Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jasko řeší, kdy říct o miminku dětem

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Které maminky se projektu účastní? 

 

Jasko (8. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Léky proti zvracení zabraly

V uplynulém týdnu to nebyla žádná sláva :-). Zabraly mi léky proti zvracení, ale o to více jsem byla unavená a spavá a tak jsem se dostala do začarovaného kruhu. Jak jsem hodně spala, nebyl čas jíst a z hladu mi bylo opět zle. Trochu mi poklesl tlak a byla mi stále zima.

Víkend jen pro sebe

Manžel vzal děti na víkend  na Moravu k rodičům a já se během tak vzácné chvilky snažila dát dohromady. Začala jsem jídlem, po hodině jsem se nutila aspoň do piškotů a loku vody. Maminka mi vařila obědy. Trocha polévky a druhého jídla se do mě vešla. A pomalinku jsem se začínala cítit o něco silněji. :-)

Rodinka se mi v neděli vrátila z víkendu plná dojmů. Byli na karnevale a moc se jim to líbilo. Manžel byl též spokojený, překontroloval nám stavbu a rozdal úkoly na další týdny. Vše mi nafotil a zdokumentoval, takže jsem o nic nepřišla. Vlastně přišla. Na karneval si manžel zapomněl vzít foťák, takže nevím, jak to té mé princezně a kovbojovi slušelo. :-) Nakonec mi nějaké fotografie poslala teta, tak se můžete podívat, jak to dětem seklo. 

Rodíme ONLINE 2015

Slabě jsem krvácela

V pondělí mi bylo vcelku dobře, tak jsem zajásala, ovšem ne na dlouho. Hned v úterý jsem začala slabě krvácet a Vašík se mi vrátil ze školy s vysokou horečkou a zvracel. Tak jsme ulehli oba a poctivě leželi, ve čtvrtek se k nám přidala i Kačenka s horečkou a šílenou rýmou. Dle lékařky to byla u obou viroza. 

Kdy o miminku řekneme dětem?

Stále zvažujeme, kdy a jak naše tajemství odtajnit dětem. Zatím mi to přijde hrozně brzy, ale zase celá blízká rodina už o tom ví a nerada bych, aby se to děti dozvěděly od někoho jiného. To je dilema. :-)

Silvia (15. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

Nechuť k jídlu nevadí

Tento týden utekl rychle, navštívili jsme paní doktorku ohledně mé nechuti k jídlu a bylo mi řečeno, že je to v pořádku, pokud nemám hlad, tak jíst nemusím, kilo či 2 kila dolů můžou jít v klidu, tělo si samo říká, co chce a nechce.

Trápí mě časté svědění

Bohužel mi začalo časté svědění vnějších rodidel, ale to zcela zažehnáme Canestenem či Clotrimazolem , v případě výtoku pak vaginálními tabletkami na 6 dnů dle doporučení paní doktorky. Nevolnosti mne nedoprovází, tudíž se mohu soustředit na moje běžné činnosti.

Už máme vanu

Dočkali jsme se konečně naší objednané vany. Začali bourat ve čtvrtek, v pátek vana byla už na místě, koupat jsme se mohli až od neděle, aby zapuštění vany pořádně zaschlo.  Další věc, která nás čeká je vyčištění a seřízení kotle a vyčištění komínu a následný velikonoční úklid.

Koncem týdne jsem si udělala výlet pro objednané věcičky do Velké Bíteše a na závěr týdne jsme oslavovali troje narozeniny.

Martina z Anglie (25. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj holky i maminky,

opět se hlásím po týdnu. Tentokrát jsme měli narozeninový víkend. Alex v neděli slavil dva roky. Ani nemůžu uvěřit tomu, že už je to dva roky, co nám se vší parádou vstoupil do života. Chvílemi mi to připadá jako včera a chvílemi zase jako by to už bylo strašně dávno. 

Přípravy na oslavu

Ve čtvrtek jsem pouklízela, však to zná každá maminka, když se chystá oslava. Hlavně aby bylo všude čisto. V pátek ráno jsem upekla těsto na dort a odpoledne jsme jeli na nákup. Nejdřív jsem měla v plánu udělat dortík ve tvaru ježka, jenže pak jsem si říkala, že Alex bezpečně pozná medvídka. Tak jsem celou dobu měla na mysli, že jak dojedeme z nákupu, dortík dozdobím do tvaru medvídka. Nakonec to dopadlo jinak. David přišel s návrhem mimoně. V tu ránu se čokoládový dort změnil na mimoně. Koupili jsme žlutou a modrou polevu a bylo jasno. Nachystat čokoládový krém a slepit kousky těsta do požadovaného tvaru byla hračka. Horší bylo si nějak poradit s fondánovou polevou. Nikdy jsem s tím nepracovala, tak jsem neměla ani ponětí co a jak. Abych to ještě upřesnila, tohle byl můj první dort. Nakonec jsem vše s pomocí internetu zvládla a vyšel z toho opravdu vydařený a moc dobrý dort.

Rodíme ONLINE 2015

Popravdě, byla to ale piplačka. Sednout jsem si šla až po desáté večer, ale spokojená, že mám hotový krásný dort, nachystané maso a umyté nádobí. Samozřejmě jsem v jedenáct padla do postele jak mrtvola. V sobotu dopoledne už jen zbývalo nafouknout balonky, udělat výzdobu a zabalit dárky. Vše jsem krásně stihla. Jen Alex měl na všechno jiný názor a přes poledne opět nespal a dělal binec. Jak se David vzbudil (chodí na noční, tak přes den spí), hodili jsme se do gala a čekali na hosty.

Inzerce

Rodíme ONLINE 2015

Natalja s Davídkem přijeli v půl čtvrté a oslava mohla začít. Dort všem chutnal, dokonce i Alexovi a došlo i na dárky. Samozřejmě ten největší a nejlepší přišel na řadu naposled. Alex jako správný kutil hned začal s tatínkem montovat jednotlivé kusy traktoru dohromady. Davídek se přidal a během chvilky bylo hotovo. Jen se kluci trochu dohadovali, kdo si na traktor sedne dřív.

Inzerce

Rodíme ONLINE 2015

Kluci si spolu užili srandu, zadováděli si a my jsme si mohli aspoň popovídat. Nakonec hezké narozeninové odpoledne uteklo jako voda. Večer Alexovi ještě popřáli na skypu babička s dědou a před devátou, výjimečně tak pozdě, šel Alex spinkat. 

Lenošíme a odpočíváme

Víkend zakončujeme na gauči u pohádek, protože venku prší, tak se dá jen lenošit a odpočívat. To samozřejmě nejvíc vyhovuje mně. Naše malá mě totiž strašně tlačí dolů a to mě přivádí k pocitu a hlavně strachu, že se narodí dřív tak jako Alex. Během dopoledne je to v pohodě, ale v průběhu odpoledne a hlavně na večer mám až pocit jakoby chtěla ze mě vypadnout. Z toho důvodu jsem pomalu zahájila velké praní. Nezdá se to, ale nakonec těch věciček a peřinek, co je třeba vyprat, je docela dost. Tak chci radši být připravená. Radši brzo než pozdě nebo vůbec, pro klid duše. Samozřejmě to není žádný prací maraton, snažím se v klidu, to co zvládnu, ať se taky moc nepřepínám. 

Malá je aktivnější, než byl v bříšku Alex

Kromě bolestí zad docela zaznamenávám změnu oproti prvnímu těhotenství v aktivitě miminka. Řekla bych, že oba kopou tak zhruba stejným způsobem a ve stejných místech. Ovšem rozdíl je v tom, že malá kope častěji, snad ani nespí nebo co. Hlavně o sobě dává vědět v noci. Když jsem čekala Alexe, ten aspoň v noci spinkal. A já taky. Budu tedy doufat, že se to všechno ještě změní a až se naše malá princezna narodí, bude z ní šikovné miminko, které v noci hezky spinká. 

Tak maminky, bříškům zdar a zase za týden.

 
Ady.S (29. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Nemoce nás opustily a my prožili hodně aktivní týden ve znamení doktorů i zážitků

Rodíme ONLINE 2015

Hned na pondělní ráno jsem měla objednávku do biochemické laboratoře kvůli testu na těhotenskou cukrovku. K mému překvapení došlo po roce a půl opět ke změně jak v provedení testu, tak i jeho vyhodnocení. I když jsem věděla, co mě čeká, přijde mi, že vypití sladkého roztoku je pro mě čím dál horší a já byla moc ráda, že Anička nakonec zůstala doma s taťkou a já ji tam nemusela neustále nahánět kolem nebezpečných schodů, přeci jen to dvouhodinové čekání by na ní bylo moc. Z laboratoře jsem odcházela se smíšenými pocity. Už jsem věděla, že první hodnota na lačno nevyšla, jak by měla a ať ostatní dvě dopadnou jakkoliv, počítač mě již vyhodnotí s diagnózou - Gastrační diabetes. Při odpolední procházce jsem se zastavila pro kompletní výsledky, které mě naštěstí potěšily, ale i přesto PC opravdu diagnózu potvrdil. Nezbývalo mi tedy nic jiného, než čekat na vyjádření gynekologa, ke kterému jsem byla objednaná ve středu. Jen informativně hodnoty platné do listopadu 2014  5,6-8,9-7,7, od té doby 5,1-10-8,5 a já měla 5,29-8,53-5,95. Celý průběh testu na cukrovku jsem popsala ve svém deníčku na Těhotníčku. 

Kontrola na alergologii

Středa byla ve znamení doktorů. První mě čekala alergologie, kde jsme se s doktorem pobavili o nadcházejícím porodu v době pylové sezony, o možnostech podání léků, když se alergie začne přeci jen objevovat. Docela s velkou závistí vzpomínám na těhotenství s Ondrou, kdy mi nevadilo vůbec nic ani v těhotenství a pak ani při kojení. S Aničkou už to bylo jiné a mám strach, že v celku stejné jako teď, zhoršení kontaktní alergie a ekzému, stejně tak i klasická pylová sezona s užíváním léků na tlumení alergie. Výsledek ale je, že ještě před porodem se zastavím na kontrolní spirometrii.

Pravidelná kontrola u gynekologa – na diabetologii nemusím

U gynekologa to byla obvyklá kontrola. Nejprve mi sestřička změřila tlak, vyšetřila moč a zvážila mě. Oddechla jsem si, protože týden nemoci a nechuti k jídlu se projevil i na nenarůstající váhou a já zakotvila už nějakou dobu na +6kg.  Pan doktor zkontroloval, zda se nezkracuje čípek a provedl ultrazvuk. Na moje postěžování, že se mi zdá menší aktivita miminka, mě chtěl uklidnit a pustit srdíčko a hledal i průtoky pupečníkem. Díky tomu vím, že mimísek je v pořádku a žádné sledování si nenechal jen tak líbit a bránil se kopáním do sondy ultrazvuku. Co se týče výsledků testu cukrovky, tak to vzal lékař velmi rozumně - hodnotu na lačno určitě ovlivnila nemoc v předchozím týdnu a vzhledem k tomu, že ještě do nedávna platily jiné hodnoty, podle kterých bych prošla, tak to nebudeme hrotit a na diabetologii jít nemusím. Uf uf, nebála jsem se ani tak diety, která by mě čekala, ale vyvolávaného porodu, který by mě asi neminul.

Velikonoční dílna

Mezi tím jsme si užívali slunečného počasí venku. V Ondrově školce jsme se zúčastnili velikonoční dílny, kde rodiče s dětmi tvořili ozdoby na velikonoční stůl, dekoraci na dveře a zdobili perníčků.  Bylo to moc fajn odpoledne, jen uhlídat Aničku mi dalo docela práci. Ondra je už šikula a tvořit zvládal sám.

Rodíme ONLINE 2015Rodíme ONLINE 2015

V sobotu měl Ondra svoji „práci“ a to přednášení básniček u příležitosti Vítání občánků a následně na Zlaté svatbě. I když jsem ho viděla už několikrát, vždycky se dojímám, tentokrát mě dojímali ještě víc malá miminka a já se už nemůžu dočkat toho svého.

V neděli jsme se doma rozdělili. Počasí nebylo na rodinný výlet, ale kluci si nemohli nechat ujít průjezd amerického konvoje a tak se vydali do Vyškova sami. A já s Aničkou zůstala doma. Tak jak jí zatím změna času nedělala problém, tak tentokrát asi ano. Celý den nemohla pořádně usnout, i přesto měla energie na rozdávání. Večer naštěstí odpadla a já mohla spočinout na chvíli taky, alespoň než dojeli kluci a začali vyprávět zážitky.

Rodíme ONLINE 2015

 

Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

 

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jasko řeší, kdy říct o miminku dětem - diskuze

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce