Inzerce
Inzerce

Helena ve 35. týdnu stihla tejpování břicha v porodnici, návštěvu rallye, kina a učení Stázky na nočník

Helena je ve 35. týdnu těhotenství stále nesmírně akční. Bohužel se miminko rozhodlo změnit polohu na méně výhodnou, tak šla na tejpování do porodnice, kde bude rodit. Novinkami v porodnici byla nadšená. Starší dcera Stázka asi bude do porodu bez plen. K tomu se rozkreslila, ale jinak u ní stále vede trampolína u prarodičů. Helena rovněž pokračuje v přípravě k porodu, tašku má již nachystanou celou, pouze jí chybí ona taška, snad brzy dorazí. Kromě rallye, která jim jezdila pod okny, stihla ještě návštěvu kina. Hádejte, na co se rozhodla před porodem zajít? :-)

 

Helena (35. týden těhotenství)

Dobrý den,

tak se hlásím po dalším týdnu, s nohama nahoře. :-)

Inzerce

Jak se v 35. týdnu cítím?

Inzerce

Opět začnu tím jak se cítím, protože od toho se odvíjí veškerá má aktivita. :-) Bohužel mi začaly natékat nohy, takže pokud můžu, odpočívám, přitom tlak mám naprosto v pořádku, ale protože mám další týden za sebou a v klidu si říkám, že už jen "pár" dní, tak jsem naprosto klidná.

Změna polohy miminka a tejpování břicha

Miminko začalo zlobit, snaží se asi přetočit, což mu moc nejde. Hodně mi spadlo břicho a neskutečně tlačí na pánev a kyčle, proto jsem ve čtvrtek navštívila místní nemocnici, kde mám v plánu i rodit. Je tam moc šikovná sestřička, která mi břicho a kyčle zatejpovala, aby mi tak moc netlačilo na celý "spodek" a já aspoň trochu mohla fungovat. Když mi prohmatávala bříško, tak mě vůbec nepotěšila. Oznámila mi, že malá je příčně, takže z polohy sedu se přesunula na příčku. Z toho důvodu mi sestřička ukázala pár cviků, které by bylo fajn dělat, ať se bříško uvolní a miminko se třeba umoudří a zvolí lepší polohu. :-)

Inzerce

Čeká mě návštěva lékaře

12.4. jdu na kontrolu k panu doktorovi, takže jsem velmi zvědavá, co ukáže ultrazvuk.

Snažím se stále cvičit

Když nemám oteklé nohy, tak se snažím cvičit. Těším se na kontrolu i z důvodu váhového přírůstku, protože se doma nechci vážit. :-D Jak jsem celé těhotenství v podstatě neměla nic moc chutě a hlad, tak teď bych snědla klidně i celou cukrárnu a následně třeba lahůdkářství. Bez cukru to stále nejde, hroznový cukr mám samozřejmě už nachystaný i do porodnice.

Inzerce

V porodnici mají spoustu novinek

Z mé návštěvy porodnice jsem byla i dost nadšená, mají tam spoustu příjemných změn od té doby, co jsem rodila Stázku. Nejlepší změna je asi zavedení "baru" pro maminky, kde je konvice na čaj a kávu, lednice s různým jídlem, jako jsou sýry, jogurty, přesnídávky, ochucená mléka, dále třeba i pečivo a nějaké sladké zdravé tyčinky. Myslím, že je to super změna, protože když si vzpomenu, jak jsem třeba bojovala s kojením u Stázky a vůbec jsem neměla třeba chuť k jídlu, kdy mi za určitou dobu mi jídlo museli odnést, tak toto je určitě krok správným směrem. Navíc nikdy nevíme, kdy na nás přijde chuť na nějaký dobrý jogurt nebo třeba čerstvý rohlík. A maminky po porodu si to zvlášť zaslouží! :-)

Vypadá to, že Stázka bude do porodu bez plen

Náš úspěch s nočníkem z minulého týdne pokračuje, takže mám velkou radost a třeba do porodu Stázka bude bez plenek. Moc ji nenutím, přece jen to pro ni bude šok, když pár dní nebudu doma, takže tomu dávám volný průběh. Tento týden máme i úspěch s dudlíkem, ne sice zase tak velký, ale aspoň se nám podařilo Stázku přemluvit na ortodontický dudlík. :-D Protože její dva zuby jsou opravdu už dost viditelně v předkusu, což nám potvrdila i paní zubařka. Navíc to je více vidět po její nehodě, kdy si zapomněla dát ruce před sebe a spadla, takže si oba dva přední zuby uštípla. No a pak že jsou holčičky jak princezny. :-) Ale aspoň si ty zuby nevyrazila úplně, takže jsme v klidu. :-D

Stázka začíná pěkně kreslit, ale stále u ní v aktivitách vede trampolína

Trpělivost růže přináší se říká, potvrdilo se mi to i u Stázky a hodin prosezených u stolu a společného malování. Začíná hezky kreslit tvary a jednoduché obrázky (na obrázku je sluníčko s úsměvem). Své umělecké nadání začíná projevovat i u našich, kteří mají u domu chodník z "kočičích hlav" a každá kostka má samozřejmě jinou barvu, takže teď, když je hezky, tak nejenom zahrádka září všemi barvami, ale i nudný šedý chodník. :-D Nicméně pořád vede trampolína, kde je schopna trávit celou návštěvu u babičky a dědy.

Návštěva rallye

V sobotu jsme vyrazili s druhým dědou na Valašskou rallye, já teda úplně fanoušek motorových sportů nejsem, ale zase je to něco jiného a probíhá to jednou za rok, tak jsme Stázce šli ukázat rychlá auta. Samozřejmě na samotný závod k trati jsem ji v žádném případě nepustila, ale na představení vozů a posádek mi to nevadilo. Protože auta dělala i tak velký rámus, což se jí samozřejmě líbilo. Protože to byla akce na celý víkend, tak jsme se Stázkou museli i z domu sledovat, jak auta projíždí okolo. :-D

Už jsem si myslela, že budu rodit

Protože už jsem párkrát měla pocit, že brzo porodím, jak mi malá zatlačila na spodek, tak jsem definitivně dobalila věci do porodnice. Ještě mi nepřišla taška na věci, tak doufám, že stihne do porodu dojít a já nebudu muset odjet rodit s "igelitkou". :-D Doma taky dělám zásoby, jídla, hygieny atd., samozřejmě manžel je schopný dost a do obchodu zajít umí, ale pro můj vnitřní klid raději všechno zařídím.

A ještě jsem před porodem a následnou péčí o dvě děti chtěla zajít do kina, takže jsem si tento cíl tento týden splnila. :-) Sama jsem vyrazila do kina a hezky jsem si odpočinula. A protože romantiku v těhotenství s rozbouřenými hormony nezvládám, tak jsem vybrala pořádný akční film s Godzillou. :-D Malé se to asi moc nelíbilo, protože mě ani pět minut nenechala v klidu sedět, ale zvládly jsme to. :-D

Mějte se krásně a za týden se opět hlásím, doufám, že ještě dvě v jednom, ať se mi malá neprokope ven. :-)

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena ve 35. týdnu stihla tejpování břicha v porodnici, návštěvu rallye, kina a učení Stázky na nočník - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×