Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jak maminky prožily Velikonoce?

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Které maminky se projektu účastní? 

 

Jasko (9. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

Hromadná oslava narozenin

Uplynulý týden byl ve znamení chystání oslavy narozenin členů rodiny, kteří se narodili od února do konce dubna. Již několikátý rok to takto slavíme dohromady a je to príma. hlavní oslavenkyní však byla naše Kačenka :-) to je jasné. Letos, po dlouhé době jsem nepekla dort. Rodina mě umluvila, abych raději odpočívala a tak dort Kačence upekla paní cukrářka. Nakonec jsem za to byla moc vděčná. 

Rodíme ONLINE 2015

Sobotní oslava se nakonec moc vydařila i přes to že jsme se nesešli všichni a venku byla neskutečná zima.

Inzerce

Pouť se nevydařila

A v neděli jsme se vydali na pouť. Každý rok na Velikonoce bývá u nás velká pouť. Bývá spousta atrakcí a stánků, ale také bývá teplo. Letos se to vůbec nevydařilo. Děti byly po nemoci a i když jsme to neprocházeli celé a snažili se jít co nejdříve domů, pěkně jsme promrzli.

Pořád je mi zle a občas zvracím

Jinak zdravotně je mi tak nějak stále stejně ...špatně. :-) Stále občas zvracím a jsem pekelně unavená. Celý týden jsem měla doma Kačenku, která moc chtěla do školky, ale bolelo jí ještě v krku, tak jsem ji nechala do prázdnin doma. Vašík ty tři dny ve škole byl, ale hned první den prázdnin začal kašlat, nějak se z toho nemůžeme vyhrabat.

Co mě čeká příští týden?

Příští týden mě čeká kontrolní ultrazvuk a tak se těším, že už si odnesu i fotku miminka. Chtěla bych s paní doktorkou probrat ty nevolnosti a braní čípků a také to krvácení, které ťuk ťuk ustalo.

Silvia (16. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

týden utekl jako voda díky velikonočním svátkům. Začátkem týdne u nás proběhla kontrola a vyčištění plynového kotle, jsem ráda, že je vše celkem v pořádku a hlavně, že nám nikde plyn neuniká. Práce s kotlem i komínem, ale bude ještě pokračovat, aby bylo vše v naprostém pořádku.

Návštěva zubařky

V půlce týdne jsem navštívila paní zubařku, která mi sdělila, že všechny zuby jsou dobré až na jeden, kde se mi začal tvořit kaz, bohužel se mi k němu nemohla dostat, jelikož mám stále na horním i spodním patře ze zadu zubů umístěné dráty po pevných rovnátkách, tudíž mě čeká v květnu závěrečná práce s rovnátky po celých 15 letech, sundání drátů a tak umožnění vyčištění a napravení kazů, které se vytvořily za celou dobu nošení rovnátek. Dále mi vysvětlila předčasně ústní hygienu dítěte, a upozornila mě na konzumaci sladkého, protože už na to nebude čas.

Jak se cítím?

Naštěstí svědění vnějších rodidel pominulo tak rychle, jak přišlo, tudíž jsem ráda, že nemusím využívat doporučené mastičky , a že je vše v ok. Nevolnosti stále nemám, a tak se mohu nadále věnovat běžným činnostem v práci a tanci. Bříško docela hodně roste. Uvidíme, jak bude miminko velké. Tento týden se dozvíme, kdy mě čeká návštěva paní doktorky, kontrola ultrazvukem a třeba se konečně dozvíme i pohlaví miminka, jsme všichni moc zvědaví a začínáme uzavírat sázky. 

Jak jsem prožila Velikonoce?

Velikonoční víkend byl ve stylu uklízení a návštěv, což pokračovalo až do svátečního Velikonočního pondělí, které bylo trochu náročnější. Hned ráno mě stihlo vymrskat 5 sousedů koledníků s přítelem. Zvládli jsme tři velké návštěvy celé naší společné rodiny. Dvě větší procházky, dopolední na Panskou Líchu, kde jsme podívali na krásné koně a odpolední na Medláneckém kopci. Cestou zpět nás čekalo menší dobrodružství, protože jsme našli zatoulané 4-6 měsíční nečipované štěňátko tzv. oříška, kterému jsme zavolali odchytovou službu, která se o malou fenečku postarala. Doufáme, že dopadne dobře a najde hodné majitele. 

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce
 

Martina z Anglie (26. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni čtenáři,

Rodíme ONLINE 2015

Jak jsme prožili Velikonoce?

Velikonoce v plném proudu, ale nás to nijak moc nebere.

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

Koupili jsme Alexovi obří vajíčko a chtěli jsme ho vzít na Easter fun v Kidsgrove fotbalovém klubu. Plakáty nás lákaly a i na Facebooku měli nádhernou reklamu. Ale když jsme tam přijeli, stejně rychle jsme taky odjeli, protože se to celé odehrávalo v jakési hospodě. Nebyli tam skoro žádní lidé, a co hůř, slibované atrakce - jako třeba malování na obličej - se vůbec nekonaly. Z velikonočního zajíčka se vyklubal maskot fotbalového klubu, takže ani focení nevyšlo. No prostě hrůza. Tak jsme se vrátili zpět domů a trávili odpoledne na zahradě. Což byl ten nejlepší nápad. Počasí nám vyšlo na výbornou, tak jsme s Alexem i odzkoušeli jeho novou trampolínu, kterou jsme v týdnu koupili. Skákali jsme spolu, ale jen malinko, to bych asi z toho porodila. :-D Užili jsme si hezké nedělní odpoledne. 

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

A jak probíhal celý týden? Jak se cítím?

Krom toho, že si pořádně nemůžeme zvyknout na změnu času, překvapivě dobře. Miminko mě kope čím dál víc a hlavně častěji. Alex tak moc aktivní nebyl. V noci špatně spím a je mi hrozně nepohodlně. Nevím, jak bych si lehla. S Alexem jsem nemohla spát, že jsem celou noc lítala na záchod. Tentokrát tak často nechodím ani přes den ani v noci. Zato mě mimi víc tlačí dolů. Začínají mi večer otékat nohy, ale aspoň už je nemívám tak studené. Ani ruce nemívám tak studené a ani mi nebývá tak chladno jako třeba ještě před měsícem. Přibírám zatím téměř tabulkově, za což jsem ráda, ale uvidíme před porodem, na jakou váhu se nakonec dostanu. Zatím přibírám pomaleji, ale to se může rychle změnit, protože někdy absolutně nezvládám chutě na sladké a celý den se cpu jen čokoládou. Vím, že bych měla i cvičit, ale fakt jsem někdy ráda, když si můžu sednout, jakmile jde Alex spinkat, natož ještě cvičit.

A co jsem udělala v tomto týdnu pro náš malý a dobře schovaný poklad? 

Vyprala jsem další věcičky, které teď čekají na vyžehlení. Nic nového nekupujeme, protože všechno máme, tak by to byly jen zbytečně utracené peníze. Jediné, co musíme dokoupit je matrace do cestovní postýlky, kterou v červenci dovezou mí rodiče. Bude stát v obyváku, tak jak to měl Alex. Prvních pár měsíců bude malá spinkat v ložnici v proutěném koši a přes den bude hajat právě v té cestovní postýlce. Pak ještě musíme vyměnit přebalovací podložku a dokoupit pěnovou podložku do vaničky než miminko doroste do koupacího lehátka. Takže chybí vlastně jen maličkosti, které se dají pořídit i na poslední chvíli. Dokonce jsme už i pořídili krabici jedniček plínek. Mikro velikost nám zbyla ještě po Alexovi, takže to taky hrotit nemusíme. No pořád počítáme s variantou předčasného porodu. Ale kdo ví. Takže kolegyňky těhulky, bříškům zdar. :-) 

 
Ady.S (30. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Ahojky holky Bolky,

zas je za námi další týden, který přinesl zpět zimní počasí.

Počasí nás zaskočilo

V úterý se ráno zdálo, že bude pěkný sluníčkový den. Ondra jel se školkou na výlet do svíčkárny Rodos v Olomouci. Můžu jen doporučit, přivezl si spoustu zážitků, vlastnoručně vyrobené voskovky a ozdobenou svíčku. Šly jsme ho s Aničkou odvést a zamávat mu k autobusu. Po té jsme ještě zanesly poslední dokument na Finanční úřad a už honem na vlak a do Šumperka. To už začal poletovat sníh a já z legrace prohlásila, že půjdeme odpoledne sáňkovat. V poledne mi už ale do smíchu nebylo, venku napadlo slušných 10 cm sněhu.

Rodíme ONLINE 2015

Honem jsme vyřídily, co bylo potřeba, zastavily se u mých rodičů na oběd a honem spěchaly domů. Cesta už byla náročná, tam kde projely shrnovače, se nadalo projít z chodníku na silnici, nebo vznikaly doslova obří kaluže. Botasky nebyly zrovna vhodně zvolená obuv. U nás jsem pak váhala, zda se jít domů převléct do suchého nebo vyzvednout Ondru ve školce rovnou, což jsem nakonec zvolila jako lepší řešení. Počasí vůbec nepřálo a po cestě nás ještě zasáhl pořádný déšť.

Rodíme ONLINE 2015

Doma jsem netoužila po ničem jiném, než po teplé sprše a odpočinku v posteli, naštěstí děti byly zlaté a zbytek odpoledne si hrály skoro sami. Venku se po zbytek dne počasí neustále střídalo, ale převážně stále sněžilo. Večer jsem cítila namožené záda a břicho.

Aničku potrápily rostoucí zoubky

Pro zbytek týdne jsme se drželi radši doma, já odnesla úterní výlet rýmou a Aničku opět potrápily rostoucí zoubky. Už jich má venku 11, jeden bude venku každou chvíli, tak už jen 8 a bude na chvíli klid. Pak se asi vymění s Ondrou, kterému se docela dost kývají horní jedničky.

V pátek jsme opět doprovodili Ondru na výlet vlakem. Tentokrát jel do Prahy spolu se sestřenicí a s mými rodiči. Čekali nás 3 dny jen s jedním dítkem. Nevím, ale přišlo mi, že si to Anička doslova užívala. Měla mě i taťku jen pro sebe, nikdo jí nebral hračky, ale také na ní nikdo ráno nepovykoval z postýlky a nevymýšlel blbosti. Nedělní návrat tak byl jedním velkým objetím.

Rodíme ONLINE 2015

Doma jsme mezi tím nachystali velikonoční výzdobu, upekli tradičního beránka a mazanec a celkově se připravili na Velikonoční pondělí.

Jak se daří miminku?

Co se týče miminka, zdá se vše v pořádku. Kope už zase pravidelně a to mě hodně uklidňuje. V domácím oblečení se břicho pěkně ukazuje, dle sousedů jsem se pěkně spravila :D , jj ještě netuší, že k nám přibude další človíček.

Následující týden nás čeká nejenom šmekustr, ale v plánu máme i trochu relaxace a odpočinku pro celou rodinu.

 

 

Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

 

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak maminky prožily Velikonoce? - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×