Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lída ve 39. týdnu těhotenství i s dětmi opět marodí

Lída tento týden strávila hodně času v posteli. Ona i obě mladší děti bojovaly s virózou. Podání Pepových přihlášek se ukázalo záludnější, než Lída čekala a ani na kontrole na gynekologii se nedozvěděla nic moc nového. Druhý předporodní kurz nebyl tak přínosný, jako ten první a navíc a něj Lída kvůli tátovi přijela pozdě. Co jí ale tento týden zlepšilo náladu, byl její oblíbený bazárek v Konici, kde sehnala legíny a boty pro Kristýnku i odsávačku.

 

Ludmila (39. týden těhotenství)

Zdravím všechny takhle při sobotě za 39. týden těhotenství.

Celé těhotenství se mi zdá být nekonečné. A je náročné čím dál víc. Při chůzi si připadám jako tučňák či kachna domácí, v posteli při pokusu obrátit se na druhý bok zase jako velryba.

Inzerce

Nachlazení 

Tento týden jsem nakonec v posteli strávila hodně času. Vlastně jsem tak spojila virózu s těhotenstvím. V pondělí ráno jsem se vzbudila se škaredým kašlem. K tomu se přidala ještě rýma a to mě donutilo konečně trochu víc odpočívat. V podstatě jsem celé pondělí nevylezla z postele, jen na nejnutnější dobu abych obstarala Frantíka, jelikož manžel měl zrovna ranní směnu.

Inzerce

Přihlášky na SŠ

Na energii mi nepřidaly ani přihlášky na SŠ, do kterých jsme se téměř na poslední chvíli konečně s Pepou pustili. To, co vypadalo jako banální záležitost, mi pěkně zacuchalo nervy. Nebudu se rozepisovat kolikrát celý systém během vypisování spadl, než se mi povedlo všechny přihlášky úspěšně poslat. Už jsem u toho i brečela, hlavně při představě, že jedu potupně do Brna a do Hranic s papírovou přihláškou. Naštěstí se to teda povedlo, teď ještě uspět u přijímacího řízení.

Návštěva doktorky neproběhla podle plánu

Večer ke všemu přišla Kristýnka s tím, že na ni taky něco leze. Náležitě jsem toho využila a v úterý ji nechala doma ze školy, že alespoň pohlídá Frantu, než si odskočím na kontrolu do poradny a k doktorce kvůli tomu nešťastnému kašli. Tam jsem přijela kolem půl osmé, vzala si časovku a v klidu čekala až padne moje číslo. Do ordinace jsem se ale už nedostala. Když vylezla sestra a vyjmenovala kolik jich je v čekárně objednaných, přešla mě nálada. Tak do háje, já jsem nemocná a těhotná a budu se ještě objednávat? A nebo tam čekat dalších x hodin než se odbudou ti zdraví? Tak jsem se zvedla a odešla.

Inzerce

V poradně 

Díky tomu jsem přijela na gynekologii o půl hodiny dříve, než jsem byla objednaná tam. Čekala jsem, že se konečně dozvím něco bližšího o porodních cestách, ale doktor se na mě ani nepodíval. Jen udělal v rychlosti UZ a tím byla prohlídka u konce. Ještě mě teda objednal na příští týden. Ale vůbec jsem se nedozvěděla, jestli se už mimi chystá a co mám očekávat. Ve výsledku mělo celé neúspěšné běhání po doktorech tu výhodu, že jsem domů přijela už po deváté hodině. 

Další předporodní kurz

Na čtvrtek jsem byla registrovaná na další pokračování předporodního kurzu a to péče o dítě a kojení. Je pravda, že ten už byl trochu slabší než minulý týden, tím spíš, že tam mi moc nového neukázali a neřekli.  Byla jsem domluvená s taťkou, že má do města cestu, takže se s ním svezu. Důrazně jsem mu řekla, že tam musím být chvíli před druhou hodinou. Slíbil, že přijede něco po jedné. Samozřejmě odbyla jedna, půl druhé a nic. Už to ve mně vřelo. Jakou vlastnost nejvíc nenávidím je nedochvilnost. Zvlášť, když je potřeba být doopravdy někde včas. Třeba v kostele. A nedochvilností je můj otec známý. Bohužel. Něco po půl druhé konečně přijel. Musela jsem se hodně přemáhat, abych nedala najevo, jak jsem naštvaná, ale byla jsem a dost.

Inzerce

Nepříjemná cesta

Ještě ke všemu mě cestou čekaly dva ne moc příjemné telefonáty. Jeden z průmyslovky, kam jsme posílali přihlášku, že jim tam chybí jeden papír a druhý „nečekaně“ od vrchní sestry, když se po mně sháněli. Už jsme byli naštěstí blízko nemocnice, tak jsem ji mohla uklidnit, že za chvíli jsem tam. Moje naštvanost uvnitř gradovala. Sestra byla ale moc hodná a nezlobila se. Přesto jsem se snažila omluvit, co to dalo. Trochu mi ten den pozvedly náladu Františkovy ponožkoboty, které skoro po třech měsících konečně přišly.

Tak už marodí i Fanda

V pátek ráno se přidal další marod - Fanoušek. On tak vlastně klempíroval taky celý týden, ale už mě Kristýnka přemluvila, ať s ním zajdu k panu doktorovi.

A co mu bylo? Trápil ho průjem a dokonce se nám zdálo, že v něm měl trochu krve. Tak mu vzal výtěr ze zadečku, Franta jako bolestné vyfasoval lízátko a recepis na probiotika a jeli jsme domů. 

Neuznaná faktura

Aby toho nebylo málo, čekalo mě ještě jedno nepříjemné překvapení. Ve středu mi přišla odsávačka mateřského mléka a hned jsem chtěla poslat fakturu na pojišťovnu k proplacení. Ale ouha. Přišlo mi vyrozumění, že z toho obchodu, odkud jsem ji kupovala, ji proplatit nelze, neboť nesplňuje podmínky sortimentu. Upřímně, měla jsem trochu pochybnosti, ale schválně jsem se na pojišťovně operátora ptala a ten mi e-shop odsouhlasil. Proto mě nemálo naštvalo, že jsou s tím zase nějaké problémy. Nicméně jsem si zavolala na centrálu, ať mi teda vysvětlí, proč neví jeden, co říká druhý. Momentálně je problém v prošetření a jsem zvědavá po neděli, s čím zase přijdou.

Bazárek v Konici

Náladu jsem si zlepšila večer, kdy se konal v Konici tradiční bazárek. Teda on se oficiálně konal až v sobotu, ale v pátek byl příjem věcí k prodeji a bylo možno nakoupit tam už v ten den. Chtěla jsem prodat Kristýnčinu aktovku z první třídy, její přilbu na koně a zimní brusle, které nám stejně na jarní sezónu nevzali. K tomu všemu jsem zdarma přihodila to rozpadající se houpátko. Nakonec jsem jako vždy navštívila koutek zdarma, kde jsem si odnesla nejvíce věcí. Kristýnka si koupila velice hezké zateplené legíny a do tělocviku botasky, aby neřekla, že bráchové mají tolik věcí a ona nic. Navrch jsem si koupila tu samou odsávačku, kterou teď řeším. Stála o hodně míň, než nová. Tak jsem se rozhodla tu novou vrátit a radši si koupit bez pojišťovny použitou. Doufám, že se mi finance vrátí při zpětném prodeji.

Antikoliková lahvička a dudlík

Vhodná pro novorozence, pro příležitostné pití z láhve a snadný přechod z kojení k láhvi a zpět. Savička svým tvarem připomíná mateřskou bradavku. Zabraňuje tvorbě vzduchových bublin a tím předchází bolesti bříška po krmení. Dudlík je vyroben z lékařského silikonu, proto nedráždí kůži na pusince pod dudlíkem. Je taky vhodný pro nedonošence díky miniaturním rozměrům.

Jsem zvědavá, o čem budu psát příští týden. Třeba už v té době budu držet v náručí prcka a budu popisovat porod. Kdo ví. Nechme se překvapit.

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lída ve 39. týdnu těhotenství i s dětmi opět marodí - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×