Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE: Srpen/2 – výběr porodnice, přemýšlení o porodu  

Co tento týden těhotenství maminkám přinesl?  
  • Lenižurka - zvažuje, že by pro druhý porod zvolila porodnici v Ostrově a chystá se ji navštívit 
  • Amálie - se čím dál častěji zaobírá myšlenkami na nadcházející porod

 

LinolaSponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je
Linolaznačka 
Linola, která každé z pěti rodiček věnuje kufříky s produkty pro miminka.  
 

 Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky. 

Inzerce

Hipp

Inzerce

 

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.        

Inzerce

 

Společnost GS věnuje maminkám těhotenské vitamíny s vysokým obsahem kyseliny listové GS Mamavit a přípravek proti nadýmání v těhotenství NoballNoball

Inzerce

mamavit

 

Lenižurka (26 let, 30. týden těhotenství, druhorodička, termín porodu říjen 2014) 

Ahoj BOLky a BOLátka,

psaní týdeníku mi vždy dá příležitost vypátrat v paměti, co se v mém životě vlastně děje a tím, že to sepíšu, se alespoň trochu nabourává slévání všech těch událostí v jednu velkou čmouhu. Včera jsem se trochu zarazila, že jsem dlouho nepsala do deníčku miminka na Těhotničku.cz, než mi došlo, že si mohu oddychnout, vždyť přeci píši sem vám všem. Mozek můj drahý, občas má svá zatmění. :D

Co tedy tento týden těhotenství přinesl?

Hlavně asi pozitivní zprávy, které plynuly z úterního vyšetření na ultrazvuku v Karlových Varech, kde pan doktor nezaznamenal žádný výskyt rostoucí cysty v mozku miminka a po kontrole všech orgánů, toku krve do a ven z pupečníku seznal, že se miminku daří dobře a je bez jakýchkoliv výkyvů od normálního nálezu. Odhad váhy vyšel 1900 gramů s tím, že od průměrného jedince v tomto týdnu je náš mrňousek velikostí o dva týdny napřed. Začínám mít chuť někoho pověřit sestavením sázek na konečnou porodní váhu. Sama bych si vsadila, legrace musí být.

Ultrazvuk

Na čtvrtek jsem se nahlásila na lekci Hathajógy v Chomutově, jenže ta byla kvůli odhlášení většiny účastnic v den konání zrušena, ale dlouho jsem nezoufala a svou cestu do Chomutova i tak podnikla, jen jsem změnila destinaci a zamířila jsem si to na Funqi Shiatsu kliniku, kde se mému těhotnému tělu hodinu věnovala terapeutka. Je to trochu odlišný způsob práce s tělem než u klasické masáže, spíš je to kombinace suché masáže a fyzioterapie. Doporučila mi to v předchozím těhotenství bývalá gynekoložka, za to jsem jí fakt vděčná.

Víkend jsme trávili zase převážně chalupářsky. Kdo se šel v neděli projít do lesa, něco si z něj i odnesl, takže to pak vypadalo následovně.

Rodíme ONLINE

Výběr porodnice

Když se mě kdokoliv do minulého týdne zeptal, kam půjdu rodit, odpověděla jsem automaticky „Kadaň“. Je to od nás z Klášterce nejblíže, jezdí sem rodit celkem dost lidí i z větší dálky, nějak vyloženě si na ni nikdo nestěžuje a nabízí alternativní porody. Sama jsem s ní nebyla úplně nespokojená při prvním porodu a ani teď jsem změnu nějak neměla potřebu řešit. Tedy až do minulého pondělka, kdy jsem se dozvěděla jisté skutečnosti z doktorského prostředí a známá mi zároveň doporučila porodnici v Ostrově, kterou si poslední dobou hodně lidí chválí. Prostudovala jsem hned jejich stránky a zavolala si, kdy jim to tam mohu přijít omrknout. Prý mám zajít až tak v 36. týdnu, což je za měsíc. Tak snad do té doby nebudu rodit.

Mějte se hezky,
Lendule

Amálie (30 let, 32. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září 2014)

Ahoj BOLky,

zase utekl další týden a zase jako voda! S tím, že tentokrát tedy byl skvělý. Byla jsem totiž snad poprvé v životě na dovolené. Mám časově náročnou práci, tak ani nebývá moc čas někam jet, a když už mám volno, jedu domů a nechci nikam ani jet. Dovolenka sice byla neplánovaná, ale ozvala se kamarádka, jestli bychom s nimi nejeli na hory, že mají pobyt a odpadli jim spolubojovníci. Chvilku jsem váhala kvůli cestování, ale má dcerku téměř dvouletou a říkala jsem si, když tu cestu zvládne ona, tak i já. Jeli jsme do Jeseníků a jsem moc ráda, že jsem tam byla. Bylo moc fajn být na horách, je tam i jiný vzduch, jiné prostředí, výlety, akce, houby a borůvky, kupodivu jsem tu nachodila za týden víc, než za celé těhotenství, ale vůbec mi to nevadilo a s malou dcerkou od kamarádky jsem si zkusila, jaké to je být 24 hodin denně na mateřské a nonstop rodič.

Houby už rostou, ale nedoporučuji jít na ně s městským kočárem, ale dá se i s břichem. Kamarádka vzala malou a já kočár na záda. :-) 

Rodíme ONLINE

Být rodič a milující a přitom vychovávající maminka je hodně náročné, ale i tuto zkušenost hodnotím kladně a jako super. Děti jsou opravdu kořením života a o to víc se těším na tu naši malou uličnici. Termín porodu už se nezadržitelně blíží = konec září. Kolega v práci mě tedy přemlouvá, ať počkám do října, to se prý rodí šampioni, ale vzhledem k tomu, že mě trápí moje neohrabanost, potím se jak nikdy a kopání pod žebra už mi taky není příjemné, radši bych rodila v termínu. ;-) Stále si říkám, ať je malá zdravá, mám divoké sny a modlím se, ať je vše OK, hlavně zdravé miminko a přemýšlím čím dál víc o porodu. Hltám každou informaci, kdo mi co poradí, mám na to tuto svou zkušenější kamarádku a jsem za ni moc ráda! S její malou jsem na dovolené blbla, zlobila a hrála si, že si mě moooc oblíbila a už od neděle mi chybí to její: "tetooooo". Doma máme najedou hrozné ticho, nudu a prázdno. Ale vrátila jsem se odpočatá a jak vyměněná, bylo to fakt moc fajn.

V práci ještě finišuji, ale co nevidět už nastupuji na mateřskou a jak to potom bude dál, to se ještě uvidí. Prozatím mám vizi, že bych chtěla nastoupit zpět, jak jen to půjde zpět a pracovat na půlku úvazku.

Tak si užívejte mateřské a prázdniny s dětmi a ahoj zase za týden.

Amálka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Srpen/2 - výběr porodnice, přemýšlení o porodu - diskuze

  • Ostrov
    Lenižurko, je super, že vyšetření jsou v pořádku. O Ostrovské porodnici jsem taky hodně slyšela, hodně mamin si jí chválí. Je pravda, že i já nad ní uvažuji. Jsem ve 23 tt tak mám na rozmyšlení ještě chvíli čas. Hodně štěstí  
    pisarici.jap   | 18.08.2014 18:50:52
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce