Rodíme ONLINE: Srpen/3 – setkání se zpěvákem, těhotenské nevolnosti

Co v tomto týdnu těhotenství maminky prožily? 
 • Lenižurka - si pochvaluje změnu počasí, zvládla ušít závěsy a měla akční týden
 • Amálie - opět trpí těhotenskými nevolnostmi, ke kterým se přidalo i nepříjemné pálení žáhy

 

LinolaSponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je
Linolaznačka 
Linola, která každé z pěti rodiček věnuje kufříky s produkty pro miminka.  
 

 Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky. 

Hipp

 

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.        

 

Společnost GS věnuje maminkám těhotenské vitamíny s vysokým obsahem kyseliny listové GS Mamavit a přípravek proti nadýmání v těhotenství NoballNoball

mamavit

 

Lenižurka (26 let, 31. týden těhotenství, druhorodička, termín porodu říjen 2014) 

Milé spolutěhulky a spřízněné duše,

kampak se nám vytratilo léto?

Musím říct, že je mi v tomhle počasí s pupkem vlastně náramně dobře a to, že jsem se letos neopálila ani v obličeji beru jako plus pro své zdraví.

Běžnými dny mě dále provází občasné ztvrdnutí bříška, noční křeče do nohou, dýchavičnost a k tomu mě od pátku trošku vykolejuje bolest kolene a chodím jak troubelín.

Také se mi zdá, že naše malá princezna přestává být schopna usnout po obědě a trochu se obávám, že mi skončí moje relaxační okénko mezi jednou a třetí hodinou odpolední. Na druhou stranu už dost úspěšně používá nočník, šikula jedna. Díky za to.

V pondělí jsem s mou mamkou šla do našeho kostela na koncert, který se konal v rámci sbírky na opravu kostelní střechy. Lidí bylo jako vždy pomálu. My jsme si s mamkou ale úžasně „zablbly“ a zazpívaly společně s Janem Nedvědem mladším „U stánků..“ a další známé vypalovačky od bratří Nedvědů. A tak jsme si pak spolu porovnali břicha...

 Rodíme ONLINE

Neušla jsem ani soukromému rozhovoru s panem farářem, po kterém jsem byla zralá na panáka (nebo radši hned dva), takže jsem si pak musela jít aspoň koupit čokoládu. Ne, že by tak deptal moje nitro nějakou hutnou přednáškou o náboženství. Jen vám ví kolikrát takové informace...! :-X

Taky u nás teď probíhá projekt Města čtou. Návštěvnost první den otřesně nízká, chce se mi brečet. Hlavně, aby to místní organizátory neutlumilo. Věřím, že si tu lidi konečně zvyknou kouknout se do kulturního programu, zvednou ty svoje zadky od televize a přijdou. Každého účastníka na akci tady u nás vítají organizátoři uctivě jako krále. Tak jsem jim udělala radost, vzala jsem si od nich bábovku a štrůdl a během čtecí produkce Hrabala to pěkně sedíc ve fatboyi snědla. :-)

 Rodíme ONLINE

Taky jsem konečně udělala a pověsila ty závěsy do dětského pokoje a odvezla jsem oservisovat ten starý vydražený overlock. 

 Rodíme ONLINE

A v neděli mi ujel na týden manžel s kamarády na Helski poloostrov do Polska, kde bude lítat s drakem po vodě. Protože deník pravidelně čte a i tam má wifinu, tímto ho zdravím a přeji si/mu, aby si co nejméně ublížil na těle. Duševně by se tam měl dobít natolik, aby mu to vydrželo nejlépe ještě po šestinedělí. :D

Jenom teď urputně přemýšlím, kam bych tak mohla na pár dní ujet regenerovat ještě já. Zn.: AKUTNÍ, POROD NA DOHLED.

Rodíme ONLINE

Pěkný týden,
Lenulena :-)

Amálie (30 let, 33. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září 2014)

BOLky,

už se mi to pomalu taky krátí, dokonce už jsem papírově na mateřské dovolené, ale zatím ještě chodím sem tam do práce. Nešlo to tam utnout ze dne na den, jelikož nemám žádného nástupce, ale budu spolupracovat dál a na podzim se chci hned vrátit i s malou, tak to mám teď náročnější. No ale docela jsem to zvládala, sice jsem unavenější, ale šlo to. Manžel mi pomáhá nosit nákupy, stará se, tak to tak hraju dál.

Vrátily se mi těhotenské nevolnosti

No ale což o to, tento víkend se to asi zlomilo. K horšímu! Najednou jsem zase začala konečně trochu přibírat, vrátila se mi chuť k jídlu, ale bohužel se mi vrátily i ranní nevolnosti a zvracení, což mě teda nepotěšilo! Můj strach, že jsem teď pár týdnů ani nepřibrala, se rozplynul, jelikož se to malilinko posunulo nahoru, teda břicho roste stále, ale konečně se s chutí hnula o kilo rafička na váze, teda my máme digitální, ale rafička zní lépe. ;-)

Co jsem dělala v tomto týdnu těhotenství?

Po náročném týdnu jsem celý víkend proležela a protrpěla, protože jak břicho roste, tak už se hůř zvedám a ještě hůř hledám vhodnou pohodlnou polohu, jelikož už žádná není. :-D Než se malá otočila hlavou dolů, byl to právě levý bok, teď už se to mimouškovi nelíbí a jakmile chci ulevit pravé kyčli a lehnu si na levý bok, tak začne okamžitě mlátit na mou břišní stěnu, že jako tohle teda ne!!! Takže protáhnout a zpět napravo. :-( Takovou šikanu si teď ze strany své dcery prožívám, protože chci-li sedět na zadnici, tak mě kope do žeber takovým stylem, že mám chuť jí to vrátit. No a do močového měchýře mě kope celý den, takže to ani neberu jako útok na svoji osobu. :-)

Co ale považuji za nejvíc omezující nebo možná spíš nepříjemné je to, že mě pálí žáha a to mě teda trápí čím dál víc a častěji. Někdo mi říkal, že když pálí žáha, tak je vlasaté miminko, ale maturovala jsem z biologie, tak vím, jak to v jícnu funguje, takže se snažím po jídle sedět vzpřímeně, no ale je mi to k ničemu, stejně mě ta žáha pálí :-D :-D ach jooooo.

No takže týden ve znamení kojící polštář na všechny způsoby je za mnou a co tak slýchám od kamarádek, tak to nebude lepší, takže se mám těšit na nejdelší měsíc celého těhotenství, fááájn :-D

Snad ten další týden bude o malinko lepší nebo si alespoň trochu zvyknu!

Mějte se a držte mi palce při překonávání těch "krás mateřství" ;-)

Amálka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Srpen/3 – setkání se zpěvákem, těhotenské nevolnosti - diskuze

 • Leni - na té poslední fotce jsi překrásná!

  Amálko - ty si teda užíváš. Drž se. Už jen pár týdnů :))
  nadule1   | 19.08.2014 11:59:12 | Reakcí: 1, poslední: 20.08.2014 13:00:01
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   vid, taky si myslim, ze to Lence moc slusi, hlavne vypada jak modelka,
   me se strasne libi to velikanske okno v detskem pokojiku
   chezzie   | 20.08.2014 13:00:01
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, paní inženýrko, ráda bych se zeptala na téma rodičovského příspěvku. Pracovala jsem od r. 2016 v Rakousku po ukončení studií, v ČR jsem doposud nepracovala. V lednu 2018 jsem nastoupila na mateřskou v Rakousku z důvodu rizikového těhotenství, porod se odehrál následně v červnu 2018, řešíme momentálně místní rodičovský příspěvek, přičemž již nemám pracovní smlouvu, nadále jsem zde ale i pojištěna.

Zřejmě se ale budeme přesouvat zpátky do ČR, přičemž partner bude dojíždět za prací do Rakouska (taktéž dosud v ČR nepracoval). Měla bych prosím v případě přesunu bydliště zpět do ČR nárok na RP v ČR, když jsem v ČR dosud nepracovala a neplatila žádné pojištění?

Děkuji předem za odpověď
S přáním pěkného dne
K.

Dobrý den, 

pro nárok na rodičovský příspěvek v ČR je důležitý trvalý pobyt v ČR a především skutečné bydliště, a to nejen Vás jako žadatele, ale všech společně posuzovaných osoby (tedy i dítěte a otce dítěte). Bydlištěm se rozumí zejména, kde se osoba dlouhodobě zdržuje, pracuje, žije s rodinou apod. Jestliže partner bude nadále pracovat v Rakousku, úřad práce od Vás bude navíc k žádosti vyžadovat formulář Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU a k němu další dokumenty vyjmenované na konci tohoto formuláře. Na základě předložených dokumentů rozhodne, která země by měla být primárně odpovědná za výplatu dávek. ÚP může také od rakouských úřadů požadovat potvrzení, zda na dávky v Rakousku máte nebo nemáte nárok. Pokud byste rodičovský příspěvek v Rakousku pobírala, bude vyžadovat potvrzení v jaké výši byl čerpán. Pro více informací se můžete obrátit na call centrum úřadu práce.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 17.10.2018, 16:04
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce