zbytky ze zábrany a začala šroubovat sama šikulka moje.

Rodíme ONLINE 2015

Celkově jí ale zábrana neudělala vůbec radost, když zjistila k čemu slouží. Já si ale můžu konečně oddychnout a nemusím se bát, že než douklidím dětský pokoj nebo se postarám o mimuško z kuchyně či předsíně se stane zatím bojiště. 

Celkově teď vše musím zabezpečit proti otevření. U Ondry jsem toto nezažila, stačilo říct ne nemůžeš a byl klid. Anička se naopak usměje, v očích ji zasvítí ďábelské ohníčky a jde na to. Skříňky zatím zajišťuji suchým zipem a doufám, že do doby než to Anička otevře, dostane rozum. U dveří jsem zámek zavrhla, klíč by se neustále hledal a tak postupně předělávám kliky do svislé polohy. Nemá to ta moje princezna se mnou vůbec lehké.

Tento týden byl bez výletů

Obě děti chytly někde rýmu a kašel, proto jsme tento týden nepodnikli žádný výlet za zábavou a zůstali pěkně doma, naštěstí to mělo rychlý průběh a příští týden už bude zase Ondra chodit do školky a já v poklidu s Aničkou doma sama.

Rodíme ONLINE 2015

Co se ale musím pochlubit, kdo by se taky rád nepochlubit šikovným dítkem. :D. Ondra rád a pěkně maluje, chodí do kroužku ve školce a paní učitelky obrázky posílají na různé soutěže, kolikrát obrázek ani nezahlédnu na nástěnce.  Už loni se mu podařilo umístit se s obrázkem Masopust, který mimochodem na živo nikdy neviděl, až na předání diplomů, které se konalo v Rožnově pod Radhoštěm. V pátek mě doslova čekal šok, když po otevření mailu mě ze školky informovali, že Ondra dostal čestné uznání na 43. Mezinárodní dětské výtvarné výstavě v Lidicích. Ve chvíli, kdy jsem se probírala informacemi, kolik bylo účastníků od nás i z celého světa a  v tom šíleném čísle  21 380 dětí ze 71 zemí světa se moje malé dítě dokázalo probojovat se svým výtvorem. Už konečně vím, že Ondra je celý po mně, i mně se totiž povedlo toto ocenění před lety získat.

A jak se daří miminku?

Ve středu jsem absolvovala další kontrolu u gynekologa, Ondra projevil zájem jít se mnou poslouchat srdíčko. Při kontrole u doktora vydržel u sestřičky a já mu za odměnu vyprosila ultrazvuk, který neměl doktor úmysl dělat, sice jen rychlý, ale Ondra to pak každému popisoval. Ještě jsme museli vydržet na monitoru srdíčka maličké, která si opět usnula v půlce natáčení a tak ji pan doktor docela razantně třepáním břicha probudil, jůů to zas bylo něco na Ondru. :D Výsledek kontroly je, že malá je v pořádku, hlavičkou naléhá a je už pěkně narotovaná, no  a já se díky tomu pozvolna otvírám. Celkově se cítím nic moc, tentokrát mě ten konec opravdu zmáhá, večer sotva chodím, trápí mě pálení žáhy a docela i nespavost. K tomu neustále kopance a kopanečky od malé. K mé radosti jsme stihli ještě focení s bříškem a tak budu i tentokrát mít památku.

Rodíme ONLINE 2015

Plány na příští týden nemáme, snad jen neporodit :D.

 
 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Náročný konec těhotenství - diskuze

 • Sylvo, 10 let rovnatka- to si nedovedu predstavit, ja je ted mam ani ne pul roku (ale teda zepredu) a tesim se az pujdou za ty 2roky dolu...

  holky, super, krasne vam to utika
  chezzie   | 28.05.2015 12:37:39 | Reakcí: 1, poslední: 16.06.2015 14:52:01
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Promiň, že až teď jsem se dostala k odpovědi Chezzie...jo byl to nářez,ale člověk si za tu dobu zvykne ;) Proč tak dlohou dobu, protože mi v Brně všude chtěli trhat zuby před rovnátkama, že mám hodně zubů na malou pusu a tak jsem se vydala do Břeclavi, kde řekli , že se nemusí vůbec nic trhat, ale o to jsem je měla delší dobu. Jsem za to ve výsledku moc ráda, jelikož mám všechny svoje zuby krásné a rovné, a za to, to stojí  
   Silvia.H   | 16.06.2015 14:52:01
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×