Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lída ve 27. týdnu těhotenství bojuje s nebezpečným zimním počasím

Vánoce se blíží a Lída si neví rady s dárky pro děti. Sehnat pískoviště není nic snadného a pěnové puzzle František hned odhalil. Botičky, které mu sehnala jsou navíc zatím velké. Největší nepříjemnosti Lídě způsobovalo zimní počasí, uklouzla při roznášení letáků, s autem málem uvízla a náročné odhrabávání sněhu před kostelem jí způsobilo křeč v podbřišku. Naopak ji tento týden potěšilo vymizení Pepova ADHD a nečekaný dárek od Geckoeco - krásné, kvalitní těhotenské tepláky.

 

Ludmila (27. týden těhotenství)

Zdravím všechny čtenářky,

momentálně končím 27. týden a stále si těhotenství užívám. Sice je čím dál namáhavější, ale čím blíž je porod, tím víc si uvědomuji, že pomalu končí jedno z nejkrásnějších období v mém životě. A taky že je zcela určitě poslední.

František a mladší brácha

Mám radost, jak se k bříšku staví František. Krásně ho pusinkuje, ale jsem zvědavá, jak se k miminku bude chovat, až tady bude s námi. Franta má ale děti rád. Prohlíží si miminka v časopise a s živými dětmi chce být hned kamarád.

Co dám dětem k Vánocům?

Co mi však dělá hodně velké starosti jsou letošní Vánoce. Asi bych to neměla říkat nahlas, ale pro děti nemám ještě ani jeden dárek a bohužel ani žádnou inspiraci. Sice bych ráda hlavně pro dceru a nejmladší kluky dřevěné pískoviště, ale nikde není možnost si ho osobně prohlédnout a nechci riskovat, že mi ho pošlou shnilé nebo nekvalitní, což v recenzích není výjimkou. Kristýnka by si nejraději přála živého koně, ale to už mi přijde jednodušší to pískoviště. :-D Pepa se ještě nevyjádřil a jediný reálně sehnatelný dárek jsou boby pro Františka.

Inzerce

Nebezpečné zimní počasí

V neděli napadlo konečně trochu víc sněhu a tak mě a Františka Kristýnka vytáhla ven. Vůbec se mi nechtělo. Měla jsem za sebou dvě mše a před sebou roznášení letáků, není tedy divu, že jsem chtěla raději odpočívat. Malá si ale nedala říct a otravovala tak dlouho, až jsem nakonec šla. Moc dlouho jsme tam stejně nebyli, protože i Fandovi byla zima a chtěl spinkat. Na letákách se mi potom stala menší nepříjemnost. Podjelo mi to a už jsem klečela na zemi. Břicho bylo naštěstí uchráněno, ale natáhla jsem si škaredě stehenní sval, takže mi pár dní dělalo problémy si dřepnout nebo kleknount. Chodit jsem naštěstí mohla.

Inzerce

Pepovy příznaky ADHD jsou pryč!

V pondělí nás čekala kontrola na psychiatrii, kam Pepa dochází už od školky kvůli ADHD a poruše pozornosti. Už jsme se s ní snad nadobro rozloučili, protože kontrola dopadla dobře a lékařka uznala, že už není potřeba aby k ní chodil.

Frantovy velké boty

Když už jsem byla ve městě, rovnou jsem si vyzvedla u dvou maminek zarezervované boty na Fanulku. Ve výsledku jsem ale byla trochu zklamaná. Boty byly sice hezké, ale nejmenší tak o číslo větší a na ty jsem zrovna spoléhala, že je bude ještě letošní zimu nosit. Papučky, které byly také na fotce, si navíc vzala už jiná paní, tak jsem obuv schovala do budoucna.

Inzerce

Puzzle František taky pod stromečkem nenajde...

U další maminky jsem měla schované pěnové puzzle. Pro to jsme museli až do Konice, což je ale stejně směrem k nám, takže jsme si vlastně ani nezajeli. Horší bylo, že se zrovna udělala mlha, což nebylo zrovna žádoucí. Kousek před Jednovem jsem si všimla za námi modře blikajících světel a posléze se ozvaly i houkačky. Policie. Začala jsem plašit, že jdou určitě po mě, ale ti nás jen předjeli a uháněli si to na Suchdol. Doma jsem chtěla puzzle rychle schovat Fandovi pod stromeček, ale on si ho všiml a začal ho vyžadovat... A bylo po dárku.

Zákeřná cesta na školní jarmark

Nejvytíženější byl až konec týdne. V pátek nás čekal školní jarmark. Každá třída tam měla své vystoupení. Kristýnka ještě navíc službu u stánku s limonádou. Rychle jsem nachystala Františka a sebe a mohli jsme jet. Sice bylo dost nasněženo, ale silnice byly naštěstí sjízdné. Libovala jsem si, jak nám to pěkně vyšlo. Ovšem cesta zpátky… Když si Krista odbyla své vystoupení a chystali jsme se domů, s hrůzou jsem zjistila, že silnice jsou úplně pod sněhem! Jela jsem opatrně krokem, ale stejně jsem měla strach, protože mi auto citelně ujíždělo, kam jsem nechtěla. Nad dědinou v tom největším kopci už stál uvíznutý kamion. V pohodě jsem ho předjela.

Málem jsme uvízli!

Doma jsem vyklopila Kristu a Frantu a naopak nabrala Pepu, kterému začínalo vystoupení až později a jela s ním zpět do školy. Kamiony už tam stály dva. Cestou zpět jsem je opět chtěla objet, jenže v protisměru jelo auto, proto jsem musela zpomalit a zařadit se do mezery mezi kamiony. Když jsem se pak chtěla znovu rozjet, už to nešlo. Kopec byl prudký a kluzký i pro naše malé, ale přesto silné autíčko. Cukalo to sním ze strany na stranu a v motoru to nehezky vrčelo. Nakonec se povedlo kopec vyjet a už téměř v klidu dojet domů. Později jsem se dozvěděla, že za oběma kamiony se vytvořila kolona a doprava se odkláněla na Jednov přes Lhotu. 

Náročný úklid a křeč v podbřišku

V sobotu jsem měla perný den. Ráno nás čekalo uklízení v kostele a po páteční sněhové kalamitě i odklízení sněhu. Se sněhem mi pomohla sousedka, jež šla zrovna z obchodu, ale stejně toho bylo na mě dost. V kostele jsem pak umyla zem a Kristýnka utírala prach z lavic. Nakonec ještě znovu zametla sníh, který se mezitím naprášil. Jelikož se odpoledne konal pohřeb, nechtěly jsme, aby se lidi brodili do kostela sněhem. Po pohřbu jsem se doma pustila do úklidu, ale bolestivá křeč v podbřišku mě donutila se na všechno vyprdnout a jít si lehnout, čehož samozřejmě využil František a přišel se přisát. Dokonce si i chvilku zdřímnul, ale jen do té doby, než jsem se mu chtěla vykroutit. A bylo po spaní.

Rozsvícení stromku a Mikulášská nadílka

Večer nás čekalo rozsvěcování vánočního stromku na návsi a s ním spojená i Mikulášská nadílka. Nejdřív měla řeč paní starostka, potom farář strom požehnal a ten se chvíli na to rozsvítil. Následovalo vystoupení dětí z MŠ a po nich jsme se scholou zazpívali dvě písničky.  Potom jsem rychle utíkala pro děti, protože už se ozývalo cinkání a Mikuláš byl na cestě. Děti vyfasovaly balíček a mohlo se jít domů. I za tu chvíli člověk dokázal pořádně promrznout. Taky Fanda od pátku bojuje s rýmou, tak jsem nechtěla, aby byl venku moc dlouho. 

Nečekaný dárek od Geckoeco

V tomto týdnu nám také přišel další nečekaný dárek od sponzora, od firmy Geckoeco. Suprové tepláky. Akorát možná trochu lituji, že jsem si neřekla o ještě o číslo menší. Přijde mi, že mi kolem stehen trochu plandají. Chtěla bych je nosit i po porodu a bojím se, že až zhubnu, budou na mně viset o to víc. Na druhou stranu, zase bych nechtěla, aby se mi guma zařezávala do bříška. (Naštěstí jsem pak zjistila, že XS ani nenabízí). Ale jinak se mi kalhoty moc líbí a jsem spokojená. Krásná barva a materiál. Jsou vyrobeny z biobavlny s certifikací GOTS, akorát jsou podle návodu docela náchylné na údržbu. Perou se na 30°C v ekologickém tekutém pracím prostředku, takže žádné přimíchání k ostatnímu prádlu na 60°C nehrozí.

Zatím se s vámi loučím,

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lída ve 27. týdnu těhotenství bojuje s nebezpečným zimním počasím - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×