Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Martina byla u midwife

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Inzerce
Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

 

Jasko (12. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

uplynulý týden, byl jeden z nejklidnějších týdnů za poslední půlrok :-) co se aktivit týče.

Náročný týden

Jelikož byla nemocná babička a celý týden ležela, měla jsem docela náročný týden co do vyzvedávání dětí ze školy a školky (každé zařízení je na jiném konci města, cca 2km od sebe) a nákupy. S tím vším mi jinak babička pomáhá a nějak se o to dělíme. Ale zvládla jsem to, jelikož mi nic jiného nezbylo a tak jsem zbytek času polehávala a odpočívala.

Obkladačky do koupelny už máme

Také jsme již konečně a definitivně vybrali obkladačky do nové koupelny, a o víkendu to manžel domluvil s obkladačem.

Nevolnosti se mě drží

Zdravotně jsem na tom stále stejně, i když už nejsem tak příšerně unavená jako dřív, ale nevolnosti se mě drží a drží.

Příští týden budu mít výsledky 

Příští týden jedu pro výsledky krve a na ultrazvuk, tak doufám, že bude vše v pořádku a miminko bude zdravé.

Jana

Inzerce

Silvia (19. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

Léčila jsem se z nachlazení

doufám, že jste se měly všechny dobře, u mne prošlo nachlazení. V týdnu jsem navštívila paní doktorku, která mi sdělila, že mám nachlazený nosohltan, tak mi dala kapky do nosu se Septisanem a poslala mě na pár dní odpočívat domů. Chtěla mi napsat neschopenku, ale já jsem si ji nenechala napsat kvůli práci, protože pracuji v rodinném obchodě, kde se střídáme jenom s mamkou a taťkou, takže si moc nemůžu dovolit jen tak chybět. Vše má svoje výhody i nevýhody. Na druhou stranu můžu například někdy z práce zdrhnout dříve na záskok tance a nebrat si tak volno. Takže prakticky celý týden jsem proležela s nachlazením, aby mě co nejdříve pustilo. Díky tomu jsem stihla doma protřídit nějaké věci a měla jsem čas i na pohodový úklid a vaření. 

Jak to bude s cvičením a tancem?

Kvůli nachlazení jsem si musela zařídit i záskok na latino-dance, takže mi pohyb chyběl. Ale tento týden už můžu znovu tancovat, tak si to pěkně užiji. Zbývá mi již poslední měsíc latino-dance a poté až znovu po porodu. Pohybu nebude ovšem konec, snažím se o plynulé navázání a tak se chystám od tohoto týdne chodit na pravidelné hodiny těhotenského cvičení každé podělí do Fitness Blue gym, kde mám koupenou již z dřívějška permanentku a mám to 10 minut chůze od práce. Od července pak na cvičení pro těhotné do fitness studia Velkého Průvanu, kde jsem cvičila předtím zumbu i já, jinak mám v plánu cvičit doma rána ob den Pilates pro těhotné.

Zřejmě už cítím první pohyby miminka

Cítila jsem asi první pohyby miminka. Mírné bublání již předtím, ale jakoby přetočení. Tyto pohyby necítím často, zatím jen velmi zřídka. Vypadá, že se má dobře. Všichni okolo mne si začínají pomalu všímat bříška a snaží se do mne cpát dobré jídlo a různé cukrovinky.

Ke konci týdne, když mi bylo již mnohem lépe, jsem se zúčastnila rozlučky jednoho z mých kamarádů, a vzhledem k tomu, že bratr mého přítele se bude v červnu ženit, pořádal se v neděli seznamovací oběd obou rodin, rodiny mého přítele a rodiny nastávající manželky bratra mého přítele.

Martina z Anglie (29. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni,

opět se po týdnu hlásím. Malá raubířka v bříšku raubíří a malý raubíř zase raubíří všude dokola. 

Inzerce

Kontrola u midwife

Jak už jsem minule zmínila, tak jsme ve středu byli u midwife v Leigthon hospital v Crewe, kde budu i rodit. Popravdě mě paní vůbec nepotěšila. Ale pojďme pěkně popořadě. Protože je Crewe vzdálené od nás asi půl hodiny a víme, že je vždy problém s parkováním, vyjeli jsme před druhou hodinou. Schůzku jsme měli domluvenou na 2:50 a časová rezerva musí být. Jenže co čert nechtěl, na cestě byla uzavírka a policajti odkláněli dopravu. Takže jsme nabrali trochu zpoždění v koloně. Já už jsem viděla katastrofický scénář, jak dojedeme pozdě a ještě nebude kde zaparkovat. Naštěstí jsme dorazili ještě s časovou rezervou a kupodivu bylo i kde zaparkovat. V klidu jsme vzbudili Alexe a šli na recepci. Odevzdala jsem svou dokumentaci a nastalo čekání. Nekonečné čekání. Asi po 50 minutách čekání, kdy asi 5 různých maminek přišlo až po nás a s úsměvem odešlo, jsme se shodli, že je něco špatně. Recepční mi nebyla schopna říct, co se děje, tak mě poslala přímo do sídla midwife. Ani jsem nestihla doříct svůj dotaz a taková starší blondýna se mě ujala. Bylo jich tam jak much a jenom klevetily. Nevím, jak dlouho bychom ještě čekali, kdybych se neozvala. Alex už byl protivka, tak to stálo za to. 

Co jsem se u midwife dozvěděla?

Tlak mám spíš nižší a velikost bříška je taky tabulková přesně akorát. Taky mi vzali krev na anémii, výsledky by měly být do dvou týdnů, tak uvidíme. Snad to bude dobré. Ptala jsem se midwife, jestli budu mít ještě nějaké další vyšetření, aby se ohlídalo to, abych nezačala rodit brzo jako s Alexem. Zůstala na mě hledět a arogantním způsobem mi řekla jako jaké další vyšetření bych ještě nechtěla. Jako kdybych po ní chtěla bůhvíco. Snažili jsme se jí vysvětlit, že prostě máme strach, abych neporodila zase moc brzo. Na oplátku ona nám řekla, že nám nezbyde nic jiného než čekat, co se stane. To mě teda trochu vykolejilo. Pak jsem se ještě ptala, jestli mi udělají test na cukrovku, protože v rodinné historii ji máme. V tom mám taky smůlu. Aby mi ho mohli udělat, musela bych ji prodělat i během prvního těhotenství, a nebo by ji museli mít přímo moji rodiče. To mě vykolejilo podruhé. Třetí vykolejení přišlo, když mi ještě mimochodem řekla, že nemám rizikové těhotenství. Pokaždé říkají něco jiného, už jsem z toho jelen. Ovšem, to není nic neobvyklého. Přečetla jsem pár diskuzí na sociální síti, jak to měly ostatní maminky a je to všude stejné. Člověk se nedovolá ničeho a s tím laxním přístupem se nedivím tomu, že je tady tolik postižených dětí. Což je fakt smutné. Takže maminky v Česku, buďte rády a vděčné za takovou péči jakou máte. 

Jak je to v Anglii s mateřskou dovolenou?

V délce mateřské je veliký rozdíl. Tady ji máme maximálně rok a z toho placených jen 39 týdnů. K tomu musíme ještě splňovat určitá kritéria. Takže opět říkám, važte si toho, že můžete být se svými dětmi tak dlouho doma a věnovat jim maximum svého času. 

Co dalšího nám přinesl tento týden? 

Krásné počasí nám přálo, takže jsme každý den trávili na zahradě, grilovali maso a užívali si sluníčka. Ve středu jsme s Alexem byli v Toddler group po dvoutýdenních Velikonočních prázdninách. Už se potřeboval dostat mezi děti. Zase řádil a lítal, jezdil na tříkolce, schovával se ve stanu a taky jsme zdobili cupcakes. Škoda, že do skupiny chodí teď převážně holčičky a ty si s Alexem moc nechtějí hrát. On jim vždycky leze do hradu a chce na ně dělat baf a ony ho jen vyhánějí a dokonce i dost nehezky odstrkují. A co na to jejich maminky? Nic. Baví se jen mezi sebou a dětí si moc nevšímají. Někdy je mi i Alexe líto, že si s ním nechtějí hrát. Jemu je to ale asi jedno, protože si hned najde jinou zábavu.  

V pátek se nám sice sluníčko schovalo a v sobotu to byl hotový apríl, ale aspoň neděle vyšla. Sice bylo chladno, ale my jsme i tak dopoledne vyrazili do Stoku na car boot sale. To je takový velký trh, kde lidi prodávají svoje již nechtěné věci. Ale jsou tam i stánky třeba s nářadím, jak já říkám, chlapské potřeby. :-D Nebo stánky se zeleninou a ovocem, většinou je tam i řezník nebo i stánky s oblečením jak pro děti, tak pro dospělé. Taková všeho chuť, kde si každý přijde na své. Jen my jsme nic nekoupili. 

Odpolední návštěva

Odpoledne jsme měli návštěvu. Na sociální síti jsem se seznámila s jednou maminkou ze Stonu, což je jen půl hoďky autem od nás. Tak jsme se domluvily, že se musíme poznat osobně. Přijela s manželem a synem Matym, kterému budou tři roky. Perfektní kamarád pro našeho Alexe. My jsme si s Pavlou hezky popovídaly o dětech i o rostoucích bříškách. Ona už to má oproti mě za pár. Má jen dva týdny do porodu a čekají druhého kluka. Moc milí lidi. Třeba to vyjde a zůstaneme v kontaktu i nadále. 

A co miminko? 

Miminko už má komplet sbalenou tašku do nemocnice. Konečně jsem to dala všechno do kupy a naskládala do kufru. S klidným svědomím už můžu chodit spát. Ne samozřejmě do slova. Po návštěvě u midwife už tak klidně usínat nebudu. Uvidíme, co nám přinese další týden. Doufejme, že jen veselé zážitky a příhody. 

Tak maminky, bříškům zdar a děti ať moc nezlobí ;-)

Inzerce
 
Ady.S (33. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Ahoj holky Bolky,

další týden je za námi a tentokrát byl docela poklidný. S dětmi jsem se snažila trávit venku co nejvíc času venku, začalo se oteplovat a doma nás to vůbec nebaví.

Kontrola na očním

Jediný perný den bylo tentokrát úterý. Měli jsme naplánovanou kontrolu na očním, očkování Aničky a já odpoledne brigádu. Ondra to na očním už zná a pěkně spolupracuje, takže nebyla potřeba ani moje dopomoc. Nejprve si ho vzala sestřička a změřili případné dioptrie, prošli spolu 3D obrázky a obrázky viditelné v záplavě černých teček, tady vždycky koukám a nechápu, jak v tom může někdo něco vidět. U paní doktorky pak četl písmenka a zkontrolovali sítnici, zda na ní nedochází ke změnám. 

Tentokrát byla objednaná i Anička, sice nespolupracovala, což se nedivím, ale mě šlo spíš o to, aby se seznámila s prostředím a ne aby hned měla zkušenost s vyšetřením. Paní doktorka se jen podívala na postavení oček a jejich reakci na světlo, vše bylo v pořádku, ale ráda by se podívala na případné dioptrie, které se u takto malých dětí řeší rozkapáním a následným měřením speciálním přístrojem a tak jsme se domluvili, a podstoupíme to spolu koncem srpna. Na očkování byla naopak Anička moc statečná a pak se všude chlubila náplastí. Odpolední brigáda byla jedna s posledních, už mě to opravdu zmáhá.  

Rodinný výlet

Rodíme ONLINE 2015

Společný čas s rodinou jsme tentokrát využili k výletu na akci zvanou „První jarní bublání“. Jedná se o sraz amerických aut a to jak veteránů, tak moderních aut. Tím, že doma máme cadillac, sice modernu ale i ta má svoji atmosféru, jsme nemohli odolat. Letos moc srazů nezvládneme a tak jsme využili příležitost. Počasí přálo a všichni jsme si to moc užili na čerstvém vzduchu v lesním campu, tedy až na vyjížďku, kdy je všude v okolí cítit pravý pach spáleného benzínu.

Rodíme ONLINE 2015

Rodíme ONLINE 2015

A jak se daří mě a miminku?

Díky odpočinku a braní hořčíku je mi líp. Bříško mě už tolik nebolí a necítím se tak moc unavená. Malá kope stále intenzivně, hlavně po ránu, a nebo když slyší, jak v blízkosti řádí Ondra s Aničkou, jak kdyby se k nim chtěla přidat.

Trápí mě pylová alergie

Mě naopak začala trápit alergie na pyly, z nosu mám kohoutek na vodu, či mě svědí a mám je červené. Neustále kýchám, víc než jsem zvyklá, a tak i přesto, že léky brát nechci, musím. Dle rad lékaře, pokud se dýchá mě špatně, miminku ještě hůř a od neustálého kýchání mě pak bolí celé břicho. Pro mě je zajímavé, že u prvního těhotenství s Ondrou jsem problémy s alergií neměla vůbec žádné a s Aničkou naopak stejně silné. Jen se trochu začínám děsit porodu v sezoně, doufám ale, že to co mi nejvíc vadí, bude v té době už odkvetlé a já budu mít klid.

Jak se připravuji na příchod miminka?

V přípravě na příchod Terezky jsem moc nepohla. Jen jsem zvládla vše vyprat a koš s prádlem umístila mimo dosah Aničky. Ta jako zdatná pomocnice mi chtěla nejen pomáhat třídit, ale i zkoušet a vůbec jí nevadilo, že se do těch pidi kousíčků už nevleze a já vůbec nechápu, jak mohla být tak moc malinká, že je oblékla.

Tak plán na příští týden je jasný vše vyžehlit, nachystat už tašku do porodnice a čeká mě návštěva gynekologa, to se už moc těším.

Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Martina byla u midwife - diskuze

  • Dotaz na Martinu - Marti, s tim jak ted porodila Kate me napadalo, fakt je to v UK tak, ze porodíš a jdes za par hodin domu? jakou max dobu novorozence v porodce nechaji a jaky je důvod pro tak brzke propusteni? prece jen v nemocnici si zena odpocine, ma tam "full servis" kdezto doma... ne kazda je princezna a ma na to lidi  
    chezzie   | 02.05.2015 20:43:06
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den přeji. Jsem 6+6 tt dle menstruace. Dnes jsem byla na kontrolním ultrazvuku u svého gynekologa. Ten však neviděl bijící srdíčko. Chtěl se ujistit a tak mě poslal na sono do nemocnice. Tam paní doktorka též řekla, že srdíčko nevidí. Teď mám týden počkat a poté dojít na další kontrolu. Vím, že nejste vědma, ale chci se spíš zeptat, zda je možné, že by srdíčko ještě během těchto dní začalo bít? Že by ještě srdeční akce nemusela bit třeba i viditelná.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

datace dle menstruace nemusí být zcela přesná, k oplodnění mohlo dojít v pozdější fázi menstruačního cyklu a může se stát, že těhotenství je ve fázi, kdy ještě zcela bezpečně srdeční akce nemusí být vidět. Určitě je nutné vyčkat kontrolního ultrazvuku s odstupem.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 06.12.2023, 16:40
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×