Rodíme ONLINE: Srpen/3 – setkání se zpěvákem, těhotenské nevolnosti

  • Lenižurka - si pochvaluje změnu počasí, zvládla ušít závěsy a měla akční týden
  • Amálie - opět trpí těhotenskými nevolnostmi, ke kterým se přidalo i nepříjemné pálení žáhy

 

LinolaSponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je
Linolaznačka 
Linola, která každé z pěti rodiček věnuje kufříky s produkty pro miminka.  
 

 Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky. 

Hipp

 

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.        

 

Společnost GS věnuje maminkám těhotenské vitamíny s vysokým obsahem kyseliny listové GS Mamavit a přípravek proti nadýmání v těhotenství NoballNoball

mamavit

 

Amálie (30 let, 33. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září 2014)

BOLky,

už se mi to pomalu taky krátí, dokonce už jsem papírově na mateřské dovolené, ale zatím ještě chodím sem tam do práce. Nešlo to tam utnout ze dne na den, jelikož nemám žádného nástupce, ale budu spolupracovat dál a na podzim se chci hned vrátit i s malou, tak to mám teď náročnější. No ale docela jsem to zvládala, sice jsem unavenější, ale šlo to. Manžel mi pomáhá nosit nákupy, stará se, tak to tak hraju dál.

Vrátily se mi těhotenské nevolnosti

No ale což o to, tento víkend se to asi zlomilo. K horšímu! Najednou jsem zase začala konečně trochu přibírat, vrátila se mi chuť k jídlu, ale bohužel se mi vrátily i ranní nevolnosti a zvracení, což mě teda nepotěšilo! Můj strach, že jsem teď pár týdnů ani nepřibrala, se rozplynul, jelikož se to malilinko posunulo nahoru, teda břicho roste stále, ale konečně se s chutí hnula o kilo rafička na váze, teda my máme digitální, ale rafička zní lépe. ;-)

Co jsem dělala v tomto týdnu těhotenství?

Po náročném týdnu jsem celý víkend proležela a protrpěla, protože jak břicho roste, tak už se hůř zvedám a ještě hůř hledám vhodnou pohodlnou polohu, jelikož už žádná není. :-D Než se malá otočila hlavou dolů, byl to právě levý bok, teď už se to mimouškovi nelíbí a jakmile chci ulevit pravé kyčli a lehnu si na levý bok, tak začne okamžitě mlátit na mou břišní stěnu, že jako tohle teda ne!!! Takže protáhnout a zpět napravo. :-( Takovou šikanu si teď ze strany své dcery prožívám, protože chci-li sedět na zadnici, tak mě kope do žeber takovým stylem, že mám chuť jí to vrátit. No a do močového měchýře mě kope celý den, takže to ani neberu jako útok na svoji osobu. :-)

Co ale považuji za nejvíc omezující nebo možná spíš nepříjemné je to, že mě pálí žáha a to mě teda trápí čím dál víc a častěji. Někdo mi říkal, že když pálí žáha, tak je vlasaté miminko, ale maturovala jsem z biologie, tak vím, jak to v jícnu funguje, takže se snažím po jídle sedět vzpřímeně, no ale je mi to k ničemu, stejně mě ta žáha pálí :-D :-D ach jooooo.

No takže týden ve znamení kojící polštář na všechny způsoby je za mnou a co tak slýchám od kamarádek, tak to nebude lepší, takže se mám těšit na nejdelší měsíc celého těhotenství, fááájn :-D

Snad ten další týden bude o malinko lepší nebo si alespoň trochu zvyknu!

Mějte se a držte mi palce při překonávání těch "krás mateřství" ;-)

Amálka

Srpen/3 – setkání se zpěvákem, těhotenské nevolnosti - diskuze

Leni - na té poslední fotce jsi překrásná!

Amálko - ty si teda užíváš. Drž se. Už jen pár týdnů :))

Poradna

HA a nevolnost
avatar Luvadra 03. 08. 2025

Dobrý den, chtela bych znat vas nazor, presne pred tydnem jsem mela poprve s pritelem nechraneny styk, od te doby jsme spolu nespali Za 4 dny mne zacalo byt zle od zaludku zvracela jsem a mela prujem ale bylo to az cca po 9 hodinnach od pilulky, takze prepokladam ze se stihla vstrebat, den na to jsem si vzala loperon proti prujmu pak za dve hodiny pilulku HA a za pet hodin smectu takze predpokladam, ze se pilulka opet vstrebala a ucinost nebyla snizena, vcera byla sobota - rano jsem si vzala HA a uz nebrala zadne leky ani nemela prujem takze pilulka se urcite taky vstrebala, no a dneska jsem si v 9:00 vzala pilulku a cca 11:00 mela prujem, takze jsem postupovala podle pribaloveho letaku a vzala si nahradni pilulku, myslite ze muzu otehotnet z toho nechráněného sexu pred tydnem? Nebo to neni pravdepodobne? Plus mam se radsi chranit jinak az do konce cyklu?

Dobrý den,

ejakulát může obsahovat viabilní spermie až 72 hodin, takže to, co popisujete, by pravděpodobně nemělo být něco, co by vedlo k těhotenství. V případě gastrointestinálních potíží je vhodné užívat ještě bariérovou antikoncepční metodu – tj. kondom.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
17 hlasů

70 %
47 hlasů

4 %
3 hlasy

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Zdravé těhotenství

Výživa, recepty a cvičení
Unikátní publikace pro těhotné i šestinedělky věnující se současně zdravé výživě, zdravému vaření krok za krokem a zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu. O tom nejdůležitějším, co rozhoduje o zdraví Vašeho miminka! Zkuste to!
cena pouze u nás: 199 Kč
Zdravé těhotenství