Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jak maminky strávily prodloužený víkend?

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Inzerce
Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

 

Jasko (13. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Mám výsledky krve na vývojové vady plodu i hotový ultrazvuk

Minulý týden v úterý jsme konečně jeli do Kolína na ultrazvuk a pro výsledky krve na vývojové vady plodu. Miminko se panu doktorovi vůbec nechtělo ukázat, stále se točilo zády a zadečkem, tak jsme se u toho docela nasmáli. Pan doktor ho přemlouval, že by potřeboval vidět také nožičky a ručičky, tak se miminko v mžiku otočilo, vystrčilo nožky a hned se zase překulilo nazpátek, jako by nám rozumělo a dělalo si z nás legraci. Naštěstí se nakonec podařilo vše změřit a prohlédnout. Miminko má 8 cm a vše je tak, jak má být. Dokonce se miminko nechalo i vyfotit, nebylo snadné ho dostat v klidu do záběru. Z Kolína jsme jeli s báječnou náladou a šťastni, že to vše dobře dopadlo a že je miminko zdravé a dobře se vyvíjí.

Rodíme ONLINE 2015

Dostala jsem těhotenskou průkazku

Vrátili jsme se v dobrý čas, tak jsem ještě honem stihla doběhnout ke své doktorce. Konečně jsem dostala těhotenskou průkazku a také žádanku na EKG a k praktické lékařce. Příští kontrolu mám až koncem května, kdy mi budou odebírat krev na triple test a objednávat do Gennetu v Praze na ultrazvuk ve 20. týdnu. Máme v rodině problémy s ledvinami a v Praze mají lepší techniku, takže si uděláme výlet. :-)

Pořád mě trápí nevolnosti

Stále trpím nevolnostmi, a jelikož jsem začala zvracet i přes léčbu čípky, rozhodla jsem se je přestat brát. Nejsem teď tak strašně unavená, ale žaludek na vodě mám celý den i večer, to je mi nejhůř  a většinou zvracím. Je to boj, ale tak nějak se s tím snažím poprat a věřím, že to brzy přejde.

Byla jsem se podívat v práci

Také jsem se v úterý byla po šesti týdnech neschopnosti podívat v zaměstnání. Reakce byly přesně takové, jaké jsem očekávala. Mám je prostě už přečtené, ach jo, ale co, našlo se tam i pár kolegyň, které mě rády viděly, a skoro hodinu jsem se tam zdržela a odjížděla s úsměvem. Moje místo je již obsazené, prý mě posadí jinam, kdybych se vrátila, ale spíš počítají, že už se nevrátím. Uvědomila jsem si, jak je mi doma dobře, bez stresu a nepříjemné atmosféry a tu novou kolegyni, která je místo mě, upřímně lituji.

Rej čarodějnic

Ve čtvrtek jsme se vypravili do reje čarodějnic. Původně jsme si chtěli opéct špekáčky doma na zahrádce, ale ozvali se nám známí, že půjdou na nějakou organizovanou akci a jestli se přidáme. Docela rádi jsme to uvítali, hlavně děti a já se těšila, že si poklábosím s kamarádkou. Má tři děti, tak se každá rada hodí. Akce nakonec vůbec organizovaná nebyla, pro děti už vůbec ne, ale nikomu nám to nevadilo, děti se vyřádily na prolízačkách a daly si pizzu a dospěláci si poklábosili a krásně odreagovali. Bylo to báječné odpoledne a jsem ráda, že jsme šli.

V pátek jsem zůstala odpoledne sama doma, rodinka i s mojí mamkou odjela gratulovat mojí babičce k 91. narozeninám, má je stejně jako já na čarodějnice. Manžel tam vzal děti na pěší výlet k Velkému Dářku a tak jim to hezky uteklo. Já jsem si mezitím skočila ke kadeřnici, po dvou měsících jsem jak ta čarodějnice fakt vypadala. :-)

Inzerce

Také se nám podařilo sehnat obklad nad schodiště, tak teď jen počkat, jak to nakonec bude vypadat, až nám to obloží.

Jana

Inzerce

Silvia (20. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

tento týden byl pro mne jako každý jiný běžný týden čili víceméně pracovní a taneční.

V práci trávím zatím stále nejvíce času a to v týdnu od 10 do 18 hodin a některé soboty dopoledne od 9 do 12 hodin. Tudíž během týdne moc věcí nestihnu. Po práci ve středu a ve čtvrtek mám hodiny Latino-dance, tak se běžně dostanu domů kolem deváté večer. Protože byl v pátek státní svátek, tak jsem ve čtvrtek šla do práce pouze na dopoledne a odpoledne jsem si vzala volno, musím si ještě vybrat více dní, než nastoupím na mateřskou dovolenou.

Inzerce

Díky čtvrtečnímu odpolednímu volnu jsem stihla doma udělat pár věcí. Nachystali jsme se s přítelem a vyrazili na oslavu pálení čarodějnic. Oslava byla moc příjemná, sice jsme odjela večer na hodinu Latino-dance, ale poté jsem se vrátila pro přítele a ještě jsme chvíli slavili. Sváteční páteční den jsme zůstali doma, protože počasí moc nepřálo a tak jsme si odpočinuli. Víkend jsme završila prací a zúčastnila jsem se kamarádčiny čtvrtstoletní oslavy narozenin, která byla super.

Potěšila mě moje milá maminka, která mi v týdnu objednala různá vtipná trička pro období těhotenství. Můžete posoudit sami.

Rodíme ONLINE 2015

V poslední době jsem začala mít docela různé chutě. Jak jsem před otěhotněním zbožňovala svíčkovou, tak teď ji nemůžu ani cítit. Z jídelníčku jsem vyřadila zelí, které mi dělá vyrážky, tučné a smažené věci a luštěniny, které nadýmají a dětskou výživu, po které mě pálí žáha. Snažím se jíst pravidelně po menších dávkách. Do jídelníčku se snažím zařadit veškeré potřebné potraviny včetně dodržování pitného režimu. Co mi ale začalo, tak chuť na sladké a neutuchající chuť na zmrzlinu, která mi dělá moc dobře na žaludek a pěkně v tomto období chladí. Hlavně když jsem v práci, jelikož stupeň na teploměru se nesníží pod 27. Jinak za 3 týdny jsem přibrala 1,2 kg, což by mělo odpovídat zdravému přibírání v tomto období.

 A začala jsem více cítit kopání miminka. Ve čtvrtek nás čeká velký genetický ultrazvuk, který ukáže možné poškození srdce či mozku, a na kterém nám pan doktor ukáže, kde se nachází jednotlivé orgány, jak nám miminko pěkně roste, co momentálně dělá a s větší pravděpodobností nám pan doktor prozradí i pohlaví našeho miminka. Z ultrazvuku bych si chtěla odnést i první video, které si uschováme do scrapbooku, který se chystám vytvořit. 

Martina z Anglie (30. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni čtenáři.

Týden se s týdnem sešel a opět tu máme neděli. Bříška máme zase o kousek větší a děti o kousek zlobivější. 

Začalo mi tvrdnout břicho

Pro mě další těhotenskou novinkou je tvrdnutí břicha. Jelikož z prvního těhotenství vůbec nevím, co to je, tak jsem teď z toho taková nesvá. Hlavně z toho důvodu, že nevím, co se z toho může vyvinout v mém případě možného předčasného porodu. Snažím se na to moc nemyslet, ale někdy to prostě nejde. Hned během týdne jsem si našlápla do lékárny koupit hořčík a snažím se spíše odpočívat. Uvidíme, jestli to zabere. Ale každá maminka malého caparta ví, že to není tak jednoduché. Vždy, když už si sednu, tak mě Alex někde tahá a chce mi cosi ukazovat. Malá mi zas v bříšku pořádá neskutečné vlnobití a párty, takže mám veselo ze všech stran. Kontrolu u midwife máme až na konci měsíce a já se jen modlím, aby ještě malá vydržela v bříšku.  

Lenošili jsme

Co se týká aktivit za tento týden, jsme lenoši. Počasí nám stejně moc nepřálo, tak se ani moc nedalo co vymýšlet. Největší atrakcí však byl pro Alexe mini bagr na naší zahradě. Už před nějakým časem jsme měli ucpaný kanál na zahradě a při čištění se zjistilo, že nějaké trubky tam jsou rozbité a celé je to zhroucené. Asi po dvou měsících jsme se dočkali opravy. Alex měl aspoň kino přímo z domu. Snad hodinu jsme stáli na schodišti a koukali z okna na bagřík, jak nám kope díru před garáží. Alex byl unešený, tak jako každý správný kluk. 

I v Anglii byl státní svátek

Rodíme ONLINE 2015

Týden jsme zakončili prodlouženým víkendem. Jakýkoliv státní svátek je tu přizpůsobený tak, aby vycházelo volno na pondělí. Tak jsme se v neděli sbalili a jeli ke známým do Lincolnu. Sice Alexe opět chytly zuby, tak jsme jeli i s teplotami, ale dalo se to přežít. Spaní jsme taky zvládli, i když jsem z toho měla trošku obavu. Nakonec jsme se rozhodli ještě zůstat i v pondělí a domů jsme jeli až v úterý. Pondělní počasí se docela vyvedlo, tak jsme trávili čas na zahradě a došlo i na barbecue.

Rodíme ONLINE 2015

Hlavně jsme si všichni dobře popovídali, Alex si hrál s Natálkou a já jsem si pomuchlala malého Nickyho, který má 7 měsíců. Takže taková trošku průprava. Čas tak rychle utíká, že se ani nenadějeme a budeme už muchlat v náručí tu naši malou princeznu. Maminky, bříškům zdar a děti ať moc nezlobí.

Rodíme ONLINE 2015

Ady.S (34. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Ahoj holky Bolky,

tak další týden za námi a mě už se čas s pupíkem rychle chýlí ke konci.

Rodíme ONLINE 2015

Náročný týden

Tento týden byl dost náročný, co se týče Ondry a Aničky. Taťka musel zůstávat víc v práci a doma se to nikomu ani trochu nelíbilo a tak vznikaly doslova nepokoje :D. Večer jsem byla ráda, že dravá zvěř je zahnaná a já se můžu po celém dnu natáhnout.

Středa byla jako obvykle velmi akční

Dopoledne jsme měly sraz s maminkami a projednávaly sbírku víček pro Ondru Duška a děti si mezitím pohrály v příjemné herničce. Odpoledne už klasika brigáda, tentokrát však už naposledy, tak bylo velké loučení nejen s Májou, ale i s ostatními dětmi.

Rodíme ONLINE 2015

Z práce jsem rovnou spěchala na kontrolu ke gynekologovi. Na tyto návštěvy se moc těším, tentokrát si doktor poprvé vyžádal i záznam srdíčka malé a já si užila krásný relax při jeho poslechu, sestřička se docela podivila, že odmítám časopis a radši poslouchám krásný zvuk srdíčka připomínající cválání kopýtek, jak to kdysi nazval Ondra. Musím se pochválit i tentokrát se s váhovými přírůstky držím a jsem zatím +6, tlak i po zdolání schodů do 3 patra mám 110/79, v krvi nemám protilátky a až na chudokrevnost je vše v pořádku. Proto jsem k další zásobě hořčíku dostala i železo na jeho doplnění.  Po přečtení příbalového letáku jsem se ale docela nasmála – kdy ho mám vlastně brát – nesmí se spolu s mléčnými výrobky, kávou, silným čajem. Kávu si dělám po ránu, tak to neklapne, v poledne na to zapomínám a večer se nesmí na léky proti pálení žáhy, která mě trápí k večeru a rozmezí mezi těmito léky by mělo být víc jak 4 hodiny, ještě že to železo mám brát ob den. S doktorem jsem taky probrala silný nástup alergie, schválil léky od alergologa. Prášky tedy beru každý den, ale stačí mi jen půlka k omezení problémů. Také jsme se domluvili na nástupu na mateřskou dovolenou a já dostala i dokumenty pro zaměstnavatele. Příští návštěva bude opět za 14 dní a tentokrát na záznamu srdíčka miminka zůstanu déle.

Čtvrtek se ráno nesl v duchu čarodějnic, Ondra měl mít do školky kostým a Anička se chtěla mermomocí přidat, tak jsem jí alespoň na tvář malovala pavouka.

Rodíme ONLINE 2015

Jak jsem si užila prodloužený víkend?

Prodloužený víkend jsem využila k odpočinku, děti okupovaly tatínka a já tak měla možnost si chvíli odpočnout. Počasí moc nepřálo vycházkám, v pátek jsme ráno vyrazili na prvomájový jarmark u nás, ale déšť nás brzo zahnal domů. Odpoledne jsme strávili u kamarádů na zahradě, a opravdu nevím, kde obě děti nabraly tolik energie na to být v pohybu. Pravdou je, že večer padly za vlast a ani nepíply. Neděle byla klasická přípravní, oblečení pro Ondru do školky a na kroužky, jak začali chodit více na zahradu v MŠ, oblečení dostává zabrat. Mužská část domácnosti chtěla letní sestřih a tak jsem si zahrála na holiče, ještě že Anička snáší culíčky dobře a nůžky jsem na ní zatím nemusela vytáhnout. Co jsem ale vytáhla, byl její kočár a udělala mu generální úklid, ale nevím jak dlouho vydrží čistý.

Příští týden mě čeká papírování na úřadech a Ondra má dvě vystoupení s MŠ tak budu zase dělat doprovod.

 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak maminky strávily prodloužený víkend? - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×