Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lída se ve 38. týdnu těhotenství na předporodním kurzu dozvěděla o všech novinkách

Lída začíná být trochu nervózní. Poslíčky má čím dál častěji, miminko neustále kope a Lída se nerada loučí se svým posledním těhotenstvím. Na předporodním kurzu se potkala se sestřičkami, které o ni pečovaly na rizikovém a dozvěděla se o všech novinkách od jejího posledního porodu. Určitě využije voňavých kapiček i bylinné napářky. Před porodem by Lída ještě ráda stihla několik pohřbů a poté už si zabalí výbavu od Bella Happy a hurá do porodnice!

 

Ludmila (38. týden těhotenství)

Milý deníčku,

ozývám se za ukončený 38. týden těhotenství. Nervozita stoupá s pomyšlením, že mi zbývají jen pouhé dva týdny, nehledě na to, že odteď může porod nastat kdykoli. Žádné příznaky ale zatím nejsou. Když tedy nepočítám stále častější poslíčky.

Inzerce

Jak se daří miminku?

Miminko je v bříšku stále aktivní. Z močového měchýře si dělá trampolínu, až bolestí usykávám a prosím Dominička, ať trochu brzdí. Tak mě alespoň bolestivě kope do žeber a někdy mám pocit, že ve mně snad hraje fotbal. Třebaže jsou kopance někdy nepříjemné, představa, že už tyto krásné pohyby v sobě po porodu nikdy neucítím, mě dohání skoro až k slzám. Přiznám se, že si uvědomuji čím dál víc, že po porodu mé těhotenství navždy skončí a jiné už nebude. Začínám být v tomto směru dosti sentimentální. Proto se snažím užít si poslední dny s miminkem v bříšku co nejvíce. 

Výroční schůze i s občerstvením

Tento týden byl víceméně jeden z těch poklidnějších. V úterý mě čekala výroční schůze ve sboru, což zahrnovalo náležité papírování - příprava prezenční listiny a výroční zprávy, včetně materiálů k festivalu, který chystáme na květen. Taky jsem se nejvíc těšila na tu spoustu jídla, které tam vždycky máme, já a jídlo jsme momentálně nejlepší kamarádi. A zklamání nebylo. Najedla jsem se dostatečně a ještě jsem dostala „zbytky“ domů.  Takže se měl dobře i věčně hladový Pepa. 

Inzerce

Předporodní kurz

Nejvíc jsem se ale těšila na čtvrtek, jelikož konečně přišel čas na dlouho očekávaný předporodní kurz.

Jestli si říkáte, co se můžu při čtvrtém těhotenství ještě nového naučiti, tak vás můžu ujistit, že změny můžou nastat vždycky. A taky že ano. Nějaké menší změny jsem zaregistrovala už u Frantíka. Ale tentokrát jsem je dostala naservírované ještě před porodem a od samotného personálu, takže nehrozilo žádné „jedna bába povídala“. Mohla jsem se tedy oněm změnám přizpůsobit.

Inzerce

O jakých změnách jsem se dozvěděla?

Jedna z nich byla možnost bondingu celé dvě hodiny i bez „dohledu“ na sále. To za Fanouška nebylo. Díky tomu, že manžel porod nestihl, nechali mi miminko jen chvíli, prý kvůli mé únavě. Jen mě trochu mrzelo, že jsem si kupovala a šila onu dečku na bonding, neboť na sále ji miminka dostanou. Stejně tak bude při porodu k dispozici aroma difuzér s výběrem voňavých kapiček nebo bylinná napářka. A vše zdarma! Čili nemusím řešit svoje vůně a napářku taky určitě využiji.

Jak celý kurz probíhal?

Na kurzu nás bylo celkem 14 maminek a jeden tatínek. Ale jen dvě jsme byly vícerodičky, takže spousta informací pro mě byla už známých, ale ráda jsem si je připomněla.

Inzerce

Nejprve nás čekala přednáška v učebně mediků, potom následovala prohlídka porodních sálů a pokojů na oddělení šestinedělí. Bylo to skvělé odpoledne. Zahřálo mě u srdce, že jsem zase viděla sestřičky, které se o mě moc mile staraly na rizikovém. Už jsem se těšila, až si do porodnice půjdu zase lehnout a tentokrát už i porodit. Každá z nás maminek jsme dostala i látkový pytlík s materiály k prostějovské porodnici a vzorečky pro miminka.

Ještě chci zvládnout několik pohřbů

Koncem týdne u nás zřejmě vypukla morová epidemie, protože mi začala chodit jedna žádost o pohřeb za druhou. Dva pohřby se konaly teď v sobotu, další pak bude v pátek a snad na dlouho poslední další sobotu. Sice jsem si zajistila záskok, ale pevně doufám, že ještě budu moci přijít hrát já. Protože co si budeme povídat, pětistovku za každé hraní na chodníku nenajdu. Navíc je příjemný pocit, že si pozůstalí vybrali právě mne. Člověk tak nabyde dojmu, že doopravdy něco umí a může druhému vyhovět.

Rodinná sobota

V sobotu večer jsme zas po delší odmlce zajeli navštívit prababičku a dědu. Na fotce je Kristýnka, která dělala Frantíkovi koně a ten na ní rajtoval. 

Porodnický balíček Bella Happy

Dalším dárkem od sponzorů byla sada hygienických potřeb. Obsahuje základní výbavu pro maminky do porodnice a pro první dny s miminkem doma. Plenky New Born, krém proti opruzeninám, mycí gel na tělo a vlasy, hygienické tyčinky, dětské podložky na přebalování, čisticí ubrousky. Na maminku čeká balení poporodních vložek, balíček prsních vložek a dva ks síťovaných kalhotek. K tomu všemu byla velká látková kabela a jako dárek čepička pro miminko s pandou. Už se těším, až budu vše na prckovi i na sobě testovat.

Tak se mějte moc hezky a za týden jsem tu zas,

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lída se ve 38. týdnu těhotenství na předporodním kurzu dozvěděla o všech novinkách - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×