Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena ve 33. týdnu těhotenství chystá rodinnou oslavu svých narozenin

Helena strávila týden převážně odpočinkem a hraním si se Stázkou. Koncem týdne ovšem přišly náročné přípravy sobotní narozeninové oslavy. Helena ale vše s přehledem zvládla a ani ji příliš netrápily otoky nohou. Miminko je velmi aktivní a Helena také měla pocit, že se přetočilo hlavičkou dolů a zpět. Stázka dostala předběžný narozeninový dárek - trampolínu a zdá se, že má velký úspěch.

 

Helena (33. týden těhotenství)

Milí rodiče,

další pomyslný kousek metru odstřižen.

Inzerce

Jak se Stázkou trávíme volný čas?

Týden jsem měla celkem poklidný, teda hlavně začátek týdne, kdy jsem odpočívala a sbírala síly na víkendovou oslavu. Takže jsme opět se Stázkou nedělaly nic jiného, když táta byl v práci, než si hrály s kostkami a kreslily. Snažila jsem se opět vytáhnout „hrací“ hračky, které Stázka dostala na Vánoce a opět marně, stále se jich bojí. Takže když jsem řešila dárek na svátek, který má Stázka v dubnu, tak jsem jí koupila další pastelky, vodní bombu do vany a spoustu podobných mini nenáročných dárečků.

Když počasí dalo, tak jsme aspoň na chvíli vyrazili celá rodina na procházku, ale většinou jsme stejně skončili někde na pískovišti. To ale nevadilo, přece musí Stázka dohnat celou zimu, kdy se venku nedalo hrát.

Inzerce

Náročné přípravy a oslava narozenin

No a od čtvrtka jsem tedy chystala jídlo a věci na oslavu, sice nic velkého, narozeniny jsem slavila jen s blízkou rodinou, ale protože se rychle unavím a moc nevydržím, tak mi vše trvá dvakrát déle a to je děs. Naštěstí si máma vzala volno a pomohla mi, i sestra dojela z Tábora, tak to bylo super. Abych pravdu řekla, ještě teď jsem z té oslavy přejezena. Chlebíčky, jednohubky, věnečky, frgály, brownies, obložené mísy, řízky s bramborovým salátem... Ha, musím se pochválit, že i s velice objemným bříškem jsem toho zvládla až až, ale co vám budu, pak jsem si taky od manžela vyslechla, že jsem pěkně nezodpovědná a měla bych odpočívat. Ale co bych pro rodinu neudělala. :-)

Inzerce

Stázka a předčasný narozeninový dárek

Takže to byla má slavnostní sobota a v neděli jsem se rozhodla mít nohy nahoře. Protože měl manžel sraz se svým dobrým kamarádem, tak jsme se Stázkou vyrazily opět k našim, a protože bylo krásně, tak jsem se rozhodla Stázce dát narozeninový dárek. Narozeniny má totiž až v říjnu a koupila jsem jí trampolínu, tak ji prostě dostala o půl roku dřív, ať ji využije. Koupit trampolínu pro mě bylo celkem kontroverzní rozhodnutí. Někdo mi radil, že je to super nápad, někdo, že je to nesmysl. No každopádně tak i tak musí Stázku pořád někdo hlídat a dávat na ní pozor. Nakonec jsem narazila na jednu za super cenu a celkem velikou, tak jsem ji koupila. Samozřejmě ti, co mě odrazovali od koupě, třeba moje sestra, z ní byla nakonec nejvíce nadšená.

Trampolína slaví (příliš velký) úspěch

A aby to nebylo jen tak, zničeho nic z dvaceti stupňů byla kosa jak v Rusku, začalo snad sněžit a foukat děsný vítr a samozřejmě Stázku nebylo možné dostat ven, protože malý tvrdohlavec je malý tvrdohlavec. Nalákali jsme ji domů až na vývar s nudlemi. To je vždy sázka na jistotu. :-)

Inzerce

Jak se cítím?

Tento týden byl v pohodě v tom, že jsem neměla skoro vůbec rýmu a ani kašel. Bála jsem se, že mi budou natékat nohy, když budu chystat a vařit a budu pořád stát v kuchyni, ale ani to nebyla taková hrůza. Moc doufám, že mi to tak ještě pár týdnů vydrží. I když malá v bříšku byla opět velice divoká a trochu jsem opět měla pocit, že se snad už prokope ven. Na začátku týdne jsem si myslela, že se už přetočila hlavičkou dolů, protože úplně jinak tlačila, ale pak se asi zase dostala zpátky a opět, podle mě, seděla. Ale pořád má snad čas a trochu místa se ještě přetočit. Doufám.

Stázka velikonoční vandalka

Ve městě nám udělali krásnou velikonoční výzdobu, tak jsme se se Stázkou museli jít mrknout. Nebylo by to ale jen tak, kdyby všechny veliká vajíčka nevyvrátila. Naštěstí jsou z polystyrenu, takže nic nerozbila, ale takový vandalismus už provádět nemusí.

Moc si užijte následující velikonoční čas a mějte se krásně! 

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena ve 33. týdnu těhotenství chystá rodinnou oslavu svých narozenin - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×