Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jasko řekla o miminku dětem

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Inzerce
Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

 

Jasko (10. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Nový týden nám začal Velikonočním pondělím. Letos jsme tak trochu kvůli mému stavu nejeli na Moravu, ale zůstali jsme doma. Vašík se moc těšil, jak nás ráno ještě v posteli vymrská, tak dostal nařízeno, že dřív jak v 8 se tam nemá vůbec objevovat :-). Přesně v 8 hodin stál nade mnou s pomlázkou. Podařilo se mi ho přesvědčit, že tatínek a Kačenka ještě spí, tak ať si zatím pustí pohádku. Je úžasný a nechal nás dospat a v klidu se probudit. Za to od nás potom dostal bohatou koledu.

Pravidelná kontrola u paní doktorky

V úterý mě čekala další kontrola u paní doktorky po třech týdnech. Probraly jsme moje nevolnosti a únavu a doporučila mi nepřestávat zatím brát léky s tím, že mám neschopenku na to abych se vyspala a odpočívala. Udělala mi ultrazvuk a dostala jsem i fotku miminka.

Rodíme ONLINE 2015

Je to prý krásné a zdravé miminko, které od minula vyrostlo o dva centimetry. Je to prostě naprosto úžasné, že i přes to, že jsem téměř nejedla a zvracela, si ode mě miminko vezme, co ke svému růstu potřebuje. Paní doktorka mi doporučila vyšetření na genetické vývojové vady, které se provádí z krve matky a následně se za 14 dní dělá ultrazvuk. Toto vyšetření je prý nejpřesnější, ale bohužel ho nehradí pojišťovna, budu si muset doplatit 1000 Kč. Rozhodla jsem se, že vyšetření absolvujeme. Bohužel se neprovádí v Kutné Hoře, ale budeme muset někdy během příštích dvou týdnu na 7 hodinu ranní do Kolína. Zatím netuším, jak to provedeme z rozvozem dětí do školy a školky, ale musíme to nějak vykoumat.

Inzerce

Už jsme o miminku řekli dětem

Když už jsem měla ten krásný obrázek z ultrazvuku, tak jsme se odhodlali a nechali děti hádat, co na obrázku je. Vašík uhodl, že miminko. Reakce byly velice zvláštní. Kačenka, která nás už minimálně půl roku přemlouvá, abychom porodili miminko, se rozbrečela a křičela, že žádnou ségru ani bráchu nechce. To jsme fakt nečekali. A Vašík, který je extrémně citlivý na změny, to vzal úplně v pohodě. Byl velmi překvapený, ale objímal mě a říkal, že je moc rád a že se na miminko těší. Kačenka to během noci nějak zpracovala, ještě ráno jsme o tom hodně mluvili. Pak to povykládala všem učitelkám, uklízečkám a kuchařkám ve školce a od té doby mě pusinkuje bříško a těší se.

Manžel s Kačenkou jeli na Moravu, já jsem s Vašíkem doma

Na víkend manžel s Kačenkou odjeli na Moravu. V sobotu se snažili ve stavebninách vybrat obklady do koupelny, ale nic se jim nelíbilo, tak jsem zvědavá, co tam nakonec dáme. :-)

Já s Vašíkem jsme zůstali doma. Od čtvrtka nechodil do školy, kvůli velkému kašli a tak jsem nechtěla, aby tam někoho nakazil, i když už to bylo o dost lepší. 

V sobotu bylo nádherně, tak jsme si i s babičkou udělali krásnou procházku, kterou jsme zakončili v restauraci na zahrádce. Vašík si dal palačinky a já s babičkou zmrzlinový pohár, mňam. 

Inzerce

Sluníčko mi dodává energii

Během víkendu  jsem s přílivem sluníčka cítila i příliv energie. Zvládla jsem trochu pouklízet, vyprat, vykoupat psa, ostříhat Vendu a spoustu dalších věcí. Bylo mi prostě nějak dobře. V neděli večer jsem už cítila, že jsem to trochu přehnala a měla spíše odpočívat. Byla jsem pekelně unavená a zase se mi začalo dělat zle. Tak uvidíme, co nám přinese další týden.

Jana

Silvia (17. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

týdny plynou jako voda a začíná nám konečně pěkné počasí. 

Inzerce

Rodíme ONLINE 2015

Prohlídka na gynekologii

Jak jsem nastínila minulý týden, čekala nás prohlídka znovu po měsíci. Na prohlídce jsme se dozvěděli, že je vše v pořádku, že miminko pěkně roste, ale musím něco dělat trochu s váhou, jelikož jsem na poslední prohlídce vážila více než na této. To doženu.

Stále neznáme pohlaví miminka 

Co se týče pohlaví miminka, tak stále nevíme. Jak kdyby vědělo, že se všichni ptají a tak naschvál ne a ne se ukázat. Buď je to pošetilý chlapec, nebo bázlivá holčička. Na další prohlídce by se nám už mohlo ukázat, protože prohlídka proběhne ve 20. týdnu těhotenství za pomocí  velkého genetického ultrazvuku, kde se dozvíme o případných vadách plodu, uložení placenty, množství plodové vody a  pan doktor nám ukáže i  jednotlivé orgány. Při tomto ultrazvukovém vyšetření si necháme natočit první video. Tak se necháme překvapit. Už se moc těšíme.

Cviky ve druhém trimestru s overballem

Cvičení pro těhotné

V pátek jsem se na chvíli stala modelkou. Nafotila jsme spolu s paní doktorkou Martincovou, moc šikovnou a hodnou vydavatelkou Babyonline, a s velmi znalou fyzioterapeutkou paní magistrou Vorlovou pro vás všechny milé holky cviky ve druhém trimestru s overballem.

Cvičení pro těhotné

Cvičení v těhotenství je velice důležité, napomáhá udržet fyzickou a psychickou kondici budoucí maminky a tím příznivě ovlivňuje vývoj miminka, minimalizuje změny, které mohou během těhotenství nastat v organismu budoucí maminky (např. snižuje ukládání tuků, omezuje oslabování svalů), a připravuje pánevní dno na porod.

Cvičení pro těhotné

Focení bylo super, proběhlo jak po másle,  byla moc příjemná atmosféra a dozvěděla jsem od paní magistry Vorlové velmi přínosné cviky pro můj specifický problém, začínající hyperlordózu. Budu se těšit na další focení, které proběhne v 25. týdnu těhotenství.

Sluníčko nás nalákalo na výlet

Ke konci týdne nás sluníčko donutilo na výlet do Horních Věstonic a na desetikilometrovou procházku do kopce k zřícenině dívčího hradu přes krásnou přírodní rezervaci Děvín a Soutěsku. Z vrchu jsme viděli na zatopené městečko Mušov a vinohrady.

Rodíme ONLINE 2015

A na závěr mne čekal moc milý dáreček od jednoho ze sponzorů, za který moc děkuji -3 balíčky vitamínků GS Mamavit Prefolin+DHA, který začnu brát hned od příštího týdne.

Martina z Anglie (27. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni,

konečně k nám dorazilo jaro! Celý týden bylo krásné slunečné počasí. To má člověk hned lepší náladu. 

Na miminko už jsme nachystaní

Podařilo se mi vyprat, usušit na sluníčku a po večerech vyžehlit všechno prádlo, co jsem měla nachystané pro miminko. Takže si troufám říct, že jsme nachystaní. V zápalu ukládání těch hadříků a peřinek do skříně jsem už nachystala pár věcí do nemocnice pro malou. Postupně budu přihazovat. Pomalu už i přemýšlím, co si já potřebuju dokoupit, abych mohla začít snášet na hromádku i svoje věci. Tentokrát už vím, co mě čeká a do čeho jdu, tak vím, co budu potřebovat, teď budu chytřejší při balení. Samozřejmě doufám, že vydrží miminko v bříšku déle než Alex. 

Klid před bouří?

Jak jsem už dříve psala, že mám pocit, že se malá narodí dřív, protože mě tlačí dolů, tak mi teď připadá, že se docela uklidnila a tolik už netlačí, což mě docela uklidňuje. Přes víkend byla naše malá princezna nějaká hodná, snad to není klid před bouří. Nohy mi večer natékají a začínám pociťovat pálení žáhy. Hlavně když jdu spát.

Krásné počasí nás vytáhlo ven

Ale tento týden jsme si vážně užili a to hlavně díky krásnému počasí. Začátkem týdne se David pustil do výměny oleje a filtrů v autě. Jak jinak než s malým pomocníkem v patách. Pomalu žasnu nad tím, jak je ten náš kluk šikovný a hlavně chytrý. Pohotově tatínkovi podával nářadí, o které si řekl. No posuďte sami na fotce, sluší jim to spolu. 

Rodíme ONLINE 2015

Tak vypadají ti praví kutilové. Po práci musí být zasloužená odměna. U nás byla v podobě barbecue. Oběma grilované masíčko moc chutnalo. A v takovémto duchu se u nás nesl celý týden. Až do pátku. V sobotu se ochladilo, zatáhlo a zvedl se docela silný vítr. Tím skončila idylka jara. Na příští týden nám předpověď slibuje opět sluníčko a jarní teploty. Doufejme, že to vyjde a my zas budeme moci trávit odpoledne na zahradě. Alex si úplně zamiloval novou trampolínu. Na střídačku s houpačkou v obojím vydrží i hodinu. Doma ho to prostě už nebaví. A mě taky ne. 

Rodíme ONLINE 2015

Maminky, bříškům zdar a ať děti nezlobí.

 
Ady.S (31. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Ahoj holky Bolky,

je za námi další týden, díky volným dnům jsme byli celá rodina pohromadě a řádně jsme si toho užívali.

Ohlédnutí za Velikonocemi

Velikonoční pondělí začalo pro kluky dokonale. Nejen že mě naháněli s pomlázkou v době, kdy jsme byli všichni ještě v pyžamku a dožadovali se své odměny za básničku, ale vydali se i k babičce a já pak s Ondrou po baráku. Domů jsme se vrátili s plným košíčkem dobrot. Anička pár dobrot taky dostala, přeci jsem musela taky ocenit to, jak naháněla bráchu pomlázkou, co jsme měli z loňska schovanou.

Rodíme ONLINE 2015

Stihneme předělat pokoj do porodu?

V úterý jsem se pustila do třídění oblečení Ondry i Aničky. Snad už opravdu bude jen teplo a chladné počasí se nevrátí. U Aničky jsem vymýšlela, jak do jedné komody naskládat věci jí i miminku a myslím, že to půjde. Přes léto naštěstí nebude potřeba objemných bund a teplých svetrů. Zatím to bude stačit, v plánu je tedy ještě předělání pokoje, aby měl Ondra svou pracovní plochu pro přípravu do školy, ale také aby se vyřešilo uložení oblečení. Plán je stihnout to ještě do porodu, ale nevím nevím.

Wellness víkend

V pátek jsme vyrazili na plánovaný wellness víkend do Trenčianských Teplic. Byla to naše malá letošní dovolená, neb v létě se nikam nedostaneme, tak aby to nám ani dětem nebylo líto. Musím ale popravdě říct, že už mě hodně věcí zmáhá a samotné se mi už nechce řádit v bazénu. Proto jsme udělali kompromis, prošli jsme si samotné městečko a jeli se ubytovat. Moc často jsem 4* hotel nenavštívila a pro děti to byl docela ráj při řádění na měkkém koberci. 

V podvečer jsme navštívili relaxační část hotelu, ale s dětmi a mým bříškem to nebylo moc vhodné, sauny a hlavně ticho nešlo s naší rodinou moc dohromady. Dětem jsme ale koupání vynahradili napuštěním obrovské vany na pokoji a my jen padli únavou.

Rodíme ONLINE 2015 

V sobotu byl v plánu výlet do ZOO Bojnice, počasí přálo a my si to moc užili. Po návratu jsem tentokrát do wellness zašla jen s Ondrou a tak jsme mohli vyzkoušet skoro vše, do sauny na 70°C jsem si opravdu netroufla. Po večeři jsem byla objednaná na masáž, jé to byla pohodička. Pan masér neviděl problém mi místo celých zad narovnat jen krční páteř a já po návratu na pokoj měla co dělat, abych neusnula, ale musela jsem počkat na Martina, než se zrelaxuje. Nevýhoda jen jedné karty k otvírání pokoje a zapnutí elektřiny.  

Návštěva aquaparku

A při nedělní cestě domů jsme strávili pěkné poledne v aquaparku v Uherském Hradišti. Toto místo můžu jen doporučit pro rodinu s menšími dětmi – přijatelné vstupné pro celou rodinu, velké skříňky pro rodiny s dětmi, atrakce určené i pro ty nejmenší, ale samozřejmě i pro větší děti. Domů jsme se vrátili utahaní, ale zároveň odpočatí po psychické stránce. Děti zapadly do postýlek a my jen uklidili nejnutnější a připravili potřeby na další týden. Výlet byl moc fajn, jen bych něco podobného chtěla zažít bez dětí, toho se ale asi jen tak nedočkám, tak snad jednou až s námi přestanou chtít jezdit.

A jak s miminkem?

Břicho mi začíná vylézat víc a víc, tak jako u Aničky, pořád nic a pak najednou jsem se ráno vzbudila a bylo tam.

Rodíme ONLINE 2015

Kopanců přibývá, a mám pocit,  že se už to naše miminko otáčí do správné polohy a začíná se odrážet od žeber, zároveň ale začíná bříško víc i pobolívat a tvrdnout. Zatím ale postačí si vzít hořčík a víc odpočívat. Kontrolu mám příští týden, tak jsem zvědavá, co nového se dozvím. Docela mě mrzí, že nezvládám docházet na cvičení pro těhotné, ale nemám hlídání pro Aničku a s ní je to nereálné. Tak si jen občas před spaním snažím narovnat páteř a protáhnout svaly na nohách a zpevňovat pánevní dno.

V dalším týdnu bych se ráda pustila do chystání oblečků, abych nepropadala na poslední chvíli panice, protože mám stále pocit, že je na vše ještě moře času. Ale není už jen dva měsíce a kousek.

 

Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jasko řekla o miminku dětem - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×