Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE: Srpen/2 – výběr porodnice, přemýšlení o porodu  

Co tento týden těhotenství maminkám přinesl?  
  • Lenižurka - zvažuje, že by pro druhý porod zvolila porodnici v Ostrově a chystá se ji navštívit 
  • Amálie - se čím dál častěji zaobírá myšlenkami na nadcházející porod

 

LinolaSponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je
Linolaznačka 
Linola, která každé z pěti rodiček věnuje kufříky s produkty pro miminka.  
 

 Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky. 

Hipp

 

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.        

 

Společnost GS věnuje maminkám těhotenské vitamíny s vysokým obsahem kyseliny listové GS Mamavit a přípravek proti nadýmání v těhotenství NoballNoball

mamavit

 

Lenižurka (26 let, 30. týden těhotenství, druhorodička, termín porodu říjen 2014) 

Ahoj BOLky a BOLátka,

psaní týdeníku mi vždy dá příležitost vypátrat v paměti, co se v mém životě vlastně děje a tím, že to sepíšu, se alespoň trochu nabourává slévání všech těch událostí v jednu velkou čmouhu. Včera jsem se trochu zarazila, že jsem dlouho nepsala do deníčku miminka na Těhotničku.cz, než mi došlo, že si mohu oddychnout, vždyť přeci píši sem vám všem. Mozek můj drahý, občas má svá zatmění. :D

Inzerce

Co tedy tento týden těhotenství přinesl?

Hlavně asi pozitivní zprávy, které plynuly z úterního vyšetření na ultrazvuku v Karlových Varech, kde pan doktor nezaznamenal žádný výskyt rostoucí cysty v mozku miminka a po kontrole všech orgánů, toku krve do a ven z pupečníku seznal, že se miminku daří dobře a je bez jakýchkoliv výkyvů od normálního nálezu. Odhad váhy vyšel 1900 gramů s tím, že od průměrného jedince v tomto týdnu je náš mrňousek velikostí o dva týdny napřed. Začínám mít chuť někoho pověřit sestavením sázek na konečnou porodní váhu. Sama bych si vsadila, legrace musí být.

Ultrazvuk

Na čtvrtek jsem se nahlásila na lekci Hathajógy v Chomutově, jenže ta byla kvůli odhlášení většiny účastnic v den konání zrušena, ale dlouho jsem nezoufala a svou cestu do Chomutova i tak podnikla, jen jsem změnila destinaci a zamířila jsem si to na Funqi Shiatsu kliniku, kde se mému těhotnému tělu hodinu věnovala terapeutka. Je to trochu odlišný způsob práce s tělem než u klasické masáže, spíš je to kombinace suché masáže a fyzioterapie. Doporučila mi to v předchozím těhotenství bývalá gynekoložka, za to jsem jí fakt vděčná.

Inzerce

Víkend jsme trávili zase převážně chalupářsky. Kdo se šel v neděli projít do lesa, něco si z něj i odnesl, takže to pak vypadalo následovně.

Rodíme ONLINE

Inzerce

Výběr porodnice

Když se mě kdokoliv do minulého týdne zeptal, kam půjdu rodit, odpověděla jsem automaticky „Kadaň“. Je to od nás z Klášterce nejblíže, jezdí sem rodit celkem dost lidí i z větší dálky, nějak vyloženě si na ni nikdo nestěžuje a nabízí alternativní porody. Sama jsem s ní nebyla úplně nespokojená při prvním porodu a ani teď jsem změnu nějak neměla potřebu řešit. Tedy až do minulého pondělka, kdy jsem se dozvěděla jisté skutečnosti z doktorského prostředí a známá mi zároveň doporučila porodnici v Ostrově, kterou si poslední dobou hodně lidí chválí. Prostudovala jsem hned jejich stránky a zavolala si, kdy jim to tam mohu přijít omrknout. Prý mám zajít až tak v 36. týdnu, což je za měsíc. Tak snad do té doby nebudu rodit.

Mějte se hezky,
Lendule

Amálie (30 let, 32. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září 2014)

Ahoj BOLky,

zase utekl další týden a zase jako voda! S tím, že tentokrát tedy byl skvělý. Byla jsem totiž snad poprvé v životě na dovolené. Mám časově náročnou práci, tak ani nebývá moc čas někam jet, a když už mám volno, jedu domů a nechci nikam ani jet. Dovolenka sice byla neplánovaná, ale ozvala se kamarádka, jestli bychom s nimi nejeli na hory, že mají pobyt a odpadli jim spolubojovníci. Chvilku jsem váhala kvůli cestování, ale má dcerku téměř dvouletou a říkala jsem si, když tu cestu zvládne ona, tak i já. Jeli jsme do Jeseníků a jsem moc ráda, že jsem tam byla. Bylo moc fajn být na horách, je tam i jiný vzduch, jiné prostředí, výlety, akce, houby a borůvky, kupodivu jsem tu nachodila za týden víc, než za celé těhotenství, ale vůbec mi to nevadilo a s malou dcerkou od kamarádky jsem si zkusila, jaké to je být 24 hodin denně na mateřské a nonstop rodič.

Houby už rostou, ale nedoporučuji jít na ně s městským kočárem, ale dá se i s břichem. Kamarádka vzala malou a já kočár na záda. :-) 

Rodíme ONLINE

Být rodič a milující a přitom vychovávající maminka je hodně náročné, ale i tuto zkušenost hodnotím kladně a jako super. Děti jsou opravdu kořením života a o to víc se těším na tu naši malou uličnici. Termín porodu už se nezadržitelně blíží = konec září. Kolega v práci mě tedy přemlouvá, ať počkám do října, to se prý rodí šampioni, ale vzhledem k tomu, že mě trápí moje neohrabanost, potím se jak nikdy a kopání pod žebra už mi taky není příjemné, radši bych rodila v termínu. ;-) Stále si říkám, ať je malá zdravá, mám divoké sny a modlím se, ať je vše OK, hlavně zdravé miminko a přemýšlím čím dál víc o porodu. Hltám každou informaci, kdo mi co poradí, mám na to tuto svou zkušenější kamarádku a jsem za ni moc ráda! S její malou jsem na dovolené blbla, zlobila a hrála si, že si mě moooc oblíbila a už od neděle mi chybí to její: "tetooooo". Doma máme najedou hrozné ticho, nudu a prázdno. Ale vrátila jsem se odpočatá a jak vyměněná, bylo to fakt moc fajn.

Inzerce

V práci ještě finišuji, ale co nevidět už nastupuji na mateřskou a jak to potom bude dál, to se ještě uvidí. Prozatím mám vizi, že bych chtěla nastoupit zpět, jak jen to půjde zpět a pracovat na půlku úvazku.

Tak si užívejte mateřské a prázdniny s dětmi a ahoj zase za týden.

Amálka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Srpen/2 - výběr porodnice, přemýšlení o porodu - diskuze

  • Ostrov
    Lenižurko, je super, že vyšetření jsou v pořádku. O Ostrovské porodnici jsem taky hodně slyšela, hodně mamin si jí chválí. Je pravda, že i já nad ní uvažuji. Jsem ve 23 tt tak mám na rozmyšlení ještě chvíli čas. Hodně štěstí  
    pisarici.jap   | 18.08.2014 18:50:52
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×