Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lída se ve 20. týdnu těhotenství snaží naučit nejmladšího syna spát ve velké posteli

Lídě už rostoucí bříško dává zabrat, pohyby miminka ale zatím moc necítí. Zato ji začínají bolet záda kyčle i zuby. Při hádce s manželem se možná už projevily i její rozhozené hormony. Lída se také snaží pomalu naučit zatím nejmladšího syna Fandu spinkat ve velké posteli ve vlastním pokojíčku, aby jeho místo mohl převzít mladší bráška.

 

Ludmila (20. týden těhotenství)

Zdravím všechny maminky i těhulky deníčkem za 20 tt. Zítřkem začínám 21. týden.

A jak se cítím?

Těhotenství je znát čím dál víc. Bříško rychle roste a už dává i zabrat. Co se týče pohybů miminka, tak stále nic moc necítím. Možná mě sem tam v klidu něco uvnitř pošimrá, ale nejsem si jistá, jestli to je zdání nebo o sobě prcek dává konečně vědět. Taky mě začínají pobolívat záda, kyčle a zuby. Chtěla jsem sebe a všechny děti konečně objednat na prohlídku k zubařce, ale zjistila jsem, že má až do konce měsíce dovolenou. Tak doufám, že se mi nějaký kaz či co nerozjede, než doktorka zase začne ordinovat.

Inzerce

Jaká vyšetření mě ještě čekají?

Tenhle týden jsem na žádném vyšetření s miminkem nebyla, ale příští pátek mě čeká velký ultrazvuk, tak už se nemůžu dočkat. Taky se těším, až si nechám udělat pořádnou fotečku, kde už bude vidět obličejík. Příští týden se ozvu s výsledkem. Konečně jsem absolvovala prohlídku u obvodní lékařky. Už jsem tam chtěla jít minulý týden, ale překvapilo mě, že se tahle prohlídka dělá až po 20. týdnu a ještě na objednání. Jelikož jsem byla skoro ve 20 tt, sestřička mě objednala na tento pátek. V předešlých těhotenstvích jsem tam byla vždy téměř na začátku. Jediné pozitivum na tomto je, že se při objednání nemusí čekat fronta v čekárně. Doktorka mě taky poslala na EKG, kde nás moc milá sestřička vzala naštěstí hned, protože Fandovi se věčné pobíhání po doktorech přestávalo líbit.

Inzerce

Tichá domácnost

V neděli jsme se s manželem hrozně pohádali. Je pravda, že příčinou nebyla zrovna banalita, dle mého šlo o hodně, ale můj drahý to viděl jinak, a jak se naše názory rozcházely, tak jsme ani jeden neudrželi nervy na uzdě a problém byl na světě. Hodně jsem onu situaci obrečela. Zcela jistě nevím, jestli nebyly trochu na vině i mé momentálně rozhozené hormony. Možná všechno dohromady. Hormony i nechápavý manžel. Každopádně dnes je to lepší a už se dokážeme i normálně bavit. 

Fanda poprvé ve své postýlce

V tomto týdnu jsme pomalu začali zvykat Fanouška na velkou vlastní postel v pokojíčku. Doteď spával s námi (žádné dítě nechtělo spávat v postýlce, ale jen mezi námi). Chtěla jsem pomalu ale včas uvolnit místo Dominičkovi, jelikož je mi jasné, že ten v dětské postýlce také spinkat nebude. Ovšem Fanoušek to viděl asi jinak, protože na jinou postel než na tu mezi námi přistoupit nechtěl. Začala jsem ho do pokoje dávat na odpolední spánek a i večer. Kolem půlnoci se ale vždycky probudil a začal plakat. Budeme ale zkoušet dál a třeba se to zlomí. 

Inzerce

Pohřeb a další bazárek

Na dnešek jsem opět dostala nabídku zahrát si na pohřbu. Tentokrát se mnou jel nejstarší syn. Cestou zpět jsme se stavili v Konici v komunitním domě, kde se konal bazárek pro dospělé. Já jsem si tam koupila rukavice bez prstů, které se mi budou hodit v zimě při hraní a větší kalhoty, skvěle použitelné na rostoucí bříško. Pepa si tam vybral bundu, protože téměř ze všeho z minulého roku vyrostl a taky zítra odjíždí na pár dní do Prahy, tak potřeboval něco slušného teplejšího na sebe.

Náročné odpoledne

Doma jsem pak celé odpoledne i večer strávila pobíháním mezi syny, sporákem a žehlícím prknem. Kristýnka byla naštěstí na koních, tak jsem měla o jednu ratolest na starost méně. Musela jsem ale Pepovi upéct buchtu na cestu a usmažit řízky. Do toho se mě začal dožadovat Fanoušek, tak jsem se mu musela chvíli věnovat. Když si šel hrát sám, dala jsem se do žehlení dalších věcí pro Pepu, které ještě dosychaly na šňůře. Když jsem měla hotovo a podařilo se mi uspat Frantu, dostala jsem se konečně ke psaní deníčku. Těším se na příští týden. :-)

Inzerce

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lída se ve 20. TT snaží naučit nejmladšího syna spát ve velké posteli - diskuze

Poradna

Řídká stolice

| anickaa90 | 02.12.2023, 08:08

Dobrý den, od včerejška má můj syn tuto stolici, je plně kojeny, zítra mu bude 7 týdnů, stolice nezapáchá. Mam se začít hodně stresovat a ihned vyhledat lékaře? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto věku může být stolice i takto řídká, je odrazem výživové hodnoty mateřského mléka, doporučila bych mamince výživově hodnotnou stravu, pak se stolice upraví. Pokud nebude efekt, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 02.12.2023, 17:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×