Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lída ve 25. týdnu zkouší recepty z knihy Zdravé těhotenství

Lída tento týden chytila nějakou virózu, zkouška i zpívání na pohřbu pro ni tedy byl boj. Miminko je velmi aktivní a dokonce už Lída cítila i první poslíčky. Také už zkusila některé recepty z knihy Zdravé těhotenství. Příští týden Lídu čeká test těhotenské cukrovky, tak má obavy, kdo se mezitím postará o malého Františka.

 

Ludmila (25. týden těhotenství)

Milý deníčku,

vkládám do tebe vzpomínky za uplynulý, již 25. týden těhotenství. Vzpomínky, ale na co? Za celý týden se nic záživného nestalo.

S miminkem je to pořád stejné. Ano, určitě zase o hodně povyrostlo, ale na další UZ si musím ještě pár týdnů počkat a další kontrola v poradně mě taky čeká až začátkem prosince.

Čeká mě test těhotenské cukrovky

Jak už jsem psala v minulém deníčku, v úterý si jdu pošmáknout na glukóze a pár hodin si posedět do diabetologické poradny. Mám z toho trochu obavy, ani ne z té odporně sladké vody nebo z výsledků, jako spíš ze zabezpečení nejmladšího syna. Manžel bude mít po noční a starší děti budou ve škole. Brát malého s sebou se mi moc nechce při představě, jak dlouho tam bude muset vydržet. No, zřejmě to bude muset vydržet manžel a těch pár hodin si ho nechat. 

Inzerce

Sháním fusak do autosedačky

V úterý mě chytla jakási škaredá viróza. V noci jsem se probudila se zvýšenou teplotou a škrábáním v krku. Večer jsem ale chtě nechtě musela na zkoušku, tak jsem se nadopovala paralenem, abych přežila, a vyrazila. Měla jsem ještě jeden důvod do Prostějova jet – chtěla jsem koupit Františkovi fusak do nové autosedačky. Jak jsem totiž posléze zjistila, klasický rostoucí fusak do ní nepasuje. Sedačka má pětibodové nerozpojovací pásy a musí být do ní i fusak se speciálními dírami. Nebyl zrovna levný, ale takový fusak bohužel nikdo z druhé ruky nenabízel. Chtěla jsem, aby Fandovi bylo v autě pěkně teploučko. Teď už může zima směle začít. 

Jak se cítím?

Celou středu mě ještě bolelo v krku a ve čtvrtek jsem téměř přišla o hlas. A to jsem měla jít na pohřeb! No, odskřehotala jsem ho statečně. V pátek se mi hlas trošku vrátil, ale zase se mi spustila pořádná rýma. Ta se mě drží do dneška. Není tedy divu, že jsem za celý týden neměla chuť na žádné výlety. A problémy v těhotenství? Provázely mě větry zaražené až v hrudníku. Příšerná bolest. Dvě tabletky Espumisanu a přemlouvání k pohybu to jistily. Dále se zhoršují křeče, naopak se zmírňují nevolnosti. Prcek kope o sto šest a dokonce jsem ucítila i jednoho poslíčka.

Inzerce

Rozbité brýle!

V sobotu se mi stala dosti nepříjemná situace. Měla jsem sundané brýle a Franta mi na ně skočil. Ozvalo se křupnutí a brýle na čtyři poloviny. Jsem doopravdy nadšená! Jsem zvědavá, kolik zase vysolím za nové. Tak jsem vytáhla ze šuplíku staré a slabé brýle, ale hlavně něco. 

Kniha Zdravé těhotenství

V tomto deníčku bych ráda představila další z dárků od sponzorů. Je jím kniha zaměřená na zdravé těhotenství. Jsou tam zdravé recepty a tipy na cvičení rozdělené na všechny tři trimestry a šestinedělí a taky rady, co v těhotenství jíst a v jakém množství. Zkrátka zdravá výživa v těhotenství. Z receptů jsem zatím zkoušela dva a na třetí mám zálusk v nejbližších dnech. Jeden z těch receptů je domácí müsli, které se stalo mým nejoblíbenějším.

Inzerce

Těším se v příštím týdnu,

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lída ve 25. týdnu zkouší recepty z knihy Zdravé těhotenství - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×