Inzerce
Inzerce

Heleně ve 32. týdnu těhotenství lítá tlak, miminko se zatím neotočilo hlavičkou dolů

Miminko Heleně stále více ztěžuje činnost. Zároveň jí hodně lítal tlak, takže měla vcelku klidný týden. Ve středu byla akorát na odběrech krve a v pátek na kontrole. Miminko krásně roste, jen se zatím neotočilo hlavičkou dolů. Stázce se možná začínají projevovat alergie a na ručičkách má ekzém. Sobotní rodinnou sešlost u Heleniných rodičů si ale užila naplno a na nedělním fotbalovém turnaji se dokonce opakovaně pokoušela přidat k hráčům.

 

Helena (32. týden těhotenství)

Milí rodiče, 

další týden za námi a já už si pomalu stříhám metr. :-)

Inzerce

Miminko už mi nedovoluje žádné větší akce

Můj týden byl poměrně klidný, protože mi miminko moc nedovolilo cokoliv dělat, tlačí a tlačí. Dále mi dost lítal tlak, takže kdykoliv, když jsem se předklonila a chtěla třeba něco zvednout ze země, tak se mi šíleně motala hlava... V úterý jsme aspoň se Stázkou vyrazily za kamarádkou a jejím synem na snídani do místní kavárny. I když kavárna není zcela určena pro dětské návštěvníky, tak musím říct, že obsluha je naprosto family friendly, takže i když u našeho stolu lítal cukr, voda a další věci, co byly na stole, trochu jsme s kamarádkou zvládly i pokecat. Děti byly spokojené, takže paráda. :-)

Odběry krve a vyšetření

Ve středu jsem musela na odběry krve, když jsem tehdy nedokončila test na cukrovku (no je to pro mě očistec být až do odběrů po 7 hodině na lačno, to, že jsem poté snědla dva velké čokoládové koblihy, bych si raději měla nechat pro sebe). V pátek jsem poté měla kontrolu u pana doktora. Cukr mám naštěstí v pořádku, takže žádné další odběry mě nečekají, což jsem fakt ráda, injekce opravdu nemusím. A to mám tetování všude možně po těle. Celkem paradox. Miminko krásně roste, má necelé 1,7 kg.

Inzerce

Miminko se zatím neotočilo hlavičkou dolů

Jen mě celkem pan doktor vystresoval, nebo spíše znervózněl. Malá místo toho, aby se pomalu štelovala hlavičkou dolů a chystala se na porod, tak sedí a musí si to teď pan doktor pohlídat, protože místa tam prý má tak tak. Takže vysílám myšlenky do bříška, aby holka malá hezky poslouchala maminku, přetočila se a porod mohl proběhnout normálně přirozeně. Ale když ne, taky se nic neděje, i kdybych měla jít na císařský řez, tak co, hlavně, aby malá byla v pohodě a prostě ji bude mít jako první v rukách tatínek. No uvidíme, za 4 týdny mám další kontrolu, tak se nechám překvapit, co malá do té doby v břichu vymyslí. :-)

Stázka a její zdraví

Zase se u mě objevila protivná rýma a tentokrát teda i u Stázky. Trošku se bojím, že Stázka začíná být na něco alergická, protože já jsem alergik a manžel taky. Celkově se s příchodem jara Stázce zhoršila imunita, ale nic hrozného, sem tam rýma a na ručičkách se jí dělá ekzém. Pravidelně to mažeme krémem od Eucerinu a po tom se jí to hezky zklidní, ale jakmile se jí krém setře o oblečení, tak se pořád škrábe. Budeme muset zajít k paní doktorce a uvidíme co nám poradí. Nerada bych, aby se jí to rozlezlo a svědilo o to víc.

Inzerce

Sobotní návštěva rodičů

V sobotu byl manžel v práci, tak jsme jely opět k našim. Tentokrát dojela z Tábora má sestra s přítelem, tak Stázka byla ve svém živlu. Měla tam všechny, kteří s ní dělají kraviny, a maminku vůbec nepotřebovala. Odpoledne jsme se sestrou a jejím přítelem vyrazili na otočku do Ostravy, prý ať si na chvilku odpočinu. Tak jsem si říkala, že si udělám radost něčím hezkým. No jediné hezké pro mě byl burger v McDonald's. Ale to nevadí, aspoň jsem nakoupila nějaké věci na zimu pro holky ve výprodeji, takže za mě úspěšný nákup. Když jsme přijeli večer, tak jsem byla naprosto vyřízená, nohy a záda jsem myslela, že mi upadnou. :-)

Inzerce

Stázka fotbalistka

V neděli jsme si udělali s manželem rodinný den a jeli jsme do manželovy rodné vesnice, kde se hrál fotbal. Samozřejmě Stázku nezajímalo nic jiného než míče, takže ne jednou vyběhla na hřiště mezi hráče a chtěla se k nim přidat. Jelikož já jsem s bříškem ušetřena běhání za Stázkou, tak si to manžel užíval se vším všudy. Pak to ale už nezvládl a ani jsme fotbal nedokoukali, protože takového malého narušitele hry nikdo nečekal. Tak jsme se aspoň prošli, bylo krásně, načerpali jsme aspoň trochu slunečního vitamínu.

Trénuji pečení na oslavu

Protože mám příští týden narozeninovou oslavu, tak jsem ještě o víkendu v mezičase „trénovala“ nějaké pečení na oslavu, přece jen musím být připravena. Takže počítám, že manžel zase bude „nadávat“, že je kvůli mě tlustý a pálí ho žáha z toho, že musí všechno ode mě sníst. A příští týden bude hůř! No, hlavně musím odpočívat, když se trochu přetáhnu, tak mi natečou nohy a úplně se necítím dobře. 

Budu se těšit příští týden, jen o rok starší. :-) 

Mějte se krásně!

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Heleně ve 32. týdnu těhotenství lítá tlak, miminko se zatím neotočilo hlavičkou dolů - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×