Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Ady.S prozradila tajemství

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Inzerce
Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

 

Jasko (11. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj,

Tento týden byl akčnější

V pondělí paní učitelka ve školce zorganizovala keramické tvoření pro maminky s dětmi. Kačenka moc chtěla jít, tak jsme se přihlásili, blbě neblbě, nechtěla jsem jí zklamat. Nakonec jsme tam strávili krásné tři a půl hodiny báječným tvořením. Sešlo se nás tam pouze 6 maminek, což mě kvůli paní učitelce trochu mrzelo, ale na druhou stranu tam nebyl takový mumraj a vážně se nám to líbilo. Nikdy bych neřekla, že uděláme tolik výrobků a že se nám to bude tak dařit. A hlavně mi nebylo tolik špatně, pak ke konci jsem se teda trochu cpala bonparama, to už to začínalo být horší, ale zvládla jsem to. :-)

Odběr krve na vývojové vady

Ve středu mě čekal odběr krve na vývojové vady, tak jsme Vašíka poslali do školy s babičkou a Kačenku dali do školky v půl sedmé a vyrazili do Kolína. Nakonec jsme to našli dobře a šla jsem hned na řadu. Výsledky budou za 14 dní a to mi zároveň udělají i ultrazvuk.

Cestou z Kolína jsme se zastavili v Siku, kouknout se na obkladačky do naší nové koupelny. Stále si nemůžeme vybrat, tak tam budeme muset ještě jednou. :-)

Na terapii s Vašíkem

Ve čtvrtek jsme jeli do Havlíčkova Brodu s Vašíkem na terapii. Tentokrát tam s ním ty dvě hodiny byl manžel a já si s Kačenkou zašla do cukrárny společně s mojí sestrou a švagrem. A pak jsme zbytek času strávili na dětském hřišti. Venku bylo nádherně, tak to bylo podařené odpoledne, které nám nezkazila ani pokuta za špatné parkování. :-) Cestou zpátky, si manžel koupil boty a dětem jsme sehnali krásná trička na jaro.

V pátek jsem čekala opraváře, ale nějak to nestihl, tak snad to ještě vydržíme, kape nám odpad pod vanou a strašně smrdí.

Inzerce

Víkend proběhl v poklidu

Manžel nechal přezout auto a pak vozil věci do sběrného dvora. Trošku jsme pracovali na zahrádce a vyklízeli kůlny. Stěhování se blíží, tak je práce dost a dost.

Ahoj Jana

Silvia (18. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

Trpím hroznou alergií

další týden za námi a s ním i výlety bohužel. Od konce minulého týdne na mě dopadla nějaká škaredá alergie, tak jsem celý víkend proležela a prosmrkala. Stav se bohužel zhoršuje, žaludek mám jak na vodě a jsem mnohem více unavená. Tak se chystám pro jistotu navštívit lékařku. Uvidíme, co mi řekne, doufám, že bude vše v pořádku, že jsou mé potíže způsobené zvýšenou sezónní alergií.

Kontrola na alergologii

Na kontrolu na alergologii jsem objednaná na květen. Chodím tam už od mala s diagnózou alergik – astmatik. Při kontrolách zjišťují, zda se stav zlepšuje či zhoršuje, jaké alergeny se zmírnily či zda se objevily nové, z jakého důvodu se mi tvoří různé vyrážky po těle a svědí, zda a čím jsou způsobeny a čeho se tak vyvarovat. V týdnu mně z ničeho nic naskočily velice svědivé výražky přes půlku celého břicha, možná způsobené zelím, nevím, ale do večera zmizely. To vše by mi mohli zjistit na kontrole na alergologii a také poradit s mírnou dušností, která se prý bude s rostoucím bříškem přes léto zhoršovat. Tak už se těším. 

Užila jsem si více tance

Minulý týden byl pro mne více taneční. Kromě svých latino hodin jsem brala i nějaké ty záskoky za lidi, kteří onemocněli. Je pravdou, že počasí bylo v posledních týdnech opravdu aprílové, střídalo se sluníčko s deštěm i větrem a tudíž to hodně lidí schytalo.

Mimo alergií, viróz a tance u nás proběhla revize a vyčištění kotle, zabudování pomocného zábradlí na zeď do schodů nahoru a běžný týdenní úklid. Zase jsme se posunuli o kousek dál. 

Inzerce

Martina z Anglie (28. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni,

Jaký byl uplynulý týden? 

Docela poklidný. Počasí nic moc. Miminko je docela hodné. Kope a pořád se vrtí. Konečně jsem dožehlila poslední várku prádla, tak jsem mohla nachystat už i peřinky. Převlékla a nachystala jsem celou postýlku.

Rodíme ONLINE 2015

Je to krásně nachystané, takže bych už mohla být klidná. Každý den taky přihazuji věci do připravených tašek do nemocnice. Sem tam mě totiž napadne, že ještě tohle a pak zase tamto by se mohlo hodit mít v nemocnici. Nějak se to moc hromadí a stejně asi polovinu z toho budu muset vyhodit zase pryč. Nicméně pokojíček je hotov i s dekorací, kterou jsem dělala sama. To má pak člověk hned lepší pocit, že není úplně zbytečný a pořád ještě ledasco dokáže. 

Inzerce

Rodíme ONLINE 2015

Čokoláda a zmrzlina

Po delší době jsem se docela s obavami vážila, ale byla jsem mile překvapena. Připadám si už hrozně tlustá, ale pouhých 7 kilo navíc mě přesvědčuje, že na tom nejsem tak zle. Když jsem čekala Alexe, bylo to vážně horší. Ve stejném týdnu těhotenství jsem měla navíc už 12 kilo. A to jsem tehdy nesnědla tolik čokolády co do teď. :-D Ale já to prostě nedokážu ovládnout. Čokoláda a zmrzlina, to je moje, mňam. 

Rodíme ONLINE 2015

Nevydařená návštěva cirkusu

Ve středu nás pozvala moje kamarádka do cirkusu. Měla nějaké volné lístky, tak jsme šli. Já jsem se docela těšila, jen jsem měla obavu z toho, že to Alexe nebude bavit a jak bude všude hodně lidí, budu ho muset nosit, aby mi někde neutekl. Obavy však byly zbytečné. Lidí bylo jen pár a show byla teda docela nudná. Chvilku po přestávce jsme s Nataljou uznaly, že kluky už to fakt nebaví, tak jsme to ukončily. Já jsem byla docela dost zklamaná, protože jsem čekala, že uvidíme spoustu zvířat. A ono tam nebylo ani jedno. Smutný klaun spíš naháněl hrůzu a slečna uvaděčka se kroutila jako žížala a nebylo jí rozumět ani slovo. Příště bych viděla slunečné odpoledne strávené opravdu jinak.

O víkendu přijeli kamarádi

Zbytek týdne nám počasí nepřálo, tak jsme seděli doma. Až víkend se vyčasilo a přijeli dva naši kamarádi. Upekli jsme maso a popovídali si. V neděli u nás byla moje kamarádka Dorota. Byla jsem ráda, že mi ostříhala vlasy, tak vypadám zase aspoň trochu k světu. Za to já jsem jí dala tašku věciček po Alexovi, co jsem vytřídila, že už nebudeme pro malou potřebovat. Zrovna jí běží 14. týden těhotenství a ještě neví, co čeká, ale byla ráda aspoň za něco. Strávila u nás celý nedělní večer, takže jsme měli víkend nabitý. 

Co nás čeká?

Ve středu máme schůzku s midwife v Leighton hospital, tak se musím nabít otázkami. Stejně jsem zvědavá, co se dozvíme. Tak maminky, bříškům zdar a děti ať moc nezlobí.

 
Ady.S (32. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Ahojky holky Bolky.

Tento týden bylo zase trochu běhání a vyřizování

V úterý ráno jsem po delší době odváděla Ondru do školky, taťka musel zůstat přes noc pracovně mimo. On to zas takový problém není, jen bylo náročné stihnout čas 7:30. Ještě bylo potřeba, aby měl Ondra dobové oblečení k pohádce Chaloupka na vršku od Šárky Váchové. Pro mě docela problém, ale snad se mi to povedlo.

A proč takové oblečení? 

V našem městě se uskutečnila akce Čteme dětem v Zábřehu, a děti ze školky, kam Ondra chodí, vítaly návštěvníky a uváděly je do sálu. Ondra byl opět jako jediný kluk mezi samými děvčaty.

Rodíme ONLINE 2015

My s Aničkou jsme musely nakoupit, zajít na FÚ a pak jsme vyrazili za Ondrou do kina. Tam jsem slyšela jen samou chválu na jediného kluka, který se vůbec nestydí a je moc šikovný. Dmula jsem se pýchou, ale k mé smůle jsem zapomněla dát paměťovou kartu do foťáku a tak mě čekalo opáčko ve středu.

Rodíme ONLINE 2015

Středa byla nejnáročnější. I rodinu bylo potřeba zaúkolovat. Ráno jsme s Aničkou vyrazily za Ondrou nafotit pár snímků a stihla jsem i jak zpívali písničku. Pak už jsme vyrazili do Šumperka, kde jsem nakoupila zásobu plínek, které byly v akci.

Rodíme ONLINE 2015

Mimochodem byl vyslán ráno i můj tatínek a i Martin. Některé plenky spotřebuje ještě Anička, ale většina už je pro miminko. Poté jsme zašli k mým rodičům na oběd, na brigádu a ke gynekologovi na kontrolu – zkontrolovat tlak, moč, tentokrát i odběr krve na protilátky a ultrazvuk. Odpoledne vyzvednout Ondru a odvézt „nákup“ do úschovy k babičce.

Konec týdne byl už poklidný, s dětmi jsme trávila venku co nejvíce času, i když počasí se začalo kazit a rapidně ochlazovat. V sobotu jsem se pustila do přebírání oblečků pro miminko, které mám v plánu příští týden vyprat a připravit k užívání.

A jak to vypadá s miminkem?

První prozradím naše malé tajemství. V bříšku se mi schovává holčička, nebo alespoň se na tom shodli všichni jak na genetickém ultrazvuku tak i můj gynekolog. I tentokrát se vyplnilo Ondrovo přání a pro jednou i to moje. Tatínek se i tentokrát zdržel přání, ale za Terezku je rád. Anička zatím bez názoru. :D.

Jak jsem minulý týden předpokládala, malá se otočila hlavičkou dolů. Za ten týden už mám žebra pěkně pokopaná. Pan doktor udělal podrobnější ultrazvuk, při kterém změřil ručičky, nohy, obvod hlavičky a bříška. Výsledkem je, že malá je o týden starší a odhadovaná váha je 1889g. Čípek se mírně zkracuje a tak mám nakázáno se šetřit, jen jsem bohužel nedostala radu, jak to zařídit doma s dětmi. V sobotu jsem se o to snažila a bylo mi hůř než normálně, v noci mě poslíčci nedovolili usnout a neustálé převalování malé mi nedovolilo najít vhodnou polohu pro odpočinek. Mám strach, že dokud neporodím, lepší to nebude.

Plány na příští týden jsou zatím mírné - vyprat výbavičku a snažit se odpočívat.

 

Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Ady.S prozradila tajemství - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Suchá kůže na obličeji

| Erumane | 17.04.2024, 13:52

Dobry den, chtela bych poradit co dceri na oblicejik. Vyzkouseli jsme od hydratacnich kremu, pres detske olejicky az k cbd oleji ale porad ma suchou pokozku ale pouze na obliceji. Na licka jsme pouzivali i zinkovou mast nebo ted posledne Atopicderm od Saloos ale nic nezabira. Dcera ukonceny 5ty mesic, prikrmy ma zeleninu a maso, je na UM.

Dekuji moc za radu

Dobrý den,

je to příznak kojenecké seborrhoey, požádejte o kožní vyšetření, přechodně Bepanthen sensiderm.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 17.04.2024, 19:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×