Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lídě se ve 36. týdnu těhotenství jen tak tak podařilo zahnat předčasný porod

Po úterních návštěvách Lídu v noci na středu probudila bolest břicha. Když děti odešly do školy a Fandu si převzal dědeček, Lída naskočila do auta a jela do nemocnice. Po vyšetření CTG doktor nařídil okamžitou hospitalizaci a kapačky s magnéziem na zmírnění kontrakcí. Porod se naštěstí podařilo zastavit a po třech dnech na šestinedělí Lídu pustili domů. Vypadá to, že se Lída bude muset víc šetřit.

 

Ludmila (36. týden těhotenství)

Ahoj všichni,

v tomto deníčku bych se ráda podělila o prožitý ukončený 36. týden těhotenství, který byl docela náročný na psychiku. Respektive jeho druhá půlka.

Pepovo oční vyšetření

V pondělí jsme ještě absolvovali s Pepou oční vyšetření. Na toto oddělení nechodím moc ráda, protože tam bývají fronty a i přes objednání si člověk počká. Sice jsme si taky počkali, ale jen díky zdlouhavému vyšetření, které mělo podchytit počínající zelený zákal. Zhruba za hodinu jsme byli hotoví. Ještě jsme zajeli trochu po nákupech a konečně mohli domů.

Dvojitá návštěva

V úterý se nám stala taková šokujíce-úsměvná příhoda. Dopoledne jsem byla pěšky pro Kristýnku a po zkoušce jsme se ještě zastavili na kus řeči u kamarádky, která byla nachlazená a na zkoušku nepřišla. Byla moc ráda a mě i Kristýnce bylo dobře, že jsme někomu zpříjemnily večer. Napadlo mě zkusit ještě cinknout u jiné kamarádky a naložit od ní nějaké pytle s oblečením, které jinak než autem domů nedopravíme. Chvilku jsme plkaly na schodech a pak nás poslala zezadu k bráně, že nám je naloží.

Inzerce

Policie v akci

Musela jsem ještě kousek po silnici a pak zabočit na vedlejší cestu. Když tu jsem v zrcátku uviděla reflektory jiného auta. Nemám ráda, když musím někam couvat a ještě dávat pozor na jiné auto. Jenže tohle auto mělo ještě modrý majáček a červeně rozsvícená písmenka STOP. I Kristýnka, která šla k bráně pěšky, na mě volala, že za mnou jedou policajti.

Co jsem provedla?

Odkud se vynořili? No lhala bych, kdybych řekla, že ve mně nehrklo. A pořádně. Honem jsem přemýšlela, co za přestupek jsem provedla. Jediné, co mě napadlo, že jsem neměla na ten kousek pásy. Zastavila jsem u Jany a vylezla. Oni zastavili za mnou a taky vylezli. Kámen ze srdce mi spadl ve chvíli, kdy řekli, že hledají podnapilého řidiče, ale že já to evidentně nejsem. Ulevilo se mi. Rozloučili se a odjeli. Kamarádka se pak svěřila, že samou obavou o mne sebou na zahradě řízla a narazila si kolena a ruce. Už odlehčeně jsme se tomu zasmály.

Inzerce

Probudila mě silná bolest břicha

Ve středu už mi ale tak do smíchu nebylo. V půl čtvrté ráno mě probudila krutá bolest břicha. Zkusila jsem jít na záchod, dát si teplou sprchu a chodit, ale nic nepomáhalo. Začalo mi docházet, že se o mě pokouší předčasný porod. Nechtěla jsem ale plašit předčasně nebo být v porodnici za blázna, kdyby o nic nešlo. Břicho bolelo jako čert, ale kontrakce jsem necítila. Kolem páté mi to nedalo a řekla jsem manželovi, že asi pojedeme do porodnice, načež mi bylo odpovězeno, že on musí do práce, a ať si zavolám sanitku. No bezva.

Kdo se postará o Františka?

Tak jsem ještě odolávala s telefonátem do půl sedmé, kdy se vzbouzely děti. Zeptala jsem se jich, kdo z nich by mohl zůstat doma s Františkem. Samozřejmě nikdo. V ten den měli vysvědčení a do školy najednou strašně museli. Vzhledem k tomu, že jsem dopoledne měla poradnu, zvažovala jsem, zda doufat, že to přejde, vzít Františka a jet na gynekologii, nebo ho prostě někomu strčit a vyrazit do porodnice. Protože jestli je to porod, tak si mě tam určitě nechají a co teď s ním? Nakonec jsem se odhodlala a zavolala si na porodní. Bylo mi řečeno, ať co nejdřív přijedu. Jako spásná myšlenka mě napadlo zavolat tátovi, když mě všichni doma poslali do háje. Taťka slíbil, že uvaří babičce snídani a přijede. Přijel za hodinu. Ani jsem mu nestačila předat důležité instrukce, jen nasedla do auta a frčela směr Prostějov.

Inzerce

Aby toho nebylo málo, dalo mi zabrat i parkování

Další zkouška nervů mě čekala při parkování. Na parkovišti před nemocnicí nebylo lautr kde zaparkovat. S čímž se dalo počítat, jelikož kolem osmé už tam místo není nikdy. Ale že nebude vůbec žádné místo ani na parkovišti v areálu nemocnice, to mě teda dostalo! Nebyla jsem sama, kdo hledal nějakou skulinku, kde zaparkovat. Už jsem se viděla, jak se vracím ze sídliště zpět k nemocnici pěšky, když tu jsem konečně jedno místečko objevila. Sice jsem si nebyla úplně jistá, zda tam můžu stát, ale už mi bylo všechno jedno. Nebylo mi dobře a jít přes půl města kvůli tomu, že Prostějováci musí jezdit všude autem, se mi vážně nechtělo. Popadla jsem tašky a valila do nemocnice.

Hospitalizace

Po zazvonění na sále mi vzali průkazku a natočili CTG. Při pohledu na graf doktor okamžitě nařídil hospitalizaci a předepsal kapačky s magnéziem, které měly kontrakce zastavit. Bylo mi řečeno, že buďto zaberou nebo porodím… Otevřená jsem byla na špičku prstu, když mě paní doktorka vyšetřila vnitřně a taky udělala UZ. Mimochodem, miminko už váží 2850 g, takže od posledního UZ přibralo 1 kg. Nakonec mi na ruku připnuli identifikační náramek a zavedli mě na oddělení šestinedělí. V ten den se mi 36. týden těhotenství scvrkl na 4 stěny nemocničního pokoje a zákaz vstávání.

3 dny klidu na lůžku

Naštěstí jsem byla na pokoji sama tak jsem měla relativně klid. Ležela jsem a přemýšlela, co bude, když léky nezaberou a prcek se narodí dřív. Taky mi dělalo starosti, co se děje doma. Byli jsme sice propojeni přes telefon, ale na dálku jsem nebyla schopná se o ně postarat. Jelikož jsem neměla ponětí, jak dlouho si mě tam nechají, musela jsem taky rozhodit svoje hraní mezi taťku a kamarádku Anežku. V porodnici na lůžku jsem strávila celkem 3 dny. Kapačky naštěstí zabraly a monitor už taky žádné abnormální křivky nekreslil. Během těch tří dní se o Frantu vzorně starala Kristýnka, která měla naštěstí už prázdniny. No, a v pátek odpoledne si pro mě přijeli do nemocnice. Dostala jsem recepis na magnézium a doporučení v případě obtíží. Doma mě už samozřejmě takový veget nečekal. Binec tam byl stejný, jako když jsem odjížděla.

Dobře, že Dominiček nakonec ještě počkal

Když nad tím dnes tak přemýšlím, tak na jednu stranu nechápu, proč se Dominiček tlačil tak brzy na svět, na druhou mi zase osud v podobě léků dal čas dohnat vše, co jsem během těhotenství nestihla. Třeba by mi ten měsíc chyběl. I z hlediska nedonošenosti miminka. Sami lékaři řekli, že by ve mně měl Domik ještě chvíli zůstat. Jsem ráda, že to tak dobře dopadlo a budu se holt muset trochu víc šetřit.

Pevně věřím, že příští deníček budu psát ještě 2v1 a komplikace se již nevrátí.

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lídě se ve 36. týdnu těhotenství jen tak tak podařilo zahnat předčasný porod - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×