Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE: Září/1 – nejvyšší čas přichystat tašku to porodnice

Co v tomto týdnu těhotenství maminky prožily? 
  • Lenižurka - si už pomalu začíná chystat věci do porodnice a absolvovala prohlídku u lékaře
  • Amálie - si už zvykla na těhotenské bříško a popisuje, jak moc její akční miminko kope

 

LinolaSponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je
Linolaznačka 
Linola, která každé z pěti rodiček věnuje kufříky s produkty pro miminka.  
 

 Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky. 

Hipp

 

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.        

 

Společnost GS věnuje maminkám těhotenské vitamíny s vysokým obsahem kyseliny listové GS Mamavit a přípravek proti nadýmání v těhotenství NoballNoball

mamavit

 

Lenižurka (26 let, 33. týden těhotenství, druhorodička, termín porodu říjen 2014) 

Po týdnu vás všechny zase zdravím. :-)

Včera jsem se dočetla v aktualizačním emailu: „Milá maminko, tašku do porodnice už máte nachystanou a stejně tak vše vyprané a připravené pro miminko,...“. Vystrašili mě tím před spaním tak, že jsem si z toho šla připravit aspoň osušku, kartáček, zubní pastu a noční košili. Navrch koše s prádlem na žehlení, který pořád jen roste, jsem připravila látkové pleny, že aspoň ty už musím vyžehlit a vrhnu se v nejbližší době tedy na praní a žehlení všech pidi mimi hadérků, došití deky, závěsů do ložnice a určitě si co nejdřív přes net objednám porodnické vložky, jednorázové kalhotky a hlavně relaxační masážní olej pro první dobu porodní. To si teď slibuji. :-)

Inzerce

Prohlídka na gynekologii

V úterý jsem po třech týdnech zase navštívila poradnu, kde měli mé výsledky krevních testů. Že budu zas chudokrevná, jsem čekala. Papám tedy železo. Taky jsem měla nižší tlak. Obecně – nic zajímavého. Přírůstek na váze 12 kg. Odteď mám chodit každých 14 dnů a budou se už monitorovat stahy děložní. Mám potvrzeno, že mě vzhledem k velikosti malého, který stále odpovídá váze vyšší než průměrné, nenechají přenášet průkazkový termín, který je 11. října.

Sárinku jsem po dobu návštěvy doktora ponechala ve školce, kde poprvé nacvičovala běžný režim. :))

Rodíme ONLINE

Inzerce

Od čtvrtka jsme v rodině všichni nějací nachlazení. Stojí to za prd. Rýma, pokašlávání a bolest v krku. Piji zázvorový čaj s medem a citrónem a do nosu stříkám vincentku. Večer padám za vlast jako mimino, nejčastěji po vypití odvaru z meduňky, ale i tak se v noci často budím.

Jeden den jsem se vypravila do města něco koupit se Sárou v kočárku a hodně jsem si nadávala, že jsem se na to nevyprdla, nebo nejela autem. Elán mě opouští, či mě už opustil, a vyřizovat a obíhat někde něco s tím naším malým drakem je pro mě už nadlidský výkon hodný metálu. :/

Inzerce

Rodíme ONLINE

Ať aspoň vás síly neopouští a mějte hezký týden.
Lena 

Inzerce

Amálie (30 let, 35. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září 2014)

Ahoj BOLky,

tak další týden za mnou, uf!

Docela už si zvykám na své XXL tělo, naučila jsem se ulehávat, vstávat i pohybovat a už ani moc nenadávám. Prostě jsem se přizpůsobila. Už chápu ty tlusté lidi s velkou nadváhou, člověk se sice víc potí, je pomalejší, ale může se přejídat a válet a na to tlusté tělo si prostě zvykne!
No ale mně tenhle stav teda doufám už nebude trvat tak dlouho, já bych zase chtěla být po porodu ve svém těle a užívat si pohybu, sportu s rodinkou, jen přibude kočárek a dcerka. Začínáme se na ni těšit čím dál víc! Už jen proto, že tu přibývají hračky, postýlka, skládání kočárku a praní a žehlení oblečení a plínek na odbrknutí, no byt prostě najednou ožívá a to tu ještě malá nehuláká. :-) Ale i to bude fajn, je to zase jenom o tom zvyku.

Když se mi vrtěla v bříšku, slibovali mi, že pak nebude mít místo a už nebude kopat. No jak sem tak mohla čekat, dcerka bude nevyzpytatelná po mně, takže tohle vůbec neřeší, kope a mlátí čím dál víc, občas mám opravdu strach, aby mi nevypadla pupíkem, no snad je to za těch 30 let dobře srostlé. :-D A když se jen vlní a převrací, tak už mám občas i pocit, že tam snad v tom břiše staví hnízdo nebo fakt už nevím. Všichni chytří, co slibovali klid, teď jen kroutí hlavou a říkají, tak to sem nezažila. To neznám. Hmmm. Ale zas mi říkají, že mám být ráda a nemusím se strachovat, že nekope, že je něco špatně. Jooo a radím Vám dobře, nezkoušejte pít coca-colu, nebylo mi moc dobře, tak jsem si 2 deci dala a 3 hodiny jsem měla v břiše fotbalový zápas! Neskutečně akční dítě! Teď už s colou vážně hoooodně váhám, ale na žaludek je holt fajn si cucnout, ale teď už jenom v nouzi. :-D

Vypisuji sázky na ty konejšivé řeči, že neklidné miminko v břichu je potom klidné miminko venku. No samozřejmě tomu nevěřím, ale ani mi to nevadí, flegmatika stejně nechci. Mně stačí zdravé a klidně i divoké dítě. Vím, že těch slov budu litovat, ale stejně tuším, že to jinak nebude.
S manželem jsme opravdu zvědaví, komu budou říkat, je celý ty! Dáváme sázky na vlasy, jestli budou a jaká barva... bude to fakt největší překvápko mého života a že jsem jich zažila!! Hlavně miluju překvapení, takže už ať je konec září!

Taky bych se chtěla všem omluvit, za to škaredé počasí. Ta vedra se nedala vydržet, tak jsem si moooc přála, ať je hnusně... no asi mám vlivné modlitby. :-) Ale o to víc mě malá zase kope, sice mi je z toho špatně, ale dá se to vydržet. Opravdu mi to nedělá dobře, dokonce jsem našla i jednu maminku, které pohyby miminka v břiše taky nebyly příjemné, tak asi nejsem úplně divná. uf

Jízda autem už mi není moc příjemná, musím sedět víc v záklonu a nehrbit se, jinak kopance, až hrůza. Nenechá se utiskovat, prďola malá. Jednou mě tak kopla, že mi v křižovatce zdechlo auto, když jsem bolestí odšlápla špatný pedál. Manžel se trochu lekl, no trochu víc, ale stejně jsem ho k tomu nepustila. Posunula jsem si sedačku víc dopředu a jeli jsme dál, řídím moc ráda, a abych pravdu řekla, moc mu za volantem nevěřím. V tomto jsem trochu sobec. Tímto bych chtěla konstatovat, že nejvíce využitá věc pro moje těhotenství byl určitě těhotenský pás do auta, takřka denně ho využívám, párkrát přišel i vhod a musím si ho fakt vychválit a jen doporučit! No sehnal mi ho manžel, já jsem váhala, takže tímto bych zase chtěla vyzvednout jeho kvality. :-)

No asi už budu muset končit, malá zas kope jak o život, v sedě je to nejméně příjemné, takže za týden ahoooj a já se jdu natáhnout.

Pa Amálka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Září/1 - taška do porodnice - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×