Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena v 15. týdnu těhotenství chce nechat pohlaví miminka jako tajemství

Helena už se těší, až bude kupovat malinké věci pro miminko. Jestli to bude holka nebo kluk je jí jedno, ale pohlaví by si chtěla nechat sama pro sebe až do porodu. Stále jí lítá tlak a pokouší se o ni nachlazení, ale přesto je aktivní. Na manželově divadelním představení se Helena pořádně nasmála a také měla pocit, že už cítí pohyby miminka.

 

Helena (15. týden těhotenství)

Milé maminky, 

opět se ozývám s novým deníčkem. Tento týden jsme hned na začátku navštívili kamarádku, které se v říjnu narodila krásná holčička. Byla jsem naprosto dojatá, úplně jsem totiž zapomněla, jak malinkatá Stázinka byla - a to můj dvouleťáček je opravdu drobný špuntík oproti jiným dvouleťákům. No, už se těším, jak budu víc a víc kupovat ty malinké věci na miminko.

Inzerce

Holka nebo kluk?

S tím souvisí samozřejmě jakou barvu budu kupovat, pohlaví se dozvím na začátku prosince a čím dál víc si hraji s myšlenkou, že si tuto informaci nechám pouze pro sebe a pro všechny to bude překvapení až po porodu. Doufám, že to vydržím nikomu neříct, ani manželovi, no nicméně se to dozvíme za pár týdnů, jestli odolám. Často se mne lidi ptají, co si víc přeji, holčičku nebo chlapečka. Mně je to teda naprosto jedno, protože největší dar je přece zdravé dítě a nic víc já nechci.

Co je u nás nového?

Se Stázinkou jsme v tomto týdnu tvořily adventní "věnec" a další zimní dekorace. Velkou novinkou je taky, že táta Stázi pořídil nového domácího "mazlíčka" - malou fialovou rybku. Koho teda nejvíce ryba zajímá, tak je samozřejmě kočka, aspoň má ryba štěstí, že má akvárium s víčkem. :-)

Inzerce

Manželovo divadelní představení

V sobotu jsem vyrazila za kulturou. Manžel hraje v místním ochotnickém divadle Neřešto! a po několika letech se jim podařilo konečně nacvičit novou hru - Dámský krejčí. Hra byla opravdu komedie, takže jsem se smála od začátku do konce a když jsem ty dvě hodiny seděla a nemusela vůbec nic dělat, tak jsem se zaměřila na bříško. Vím, že je ještě brzo, ale já jsem přesvědčena, že jsem cítila, jak se miminko hýbe. Doufám, že jsem ho tím smíchem moc nerušila. :-) Stázi hlídali moji rodiče, nejsprávnější babička s dědou, kteří nedodržují večerku a dovolí všechno, ale jednou za čas to přece nevadí.

Inzerce

A co v neděli? Za odměnu jsme si zašli všichni na pořádný burger, přece si musím občas dopřát. :-)

Inzerce

Jak se cítím?

No, jsou dny lepší a horší, zase se o mě pokouší nějaké nachlazení a stále mi celkem lítá tlak. Takže když to jde, trávíme čas venku (konečně přišel čas na pořízení pořádných zimních bot Stázince, sice za pět minut 12, ale máme!), jinak musíme být doma a odpočívat, což je někdy s malým aktivistou složité. Vždy si ale nakonec poradíme - pastelky, kostky, Lego a nějaká pohádka to jistí.

Přeji tedy všem klidný podzim a maminkám v sychravých dnech pevné nervy.

PS: možná Vás ještě budu zásobovat fotkami z rodinného focení, protože jsem z nich pořád hotová. :-)

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena v 15. TT chce nechat pohlaví miminka jako tajemství - diskuze

Poradna

Dobrý večer mela bych dotaz. Ve čtvrtek jsem byla u gynekologa a zjistil mi myom o velikosti 5 cm a trochu zvětšenou delohu . Nemám děti a chtěla bych založit rodinu co se dá proti tomu dělat? Je naka možnost abych mohla otehotnet děkuji za odpověď Jana

Dobrý den,

myomy mohou i nemusí tvořit překážku v těhotenství. Záleží nejen na velikosti, ale i jejich lokalizaci atd. Více musíte daný problém řešit s Vaším gynekologem, takto se to zhodnotit nedá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 26.02.2024, 09:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×