Inzerce
Inzerce
Inzerce

Marie ve 20. týdnu nastoupila na rizikové těhotenství

Marie oslavila s kolegy odchod na rizikové těhotenství společně se svými 35. narozeninami. S partnerem spojili výběr dárku s kontrolou na kardiologii, kde vypadalo vše naprosto v pořádku. Tím zahájili maraton vyšetření, který Marii čeká příští týden. Nevolnosti sice ustoupily, ale zato Marii pobolívá bříško a všimla si už i tvrdnutí. Také se spánkem začíná mít trochu problémy.

 

Marie (20. týden těhotenství)

Zdravím Vás a hlásím se v dalším týdnu…

Krásný dárek od kolegů

Jak už jsem minule zmiňovala, tento týden jsem skončila v práci a nastoupila na rizikové těhotenství. V úterý jsem měla také 35. narozeniny, které jsem zároveň s odchodem s kolegy oslavila. Všechno proběhlo hladce v pohodovém duchu a celý kolektiv mi předal krásný dárek – poukaz na těhotenské, rodinné nebo newborn focení. Bude to nádherná památka, která vydrží. V práci jsem si udělala několik přátel, se kterými se budu stýkat i nadále a určitě se také i za ostatními dojdu ukázat, minimálně s kočárkem.

Inzerce

Od doktora k doktorovi

Ve středu nás čekalo odborné vyšetření srdíčka kardiologem Doc. MUDr. Homolou, za kterým jsme se vydali na doporučení mého gynekologa do Ústí nad Labem. Samotný ultrazvuk trval všehovšudy pět minut a neprokázal žádné abnormality. Vše funguje, jak má. Ještě nás tady čeká ultrazvuk kontrolní cca za 3 týdny. V týdnu příštím budeme mít rozlítáno víc. V úterý nás čeká běžná poradna u mého gynekologa, ve středu pak druhotrimestrální screening na genetice v Praze a ve čtvrtek jdeme hromadně s dětmi k zubaři, kterého se nám podařilo pro všechny skoro po roce a čtvrt, co jsme v Čechách, sehnat.

Inzerce

Co jsem si vybrala k narozeninám?

Po kontrole na kardiologii mě vzal partner do Fashion Areny v Praze, abych si vybrala hlavní dárek k narozeninám. Celý výlet jsme spojili i s pozdní snídaní a při návratu i s obědem, na který jsem pozvala zase já jeho. Má totiž den po mých narozeninách svátek. Celý den byl moc fajn a já mám na podzim ty nejkrásnější botky.

Inzerce

Jak se cítím?

Tento týden byly nevolnosti docela snesitelné a bez zvracení, dost znatelně mě ale pobolívá břicho. Začátkem týdne jsem to přisuzovala růstu bříška – přeci jen, za poslední dobu se vyhouplo dost. O víkendu jsem si ale začala při větším pohybu všímat snad i mírného tvrdnutí, které budu určitě příští týden s doktorem konzultovat. V průběhu týdne mě taky párkrát potrápila žáha. A co se spánku týče, taky to teď není žádná hitparáda. Ale to už k tomu těhotenství všechno tak nějak patří.

Inzerce

Děti měly také nabitý týden

A děti? Nemůžu si stěžovat. Emminka měla ve školce Den podzimu, na který jsme sbírali šípky. Poprvé byli také jako předškoláci v tělocvičně. Letos ji čeká Angličtina pro předškoláčky a každé pondělí bude mít místo spánku ve školce zpívání. Později by měli začít chodit bruslit i na plavání. Davča byl po úspěšném turnaji ve florbalu za odměnu v Teplicích na Slávii. Zápas si nejen užil, ale donesl si i podepsané tričko od kapitána týmu a fotky s asi osmi hráči Slávie. Hlasivky si vyřval tak dokonale, že druhý den nemohl kvůli bolesti krku do školy. Paní učitelka pro jeho indispozici měla naštěstí pochopení, protože byla na fotbale taky.

Celkově se nám tento týden povedl a teď už to budu všechno koučovat z pohodlí domova…

Marie

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marie ve 20. týdnu nastoupila na rizikové těhotenství - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×