Inzerce
Inzerce

Heleně v 36. týdnu lékaři sdělili příjemnou zprávu

Helča stihla nákup postele pro Stázku, relax u dědy a babičky, nákup nových bot i návštěvu lékaře i porodnice. Jak je na tom miminko? Umoudřilo se a změnilo svou příčnou polohu?

 

Helena (36. týden těhotenství)

Ahoj!

Protože se blížíme do finále, tak už se i doma vše připravuje na příchod miminka. Velkou změnou pro Stázku bylo přenechání postýlky miminku. Celkem jsme se toho s manželem obávali, jak to bude zvládat, protože přece jen postýlka byla její místo odpočinku a bezpečí. Ale! První noc zvládla úplně ukázkově, dokonce po přípravě nové postele chtěla jít dobrovolně spát hned po večerníčku, což se nikdy nestává!!! :D Celou noc hezky spala, neutíkala nám, tak věřím, že to tak zůstane a postýlka se definitivně může nechat miminku.

Inzerce

S postýlkou jsme měli velké štěstí

Původně jsme měli v plánu Stázku nechat ještě v postýlce a miminko by spalo v proutěném koši. To se však manželovi úplně nelíbilo, protože proutěný košík je na kolečkách bez brzdy, kdy manžel předvídal, jak Stázka bude jezdit s miminem po bytu a někde ho vysype. :D Já jsem to zase tak tragicky neviděla, ale když se naskytla možnost dvou stejných téměř nových moderních postelí, tak jsme vůbec neváhali a brali je. Měli jsme velké štěstí. Známý totiž dělal nový pokojík pro své dvě dcery a kupoval větší postele. Takže za odvoz máme pro holky dvě stejné krásné postele a do pokojíku se krásně vejdou a hodí. Jak se říká: „no, neber to“. :) Takže postýlka pro miminko je nachystaná, monitor dechu objednaný, výbavička kompletní, teď nás čeká vymyslet jen to jméno a hurá do porodnice.

Inzerce

Relax u dědy a babičky

Protože manžel byl tři dny pracovně v Praze, tak jsme si opět se Stázkou udělaly prázdniny u babičky a dědy. Bylo krásně, byl by hřích sedět v bytě. Tam si aspoň můžu lehnout na lehátko a Stázka si může hezky hrát na písku nebo být na trampolíně. Sice čím je větší, tím víc vymýšlí, co by mohla „vymastit“, takže nebudu lhát, několikrát jsem ji chtěla zamknout do trampolíny, ať mi pořád neutíká. :D Ale zvládly jsme to i bez toho.

Hurá, miminko se obrátilo zpět

Inzerce

V pátek jsem měla kontrolu u pana doktora, trochu jsem se bála, co mi řekne, ale! Skvělá zpráva, že cvičení a určitě i síla myšlenky :))) zabraly a miminko se od poslední kontroly otočilo dolů, takže bych měla rodit přirozeně, z čehož mám obrovskou radost. Jen teda váhový odhad je teď lehce přes 2,5 kg, Stázka měla o dost méně, takže uvidíme, jak veliká bude, ale pořád si říkám, že i kdyby byla větší, tak už jsem jednou rodila, tak to snad taková hrůza nebude. :) Takže vše v pořádku a teď opravdu jen čekat kdy se rozhodne přijít na svět. Samozřejmě jsem na předposlední kontrole zapomněla pana doktora poprosit o 3D fotku, tak jsem to zkusila teď, ale ten to neviděl už moc optimisticky, když je už hlavičkou dole. Ale podařilo se, sice je už trošku „zmáčknutá“, ale ukázala se hezky, no nicméně v ordinaci se všichni divili, jak má velkou ručičku. :D

Nákup nových bot byl očistec

Po kontrole jsem se Stázi a babičkou vyrazila kupovat boty, protože Stázce záhadně rychle vyrostla nožka. Musela jsem to stihnout, než porodím, protože manžel by Stázku nechal chodit bosky, než aby ji pořídil boty. Jinak se Stázkou ji nakupovat boty je hotový očistec! :D Takže babička byla pořádná pomoc a dokonce jsme zvládly koupit dvoje, takže jsme sice orosené odcházely z obuvi, ale úkol splněn!

Inzerce

Poslední tejpování v porodnici

V sobotu jsem ještě vyrazila do nemocnice za sestřičkou, která tejpuje bříška, tak jsem si naposled nechala bříško zatejpovat. Sice malá už tak moc netlačí na spodek, když změnila polohu, ale musím říct, že je to s tejpy mnohem lehčí. Tak ještě týden, a pak už nechávám bříško volně padat dolů, teda doufám, protože Stázka se neposunula dolů ani v den porodu. :D Necháme se překvapit. :) Ale těším se čím dál víc!

Nálady na úklid

Teď mám akorát nálady každý den uklízet, ať miminko přivedeme do úplně čisté domácnosti, což se mi celkem i daří, ale jelikož je jaro, tak se naše kočka, které může být úplně jedno, jaké období je, když je pořád doma, rozhodla sundat „zimní“ srst a všude, kam se pohne, za sebou zanechá chlupatou stopu. :D Takže vysavač u nás jede každý den a čekám, kdy se manžel naštve a kočku vystěhuje. Ale to beru jen jako nadsázku.

Máme za sebou poslední focení s bříškem

Ještě jsem zapomněla zmínit, že jsme se byli fotit, když je tak krásné jaro, ať máme vzpomínku na poslední měsíc s bříškem. Ráda bych vám pár fotek poslala, ale protože kamarádka fotografka čeká taky miminko a dokonce úplně stejně jako my, tak taky má co dělat s přípravou, o rodinné fotky se s vámi podělím v příštím deníčku. :) 

Doufám, že ještě aspoň jeden týden budeme 2v1, ale kdyby se rozhodla už přijít na svět, tak mi to na druhou stranu taky vadit úplně nebude. :) Mějte se krásně! 

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Heleně v 36. týdnu lékaři sdělili příjemnou zprávu - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×