Inzerce
Inzerce

Helena si ve 34. týdnu těhotenství balí tašku do porodnice

Helena je stále unavenější a i některé jednoduché činnosti jsou pro ni problematické. Miminko se už otočilo a Helena začíná balit do porodnice. Stázka se dostává do období vzdoru, naučila se vyplazovat jazyk, ale na druhou stranu je čím dál trpělivější a konečně se začíná učit chodit na nočník. Velikonoce měla Helena víceméně odpočinkové, upekla akorát výborný mazanec a přejedla se sladkým.

 

Helena (34. týden těhotenství)

Milí rodiče,

tak se hlásím po 34. týdnu a jsem čím dál víc zafuňená a znavená. Zase o týden blíž k vysněnému cíli!

Inzerce

Jak se cítím?

Začnu tedy rovnou, jak se cítím. Je to náročnější a náročnější, boty na zavazování jsem odhodila a jsem šťastná za teplejší počasí, protože se mi ani kalhoty už moc nechtějí oblékat. Přijde mi, že každé ráno, jak vstanu z postele, je bříško větší a větší. Neskutečně se zadýchávám a princezna se rozhodla otočit se, takže mám břicho celkem nízko. Moje frekvence návštěv na WC se opět zvýšila, takže už nemám močový měchýř o velikosti vlašského ořechu, ale teď už lískového. Taky mi tento týden poprvé fakt dost natekly nohy i ruce, ale po odpočinku to bylo v pořádku (celkem jsem se totiž zmohla při pečení dortu pro tchána, ale prý byl luxusní, tak to stálo za to).

Přípravy do porodnice

Konečně jsem se dostala k chystání tašky do porodnice, naštěstí díky balíčku od Babyonline je to pro mě o to snazší, protože vše, co potřebuji, je nachystané a já jsem si to jen přesunula do mé tašky. K tomu samozřejmě ještě pyžamo, kosmetika a další mé potřebnosti, ale co mě nejvíce pobavilo, tak byl soupis věcí do porodnice v mém těhotenském průkazu, kde byla mimo jiné napsaná v seznamu i kniha. No nedovedu si představit, jak po porodu čtu nějakou moji knihu. Asi mohu jen tiše závidět každé mamince, která na šestinedělí dokázala v klidu číst knížku. Já jsem si při prvním porodu nestihla na šestinedělí ani umýt vlasy. Doufám, že to tentokrát zvládnu o chlup líp. :-D

Inzerce

Stázka má období vzdoru

Jinak náš týden byl celkem poklidný, Stázka začala vyjadřovat opět větší emoce k miminku, ale zároveň začala víc zlobit a vzdorovat a co se mi už vůbec nelíbí, tak vyplazovat jazyk. No nevím, kde to teda viděla, v hlavě mi přesně běží scénáře, jak jí pořádně „dát za uši“, ale protože vím, že nějaké fyzické tresty nemají význam, tak se pokaždé nadechnu a vydechnout a rozumně se jí vše snažím vysvětlit, třeba i po milionkráté. Pak mám pocit, že už ji to se mnou vůbec nebaví, tak mě raději poslechne. Nicméně zase se její trpělivost zvětšila, takže zase déle vydrží třeba u Lega nebo krásně začíná obkreslovat tvary a pak je sama kreslit na papír. Takže super, mám z ní radost.

Inzerce

 

Dny plné únavy a odpočinku

Velikonoční dny jsme trávili pořád někde mimo byt. Bylo celkem hezky, takže buď na procházce nebo u našich na baráku, kde má Stazka hrací zónu a taky u tchána. Já bohužel už moc neujdu, takže nějaké dlouhé procházky nebo dlouhé trávení venku je teď pro mě nemožné, malá opravdu dost tlačí na celý spodek a někdy to opravdu až bolí. Ale s tím naštěstí teď všichni počítají, takže kdo může, tak Stázku hlídá nebo se mi snaží ulehčit, na druhou stranu, co můžu, to si udělám sama. Samozřejmě mi pomáhá i Stázinka, která má svůj malý vysavač a smeták. Nicméně nějaký veliký jarní a velikonoční úklid u nás rozhodně neproběhl.

Jaké byly naše Velikonoce?

Jediná má příprava byla vytažení několika velikonočních ozdob a upečení mazance. Jelikož je sestra celiak, tak jsem tentokrát zkusila bezlepkový a světě div se, říkala, že lepší neměla. Rozinky si z něj ale stejně všechny vybrala. Byla jsem ráda, že se povedl. Takže tak naše velikonoce, a protože mám pocit, že všichni letos odpočívají, neboť nikdo na nás pořádně nepřišel a já nakoupila hordy sladkého, tak se těším na další kontrolu a vážení, kolik jsem z toho sladkého přibrala a jak moc jsem vykrmila miminko. Já to ale bez cukru nedávám, protože ho mám těsně za spodní hranicí, tak si musím někdy něco navíc dopřát. :-)

Inzerce

Stázka se konečně učí na nočník 

A největší úspěch tohoto týdne? Stázka konečně chvíli vydržela sedět na nočníku a vykonala velkou potřebu. Tak možná konečně uděláme sbohem plenkám. Jsem ostuda, že tak pozdě, ale teď už si fandím. :-)

Mějte se krásně a doufám, že jste si odpočinuli při prodlouženém víkendu. Krásné jarní dny!

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena si ve 34. týdnu těhotenství balí tašku do porodnice - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×