Inzerce
Inzerce

Helena ve 31. týdnu těhotenství bojuje s únavou, usíná často ještě před večerníčkem

Většinu týdne strávila Helena se Stázkou u rodičů. Manžel se totiž zaučuje na nové pozici, tak neměl tolik času. Hlavním úkolem týdne bylo koupit nový kočárek, nakonec zvítězil Thule 2. Kromě toho Helena se Stázkou stihla také herničku, karneval a první krůčky na ledu. Bříško Heleně roste rychlostí blesku a je také čím dál tím unavenější. Oceňuje ale pohodlné tepláky Geckoeco, které bříško krásně drží.

 

Helena (31. týden těhotenství)

Milí rodiče,

další týdenní deníček je tady.

Inzerce

„Nová“ práce

Tento týden jsem měla jediný úkol, koupit kočár. Nic moc jsem neplánovala, protože manžel v pondělí začal chodit do „nové“ práce. No nové, stejná firma, jen jiná pozice, ale náplň práce zcela odlišná. A co to znamená pro mě? Že už nemusím třepat piliny s kousky dřeva z monterek, ale teď pro změnu musím mít dokonale nažehlené košile. Ještěže umím krásně a efektivně věšet prádlo. Nechtěla jsem tedy mít moc plánů, protože se musí pořádně zaučit a doma studovat.

Prarodiče v akci

Tak jsme většinu času opět trávili u našich na baráku. Protože bylo pěkné počasí, byli jsme pořád venku, i děda se snažil chodit dřív z práce, protože oba dva s mamkou tvrdí, že Stázka je pro ně nejlepší terapie. Když ale řeknu, že ji tam nechám na noc, tak to už z toho mají respekt. Už by si ale měli zvykat, protože porod se blíží a přece jen nevěřím, že manžel bude vždy připraven se o Stázku postarat. Hlavně chce být u porodu a pak se přece musí nové miminko řádně zapít, aby bylo zdravé. Tak se to u nich na vesnici, odkud pochází, prostě dělá. :-D

Inzerce

Jak se cítím? aneb Únava sílí

Tento týden jsem měla jen slabou rýmu, takže toto bylo celkem v pohodě, ale moje energie jde rapidně dolů. Asi se tělo opravdu chystá a měla bych víc a víc odpočívat, protože večer jsem schopná vytuhnout klidně před večerníčkem. Akorát chudák Stázka to moc nechápe a jako zdravé zvídavé dítě přece spát nemusí vůbec. Třeba o víkendu manžel přijel z hokeje po osmé hodině večer a já už jsem se Stázkou spala. Nebo spíše já spala a Stázka se vesele usmívala z postýlky na tatínka. Jen mi pak ráno bylo oznámeno, že spolu ještě seděli u televize až do desíti... No „skvěle“, opravdu. Takže když to jde, tak odpočívám, ale s mým neustálým nutkáním něco vymýšlet, uklízet nebo péct to moc nejde... Opravdu se unavím hodně rychle, dlouhé trasy neujdu a rychle se zadýchám a věřím, že bude hůř. :-)

Inzerce

Skrytá dětská hernička

V úterý jsme ještě stihli s kamarádkou a jejím synem herničku. Asi sto metrů od paneláku máme totiž centrum pro děti a je tam super hernička, která není vůbec profláknutá. Pokaždé jsme tam byli sami, takže s kamarádkou můžeme v klidu pokecat a děti si můžou hrát s čím chtějí. Možná je to tím, že se tam platí 50 Kč za vstup, nevím, ale nám to přijde úplně v pohodě na to, že tam můžeme být jak dlouho chceme a hraček je tam opravdu milion. Akorát tentokrát Stázka využila jen jednu hračku, nějakou starou kočku, která původně zřejmě chodila. Ani za nic ji nechtěla pustit. Samozřejmě jsme si ji museli odnést domů. :-D

Koupili jsme nový kočárek

V pátek na MDŽ jsme vyrazili na kočár. Protože náš výběr byl jasný, jen jsme nevěděli, jestli jít do Thule 2 nebo nové trojky, tak jsme se vydali do místní prodejny kočárků. Dámy na prodejně jsou vždy velmi milé a ochotné, takže jsme si v pohodě mohli vše vyzkoušet, „osahat“, povozit Stázku, no byli jsme tam snad přes hodinu. Nakonec jsme se rozhodli jít do staršího typu Thule 2, protože v nich nebyly žádné zásadní rozdíly, jen cena trojky je o dost vyšší. Samozřejmě, kdyby to bylo na mně, tak jdu do typu 3, protože barvy provedení kočárku jsou prostě hezčí. Ale to je v podstatě vše a platit X tisíc navíc nám teď přišlo zbytečné. Musím ale říct, že jsem hloupá, že jsem ho rovnou nekoupila u Stázky. opravdu se ovládá jednoduše, je lehký, sice se ve výtahu vlezeme tak akorát a můžu být ráda, že auto máme „kombíka“, protože je o cosi větší než klasika. Nicméně hlavně, aby byl pohodlný pro děti, a myslím, že to bude. :-)

Inzerce

Místo oslavy karneval

V sobotu jsme měli jít tchánovi na oslavu narozenin, ale v pátek odpoledne nám ještě volal, že se vše ruší, že se u nich objevil černý kašel. Takže moje nervy, naštěstí ale bydlí dál a vídáme se s nimi celkem málo. Ale že se tak blízko objeví černý kašel, tak to jsem opravdu netušila a vůbec z toho nemám dobrý pocit. Pevně věřím, že se nám takové nemoce budou vyhýbat...

Tak jsme teda opatrně vyrazili do manželovy rodné vesničky, kde jeho teta pořádala karneval pro děti. Doufám, že jsme si odtamtud žádnou nemoc neodvezli, ale Stázce se tam celkem líbilo. Rozjela se ale až když jsme měli odcházet. Jak se sál začal vyprazdňovat, tak byla spokojená. :-) 

 

Stázka si našla novou zálibu

V neděli šel manžel učit bruslit syna jeho bratrance, tak jsme se Stázkou šly s ním a říkala jsem si, že se jí to třeba bude líbit. Líbilo se jí to až moc. Já s břichem na led určitě nepůjdu, tak se manžel snažil při chvilkách Stázku hlídat, ale ta byla jak utržená ze řetězu. :-D Musím se poohlédnout po nějakých mini bruslích a helmičce. Já sama mám bruslení v oblibě, takže když ji to chytne, budu jen ráda. Máme tady celkem fajn zimní stadion a je u nás i školička bruslení a posléze hokej pro děti. Čím víc aktivit uvidí, tím víc si může vybírat, co se jí bude líbit. Zatím ji ale stále nejvíc baví omalovánky a momentálně místo pastelek fixy. Ještě do porodu mám v plánu jí vytvořit v pokojíku nějakou velikou nástěnku, kde si bude moct kolíčky připnout obrázky. Čím dřív to udělám, tím líp. Čím dál víc mám pocit, že miminko přijde dříve. Ale necháme se překvapit.

Bříško stále roste

Příští týden mám kontrolu u pana doktora, tak jsem zvědavá na velikost, jak hezky miminko roste, protože místa mi přijde, že rychle ubývá. kopance a tlačení je čím dál silnější, až to dost bolí. Poslední dny jsem si hodně oblíbila šedé tepláky od Geckoeco, silnější pas je fakt super na bříško a když jdeme delší trasu nebo se aspoň snažím co nejvíc chodit, tak bříško opravdu krásně drží. Cítím se v nich velmi komfortně. 

Teď, když se dívám na Stázku na fotkách, tak poznávací znamení téměř všude je jídlo. :-D 

Mějte se krásně!

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena ve 31. týdnu těhotenství bojuje s únavou, usíná často ještě před večerníčkem - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×