Inzerce
Inzerce
Inzerce

Marie ve 26. týdnu těhotenství pořídila miminku multifunkční postýlku

Marie se s rodinou už připravuje na Vánoce. Dárky mají téměř nakoupené a dopřáli si taky vánoční focení. Ani na malou Marušku nezapomněli a pořídili jí multifunkční dětskou postýlku. Volný čas přes týden Marie věnuje nákupům, přípravě oblečení pro miminko i ostatní, nebo sama sobě. Tento týden také Marii trápilo tvrdnutí a bolest bříška a má pocit, že neustále chodí na záchod.

 

Marie (26. týden těhotenství)

Vánoce, Vánoce přicházejí

Je tady 26. týden… Tento týden nebylo krom tréninků nic extra v plánu, tak jsme se rozhodli trochu začít řešit Vánoce a vydali se nakupovat. Protože se nejlépe začíná od měkkých dárků, které máme s partnerem nejradši, naše cesta vedla do Fashion Areny v Praze, kde jsme si nadělili několik hezkých kousků. Já teda tvrdila, že nic nepotřebuju a vlastně se mi ani nakupovat jet moc nechce, nakonec jsem ale odcházela s největšími taškami a největším úsměvem. Davídek dostane od Ježíška PlayStation 5 s hrami a několika menšími dárky a Emmička spoustu holčičích hraček, korálků a hlavním dárkem by měl být domeček pro panenky. My už máme Vánoce vesměs vymyšleny a pořešeny a teď už se konečně dostane i na širší rodinu. A že jich teda je!

Zkrátka nepřijde ani miminko

Dalším větším posunem ve výbavičce pro malou byl taky nákup postýlky s přebalovacím pultíkem. Jelikož není ložnice úplně nafukovací, zvolili jsme postýlku již takto kombinovanou. Výhodou také je, že se dá s věkem dítěte přestavět na klasické lůžko, noční stolek a stolek na psaní. Mně je teda jasné, že budu chtít za pár let stejně zase postýlku jinou, třeba domečkovou, ale tatínka těší, že jsme za ty peníze koupili něco takto praktického. Postýlku jsme po troše měření a pobíhání kolem auta hned naložili a snad se brzo dostaneme i k jejímu složení. Už se těším na přípravu „mimi“ koutku a dekorování.

Inzerce

Jak trávím volný čas?

V průběhu týdne, když byl partner v práci a děti ve škole a školce, jsem si zajela na nehty, několikrát na jídlo, umýt si auto a courala jsem se tak nějak po obchodech. Vyžehlila jsem obří koš prádla po nás, přeprala a vyžehlila výbavičku pro malou a doufám, že budu mít od této šílené činnosti zase minimálně na 14 dní pokoj. Jelikož měl na státní svátek partner psanou službu a venku pršelo, došla na pokec kamarádka z práce. Den nám s dětmi pěkně utekl a my se alespoň doma nenudili.

Inzerce

Víkendové vánoční rodinné focení

No a víkend? Ten jsem naplánovala zase z fleku. Na Instagramu jsem našla nabídku na pronájem fotoateliéru v Bílině za celkem slušnou cenu. No slušnou, doslova pár stovek na hodinu. A protože jsem dřív tak trošku fotila a chtěla jsem si udělat pár vánočních a těhotenských fotek, dokud nejsem jako hroch, okamžitě jsem si objednala termín a vydali jsme se po návštěvě partnerovy rodiny na cestu. Mám tedy ještě poukaz na velké „profi“ focení, které jsem dostala od kolegů v práci, ale ten si šetřím, až bude malá Maruška na světě, ať jsme tam už všichni spolu. Focení jsme si užili, byla sranda, a i Davídkovi se povedly opravdu krásné záběry. Zbytek víkendu jsem si pak ve volných chvílích hrála a fotky upravovala. Za nás tedy za málo peněz hodně muziky.

Inzerce

Jak se tento týden cítím?

No, trochu mě potrápilo tvrdnutí a větší bolest břicha než obvykle. Všimla jsem si, že hlavně po řízení auta nebo zohýbání se. Taky žáha mě pálí už asi třetí večer za sebou. Poslední týden se mi zdá, že nedělám nic jiného, než že chodím na záchod. Pořád a všude. Kam přijedu, zjišťuji, kde mají toalety. Příští víkend jedeme k rodičům na Moravu, tak se těším na to, kolik veřejných WC na benzínkách po cestě vymetu. Fuj. Jak bude malá teď ještě růst a tlačit tam na ty orgány víc a víc, bude to nejspíš ještě sranda. Mám taky šílenou chuť na pálivé, což u mě ale není nic až tak neobvyklého. Chilli papričky nebo pastu bych teď ale klidně mohla přikusovat i k jogurtu. Naopak na sladké nemám nějak chuť celé těhotenství.

Prozatím se s Vámi loučím a budu se těšit zase opět v dalším týdnu!

Marie

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
 • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
 • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
 • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
 • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
 • na cestách do zemí s horší hygienou, 
 • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marie ve 26. TT pořídila miminku multifunkční postýlku - diskuze

 • Postýlka
  Zaujal mne pojem "multifunkční postýlka" a musím uznat, že od pohledu vypadá moc dobře!
  bokul   | 24.11.2023 23:19:29
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×