Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Představení maminek

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Představí se nám maminky v různých týdnech těhotenství. Každý týden se nám budou svěřovat s tím nejzajímavějším, co prožily, a svoje prožitky zdokumentují fotkami. Kromě toho, že se dozvíme, jaká vyšetření maminky absolvovaly, můžeme sledovat proměnlivost a individuální prožívání těhotenství u každé z nich.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Které maminky se projektu účastní? Začínáme od 5. do 26. týdne.

 

Jasko (5. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj! Jmenuji se Jana, je mi 35 let.

Rodíme ONLINE 2015

Na miminko se kromě tatínka těší druhák, předškolačka a psí babička

Rodíme ONLINE 2015S manželem jsme se poznali během studií a hned po absolutoriu jsem u nás ve městě našla podnájem a on se ke mně nastěhoval. Po čtyřletém soužití jsme náš vztah zpečetili svatbou a dva roky na to jsem chovala naše první miminko. Synovi je už 8 let a chodí do druhé třídy. Hraje fotbal a miluje lego.

Když bylo synovi 2,5 roku, narodila se nám dcera. Dnes je předškolačkou a moc se těší do školy. Ráda tancuje a zpívá a různě se pitvoří.

Inzerce

Posledním členem naší rodinky je psí holčička (spíš babička), kterou jsme si před dvanácti lety přinesli z útulku. Děti ji milují a ona je.

Jsme v celku běžná rodina. V zimě rádi lyžujeme a bruslíme. Během roku podnikáme výlety anebo jen tak lenošíme doma. 

Inzerce

Moje předchozí těhotenství byla zcela rozdílná

Na první těhotenství jsme čekali asi půl roku, ač jsme se snažili, jak jen to šlo, hned se nezadařilo. O to větší radost jsme měli, když to konečně vyšlo. Těhotenství jsem měla od šestého týdne rizikové, krvácela jsem, tudíž mě paní doktorka nechala doma ležet. Kolem třináctého týdne se to upravilo, ale do práce jsem již nenastoupila. Dále už těhotenství probíhalo normálně, bez větších obtíží. Syn se narodil o týden dřív. Byl koncem pánevním, tak mě pan primář nechtěl nechat rodit přirozeně a postoupila jsem císaře. Těžce jsem to nesla, brala jsem to jako osobní selhání a to se pak projevilo na rekonvalescenci a na utvoření vztahu s děťátkem. Prostě to trvalo všechno déle. Břicho mě intenzivně bolelo tři měsíce a k synovi jsem si cestičku musela najít. Kojila jsem do 15 měsíců.

Druhé těhotenství se nám podařilo na první pokus. Na rozdíl od prvního, kdy jsem neznala nevolnost, jsem 6 měsíců zvracela. Ke konci těhotenství jsem měla vyšší tlak a otékaly mi nohy, bolely kyčle a záda. Dcera se narodila také o týden dřív, ale tentokrát jsem si zažila přirozený porod.

Pozitivní těhotenský test

Třetí těhotenství - momentálně jsem v úplném začátku. Na prvním těhotenském testu byla druhá čárka sotva znatelná. O tři dny později už byla jasná. Ještě to zkusím příští týden do třetice a pak se vydám k lékařce, jelikož teď by tam ještě nic moc neviděla. 

Momentálně se cítím všelijak. Mám většinu dne žaludek na vodě, ale nezvracím. Občas se mi motá hlava, hlavně ráno. Mám nateklá prsa, velice citlivá a občas mě táhne v podbřišku (to je stejné jako v  předchozích těhotenstvích). Všechno mě dojímá a jsem dost podrážděná a unavená.

Inzerce

Silvia (12. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

Rodíme ONLINE 2015

jmenuji se Silvia, je mi 25 let, pocházím z města Brna, jsem instruktorkou aerobiku, lektorkou tance, pracující na plný úvazek ve sportovním obchodě. S přítelem bydlíme v menším rodinném domku s naším pejskem Arienkou.

Inzerce

Náš příběh začal psím miminkem Arienkou

Náš příběh se začal oficiálně psát v květnu roku 2013, kdy jsem se dočkala také mé dlouhodobě plánované fenečky border colie Arienky. Hned ze začátku jsme tak začali tvořit takovou malou rodinku. V průběhu prvního roku jsme začali budovat naše hnízdečko lásky v rodinném domě, do kterého jsme se pak ke konci roku nastěhovali a jak to tak chodí, začali jsme postupně plánovat i miminko.

Samovolný potrat

Bohužel první pokus nevyšel dle našich představ. V říjnu 2014 jsem samovolně potratila, aniž bych o tom věděla, zjistila jsem to až na kontrole, kdy mi měla být vystavena těhotenská průkazka. Paní doktorka mi sdělila, že se vývoj plodu bohužel zastavil v 7. týdnu těhotenství, plod byl od začátku špatný, zahnízděný v místě předchozí cysty. Byla mi tedy okamžitě provedena revize dutiny děložní.  Chvíli nám trvalo, než jsme se z toho dostali, ale neztratili jsme s přítelem naději a zkusili to po doporučených třech měsících znovu. 

Podařilo se mi brzy znovu otěhotnět

Ani jsme nemrkli a za 4 měsíce po revizi se znovu zadařilo, srdíčko naskočilo, byla mi vystavena průkazka a dostala jsem foto malého plodu. 

Nyní jsem ve 12. týdnu těhotenství a čeká mě vyšetření NT (nuchal transucency – projasnění záhlaví) + biochemický test, na kterém se dozvím přesné určení doby těhotenství, stanovení termínu porodu, zjištění vícečetného těhotenství a časného odhalení větších vrozených vývojových vad plodu. Jsem trochu nervózní, ale doufám, jsem přesvědčena, že mimčo bude v pořádku.

 

Martina z Anglie (22. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj holky a maminky,

Možná si mě a mé příspěvky v seriálu Rodíme ONLINE budete pamatovat. Jsem Martina, je mi 28 let a s manželem žijeme v Anglii. Na konci března to budou dva roky, co se narodil syn Alex. 

Rodíme ONLINE 2015

A nyní jsme v očekávání zase. Termín porodu mám 14. 7. 2015. 

Co se od minula u nás změnilo? Chystám pokojíček pro miminko

Celkem nic. Před více než rokem jsme se přestěhovali, takže většinu času trávíme zvelebováním našeho hnízdečka a chystáním pokojíčku pro miminko. Alex roste jako z vody a každý den nás překvapuje něčím novým. Musím říct, že takové hodné dítko je snem všech rodičů. Od narození nám sice dával zabrat Alexům reflux, ale po nějaké době se nám podařilo vychytat, jak na něj. Ve všem ostatním byl nejzlatější a vůbec jsme ho nemuseli ničemu složitě učit, protože všechno začal dělat sám nebo si o to řekl. Jako každý kluk rád pomáhá tatínkovi s opravami, ale ani v kuchyni někdy nesmí chybě. Hlavně, když třeba peču chleba v pekárně, vždy chce vidět, jak se to tam míchá. Na denním pořádku jsou u nás také pohádky, a když neprší a je teplo, tak vede pískoviště a hračky na zahradě. Proto se už těšíme, až se počasí umoudří a my budeme zase moci začít pořádně chodit ven. Doma je to někdy už frustrující, i když jednou týdně chodíme do Toddler group, kde si Alex může hrát i s jinými dětmi a já si můžu popovídat s ostatními maminkami. 

Jak probíhá moje těhotenství? Do 12. týdne nevolnosti i bolesti břicha

Je naprosto jiné než to první. Do nynějšího 22. týdne mi miminko už dalo pěkně zabrat. Do 12. týdne mě trápily úporné nevolnosti, měla jsem příšerné bolesti břicha a potíže s dechem. Odměnou mi ale krásné šťouchání a kopání. No aby taky ne, když už mám břicho jako balón. 

Jak se těší na miminko manžel a Alex? Ten již hladí a pusinkuje bříško

Je naprosto nadšený a hlavně spokojený, že naše rodinka bude kompletní. A Alex jako velký brácha chodí hladit bříško a sem tam mu dá i pusinku. 

Ady.S (26. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Rodíme ONLINE 2015

Ahoj holky Bolky, 

jmenuji se Adéla a loni jsem oslavila 32. narozeniny. Mnozí z vás si mě pamatují, když jsem docela před nedávnem psala deníček o svém druhém těhotenství, v té době jsem ještě vůbec nevěděla, co mě nadcházející rok čeká.

Doma už mám předškoláka a malou čertici

Rodíme ONLINE 2015

Mám dvě děti -  6,5 letého Ondru a roční Aničku. Bydlíme v malém městečku pod kopci Jeseníků. Doma máme ještě taťku Martina, klec s třemi papoušky a jedno akvárko s rybičkami. Můj život byl až do narození Ondry vcelku poklidný, teprve po té se začaly dít věci milé i nemilé. Jsem ráda, že se konečně usadil do poklidných kolejí. Zlom nastal v roce 2014. Z Ondry se stal velký předškolák a opatrovatel sestřičky a z Aničky naopak krásná panenka, které kouká z očí 10 čertů. A my doma začali mluvit o budoucnosti, jestli dál schovávat oblečky po dětech nebo je rovnou posílat dál, nakonec bylo rozhodnuto, že tomu necháme volný průběh, ale jedno dítko by se k nám ještě vešlo, to bylo někdy v červnu.  Během léta jsme neustále měnili rozhodnutí kam na dovolenou, já se daleko bála, ale také jsme brali v úvahu možné další dítko a tím by se cesta k moři na pár let uzavřela úplně. Nakonec jsme koncem srpna vybrali zájezd do Chorvatska na ostrov Hvar a k nepochopení okolí ještě k tomu autobusem. Zpětně musím dodat, že to byla jedna z nejlepších dovolených, co jsem kdy u moře zažila a pojedeme už jedině v září. Pohodová atmosféra se udržela i po návratu a zanechala i milé následky.

Třetí těhotenství mě překvapilo

Moje překvapení bylo veliké, když v říjnu menstruace nedorazila a na testu se objevila napoprvé slabá druhá čárka, která po pár dnech zesílila. K doktorovi se mi vůbec nechtělo, strach z možného neúspěchu byl veliký. Nakonec jsem na potvrzení musela poměrně brzy v 6 týdnu těhotenství, protože mě rozbolelo koleno a na ortopedii chtěli vědět, jak mají postupovat s léčbou. Prozatím musel postačit obstřik a na bolest paralen, k tomu odpočinek, což je s dítkem, které začíná obcházet nábytek, vcelku nereálné. Naštěstí se koleno usadilo a další léčba nebyla potřeba, ale od gynekologa jsem dostala krásnou zprávu, že jsem těhotná. Za týden jsme měla dojít znovu a to už bylo vidět i srdíčko.

Páni najednou mi to došlo, ani do třetice se mi nepovedlo mít srpnové miminko. Mezi Aničkou a mimískem bude jen 19 měsíců. V září (kdy má jít Ondra do školy) budu mít dva cvrčky sebou, aaaa to se nedá zvládnout. Doma ale zavládlo nadšení, Ondra vykřikoval, že to zase bude sestřička a taťka, že opět budeme rodit v pátek, až se vrátí z práce – to se teprve ale uvidí, jestli měl někdo z nich pravdu.

Svatba

Okolnosti nás ale také donutily zamyslet se nad rodinou situací, přesto že jsem dlouho tvrdila, že svatba je pro mě nedůležitá, najednou se to změnilo a já zatoužila mít na prstě prstýnek.

Rodíme ONLINE 2015

Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

 

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v e-shopu www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Představení maminek - diskuze

 • Termín porodu
  Ahojky holky bolky, jsem ráda, že konečně se mohu těšit s někým, kdo je na tom stejně jako já a že Rodíme online 2015 budu konečně sledovat už jako těhotná.
  Ráda bych pozdravila Martinu z Anglie, která je stejně stará jako já a termín porodu má jen o 2 dny dřív než já.
  Všechny se držte a odpočívejte jako já :-) ať máme zdravá miminka :-)
  A před těmi ostatními, vícečetnými maminkami smekám.
  Michell28
  Michell28   | 26.03.2015 12:38:52
  Reagovat | URL příspěvku
 • ještě živě si pamatuje moje loňské těhotenství a jsem ráda že letos už si o tom můžu jen číst   všem držím palce!
  markíla   | 17.03.2015 10:14:25
  Reagovat | URL příspěvku
 • Už se moc těším na další pokračování. Držím palce a opatrujte se!
  nadule1   | 16.03.2015 09:10:05
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jee, další Rodíme online, to mám radost holky a těším se na Vaše příspěvky ... koukám, hned dvě maminky, co čekají třetí dítě, tak to fakt smekám!! Já bych to vážně nedala k těm mojim dvěma potvorákům ještě jedno :oD. MOc všem držím pěsti a přeji krásné těhulkování!!
  Buik   | 15.03.2015 10:05:51
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×