Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lídu ve 26. týdnu těhotenství příšerně svědí bříško i prsa

Lída se blíží do třetího trimestru, bříško už jí dává zabrat a nepříjemně ji svědí. Často ji také pálí žáha a má pocit, že se jí zhoršují vlasy. Test těhotenské cukrovky zvládla na jedničku, přestože manžel nebyl z hlídání Františka nadšený. Na třídních schůzkách se Lída nesetkala s žádnými problémy ani u jednoho z dětí a sobotu opět věnovala veletrhu potenciálních středních škol pro Pepu, tentokrát v Brně. Konečně se také celá rodina dostala k dlouho plánovanému zubaři.

 

Ludmila (26. týden těhotenství)

Ahoj všechny maminky a těhulky, 

zdravím za 26. týden. Je až k neuvěření, jak mé těhotenství rychle běží, a že příště budu již psát na začátku třetího trimestru. Moc dobře si pamatuji začátky, kdy jsem vyhlížela bříško a radovala se z každého centimetru.

Jak se cítím?

Dnes mám těch centimetrů 101 a bříško dává zabrat. Dýchání je čím dál obtížnější a hlavně večer mám pocit, že už ho neunesu. Navíc, jak roste, tak příšerně svědí. Stejně tak i prsa. Poctivě ho mažu, ale ačkoli je mastička velice úžasná, proti svědění nic moc nezmůže. Když si uvědomím, že mě čekají ještě tři měsíce a břicho ještě poroste, trochu se mě zmocňuje panika. Ještě mám v živé paměti konečné týdny s Františkem. Když už jsme u těch neduhů, dost často mě pálí žáha, a to hlavně po mých oblíbených lisovaných šťávách. Budu je muset s těžkým srdcem omezit. Obrovskou radost mi dělají něžné kopanečky z bříška, jinak se pomalu smiřuji s běžnými problémy, které mě trápí už delší dobu. Taky mám pocit, že se mi dost pokazily vlasy. Strašně se lámou a třepí.

A co jsem prožila tento týden?

V pondělí jsem byla na rodičovských schůzkách ve škole. Jak já tam nerada chodím. Vždycky mám obavy ze špatných zpráv, co se týče prospěchu dětí. Taky jako naschvál vždycky vyjdou na týden, kdy má manžel nevyhovující směnu, tak musím obě děti oběhnout sama. Naštěstí mě ale tentokrát žádné jobovky nečekaly.

Inzerce

Nakonec to s Pepou tak zlé nebude

Třídní od Pepíka mluvila převážně o přijímačkách (což vlastně byla trochu jobovka, ty letošní změny), potom nám pouštěla video z Prahy, kde byli deváťáci v říjnu na exkurzi a propustila nás. Kupodivu se mnou nechtěla mluvit mezi čtyřma očima, z čehož jsem pochopila, že na tom Pepa tak zle nebude. Větší strach jsem měla z matikářky. Ta si mě všimla, když jsem čekala před třídou Kristýnky. Ale mluvit se mnou taky nechtěla, asi už to vzdala, když pochopila, že Pepa s matematikou nikdy kamarád nebude.

Kristýnka je také bezproblémová

U Kristýnky bylo taky všechno v pořádku, což jsem čekala. A i kdyby nebylo, ji přijímačky na střední nečekají, takže vše může dohnat a napravit. Byla jsem tedy víceméně spokojená. Další rodičovské sdružení nás čeká v únoru či v březnu, tak jsem zvědavá, co se mnou bude. Třeba se já budu flákat v porodnici a dvojité třídní schůzky si vyzkouší tentokrát manžel.

Inzerce

OGTT a náročné hlídání

Další den jsem brzy ráno předala Františka manželovi a jela do Prostějova na OGTT. Bláhově jsem doufala, že manžel počítá s tím, že to bude hlídání na delší dobu. Asi ale nepočítal, protože snad hodinu před posledním odběrem mi naštvaně volal, kde jako jsem, a byl naprosto v šoku, když se dozvěděl, že ještě tak hodinu tam musím sedět. Na jednu stranu jsem ho chápala. Měl po noční a chtěl spát. Na druhou zase musel chápat on mě, že tohle vyšetření má prostě svá pravidla a s těmi já nic nenadělám.

Nakonec jsem stihla vše, co bylo potřeba

Jeho reakce mi udělala čáru přes rozpočet, protože jsem měla naplánované obchody, mj. jsem si chtěla, nebo spíš potřebovala, pořídit nové brýle za ty, které mi Fanda rozsedl. Taky jsem si chtěla koupit látku na deku na bonding. Trochu jsem doufala, že malý bude třeba ještě spinkat, ale když manžel naštvaně volal, tak už asi neusnul. Nakonec se ale vše v dobré obrátilo a po absolvování celého vyšetření mi manžel znovu volal a nadiktoval mi, co mám nakoupit. Nakonec jsem tedy stihla jak látku, tak i kaufland i brýle, které budou hotové za 14 dní. Tak budu ještě další dva týdny mžourat v brýlích o několik dioptrií slabších.

Inzerce

Konečně návštěva zubařky

Na středu ráno jsme byli konečně objednáni k zubařce. „Těšila“ jsem se tam hlavně z toho důvodu, že si odfajfknu konečně další položku v těhu průkazce, ale především proto, že už mám víc jak rok rozvrtanou sedmičku a chtěla jsem vědět, co s ní plánuje paní doktorka dělat. Sice nebolí, ale ta díra není moc příjemná. Byli jsme objednáni na 8 hodin, následně přesunuti na 8:30, kvůli pozdní přítomnosti paní doktorky.

Hodinové čekání!

Nakonec vše dopadlo trochu jinak. Přijeli jsme tam poctivě na stanovený čas a tam fronta až bůh ví kam. Všechny sedačky proti ordinaci byly obsazeny. Tak jsme si museli sednout o kus dál na tvrdé židle. Ale čert vem židle. Spíš jsem měla strach, jak to čekání zvládne Fanda. No, moc dobře ne. Pořád chtěl ťapkat, s čímž se dalo počítat, ale horší bylo, když se chtěl potom ode mne nosit a neexistovalo postavení na zem nebo sednutí na židli. Konečně se mi povedlo dát sestřičce kartičky. Sláva, snad už půjdeme na řadu. Do ordinace jsme se dostali asi za hodinu. Kluci měli zuby bez problému. Kristýnku poslala ke kolegyni na konzultaci kvůli rovnátkům a mě objednala ke kolegovi odborníkovi na trhání té nešťastné sedmičky. Termín mám pár dní před Vánocemi, tak vidím, že se asi budu přes svátky dopovat analgetiky. To jsou, panečku, vyhlídky!

Veletrh škol Brno

V sobotu jsme si udělali výlet do Brna na veletrh škol. Syn tam má vyhlídnutou školu stejného typu jako jsme na ní byli v Praze. Jak jsme se ale dozvěděli, tak tam nebývá takový nával jako do Prahy a navíc to má blíž domů. Možná i internát bude levnější. V půlce ledna tam taky budou dny otevřených dveří, tak se určitě pojedeme na školu podívat.

Málem jsme měli autonehodu!

Cestou se nám stala taková menší komplikace. Do Brna jsme jeli autobusem z nádraží v Prostějově, jenže přes noc napadlo trochu sněhu a bohužel i na silnici. Já se teda bojím v takových podmínkách jezdit, ale na výběr nebylo. I když jsem jela pomalu, v jedné, naštěstí malé, zatáčce mi to podjelo a už jsme se řítili proti obrubníku! Tak tak jsem to ubrzdila, ale stačilo pár milimetrů. Bůh stál při nás, že zrovna nic nejelo. Sice za námi jely dvě auta, ale než nás dohnaly, už jsme zase jeli ve svém pruhu. Jinak žádný větší provoz nebyl. Ještě asi tři kilometry jsem jela doopravdy krokem, než se dalo bezpečně zrychlit. Toto šnečí tempo mělo za následek, že jsme na nádraží přijeli za minutu dvanáct, respektive minutu po odjezdu autobusu. Ten tam ale naštěstí stál, jelikož šofér ještě kouřil, což ho zdrželo, a my mohli s jazykem na vestě doběhnout.

Jak se celý výlet vydařil?

Měli jsme štěstí, že na nás zbyly 4 místa vzadu, takže jsme seděli všichni pohromadě. Bála jsem se, že Fanda bude cestou zlobit, ale pozoroval auta a byl hodný. V Brně naše první cesta vedla na sraz s jednou paní, od které jsem si kupovala Aniball, potom už jen pár stanic tramvají na výstaviště na veletrh. Tam to bylo super. Sice hodně lidí, ale v tom prostředí se to ztratilo. Obešli jsme spoustu stánků včetně těch, kam by Pepa stejně nešel, a domů se vraceli obtěžkáni spoustou letáčků, různých upomínkových předmětů a placek, kterými si zdobím futrál od kytary. 

Na nočník

V tomto týdnu se taky stal konečně zázrak. Franta se sám od sebe posadil na nočník a dokonce vykonal potřebu! Třeba se nám nakonec podaří do ledna odplenkovat a mohl by tak do školky, abych měla víc času na Dominička.

GS Mamavit těhotenské vitamíny

Dalšími produkty, které jsme dostali od sponzorů, jsou vitamíny pro těhotné, určené pro 2. a 3. trimestr a kojení. Tyto vitamíny jsem užívala při prvním těhotenství a celkem mi i chutnaly, ale nedělaly mi dobře. Bylo to převážně v 1. trimestru, v období nevolností a zvracení, a to mi nedělalo dobře nic. Začala jsem užívat jiné preparáty a k těmto vitamínům se pak už nikdy nevrátila. Jsem zvědavá, co na ně řekne moje tělo nyní. Ještě jsem je nenačala. V jednom balení nalezneme tabletky a kapsle. Tabletky obsahují kombinaci vitamínů C, E a D, kyselinu listovou, hořčík, jód, železo a spoustu dalších látek, které jsou v tomto období důležité ve zvýšeném množství. 

Těším se příští týden,

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lídu ve 26. TT příšerně svědí bříško i prsa - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×