Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Silvia zná pohlaví miminka

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Inzerce
Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

 

Jasko (14. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

Další týden je za námi :-)

Navštívila mě sestra

Během minulého týdne jsem měla báječné zpestření v podobě návštěvy mojí nejstarší sestry. Zůstala tu na tři dny a moc jsme si to užily. Ne že bychom něco zvláštního podnikaly, ale krásně jsme si popovídaly, došly na oběd a hodně odpočívaly. Ona teď prožívá nelehké období, tak se u nás hezky zrelaxovala a nabrala nové síly a já zas celý den nemyslela na to jak je mi špatně, i když bylo.

Ještě jsem nic nepřibrala

Zatím se mi nepodařilo nabrat žádné kilo, ba naopak, od začátku těhotenství jsem jich 5 ztratila. Ne že bych se z toho nějak hroutila a věřím, že vše doženu, mám na to ještě spoustu času. A až mi konečně bude dobře a začnu jíst a nebudu zvracet, tak to půjde rychle. :-)

Trochu mě teď trápí rýma, mám podezření na alergii, a jsem i víc unavená. Snad to rychle ustoupí, abych zas nabrala sil.

Inzerce

S Vašíkem u zubaře

Také jsem byla s Vašíkem u zubaře na preventivní prohlídce a nafasovali jsme žádanku na vyšetření kvůli rovnátkům. Má malé mezírky a nemůžou se mu tam vtlačit dvojky. Tak tam musím příští týden zavolat a objednat ho. Vůbec nevím, co nás tam čeká, ale předpokládám, že to zvládneme.

Stavba pokrčuje podle plánu

Na prodloužený víkend manžel s dětmi odjeli na Moravu k babičce zkontrolovat stavbu. Už máme vymalováno a připravené schodiště na obložení. Příští týden by se měla obkládat koupelna a WC, dodělat elektrika a podlaháři přijdou vzít vzorek betonu kvůli vlhkosti, a pokud to bude dobré, může se začít s podlahami. Konečně už to připomíná byt k bydlení a vypadá to, že se to do června všechno stihne a plánované stěhování nic neohrozí.

Příští týden budu mít nějaké pochůzky do banky, potřebujeme dočerpat úvěr a trochu se to teď zadrhlo, tak snad to dobře dopadne a dodržíme termín.

Silvia (21. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

tento týden byl pro mne zajímavý. Stále se něco dělo. 

Inzerce

V průběhu týdne jsem se postarala o auto, nechala vyměnit v autě olejový filtr, přezout pneumatiky na letní a trochu vypucovat. Byla jsem na vyšetření u paní obvodní lékařky, která mi dala další razítko do průkazky a moje milá maminka měla narozeniny.

První hodina těhotenského cvičení

Zúčastnila jsem se první hodiny těhotenského cvičení, na které budu chodit pravidelně každé pondělí. Na cvičení se posiluje horní i dolní část končetin, provádí se různé cviky na gymnastickém míči a na závěr se relaxuje. S přibývajícími měsíci, bych ale chtěla chodit nejen na těhotenská cvičení, ale i na pilates pro těhotné.

Ultrazvukové vyšetření – už víme, co to bude!

Ve čtvrtek 7. května jsem byla na velkém ultrazvuku. Byla se mnou i moje mamka a můj přítel. Pan doktor nám postupně ukazoval všechny části miminka, že miminko má vše co má mít, hlavně je zdravé, hezky se vyvíjí a co nás všechny zajímalo, co se nám vlastně narodí? Zprvu se nám nechtělo ukázat, ale pan doktor se nevzdal a nakonec vyhrál a řekl, že je to modelka za všechny prachy - bude to holčička. Celý průběh kontroly máme natočen, takže můžeme v klidu koukat i doma. DVD jsem zkopírovala oběma natěšeným babičkám.

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

Ke konci týdne jsme byli s mojí kamarádkou Bellou a našimi pejsky Aruškou a Zoe na procházce, a vykoupat pejsky v řece.

Rodíme ONLINE 2015

V neděli jsem se zúčastnila Testů studijních předpokladů na Masarykovu Univerzitu, tak uvidím, zda se na nějaký obor dostanu či ne a odpoledne jsme byly opět s Bellou a Zoe, ale tentokrát se podívat na oficiálních závodech v agility, kde závodila moje mamka s Aruškou a našimi dvěma blondýnami, malými bílými kníračími Angie a Aishou, kde jsme na konci mamce pomáhaly s nošením trofejí a dárků, protože vyhrály, co mohly.

 

Martina z Anglie (31. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni,

Zaútočila na nás nemoc

Hezky se nám vyvedl tento týden. Během středy mě začalo bolet v krku a začala se mi spouštět rýma. No hrůza. Nesnáším, když jsem nachlazená. I tak jsme ještě ve středu byli s Alexem mezi dětmi v toddler group. Alespoň se vyblbnul. Ve čtvrtek jsem byla na očkování proti černému kašli a to už mi nebylo úplně nejlíp a Alex se ráno taky vzbudil s rýmou. Během pátku začal i kašlat. Takže opět veselo. V sobotu jsme čekali známé na víkend a to už se Alex po poledním spánku vzbudil protivný a během odpoledne mu vyskočila i trochu teplota. Celý den ani nechtěl nic jíst ani pít a samozřejmě tři lžičky večeře, co se nám podařilo do něj dostat, nakonec vyblinkal. Ale pak mu klesla i teplota jako mávnutím proutku a bylo mu hned líp. Tak nevím, co se to děje. 

Výlet do Newcastlu

Ti známí, co k nám přijeli na víkend, jsou ti, co jsme u nich byli minulý víkend. Čekali, že jim dojde pas pro malého Nickyho, aby mohli vyrazit na dovolenou do Česka a ono nic. Tak souhlasili, že přijedou na víkend k nám. Alex si hrál s o skoro dva roky starší Natálkou a ukázal jí všechny svoje hračky.

Rodíme ONLINE 2015

Dokonce spali spolu v Alexově pokojíčku. V neděli dopoledne jsme vyrazili do Porthill, což je čtvrť Newcastlu under Lyme, na baby market. Byli jsme překvapeni kolik krásných a hlavně jako nových věcí tam bylo na prodej. Určitě lepší výběr a lepší ceny než na carboot sale. Koupili jsme tam malé takovou hrací kouli a Alexovi hračku slona, který vyfukuje malé motýlky, které se mají chytat do síťky. Trochu mě mrzelo, že už máme pro malou všechno nachystané. Protože se tam fakt dalo vybrat ze skoro nových věcí za velmi nízké ceny. A ty krásné zimní i podzimní kombinézky...já jsem úplně slintala. Pak jsme šli ještě na chvilku ven na hřiště a vrátili jsme se na Rhyme time session. Nejdřív Alex nechtěl vůbec sedět a spolupracovat, natož zpívat písničky. Ale pak si s ním sedl tatínek a docela se i zapojoval.

Rodíme ONLINE 2015

Byla to docela hezká půlhodinka. Alex zkoušel hrát na bubínek, na tamburínu, činel i dokonce triangl měl v rukách. Škoda jen, že byl nevrlý z nachlazení. Po cestě domů jsme se stavili ještě v Homebargains, to je obchod kde se da koupit od každého něco. Drogerie, dětské potřeby, hračky, kutilské věci, potraviny i dekorace do domu. Alex samozřejmě v autě usnul, tak jsme ho chvilku nosili. Odpoledne šel doma taky ještě spinkat, ale asi už ho půjdu vzbudit, aby neprospal celé odpoledne a mohl jít ještě na chvíli na zahradu hrát si s Natálkou. Snad už mu bude líp. Skoro nejí a pití taky moc nedá. 

A jak probíhá moje těhotenství v tomto týdnu? 

Popravdě už je to hrůza. Jsem strašně špatně pohyblivá a rychle se unavím. Ještě do toho to moje tvrdnoucí břicho...žádná slast. Taky mě dost pálí žáha a ke konci týdne už zjišťuju, že se do mě nevejde tolik jídla jako dřív. Takže sním pár soust, funím jak lokomotiva a mám pocit, že už se do mě víc nevejde. Všechny tyhle problémy z prvního těhotenství neznám. V týdnu jsem mluvila s midwife ohledně mého tvrdnoucího břicha. Tak mi doporučila klidový režim a co nejvíc ležet. No jo, jenže s tím naším malým raubířem to fakt nejde. Pořád něco chce a nejlíp zrovna když už si sednu. Ale to určitě má stejně každá maminka dvouletého uličníčka. Takže maminky, bříškům zdar, děti ať moc nezlobí a snad opět za týden.

Rodíme ONLINE 2015

 
Ady.S (35. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Ahoj holky Bolky,

je tady neděle večer a já vzpomínám, jaký byl tento týden. Celkově byl odpočinkový a plný aktivit pro děti, jak jinak. :D

Rodíme ONLINE 2015

V pondělí jsme si s Aničkou užily klidu a odpočinku

Anička se potřebovala vrátit do svého režimu a ještě si přidala po každém spánku hodinkové hraní v postýlce, kdy mě nevyžadovala. Odpoledne jsme vyrazili pro Ondru do školky a zpátky mi odšlapala celou cestu za ruku. Bylo to poprvé, co ušla takovou vzdálenost a budeme i nadále trénovat. Zatím totiž nemám v plánu kupovat dvojkočarek, jen stupátko na ten, co mám po Aničce.

A jak vlastně vypadá náš všední den?

Ráno je budíček kolem 6 hodiny, někdy nás budí Anička na svoji dávku UM, někdy je to díky budíku. Ondrovi se z tepla postele moc nechce, ale to někdy ani nám. Kluci se vcelku vypraví sami a odchází v 6:40, já vstávám jen, když je vzhůru i Aník. Dopoledne spolu trávíme buď doma hraním, nebo máme nějaké aktivity po městě. Mezi 10 - 11 hodinou je Anička už utahaná a dožaduje se spánku nejlépe ve své postýlce. Mně začíná trocha klidu na vaření a taky odpočinek. Budíček je většinou kolem 14 hodiny, kdy následuje oběd, a vyrážíme za Ondrou do školky. Cestou domů se zastavujeme na hřišti či si jen užijme utíkání za Ondrou, který ujíždí na koloběžce. Doma už zbude jen trocha času na hraní a už je tu chystání večeře, koupání, příprava věcí na další den. V 18:30 dorazí taťka a to je tak akorát čas na pomazlení a po večerníčku hajdy do peřin. Sice se ještě chvíli z pokoje ozývá pískání a povykování, ale to už většinou nemusíme zasahovat a víme, že klid bude až do rána. Přes noc se už ani Anička nebudí a UM si dá až ráno.

Moje úkoly na tento týden

Původně jsem si myslela, že si mateřskou vyřídím sama na OSSZ, ale to neklaplo a tam jsem se jen dozvěděla že nárok opravdu mám, ale vše musím vyřídit přes zaměstnavatele i přesto, že mi smlouva u něj už skončila. Sice nadšený nebyl, ale slíbil, že to vyřídí.

Oficiálně jsem ukončila brigádu v Dětském klíči Šumperk, odevzdala poslední výkaz práce a klíče od klubovny. Po dětech se mi bude stýskat a při loučení jsme se smály, že se za čas třeba zase vrátím, to ale vše záleží jestli budu mít hlídání pro své dětičky.

Doma byl hlavní úkol vyžehlit hromadu prádla, hlavně pro malou, což jsem stále odkládala. Teď už mám všechny oblečky schované v přepravce, aby se k nim Anička nedostala, a vybalím je, až se vrátím z porodnice nebo se definitivně naštvu a všechny skříňky a šuplíky opatřím zábranami proti otevření – Anička je strašný ďáblík.

Rodíme ONLINE 2015

V neděli se sice schylovalo k dešti, ale mě chytlo uklízení a tak jsem využila taťku na hlídání a pustila se do mytí oken, ještě mi dvě zbývají, ale radši zase počkám, až bude někdo doma. Asi mi začíná doba hnízdění. :D

I ve školce měli tento týden napilno

Ve středu byl tradiční koncert v kostele ke dni maminek. Jednotlivé třídy si připravily básničky s přáním a na závěr zazpíval školkový sboreček, kde zpívá i Ondra.

Rodíme ONLINE 2015

Ve čtvrtek jsem pak dostala od Ondry přáníčko a vyrobeného keramického slona.

V pátek i když byl státní svátek se konalo finále Mateřinka 2015 v Nymburce, kam bylo vybráno i vystoupení naší MŠ. My jsme toho využili a vyrazili na akci společně s Ondrou. Dopoledne jsme strávili prohlídkou města a krásnou procházkou po nábřeží, Ondra mezi tím trénoval na odpolední vystoupení a užíval si doprovodného programu. Na odpolední vystoupení jsme se už přijeli podívat i my.  Všichni byli úžasní, a i když většina vstávala ve 4 hodiny, vystoupení muselo mít otočené strany a bylo neskutečné vedro, tak se jim to moc povedlo. Domů jsme dojeli utahaní, ale spokojení z pěkného výletu.

Rodíme ONLINE 2015

Příští týden mě čeká návštěva u doktora, na kterou už se moc těším.

 
 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Silvia zná pohlaví miminka - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×