Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jasko už cítí pohyby miminka

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

 

Jasko (15. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

Jsem v 15 týdnu těhotenství a už cítím pohyby miminka

Už jsem v 15. týdnu těhotenství. Úplně neuvěřitelně to letí, vždyť je to chvilička, co jsem měla na testu dvě čárky :-) a teď na mě pomalinku vykukuje bříško. Děti už si toho také všimly a tak mě stále objímají a hladí bříško, je to krásné a od nich tak přirozené. 

Také už krásně cítím pohyby miminka a den ode dne je to intenzivnější. Není to ještě takové to opravdové kopání, spíš bych tipla na přemety a kotrmelce. 

Během týdne jsme měla nějaké vyřizování v bance, ale dopadlo to všechno dobře, tak jsme si všichni oddychli ufff.

Inzerce

Práce na stavbě se protahují

Na stavbě nám začali obkládat koupelnu. Jasně že to zase nemohlo být bez komplikací, tak se to trochu protáhlo a nestihlo se to do konce týdne dokončit. Doma se teď neřeší nic jiného.

Besídka ke dni matek

Ve čtvrtek jsem se konečně dočkala besídky ke dni maminek, pořádané školkou. Bylo to nádherné. Kačenka nic nepopletla, a kdyby si stále nežmoulala sukni, tak by na ní tréma nebyla ani znát. Úplně mě svým výkonem ohromila. Občas sice doma nějakou básničku řekla, ale většinou spletla konec, nebo už se jí to nechtělo dokončovat, tak jsem čekala s napětím, jak to dopadne. A ona to vyfrkla na absolutní jedničku s hvězdičkou.

Rodíme ONLINE 2015

Na závěr dostala od učitelek jako předškoláček knížku a květinu. A my maminky, jsme dostaly květinu, keramické sluníčko a přáníčko. Po besídce jsme si zajeli koupit ledňáčka a tím se den krásně završil.

Inzerce

O víkendu nás pohltil hokej

Víkend patřil převážně hokeji, i když já nejsem nějaký náruživý fanoušek, ale prostě nás to pohltilo. :-) 

Také jsme zvládli nakoupit Vašíkovi sandálky, aby mohl za týden odjet na školu v přírodě, bez nich by to nešlo. :-) A koupili jsme nějaké lustry do nového domova. Konkrétně na schodiště a do předsíně. Vybírání bylo dlouhé a náročné, děti už pak docela zlobily, ale nakonec se zdařilo.

Ahoj Jana

Inzerce

Silvia (22. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

týdny mi utíkají, čím dál tím rychleji a s tím i více a více roste bříško. Malá začala trochu více kopat než v předchozích týdnech, ale musím zaklepat, že je přes noc hodná. Uvidíme, zda jí to vydrží i nadále. Cítím, jak se bříško pěkně natahuje, sem tam trochu pozlobí v podbříšku. Žaludek nezlobí a tak můžu jíst cokoliv. Převažují chutě na sladké, sama jsem zvědavá, o kolik kilo přiberu za měsíc.

Na alergologii mi nasadili léky

Jak jsem se již zmínila, chodím na pravidelné kontroly na alergologii s diagnózou alergik-astmatik. Tento týden jsem alergologii navštívila, jelikož začínám pociťovat mírnou dušnost. Výsledek to bohužel potvrdil, dopadlo mi špatně vyšetření spirometrie. Spirometrie testuje schopnost pacientových plic nadechnout a vydechnout, na takové vyšetření je pacient posílán při respiračních potížích, pocitech dušnosti, dlouhodobějším kašli, před operacemi hrudníku a při sledování účinnosti léčby nemocí plic. Po vyšetření jsem vyfasovala 2x denně inhalátor, 2x denně nosní kapky a 1x večer prášky na alergii. Vše poctivě beru a tak doufám, že kontrola, která proběhne za měsíc, dopadne lépe a že se mi díky těmto pomocníkům bude v létě dobře dýchat.

Červnové kontroly u lékařů – ultrazvuk i test na těhotenskou cukovku

V červnu mne čeká více kontrol. Hned začátkem června 4D ultrazvuk, který je nejvhodnější provést mezi 20. - 26. týdnem těhotenství. Jedná se o nejmodernější ultrazvukovou technologii, výsledkem 4D ultrazvuku jsou statické i dynamické obrázky z nitroděložního života, funguje na principu rychlého snímání trojrozměrného obrázku a tak umožní vyšetřit plod a jeho orgány v reálném čase. Lze sledovat pohyb končetin, mimiku plodu. Další výhodou je, že lékař sleduje biopsii plodu a pokud je dodržena podmínka kvalitní akustiky, vznikne dokonalý portrét tváře plodu, díky kterému můžeme předem vidět, jak bude miminko vypadat a budeme mít na památku další krásnou fotečku a video. Den poté pravidelná měsíční kontrola na gynekologii, v půlce června test na těhotenskou cukrovku a koncem června opět alergologie, kam musím nyní chodit na kontroly pravidelně také každý měsíc. Aby toho nebylo málo, tak se můžu těšit příští týden na ortodoncii a následně za paní zubařkou vrtat zub. Mám se na co těšit!  

Společenský život 

Ke konci týdne jsem navštívila moji kamarádku Lucku, od které jsem odkoupila pár moc pěkných oblečků a moji sestru Andreu, od které jsem dostala moc věcí pro miminko, postýlku, jídelní židličku a také oblečky. Na závěr jsme s přítelem zašli do divadla Bolka Polívky na představení Pan Kaplan má třídu rád, které bylo moc prima. 

Martina z Anglie (32. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni,

Celou naši rodinu skolila nemoc

Tentokrát se nemám o čem rozepisovat, tak budu velice stručná. Věřím, že nikomu se nechce číst o tom, jak jsem trávila nedělní noc na záchodě a celé pondělí prospala s teplotami. Alex na tom nebyl o moc líp. Taky ho celý týden trápily teploty od zoubečků a do toho rýma. Nakonec to schvátilo i Davida, takže jsme celý týden trávili všichni tři u pohádek nebo v posteli. Výhodou je tady, že každý zaměstnanec, když je nemocný, může zůstat týden doma, aniž by musel navštívit doktora a žádat neschopenku. Chytli jsme nějakého zákeřného bacila, protože nás to drží ještě teď a ne a ne se toho zbavit. Takovou hnusnou rýmu jsem snad ještě neměla. Nicméně pokračujeme v čajíčkování, sem tam si Alex už chce i hrát ne jen sedět, tak doufáme, že už brzy budeme úplně ok.

A jak jsem na tom já a miminko?

A jak to všechno snáší naše malá, dobře mystifikovaná princezna? Řekla bych, že se má úplně nejlíp. Pěkně si lebedí v bříšku, když s něčím nesouhlasí, pokope mi celé břicho. Ze mě už je docela těžko pohyblivá koule. S jídlem už musím taky hodně opatrně. Když se najím trošku víc, nepohnu se vůbec, a jak mě do toho pálí žáha. Břicho mi tvrdne pořád, dokonce i v noci. V týdnu jsem si dokonce v noci musela vzít i paracetamol, jak to bolelo. Až jsem myslela, že vzbudím Davida a razíme do nemocnice. Naštěstí to přešlo, ale zvýšila jsem si dávky magnezia. Tak to teď vypadá zatím docela dobře. Tvrdne, ale řekla bych, že ne tolik a hlavně ne tak bolestivě. V posledních dnech na mě nějak padá příšerná únava. Večer chodím spát brzy a přes den bych si v klidu šla taky lehnout. Možná to bude i tím počasím, které tu není nic moc. Budeme se tedy těšit, že už brzy se to zlepší, nám bude taky líp a budeme moct jít ven. Protože sedět doma je už fakt na hlavu. Bříškům zdar a děti ať moc nezlobí. 

Ady.S (36. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Ahoj holky Bolky,

další týden utekl jako voda a já se už opravdu blížím do finále. Pondělkem jsem oficiálně skončila rodičovskou dovolenou a nastoupila na mateřskou dovolenou. Osobně si ale myslím, že až do termínu porodu nevydržím 2 v 1 a byla bych za to docela i ráda. Všechny děti mají takové pěkné datum narození, tak i malé by se to mohlo povést :D.

Tento týdne jsem si moc neodpočinula nebo spíš už ani odpočívat pořádně neumím a padnu, až když už opravdu nemůžu.

Výlet do Brna

V úterý jsme se vydali na výlet do Brna, taťka tam musel pracovně a my toho využili. Dopoledne jsem s dětmi strávila na kafíčku a pokecu s holkami, které znám právě z BOLu. To byla pohoda chvíli posedět a vypít si teplé kafe.

Rodíme ONLINE 2015

Po obědě se k nám připojil taťka a vyrazili jsme na nákupy. Já i Ondra jsme potřebovali nové obutí a povedlo se, oba máme botasky i letní sandálky podle mých představ. Na závěr jsme ještě prošli Ikeu, kde jsme vybrali stůl do dětského pokoje. Původně jsme chtěli jiný, ale nakonec bude velký pro dva, přeci jen známe Aničku, která musí pořád dělat to stejné jako bráška a tak si bude moct sednout taky.  Ondra mezi tím trávil čas v hlídacím koutku, a pomalu se mu ani nechtělo ven. Návrat domů byl až hodně pozdě, kdy jsme akorát zahnali děti do postýlek a sami padli.

Středa byla taky výletní, dopoledne jsme s Aničkou vyjeli do Šumperka, úkoly byly dva. Objela jsem tři sběrná místa a auto naplnila do posledního místa vršky ze sbírky pro Ondru. U jedné z kamarádek jsme zůstali trochu déle a Anička si poprvé pohrála na písku, moc nadšená ze začátku nebyla. Nemá totiž ráda špinavé ručky. Na oběd jsme se vydali k mým rodičům a já odpoledne na kontrolu ke gynekologovi. 

Kontrola na gynekologii 

Tentokrát mě čekalo půlhodinové natáčení malé. Ze začátku bylo vše v pohodě, ale po nějakém čase mě rytmický zvuk začal uspávat a malá byla pro malého šlofíka taky a probudit se už nechtěla.

Rodíme ONLINE 2015

U doktora pak už byla jen lehká prohlídka, zda se neotvírám víc než posledně, prý to ještě ale ujde, jen hlavička už pěkně naléhá. Taky mi vzaly stěry na streptokoka, tak snad to zvládneme bez něj. Pak už jsem jen vyzvedla Aničku, dojela pro Ondru a na závěr k babičce vyložit auto. Děti si zatím u babičky pohrály a domů se jim vůbec nechtělo. Ondru ale čekal náročný čtvrtek a tak musel brzo do postele.

Olympiáda ve skoku do dálky

Ve čtvrtek ráno jsme se probudili do jemného mrholení, to se ale vůbec nehodilo, Ondra měl reprezentovat školku na Mateřinkové olympiádě ve skoku do dálky, hodu míčkem a běhu. Já s Aničkou jsme šli fandit a já samozřejmě fotit. Musím přiznat, Ondra se moc snažil a z naší školky byl podle výsledků nejlepší. Snažení se vyplatilo a celkově se Ondra umístil na krásném druhém místě.

Rodíme ONLINE 2015

Doma jsem pak jen Aničku honem nakrmila a dala spát, protože měl přijet děda a přidělat mi zábranu do dveří. To se sice nepovedlo, ale Anička předvedla, jaký je spáč, že jí ani vrtaní do železa nevadí a střihla si svoji 3,5 hodinku spánku. Jak já jí záviděla. Pak už nastal další fofr a to jít se podívat na vystoupení Zábřežský slavíček, kterého se účastní sbory mateřských a základních škol. Se mnou se šla podívat i babička, stíhali jsme tak tak, abychom si našli místo a Ondra zaregistroval že jsme v sále. Večer jsem pro změnu padala já a děti byly krásně čilé.

Od pátku jsem si naordinovala odpočinek

Přeci jen tři dny chození byly znát na bolesti kyčlí a celého podbřišku a hořčík už moc nezabírá. Anička ochotná ošetřovatelka mi chtěla namazat břicho, to ona dělá moc ráda, ale tentokrát se jí to moc nepovedlo a zaťala drápek, ze kterého mám škrábanec přes celé břicho :(.

Následující týden je zatím bez velkých plánů a aktivit. Opět půjdu na kontrolu na gynekologii a snad zbyde i trocha času na moji zálibu v háčkování.

 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jasko už cítí pohyby miminka - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×