Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena ve 28. týdnu těhotenství začíná řešit dceřin nástup do školky

Po pořádné valentýnské večeři a srazu s kamarádkou Helena bohužel opět onemocněla. Rýma a kašel s její už tak značnou nespavostí opravdu nepomáhají a kýcháním a smrkáním navíc Helena „mačká“ miminko. Bříško jí krásně roste, přestože poslední dobou kvůli nachlazení příliš nejedla a močový měchýř ji stále častěji zrazuje. Stázka mluví lépe a lépe, ale pořád bojuje s plenkami. Helena s manželem také začínají řešit její nástup do školky.

 

Helena (28. týden těhotenství)

Krásný den maminky!

Jak se cítím aneb Zase nemocná

Už tak po sto padesáté páté začínám deníček slovy: zase jsem nemocná... Takže se rovnou pustím do odstavce, jak se cítím. Od čtvrtka mě opět trápí rýma a postupně se přidával i kašel. Jako bonus k mé nespavostí v noci jsem se tím pádem cítila ještě hůř, protože jsem vůbec nemohla dýchat. Přes den neustále kýchám a smrkám. Chudák miminko v bříšku, které pořád „mačkám“. Nezbývalo mi, než zase ještě víc zvýšit přísun vitamínů, dbát na pitný režim a hlavně zatnout zuby a doufat, že to prostě brzo přejde.

Inzerce

Do toho se mi asi zase začaly ozývat s příchodem teplejšího počasí i alergie. Bohužel jen tajně závidím všem, co si mohou dát nějaký ten prášek nebo sprej. Doufám, že po porodu opět získám svou imunitu a nemoci, které jsem si teď za těch pár měsíců vytrpěla, se opravdu dlouho neukážou.

Jak se daří miminku?

Jinak se bříško krásně zvětšuje a miminko dokonale tlačí na močový měchýř, takže mé návštěvy toalety jsou častější a častější. Teď s tou rýmou bych měla nosit snad i inkontinenční spodní prádlo. :-)

Inzerce

Myslím si, že ani nějaký váhový přírůstek na další kontrole v březnu nebudu mít, protože díky tomu nachlazení nemám ani chuť cokoliv jíst... No, nezbývá než věřit, že to bude brzo dobré! A to to v pondělí vypadalo, že lehne Stázka, tak jsem na druhou stranu ráda, že ta to ustála a dostalo to mě. Stázku v pondělí asi jen zmohla víkendová únava. :-)

Pořádná valentýnská večeře

Ještě předtím, než jsem lehla, tak jsme s manželem stihli valentýnskou večeři. V okolí máme sice spoustu restaurací, ale většina vůbec nenabízela kompletní menu, které bych jako těhotná mohla. Museli jsme teda vybrat podnik, kde nebyl tatarák a další podobné pochutiny, které jinak opravdu milujeme. Alespoň to jistilo menu s burgerem a lívanci jako dezert. Bylo to výborné, domů jsem dojela s dvakrát větším bříškem a bylo mi pěkně těžko, takže Birell v lednici byla má záchrana.

Inzerce

Sraz s kamarádkou ve vinárně

Dále jsem ještě stihla sraz s kamarádkou, se kterou jsme se od Vánoc domlouvaly, že se musíme vidět, ale pořád nám to nevycházelo. Byly jsme v malé vinárně, kde mají strašně dobré nealkoholické víno. Tak jsem byla moc ráda, že jsme se konečně viděly. Lidi na mě ale koukali nic moc, protože jsem s břichem měla sklenku na víno a ještě k tomu se mi pěkně rychle rozjíždělo mé nachlazení a kýchala jsem na celé okolí. :-D

Inzerce

Stázka a školka

Stázka jinak mluví stále víc a víc, tak mám velkou radost. Začali jsme s manželem řešit i školku, protože bych ji ráda aspoň na dopoledne dávala mezi děti. Shodli jsme se ale, že ji dáme až v pololetí, protože máme strach, aby takový velký přechod do kolektivu nebyl moc náročný skrze nemoce a malé miminko, které doma budeme mít. Pak je taky otázka, jestli mi ji někde vezmou, když budu doma s miminkem, a u nás ve městě je veliký přetlak. Tak uvidíme, na druhou stranu mě to zase moc trápit nemusí. Jediné, co mi dělá starosti, jsou akorát stále plenky, které si Stázka naučila sama dávat, aby nemusela chodit na nočník. Je to boj každý den. Alespoň jsem ponaučena a u druhého dítěte takovou chybu nikdy neudělám!!! :-D

Návštěva

Když bylo hezky, tak jsme vyrazili na procházku k našim, ať se aspoň trochu hýbu a nadýchám čerstvého vzduchu. Stázka se naučila vozit kolečka, což děda hned uvítal, protože ho čekají terénní úpravy, takže Stázka se hlásí jako první pomocník. :-D

Mějte se krásně a snad v lepším zdravotním stavu, já jdu vařit silný vývar, pustit si se Stázkou nějakou pohádku a odpočívat.

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena ve 28. týdnu těhotenství začíná řešit dceřin nástup do školky - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×