Inzerce
Inzerce
Inzerce

Marie si ve 27. týdnu těhotenství už vytváří svůj řád ve věcech pro miminko

Postýlka pro miminko už stojí a Marie začala šuplíky hned plnit dětskou kosmetikou. Také v oblečení si začíná dělat svůj pořádek. Zatím se u Marie stále neobjevily větší zdravotní problémy, hlídá si, aby se příliš nenamáhala. Po Davídkově vydařeném turnaji se Marie s dětmi vydala opět na Moravu za babičkou a dědou, kde na ně jako překvapení čekal vánoční sob v životní velikosti. V neděli se poté všichni vypravili na nákup dárků do Brna.

 

Marie (27. týden těhotenství)

Zdravím maminky!

Je tady 27. týden mého těhotenství.

Inzerce

Postýlka je úspěšně složena!

Jelikož se blíží advent, Vánoce a bude dost práce s úklidem, pečením a vším tím kolem toho, rozhodli jsme se, že postýlku tedy už postavíme. A ani mě to nestálo moc přemlouvání. Hned z kraje jsme si s Fandou rozdělili pracovní role a za necelé tři hodinky bylo hotovo. Já studovala plán, chystala a ukazovala co kam patří, Fanda byl ta hrubá síla a hlavní montér. Z postýlky mám obrovskou radost. Do ložnice padne jak ulitá a je to kvalitní kus nábytku, za ty peníze. Nedalo mi to a už jsem zlehka vyskládala šuplíky nějakou tou kosmetikou a věcmi, které budou nejvíce potřeba při ruce.

Inzerce

Už si dělám pořádek ve výbavičce

Také ve skříni už to pomalu začíná mít nějaký svůj řád. Dokoupila jsem několik boxů a pomalu dál přepírám a žehlím výbavičku pro malou. Abych se tentokrát vyhnula nepřehledným a padajícím komínkům dětského oblečení, budu tyhle mini věcičky skládat a ukládat podle metody Marie Kondo. Nejen, že je tato metoda praktická a přehledná, ale navíc šetří ohromně místo a působí neustále „uklizeně“. Když už jsme byli u toho nakupování boxů a košíčků, neodolala jsem, a koupila si už i nějakou tu vánoční dekoraci na stůl a taky adventní věnec. Už jen pár drobností a nějaká ta decentní světýlka nebo hvězda do okna a já jsem s výzdobou hotová. Nic se nemá přehánět.

Inzerce

Emmička už zase stoná

Ve středu mě dopoledne překvapil telefon ze školky, že je Emmičce špatně na zvracení. Jela jsem naštěstí už domů z nákupů z Prahy, a tak jsem byla do půl hodiny u ní. Doma se jí udělalo za chvilku lépe, ale v průběhu týdne začala opět kašlat, a tak jsem si ji nechala doma. Poslední dobou je to týden doma, týden ve školce. Nemůžeme se toho kašle nějak zbavit. Přitom žádné další příznaky, jako rýma nebo bolest v krku, nemá. Tak snad to tentokrát konečně pořádně přeléčíme. Dostali jsme na doma složku s logopedickými a grafomotorickými cvičeními pro předškoláky, takže bude co dělat.

Vydařené turnaje na domácí půdě

Davídek měl v sobotu dopoledne opět dva turnaje ve florbalu. Tentokrát na domácí půdě, takže se nemuselo cestovat nikam daleko. Lovosický stadion je jeden z nejlepších v Ústeckém kraji a vysílají se odtud i extraligové zápasy florbalu, házené atd. Atmosféra byla úžasná a taky tady přišel velký úspěch našich. První tým porazili s přehledem a s druhým remizovali. Byly to nervy a kluci si odnesli krásné body a poposkočili v tabulce. Davča si do statistik připsal další asistenci.

Inzerce

Hurá na Moravu za babičkou a dědou!

Hned po skončení turnaje jsme naskočili do auta, kde už jsme měli sbalené věci na Moravu, a vydali se okamžitě na cestu. Tentokrát sami bez Fandy, abychom mohli zůstat až do pondělí. Děti měly kvůli stávce volno, tak jsme si Moravu prodloužili. K našim je to nějakých 315 km, které obvykle jezdíme za 3 hodiny. Tentokrát nás Praha zdržela na cestě tam skoro o hodinu déle a s pauzičkou na pozdní oběd v KFC jsme na Moravu jeli skoro pět hodin.

Vánoční sob

Naši byli zase připraveni v plné polní. Taťka má každoročně před barákem nejhezčí výzdobu z okolí a letos svařil soba v životní velikosti, kterého dětem zapíchl hned na dvůr a rozsvítil, takže radost byla veliká. Na advent poputuje ven. Emma koukala jako z jara. Mamka nadělala plechy chlebíčků, napekla hromady povidlových šátečků, slaného pizza listového těsta a šneků, takže nás hned od příjezdu pobízela ať jíme, že je toho moc. Užili jsme si příjemný večer. Děti babičku a dědu milují, takže bylo za ten měsíc, co jsme se neviděli zase o čem do večera povídat.

Nabitá neděle a nákup dárků

V neděli jsme po obědě jeli na návštěvu za ségrou a pak do Brna nakupovat. Původně jsme teda chtěli do kina, ale Emmča zahlédla dětský koutek, a tak prosila, že by tam za dětmi chtěla, až jsme plány změnili. Emmka si hodinku pohrála na atrakcích a my s Davídkem a babičkou nakupovali. Sehnali jsme krásnou velkou Guess kabelku pro sestru a Davídek si u babičky a dědy nadělí nové AirMax botky. Takže zase pár dárečků vyřešeno. Když jsme si vyzvedli malou, pozvala nás babička ještě na jídlo, obešli jsme Ježíškovu dílnu a veškeré vánoční dekorace pro děti v Olympii a s večerem jsme se vydali domů.

Babička se doma ujala koupání Emmy a dala dětem večeři číslo dvě a já si tak mohla ve spodní koupelně konečně i sama odpočinout v sauně a dát si taky sprchu. Už jsem z toho celodenního lítání zase začala cítit bříško.

Jak se cítím?

Jinak byl tento týden zase po stránce zdravotní a pocitové celkem snesitelný. Asi jednou mě bolela bederní páteř a i tvrdnutí bříška bylo dost málo a v normě. Opět po nějaké námaze, takže se snažím už opravdu moc nezohýbat a nic netahat. Davídek mi dost pomáhá a když vidí tašku, sám se nabídne, že mi ji vezme, což mi u něj dělá velkou radost. Pořád lítám na záchod. Opravdu každou hodinu, ale s tím už se asi budu muset až do konce těhotenství smířit.

Těší se zase v příštím týdnu.

Marie

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marie si ve 27. TT už vytváří svůj řád ve věcech pro miminko - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×