Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lída ve 37. týdnu těhotenství zažila nepříjemnou registraci v porodnici

Po riziku předčasného porodu minulý týden se naštěstí Lída cítí mnohem lépe. Registrace v porodnici jí ale rozhodně náladu nezlepšila. Nejen, že ji bezdůvodně předběhla jiná maminka, ale hlavně ji naštval doktor s prohlášením, že její třídenní hospitalizace byli jenom poslíčci. Alespoň Lídě tento týden přišel další balík dárků, které se líbily nejen jí, ale i Fandovi. Kromě plenek, vložek a podložek Lída v balíčku našla také nosítko Ergobaby, na jehož otestování se už moc těší. Aktivně se také připravuje na porod, cvičí s Aniballem, začala s masážemi hráze, připravuje poslední věci pro miminko a chtěla by také vyzkoušet aromalampu.

 

Ludmila (37. týden těhotenství)

Ahoj maminky a těhulky,

tak jsem opět tady v ukončeném 37. týdnu těhotenství.

Inzerce

Jak se cítím?

Navzdory patáliím s hrozícím předčasným porodem v minulém týdnu a zvýšené míře šetření se cítím celkem dobře. Samozřejmě v rámci možností s přihlédnutím k momentální fázi těhotenství. Otlačená žebra, šílené křeče v nohou, pálení žáhy, rozdrápané břicho od toho, jak strašně svědí... Problémy na denním pořádku. A ta únava! Ono je pořád co dělat, ale už nejsou síly. A rozhodně nepociťuji nějaký syndrom hnízdění. Jsem ráda, že udělám to, co je potřeba a představa, že přestavuji nábytek, je mi k smíchu.

Promítání pro děti

V neděli se chystalo promítání v komunitním centru v Konici. Děti to měly jako odměnu za koledování na tři krále, ale mohli přijít i rodiče, sourozenci a ostatní rodinní příslušníci. Nejprve se mi vůbec nechtělo jet, ale Kristýnka mě přemluvila. Fandu jsme nechaly doma chlapům a jely samy dvě. Promítali nám film Zpívej 2 a na to, že to byla kreslená pohádka, se mi to moc líbilo.

Inzerce

Registrace v porodnici

Druhý den mě čekala registrace v porodnici. Ráno to začalo celkem slibně, když teda pominu, že opět nebylo kde zaparkovat. Proto jsem musela vjet do placeného areálu. Doufala jsem, že se mi parkování podaří uhrát jen na 10 Kč. Na sále mi otevřela jedna z těch nejpříjemnějších sestřiček, zato na ambulanci na ultrazvuku…Ze sálu jsem tam měla zajít ještě na prohlídku. Přede mnou byly už dvě ženy, čili jsem musela čekat (byla jsem jediná těhotná). Vyšla sestra a vzala si od nás papíry.

Jiná maminka mě předběhla!

Chvíli po mě vylezla ze sálu ještě další maminka. Ačkoli jsem přišla prokazatelně před ní, přesto nechápu, proč ji sestra vzala přede mnou! Přiznám se, že se mě to docela dotklo. Musela jsem se tvářit všelijak, protože sestra jenom utrousila, že to jde pomalu, protože doktoři operují. V duchu jsem si pomyslela něco o tom, proč to nešlo pomalu i tehdy, když brala tu paní příchozí po mně. Ale nahlas jsem neřekla nic.

Inzerce

Moje třídenní hospitalizace byli prý jen poslíčci!

Uvnitř v ambulanci nelidskost pokračovala, tentokrát od doktora. Nejdřív jsem se na UZ dozvěděla, že se malý ještě otočil zadečkem napřed, což mě moc nepotěšilo. Jinak teda bylo vše v pořádku. Potom se lékař zeptal na problémy v těhotenství. Když jsem zmínila ony trable z minulého týdne, bylo mi řečeno, že to byly poslíčci! V duchu jsem se musela hořce zasmát. Ačkoli jsem v medicíně totální laik, dávat tři dny kapačky na poslíčky mi přišlo fakt k smíchu. On u toho nebyl, když mi natáčely křivku, ani když jeho kolega na základě výsledků nařídil hospitalizaci pro rozbíhající se porod a předepsal kapačky. A už vůbec nebyl v mé kůži, když jsem skoro čtyři hodiny snášela trvalé bolesti břicha, než infúze zabraly. Myslím, že kdyby mi tehdy o přijetí rozhodoval on, tak mě s klidem pošle domů porodit předčasně. Na půl huby jsem se rozloučila a ještě ráda z ordinace vypadla. Měla jsem náladu pod psa.

Balík od sponzorů se líbil i Fandovi

Chvíli po tom, co jsem dorazila domů, mi volala paní ze Zásilkovny, že do pěti minut je u mě s balíkem. To mi doopravdy zvedlo náladu. Všechny nepříjemné momenty z rána byly hned pryč. S Františkem jsme začali krabici zkoumat. Prcek, ačkoli věcem nerozuměl, nad každou hned vesele výskal. Já jsem měla největší radost z nosítka a litovala jsem, že ho nemůžu vyzkoušet na Frantovi hlavně kvůli bříšku a musím tedy čekat až na Dominička. Dále tam byly věci jako poporodní vložky nebo vložky do podprsenky, dětské podložky či pleny. Některé věci jsem už měla nabalené z první zásilky, tak jsem je neměnila a rozhodla se je testovat později, popř. kdyby mi v porodnici nestačily. Při mé třídenní rekreaci na porodním minulý týden jsem zjistila, že na pokojích mají maminky dostatečnou zásobu plen pro miminka, což za mých předchozích třech těhotenstvích nebylo. Proto jsem do tašky pleny ani nepřibalovala.

Inzerce

Návštěva gynekologie

V pátek mě čekala ještě poradna u obvodního gynekologa. Pan doktor mi v rychlosti udělal kontrolní UZ aby zjistil, že se Dominiček otočil zpět hlavou dolů a ujistil mě, že už by se otáčet neměl. Oddychla jsem si, třebaže ještě v pondělí jsem cítila známé kopanečky a bouličky těsně pod žebry, což signalizovalo nožičky nahoře. Akorát mě moc nepotěšilo, že mi už zakázal brát magnesium, které mi předepsala paní doktorka v porodnici. Zdálo se mi, že po něm jsou přece jen ty křeče snesitelnější. Pozval si mě ještě na 20. února a s tím jsem odešla.

Dětský maškarák

V sobotu nás čekal dětský maškarní bál. Už mi nezbývala kapacita na přípravu kostýmů a Kiki si taky nic nenachystala, proto se šli bavit jen tak.

Já jsem se sice bála, jak mi bude, ale opět jsem to Kristýnce slíbila a navíc jsme byli domluveni s bratránkem a jeho rodinou, tak najednou nebylo zrovna na místě nepřijít. Díky bohu mi bylo fajn, tedy kromě únavy, ale tu jsem překonala.

A jak pokračují přípravy na porod?

Začala jsem pít maliníkový čaj a cvičit s Aniballem, taky jsem najela na masáž hráze. Též jsem dochystala poslední zbytky věcí pro miminko. Ještě nějaké oblečeníčko. Vytáhla jsem houpátko, které jsem kdysi v létě získala za odvoz, nicméně jsem zjistila, že se jaksi rozpadá a představa, že se kostra rozpojí v momentě, kdy ponese novorozeně, mě donutila ho raději vyhodit. Taktéž jsem jsi vytřídila relaxační písničky, které si chci pouštět při porodu. Ještě jsem se rozhodla experimentovat s aromalampou a voskovými vůněmi do ní. Při předchozích porodech jsem nic takového neměla, tak bych při tom posledním chtěla vyzkoušet něco nového. Akorát moc nevím, jak na to. Ve čtvrtek mě čeká předporodní kurz, tak tam třeba budou prezentovat, co všechno na sále maminky používají. 

Ergobaby Omni Dream

Nosítko vhodné již pro novorozence 3,2 až 20 kg. Má 4 polohy nošení, snadné upínání a integrovanou kapuci chránící proti slunci. Na bederním pásu je odepínatelná ledvinka na drobnosti. Materiál polyester. Osobně jsem toto nosítko ještě nevyzkoušela a to ani u Františka. Na toho jsem měla šátek, tak se těším, jak budu testovat zase novou věc. 

Tak se těším na příští týden,

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lída ve 37. týdnu těhotenství zažila nepříjemnou registraci v porodnici - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×