Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Silvia nemá hlad ani chuť k jídlu

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Které maminky se projektu účastní? 

 

Jasko (7. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Celé dny jen spím a zvracím

Moc se snažím něco vymyslet a napsat, ale je mi neskutečně špatně. Od pondělí jsem na neschopence. Těhotenství je potvrzeno, miminko má 2 milimetry a jsem v 7. týdnu těhotenství. Nemůžu nic jíst ani pít. Celé dny jen spím a zvracím. Děti jsou hodné a moc mi pomáhají a bez manžela a maminky bych to nedala vůbec. Příští týden snad bude lépe.

Silvia (14. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

Nevolnosti vymizely, s nimi ale i chuť k jídlu

v minulém týdnu jsem se zmínila, že nevolnosti zcela vymizely, tak to zůstalo i nadále, ale začala jsem mít problémy s jídlem. Nevadí mi různé vůně smaženého a cibule, jako na začátku těhotenství, ale trochu se mi ztratil hlad, tudíž toho do sebe moc nedám a přítel s mamkou se začínají obávat. Ano, jím méně, ráno povětšinou jeden jogurt, na oběd nějaké menu, půlku obvykle už nechávám, odpoledne ovocný fresh juice či nějaké pitíčko s kuličkami a tím to hasne, takže od cca. 3h nejím až znovu do rána. Co mne ovšem samotnou překvapuje, že nemám hlad ani po večerním tréninku latiny, což mi nepřipadá dobře. Nevím, zda je to tím, že mám menší výdej energie a nebo, že je to také podmíněné psychikou, abych moc nepřibrala. Budu si muset skočit za paní doktorkou pro radu, zda je to v pořádku či není, poradit a poupravit popřípadě jídelníček.

V obchodě mě naštvali

Prodali nám 3 týdny objednanou vanu. Tak jsem byla pěkně naštvaná. Vzhledem k tomu, že přítel nepředpokládal, že by mu do života vstoupil někdo, s kým by mohl žít a založit rodinu, koupil si jen sprchový kout. Objevila jsem se ovšem já a zhatila mu plány s jeho sprchovým koutem, jelikož se pejsek myje pěkně blbě v malém sprchovém koutu, tak co teprve mimčo. Takže si budu muset na vanu počkat do příštího týdne.

Pohyb mi dělá dobře

Pohyb mi vždy dělal dobře, tak si užívám hodiny latiny dance, které jsem si zanechala. Trénování osmiček s pánví a hudba je nyní pro mne čím dál více balzám jak pro duši tak i tělo. Také doufám, že díky uvolněné pánvi a rozpohybovanému pánevnímu dnu budu mít snazší porod. Pomalu a jistě se začínám připravovat na hodiny pilates pro těhotné.

Sraz se spolužáky

Příjemným zážitkem mi byl v pátek slučák po 10. letech se třídou ze základní školy. Snažila jsem se zorganizovat místo a čas, aby co nejvíce všem vyhovoval, ale víte, jak to chodí, všichni se do stejného termínu netrefíme.  Během organizování jsem zapomněla zarezervovat místo, což se mi nikdy předtím nestalo, ale nakonec jsem měla více štěstí než rozumu a místo se našlo. Účast nebyla sice veliká, ale večer byl příjemný.

Návštěva divadla

Koncem týdne jsme uskutečnili menší nákupy. A zašli jsme do divadla Bolka Polívky na výborné představení Věrní abonenti v hlavních rolích s Václavem Vydrou a Janou Bouškovou. Představení doporučuji.

Martina z Anglie (24. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj holky,

Týden je za námi. Bříška nám rostou a děti zlobí :-D Nebo spíš bříška zlobí a děti  rostou? Ať je to jak je to, nemoce nás uspěšně opustily a máme před sebou, doufejme poklidný týden, který se bude nést v duchu příprav na oslavu Alexových druhých narozenin. Ale pojďme se ohlédnout za týdnem, který je zdárně za námi. 

Bříško mám den ode dne větší

Bříško mám den ode dne větší a větší a miminko se čile hlásí k světu. Připadám si strašně tlustá a neohrabaná. Večer bývám úplně hotová, unavená a všude bolavá.  

Rodíme ONLINE 2015

Ve čtvrtek jsme byli u midwife

Takže klasika, nic moc jsme se nedozvěděli. Tlak mám spíše nízký, v moči žádné bílkoviny a měřeni tepu srdíčka miminka bylo 138 za minutu. Objednala mě na vyšetřeni krve ve 28. týdnu těhotenství do nemocnice, kde chci rodit a to bylo celé vyšetření u midwife, které se tady normálně dělá. Jenže jelikož se Alex narodil brzo, tak mé těhotenství označili za rizikové. Tak jsem se ptala, jestli budu mít ještě nějaké další vyšetření navíc. Mám se na to zeptat, až mi budou brát krev v nemocnici. No Debbie se tvářila tak, že ani neví, že jsem riziková. Taky když jsem se jí na cokoliv ptala, radši mě odkázala na telefonní číslo do nemocnice, že se mám zeptat tam. Zdravotnictví je tady fakt šílené. Dokonce mi i odmítli udělat tolerační test na cukrovku i když v rodině byla. Prý, že když jsem ji neměla během prvního těhotenství, tak teď není třeba dělat další test. V každem případě se na to znova přeptám, až budeme v nemocnici, což bude za měsíc. A další návštěvu u midwife mám až za měsíc, na konci května. Nevím, jak často se chodí k lékaři v Čechách, ale připadá mi, že jednou za měsíc je dost málo na to, že jsem riziková. 

Alexovi už je lépe

Alexovi už se konečně udělalo líp a byl s tatínkem i na zahradě.

Rodíme ONLINE 2015

Nakonec jsme usoudili, že ty horečky měl od rostoucí stoličky, protože nechtěl nic žvýkat a při čištění zoubků brečel. Ted už naštěstí papá zase všechno, nejen jogurty a kašičky. I chováním je to zase náš starý Alex. Jediné co se mu změnilo, jsou spankové intervaly. Předtim když jsem ho dala spinkat přes poledne, tak si radši hrál a kramařil šuplíky v pokojíčku, teď minimálně hodinu a půl spí. Večer taky chodí dobrovolně spinkat a když se ráno vzbudí, pěkně si hraje a nechodí špehovat do ložnice, jestli ještě spím, jako dřív. Hezky čeká v pokojíčku, až si pro něj přijdu. Je to naš šikulka :-D Doufám, že i ta naše holčička bude aspoň z poloviny tak hodná a šikovná jako Alex. 

Inzerce

Rodíme ONLINE 2015

Víkend jsme měli sice slunečný, ale pěkně chladný. V sobotu jsme pohostili známé ze Shrewsbury. Přijeli popřát Alexovi k narozeninám o týden dřív, protože příští týden už mají jiný program.  Bylo fajn si po dlouhé době s někým popovídat. Alex si hrál s o dva roky starší Angelikou a náramně si to užil. Lítali spolu jak torpéda, rozházeli všechny hračky jak u Alexe v pokojíčku, tak i v obýváku :-D Myslím, že Alex objevil i hračky, o kterých neměl ani páru, že vůbec má. :-D Neděli chlapi opět tráví pracovně na zahradě a já si užívám chvilku klidu. Příští týden nas čeká velká sláva. Balonky, dort, dárečky a přijde i Alexův kamarád Davídek, už teď se těším. 

Inzerce
 
Ady.S (28. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Tento týden se zdál být podle našich nezážitků značně nudný

V pondělí jsem ještě naplno bojovala s nemocí, i když bylo znát mírné zlepšení hlavně dopoledne, kdy jsem měla trochu energie. Taťka si vyřídil dovolenou, aby mi pomohl s Aničkou, ale spíš to bylo obráceně a my se staraly o něj. Na vlastní kůži si vyzkoušel, že léčba jen s paralenem není nijak jednoduchá. Sám užíval horké nápoje, které já v těhotenství nesmím, a když mu došly, musel chvíli trpět, než se dostal do lékárny.

Nový cestovní doklad pro Ondru

Já se odpoledne vydala s dětmi na úřad nechat udělat Ondrovi nový cestovní doklad, konečně jsme mohli uzavřít dvouměsíční vyřizování ohledně změny jeho jména. Kdo by měl zájem, tak více podrobností je v mém článku na Těhotníčku. Bez auta bych to ale nedala, a i tak jsem hrozně ráda doma předala děti tatínkovi.

Na keramiku šla s Ondrou babička

V úterý jsem na pomoc zavolala mé rodiče. Ondra měl ve školce pokračování keramické dílny, kdy měl malovat na výrobky, co jsme před 14dny vyrobili. Já se na to vůbec necítila a tak jsem tam s ním vyslala babičku. No a děda mezi tím vzal na procházku Aničku a přivezli mi spoustu vitamínů.  Sice to bylo jen 1,5hodiny bez dětí, ale pro moje namáhané hlasivky úplný balzám. Sice se mi v hlavě honili myšlenky na hadr a vysavač, ale naštěstí zůstali jen v hlavě a já si chvíli odpočinula s pleťovou maskou na obličeji.

Pak už se to u mě začalo otáčet k lepšímu, zůstal jen kašel a občas počínající projevy běžné alergie na jaře. Za to u Aničky se objevily teploty, v noci i horečky a rýma. Postupně se přidávalo kýchání a kašel. Přestala mi skoro jíst, jen pila, nebo jedla přesnídávky, jogurty a kaše.  Zhoršil se strašně i spánek v noci, kdy se přestěhovala k nám do postele, abychom se trochu vyspali a já ji měla pod kontrolou. Dokonce i Ondru budil její pláč a on se pak bál spát v pokojíčku sám po tmě.

Byl to prapodivný týden, Ondra se bacilů vyvaroval a mohl chodit do školky a o víkendu jet na návštěvu k babičkám. Aničku teploty už taky pustily a v neděli už z ní byla opět usměvavá holčička, jen ta chuť k jídlu by se mohla ještě vrátit.

Inzerce

Rodíme ONLINE 2015

Příprava na miminko

Pomalu ale jistě začínám uvažovat nad potřebným vybavením pro další mimi. Zkontrolovala jsem zásobu plínek a vlhčených ubrousků a do začátku jsem už nachystaná, tak jako u předchozích sázím na osvědčené značky pro první dny a tak mám už 3balíky plínek ve velikosti 2 a jeden balík malých 1 do porodnice. V internetové lékárně jsem k běžné objednávce přihodila i mastičku na zadeček a vatové čtverečky na vysušení oušek. Oblečky zatím nechystám, ještě je poměrně čas, ale už jsem neodolala a nějaké ty pidi hadříky koupila. Tak snad je využijeme.

V následujícím týdnu mě čeká docela zápřah, tak jsem zvědavá, jak se s tím popereme.

Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

 

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v e-shopu www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Silvia nemá hlad ani chuť k jídlu - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×