Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Terezka je na světě!

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

 

Jasko (19. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Milé holky BOLky,

máme se dobře, ale bohužel nás zlobí internetové připojení, tak se mi nepodařilo odeslat pravidelný deníček. Snad do příště bude vše v pořádku.

Moc vás zdravím,

Jana

Inzerce

Silvia (26. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

počasí máme stále moc pěkné, deštíky nám hezky pročišťují vzdoušek a sluníčko pak hezky zahřeje. Škoda, že tento stav počasí není stálý, ale každý druh počasí má něco do sebe, tak jako naše období těhotenství.  Tu a tam nějaký ten kopaneček, tah bříška, bolavá záda, nateklé nohy, křeče v nohou a oproti tomu klidné pohyby v bříšku, radost z nastávajícího stavu, moře dobrého jídla a čas sama na sebe, to vše i více nám přináší těhotenství, tak jako se mění počasí.

Zatím žádné velké změny

U nás zatím žádné velké změny nejsou. Stále chodím do práce a na těhotenská cvičení. To stejné co se týče jídelníčku. Pomalu přibírám na váze, není mi špatně, můžu dělat vše, co předtím. Těhotenství si tak mohu pěkně plnými doušky užívat.

Cviky pro třetí trimestr s gymnastickým míčem

Cviky pro těhotné ve třetím trimestru

V pátek jsem se po 9 týdnech opět setkala s paní doktorkou Martincovou (šikovnou vydavatelkou Babyonline) a paní magistrou Vorlovou (velmi znalou fyzioterapeutkou), se kterými jsme nafotily další pokračování cvičení, tentokrát se jednalo o cviky pro třetí trimestr s gymnastickým míčem. Cvičení v těhotenství je velice důležité, napomáhá udržet fyzickou a psychickou kondici budoucí maminky a tím příznivě ovlivňuje vývoj miminka, minimalizuje změny, které mohou během těhotenství nastat v organismu budoucí maminky (např. snižuje ukládání tuků, omezuje oslabování svalů), a připravuje pánevní dno na porod. Focení opět bylo moc super, paní magistra Vorlová mi opět ukázala pár vhodných cviků, které mi pomohou od mé hyperlordózy. Budu se těšit na další focení, které se zřejmě uskuteční v půlce či na konci třetího trimestru.

Inzerce

Cviky pro těhotné ve třetím trimestru 

A koncem týdne jsme oslavili s mým přítelem jeho 32. narozeniny, a protože bylo moc pěkné počasí, tak jsme pozvali na menší grilovačku rodinu. V neděli jsem jela s kamarádkou Bellou a Luckou vykoupat naše pejsky Arien a Zoe k řece a posedět na zahrádce u řeky. 

Inzerce

Martina z Anglie (36. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni.

Další týden uběhl jako voda a já jsem překvapivě stále 2 v 1, ačkoliv už bych nejradši porodila. Začíná mě to velké bříško pěkně zmáhat. Dělá mi problém se ohnout a všude mi bříško překáží. Ale na druhou stranu mi bude chybět. 

Ve čtvrtek jsme byli u midwife

Nedozvěděli jsme se nic nového. Břicho mám velké akorát, tlak pořád spíš nižší a srdíčko naší malé princezny bije taky o 106. :-) Opět tam byl Tom, midwifery student. Byl tak ukecaný, že mi zase zapomněl dát zkumavku na moč a zapomněl zapsat do složky datum a čas další návštěvy. Řešili jsme trochu porodní plán, ale jak si má člověk něco naplánovat, když nevím, kdy to přijde a jak to bude probíhat. Takže jsem na většinu otázek jen krčila rameny a odpovídala, že uvidíme. Než jsme nakonec odcházeli, Debbie mě pochválila, že vypadám dobře, tak mě to potěšilo. Ještě abych se i tak super někdy cítila. Většinou večer bývám úplně hotová. Nohy i ruce mívám nateklé a to už tak dobře nevypadám. :-D 

Rodíme ONLINE 2015

Adrenalinová sobota

Abyste si nemysleli, že si užíváme klidných dnů, tak jsme prožili docela adrenalinovou sobotu. Vzbudila jsem se po čtvrté hodině ráno a jako vždy šla na záchod. Jenže jak jsem se vrátila do postele, hrozně mě začaly svědit ruce a nohy. Chvíli jsem se převalovala a nemohla usnout. Zkusila jsem se namazat krémem, tak to trochu pomohlo a podařilo se mi usnout. Potom u snídaně jsem přemýšlela, že tohle je jedno z kritérií, kdy volat midwife. A taky jsem si uvědomila, že jsem ještě pořádně necítila malou se hýbat právě od těch čtyř hodin. Tak jsem změnila plány. Místo úklidu koupelny jsem si chvíli sedla s Alexem k pohádce a sledovala se, co se bude dít. Nedělo se bohužel nic, tak jsem hned volala do porodnice. Tam mi řekli, že máme přijet. Takže jsem vzbudila Davida po dvouhodinovém spánku a jeli jsme. V nemocnici mi vzali krev, udělali monitor a taky ultrazvuk. Už podle monitoru nám midwife řekla, že malá vypadá spokojeně a na ultrazvuku nám to doktorka potvrdila. Nevěřili byste, jak velký kámen mi spadl ze srdce. Výsledky krevních testů budou až v úterý, takže budeme čekat. Ale hlavně, že je malá v pořádku. 

A jak vlastně probíhal náš a Darcy první společný týden? 

Už po třech dnech si zvykla a my taky. Počasí nám celý týden přálo, tak jsme každý den chodili na procházky. Pro mě to bylo docela náročné. Dopoledne jsem šla s Alexem sama a ještě odpoledne jsme chodili všichni. Ve středu dopoledne toddler group, pak ještě krátká procházka, aby si Alex užil i jízdu ve tříkolce a rychle domů. Alex se najedl a šel spinkat. Odpoledne túra s tříkolkou a Darcy. Ve čtvrtek to samé, jen dopoledne měl Alex fotbal. Fotbalista z něj ale určitě nebude. Balon ho vůbec nebere. Skoro celou lekci stál u prosklených dveří a fňukal, že chce jet ve tříkolce. Tříkolku a psa Alex opravdu miluje.

Rodíme ONLINE 2015

V pátek jsem si dala oddech od dopolední procházky. Bylo sice krásně a teplo, ale říkala jsem si, že bych pak odpolední procházku už nedala.

Rodíme ONLINE 2015

A stejně jsem byla z minulého týdne objednaná k zubaři na čištění. Tentokrát jsem návštěvu zubaře zvládala psychicky až moc dobře. Vůbec žádné nervy a stres. Ani minulý týden, kdy jsme tam byli všichni tři, ani teď. Tak to mám aspoň splněno ještě před porodem. Taky jsem minulý týden zapomněla zmínit, že jsem se byla nechat ostříhat, abych byla hezká maminka. Řekla bych, že jsem udělala tak všechno, co jsem ještě do porodu chtěla stihnout. V sobotu jsem ještě dochystala kočárek a peřinky, moses basket a autosedačku a vaničku s podložkou jsme zatím zaparkovali v ložnici na skříň. Zbývá už jen pořádně vymýt flašky a dudlíky a můžeme jít rodit :-) 

Tak maminky, bříškům zdar a doufejme, že opět za týden.

Ady.S (40. týden těhotenství, čeká třetí miminko, termín porodu červen)

Ahoj holky Bolky.

Tak jsem si myslela, že tento týden budu psát s veselejším výrazem ve tváří, doktor mě už víc jak měsíc strašil, že můžu rodit kdykoliv a ono nic.

A jaký by náš týden, snad už opravdu poslední celý s bříškem?

Popravdě nic moc. Teplo mi dalo hodně zabrat a díky bolavým zádům jsem si připadala ještě víc neohrabaná, nepohyblivá a pomalu k ničemu. Aaaaaa takto jsem si konec posledního těhotenství neplánovala. Vcelku každý den byl stejný: dopoledne doma s Aničkou, odpoledne jsme se vydaly na procházku a vyzvednout Ondru ze školky. Na cestu jsem si musela vždy vzít léky proti bolesti, abych vůbec cestu zvládla, a doma pak alespoň chvíli odpočívat v leže, aby bolest v zádech povolila. Týden předtím jsem pro Ondru jezdila autem a doma byla vcelku stejně bolavá, protože jsme byli doma dřív a děti mě vyžadovaly u her. Takto jsme se zabavili všichni, když Ondra jel na koloběžce a Anička na něj povykovala a u domu ho pak honila.

Kontrola u gynekologa

Ve středu jsem jako obvykle byla na kontrole u gynekologa. Malá byla na monitoru pěkně akční po celou dobu natáčení.

Rodíme ONLINE 2015

Po dlouhé době mi pak doktor udělal ultrazvuk a odhad váhy, no mám se opět na co těšit prý 3 700g :D, to měla sice i Anička, ale jí odhadovali 3,5 kg. Ondru dokonce odhadovali na drobka 2,8 kg a měl ve skutečnosti 3,5 kg. Takže toto měření se u mě moc přesné nedaří, tak uvidíme. Vzhledem ke všem skutečnostem (váze malé, mým problémům a i tím, že se jedná o třetí dítko) se pan doktor nechal přesvědčit a provedl Hamiltonův hmat. Odcházela jsem s tím, že kdyby se mi něco nezdálo, mám dorazit do nemocnice v pátek ráno a domluvíme se na dalším postupu. V případě kontrakci samozřejmě okamžitě. Doma jsme se ale shodli, že umělé vyvolání nechceme a počkáme, až se malá rozhoupe sama.

V podvečer začala odcházet hlenová zátka a já se pomalu začala radovat. Pro jistotu jsem honem začala dobalovat tašku do porodnice, to jsem stále odkládala. Nepříjemné pocity však odezněly a hlenová zátka odcházela až do soboty.  

V sobotu měl Ondra jedno z posledních vítání nových občánků, poslední mám domluvené jako výpomoc, až půjde na vítání Terezka. Před obědem si pro něj přijel dědeček a vzal si ho na zbytek víkendu, v Šumperku byly akce, tak si alespoň užil. V podvečer dorazila bouřka i k nám a mě se rozjely docela pravidelně poslíčci, po 3 hodinkách však přestali a následně během neděle byl opět klid. Sice je opět večer a poslíčci se začínají objevovat, ale už nevěřím.

A co Ondra a Anička?

Rodíme ONLINE 2015

Oba se už těší na miminko, bříško mi pusinkují a chodí hladit.

Od Ondry z budoucí školy jsem dostala informaci o první rodičovské schůzce, ale vzhledem k mému stavu jsem se s paní učitelkou setkala o pár dní dříve, byla ráda za zájem a já se dozvěděla, že třída bude sice ve větším počtu (27dětí), ale budou mít paní učitelku a ještě asistentku. Seznam pomůcek mi přišel mailem a to jak co máme koupit tak i to, co děti dostanou.

Rodíme ONLINE 2015

Anička je ďáblice stále, ale v posledních dnech mile překvapuje. Přes den si začala sundávat plínku a chodí na nočník, občas sama, někdy jí řeknu a někdy se stane nehoda. Když se povede tak má z toho velkou radost a já samozřejmě s ní, stává se z ní už velká holka.

Krásná zpráva! Terezka je na světě.

Dva dny před pravidelným vydáním deníčku (16. 6.) jsme od Adélky obdrželi krásnou zprávu:

Ahoj, tak oznamuji radostnou info. Dnes v 0:42 se narodila Terinka s mírami 3940 g a 51 cm. Porod byl neskutečně rychlý a záda konečně nebolí. Šťastní rodiče. 

Rodičům moc gratulujeme a Terezce přejeme moře štěstí a zdraví! 

 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Terezka je na světě! - diskuze

  • Milé spolutěhulky přejí vám příjemné dokončení těhotenství bez problémů a na závěr radostný uzlíček v náruči.
    Ady.S   | 18.06.2015 14:29:45
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×