Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Martina z Anglie zná pohlaví miminka

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Které maminky se projektu účastní? 

 

Jasko (6. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Těhotenství zatím tajíme

Těhotenství s manželem zatím úspěšně tajíme před okolím, ale vzhledem k nepřehlédnutelným příznakům to jde čím dál hůř. V práci se mě už dvě kolegyně ptaly a moje maminka na mě kouká zkoumavě.

Dolehla na mě únava

Tento týden na mě dolehla daleko větší únava. Snažím se chodit brzy spát, ale nepomáhá to :-). Také je mi trochu víc špatně od žaludku a občas mám co dělat to vydýchat. Zajímavostí je , že v předchozích těhotenstvích jsem stále ze všeho , hlavně z ruk, cítila vůni cibule. Tentokrát to není cibule ale pivo :-D Celkově mi začínají vadit určitě vůně a pachy.

K lékařce jdu až příští týden

Objednala jsem se k lékařce, ale k mému zklamání mě vezme až příští týden, tak musím vydržet.

Děti jsou trochu nachlazené a rozmrzelé, jinak je u nás relativní klid a pohoda.

Jasko

Inzerce

Silvia (13. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

Vyšetření dopadlo velice dobře

týden se mi trochu vlekl díky očekávanému vyšetření NT (nuchal transucency – projasnění záhlaví), ale nakonec jsem se ho dočkala. Vyšetření dopadlo velice dobře, bylo zjištěno, že čekáme jedno miminko s termínem porodu na 24. 9. 2015, tento termín se přesně shodoval i s termínem paní doktorky.  Žádné vývojové vady nebyly zjištěny. Pohlaví ještě nevíme. Mimčo nám to nechtělo prozradit, musíme počkat až do 9. 4., kdy jdu na další kontrolu, takže je to stále 50 na 50. Snímek mimča mi paní doktorka vyfotila, tentokrát nám mimčo připomínalo malého mimozemšťana. Samy můžete posoudit. :D  

Ultrazvuk

Nevolnosti vymizely

Jsem ráda a musím zaklepat, že prvotní nevolnosti zcela vymizely a doufám, že to už i tak zůstane. Cítím pouze napínání bříška.

Musela jsem přestat s dynamickými tréninky

Zapomněla jsem se zmínit, že mi v průběhu prvních dvou měsíců dala paní doktorka prášky na udržení těhotenství, kvůli k předchozímu samovolnému potratu. Musela jsem tak přestat s dynamickými tréninky tzv. se Zumbou, Dance Core a Aerobikem. Vzhledem k tomu, že je moje tělo zvyklé na pohyb, tak jsem si ponechala 2x týdně Latino Dance, kde ukazuji základní kroky jednotlivých latinsko-amerických tanců, takže to není pro mne tak dynamické a zatěžující. A musím říct, že mimčo je zatím spokojené, třeba to bude další muzikant či tanečník.

Na veletrhu jsem miminku koupila oblečky

S kamarádkou, která má už 4 měsíční holčičku, jsme se vypravily na naše brněnské veletrhy, kde se konal veletrh potřeb pro dítě „PRODÍTĚ“. Byl to veletrh s tématy:  Hračky, hry a modely nejenom pro děti, Zdravá výživa, bioprodukty, kosmetika pro děti, Móda pro děti a maminky, Cestování rodin s malými dětmi, Volnočasové aktivity, Finanční produkty pro děti. Samozřejmě, že jsme ani jedna neodolaly a koupily jsme nějaké oblečky. 

Arienka oslavila druhé narozeniny

Rodíme ONLINE 2015

A na závěr pěkného týdne oslavila naše Arienka 2. roky, podle výpočtu na lidské roky je jí 24, takže mne už příští rok předežene.

Inzerce

Martina z Anglie (23. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni,

Druhé těhotenství je úplně jiné

Další týden je za námi. Jak ten čas letí... Bříško roste a miminko kope jako divé. Hodně srovnávám s prvním těhotenstvím a tohle je úplně jiné než to první. Zatím jsem přibrala asi jen 3 kila na rozdíl od prvního, kdy jsem touto dobou měla navrch minimálně jednou tolik. Pravda, přesné detaily už si nepamatuji. Mám teď víc chuť na sladké a dost často dělám palačinky nebo lívance. Když peču maso, strašně mi smrdí a nemůžu ani cítit paštiku. Fuj, nevím, jak mi to kdy mohlo chutnat. Jinak se snažím to sladké vyrovnávat zeleninou připravenou v páře.  Občas sním i jogurt a večer hodně ujíždím na bílé kávě. Takže velký rozdíl oproti prvnímu těhotenství, kdy jsem měla chutě jen na slané. Co se cvičení týče, jsem na tom bledě. Kromě pár cviků na baloně jsem ráda, že si můžu chvilku sednout, když jde Alex v poledne spinkat. Je to malý raubíř, takže se s ním moc nezastavím a pohybu mám až až.

Jsem objednaná k midwife

Tento týden nebyl výjimečně až tak dramatický z pohledu těhotenství. Taková normálka, břicho těžkne a dělá mi problém se normálně pohybovat. Někdy to vypadá dost komicky, když se soukám do auta s úporným funěním. A to nemám ještě tak velké břicho, nevím tedy, co budu říkat třeba za měsíc nebo dva. :-D Ve čtvrtek jsme objednaní k midwife, tak už se těšíme, že zase uslyšíme tlukot srdíčka našeho miminka.

Kdo je midwife a jak prohlídka probíhá?

Oproti Česku se totiž v Anglii nechodí na pravidelné prohlídky ke gynekologovi, ale k midwife. Ta jen změří tlak, zkontroluje moč na bílkoviny, poslechne tlukot srdíčka miminka a zodpoví případné dotazy a výsledky předchozího vyšetření. Poslední ultrazvuk jsme měli ve 20. týdnu, na konci února. Všechny výsledky vyšly dobře, miminko má všechny ručičky i nožičky, plný počet prstíčků a srdíčko pumpuje taky jak má. Takže v té době jsem nosila 387 g živé váhy a obvod hlavičky 18 cm. Teď už je opět větší.

Už víme pohlaví miminka!

Konečně jsme se i dozvěděli pohlaví. Na to jsem se nejvíce těšila, protože jsme pořád nevěděli, jestli přemalovat bývalý Alexův pokojíček, který byl modrý nebo ne. Nebudu dlouho napínat a prásknu, že jsme hned pokojíček přemalovali. :-D Na růžovo.

Rodíme ONLINE 2015

Samozřejmě jsme se podíleli všichni, nejvíce se snažil malý pomocník. Taky jsme roztřídili všechny věcičky po Alexovi. Nechali jsme si jen ty neutrální a růžové, co jsme měli pro jistotu. Zbytek nám od mojí sestry dovezou v červenci mí rodiče. I tak máme věcí hromadu, takže ani nemusíme nic dokupovat. Teď stačí, aby se už konečně oteplilo, aby se dalo sušit prádlo venku, a já můžu začít pomalu prát všechny ty prťavoučké věcičky a pokojíček bude úplně kompletní a nachystaný. 

Inzerce

Alex je nemocný

A z pohledu netěhotného byl tento týden pro nás plný strachu a obav. V půlce týdne jsme všichni začali kýchat a kašlat. Nejvíc to zatím odnáší Alex. Má do toho i horečky a páteční noc jsme strávili na dětské pohotovosti v Newcastlu. Horečky mu vystoupily na 40, tak jsme volali sanitku a o hodinu později už jsem se s Alexem na klíně vezla sanitkou do nemocnice. Po nekonečnem čekání jsme se dostali na řadu asi až ve tři v noci. Doktorka Alexe prohlédla, poslechla, vyšetřili moč a stejně nezjistili nic. Domů jsme se dostali v půl páté ráno s doporučením podávat paracetamol a ibuprofen na střídačku. Což jsem dělala i předtím. Horečky má pořád, sice už ne tak vysoké, ale jsou. Do toho je ukňouraný protivka a vůbec nevím, jak mu jinak pomoct. Nechce ani papat a dostat do něj pití je taky problém.

Rodíme ONLINE 2015

Takže teď jsou všechny těhotenské radosti a pocity na druhé koleji. Snad brzo bude líp.

Inzerce
Ady.S (27. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Nemoci útočí

Tento týden měl být poklidný, ale vše se na konci týdne změnilo díky nemocem dospělých v naší domácnosti.

Ve středu jsem měla domluvenou brigádu. Stále mi ještě asi nedochází, že bych měla odpočívat a místo toho dvakrát do měsíce chodím hlídat autistickou holčičku. Kvůli těhotenství zůstáváme v její škole, kde jsme i s ostatnímu dětmi různých postižení. Domů chodím po psychické stránce vyšťavená, ale o to víc jsem ráda za dva zdravé „zlobivce“ doma. Po dobu práce je Anička u mých rodičů. Zvyká si být i beze mě a já vím, že je v bezpečí.

Rodíme ONLINE

Prohlídka u gynekologa

Po té jsem ještě byla objednaná na gynekologii, kde bylo znát, že řádí nemoci i když jsem objednaná tak čekárna bývá přeplněná, tentokrát však ne a já mohla hned k sestřičce. Prohlídka u doktora byla rychlá. Nejprve zkontroloval, jestli se neotvírám a následně udělal ultrazvuk. Mimísek je ale pěkný neposeda, jak na břicho zatlačila sonda, hned do ní začal kopat a odmítal nechat si cokoliv změřit, tak prý příště - už za 14 dní. 

Ondra měl vystoupení v kulturním domě

Ve čtvrtek měl Ondra odpoledne vystoupení se školkou v kulturním domě, já věděla jen trochu, co budou předvádět, ale že moje malé dítko vyjde jako první na podium jako frajer v černých brýlích, mě dostalo. Je to herec.

Rodíme ONLINE 2015

Nakonec i Anička v poklidu přežila dvouhodinové čekání a pěkně koukala na vystupující děti. Mě už ale to množství lidí a postávání nedělalo dobře.

Já i Martin jsme onemocněli

V pátek jsem začala pociťovat mírnou únavu a první příznaky nemoci. Na sobotu jsme měli domluveného kamaráda, který nám přislíbil pomoc při předělávce dětského pokoje. Děti dostaly novou dvouposchoďovou postel, Ondra ji měl slíbenou, tak se moc těšil, i když zatím spí dole, aby si zvykl a Aničku to neustále nelákalo lézt po žebříku nahoru, kde zatím ještě není matrace, ale už si tam udělali ležení všechny plyšoví zvířecí kamarádi.  Tato fyzická námaha mě ale úplně dorazila a já definitivně odpadla s chřipkou do postele a zvládala jen udělovat pokyny, co kde je a kdo má co dostat k jídlu. V neděli mi bylo ještě hůř, ale doufala jsem, že se to musí už zlomit, taťka začal pociťovat stejné příznaky nemoci, jako jsem měla já, jen o den později. Děti jsou naštěstí v pořádku, spíš mají snad ještě víc energie než normálně.

Těhotenství na mě dolehlo

Celkově mi připadá, že tento týden na mě těhotenství dolehlo po té horší stránce. Najednou mi ve volných kalhotách vykouklo pěkně bříško a už to moc neututlám, rifle už tak tak dopnu a spíše už musím nechat knoflík rozepnutý hlavně, když sedím. Taky se mi zhoršil ekzém a objevili se ve větší míře opary. Měla jsem to tak i při těhotenství s Aničkou ve stejném stáří, takže vcelku žádná novinka. Ještě že mě to moje mimuško dokáže vždycky zvednout náladu svými kopanečky, které už jdou vidět i pouhým okem.

V následujícím týdnu mě nečeká nic velkého, hlavně se uzdravit.

 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

 

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v e-shopu www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Martina z Anglie zná pohlaví miminka - diskuze

 • Ahoj holky,
  krásné deníčky. 

  Jani - těším se na zprávy od doktorky a držím palce!

  Silvi - jsem ráda, že vyšetření dopadlo na jedničku. Naše Hani se narodila 25. 9. :)

  Marti - máš úžasného pomocníka, s tou růžovou mu to šlo parádně :))

  Adélko - Ondra je borec a doufám, že už je Vám lépe a bacily jste zahnali.
  nadule1   | 20.03.2015 15:07:43 | Reakcí: 1, poslední: 28.03.2015 10:52:53
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Milá Naďule,
   děkuji za zprávu, třebas se nakonec trefíme do stejného termínu jako Tvoje Hanička  
   Silvia.H   | 28.03.2015 10:52:53
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×