Inzerce
Inzerce
Inzerce

Heleně ve 30. týdnu těhotenství rostou vlasy jako o závod, naopak má strach, kolik jich vydrží i při kojení

Stázka opět marodila, tak ji rodiče učili pořádně smrkat. Helena si dopřála zkrášlující kadeřnický den, zatím má vlasů až až, ale obává se období kojení. Stázka si také pomalu zvyká na odloučení od maminky, až bude Helena v porodnici, musí to zvládnout bez ní. Ze swapu si Helena odnesla spoustu oblečení pro obě děti i pro sebe. Další dobrou zprávou týdne byl zázračný návrat ztracené kočky na návštěvě rodičů.

 

Helena (30. týden těhotenství)

Milí rodiče,

tak tento týden nám začal opět nemocně. Já jsem teda už konečně v pohodě, ale Stázka se „dokonale“ zahlenila.

Inzerce

Učíme Stázku smrkat a marodit

Jelikož Stázi nepatří k dětem, které v pohodě zvládají odsávání nosíku, tak jsme ji učili se pořádně vysmrkat. No, byl to boj, ale nakonec vše pochopila, asi z té hrůzy z odsávání. Naštěstí to trvalo jen do středy a ve čtvrtek už byla téměř v pohodě. Když bylo nejhůř, tak jsme používali Mucosolvan a pak pozvolna přešli na sirup z bylinek. Ani nevíte, jak jsem ráda, že to takhle zvládla a nepřešlo to v nějaký zánět průdušek nebo něco horšího. A hlavně jsem ráda, že pochopila, že musí odpočívat a nebýt moc aktivní. Opět tedy byly v hlavní roli pastelky, omalovánky a oblíbené Říkačky!

Inzerce

Vlasy mi rostou jako o život

Ve čtvrtek jsem si udělala trochu zkrášlující den. Moje nejlepší kamarádka je kadeřnice a musím říct, že je to obrovská výhoda, protože se můžeme domluvit na kdykoliv a může mi vlasy udělat kdekoliv. Stázinku mezitím hlídala babička a já se nechala hýčkat, protože kdo ví, kdy budu mít čas několik hodin sedět „na zadku“ a nic, vážně vůbec nic, nedělat. Je neskutečné, jak rychle mi vlasy teď v těhotenství rostou a hlavně kolik jich mám. Trošku se bojím kojení, protože u Stázky jsem skončila s polovinou vlasů na hlavě a vypadala jsem dost bídně, ale na druhou stranu, jsou to jen maličkosti. Takže budu brát stále nějaké vitamíny a ono to nějak dopadne. :-)

Jak Stázka zvládá odloučení od maminky?

V sobotu jsem vyrazila na swap do vedlejšího města. Manžel si aspoň udělal společné dopoledne se Stázkou a protože u nás bylo celkem hezké počasí, tak vyrazili ven. Samozřejmě by to nebyla procházka se vším všudy, kdyby Stázka nezačala řvát a vztekat se, že dál nejde a chce maminku. Musí si ale zvykat, jinak si ji budu muset vzít s sebou do porodnice a na šestinedělí. Naštěstí to aspoň s našima zvládá lépe, asi proto, že naši vždy vytáhnou nějaký triumf z rukávu. Třeba když Stázka nechtěla jít s babičkou ven a já zrovna začala balit věci na swap, např. třeba i „sto let“ starý golfáč po mé dnes už patnáctileté sestřenici, pořád sice funkční a v pěkném stavu, ale zavazí, tak babičku nenapadlo nic lepšího, než Stázku vozit venku na golfáči a Stázce se samozřejmě v něm tak líbilo, že bude zavazet dál. Nechtěla z něj ani slézt a uvnitř v něm taky musela sedět, hlavně že ve svém novém kočáru odmítá být. Máme skromné dítě.

Inzerce

Ze swapu jsem si odnesla spoustu věcí pro miminko, Stázku i sebe

Abych se vrátila ke swapu, bylo to super, jen by mi měli tyto akce zakázat, protože donesu tam tašku vyřazených věcí a další dvě si odnesu. Objevila jsem tam spoustu krásných věcí pro miminko, ale i na Stázku, mimo to i těhotenské oblečení, tak jsem si ještě něco vzala a myslím, že do porodu mám co nosit. A hlavně abych stihla vyprat všechny věci pro miminko. :-D 

Jak se daří miminku?

Poslední dny mám pocit, že malá v břichu dělá naprostou jógu. Opravdu jsem zvědavá, jaká to bude aktivistka, až bude na světě. Jak vidím, kolik miminek se už narodilo, tak se každou vteřinou těším víc a víc.

Inzerce

Ztracená kočka

Celou neděli jsme trávili u mých rodičů, protože manžel jel pracovně do Brna na veletrh nábytku. Taky bylo hezky a aspoň jsem nemusela být se Stázkou zavřená v bytě. U našich to ale bylo celkem smutné, protože se jim před desíti dny ztratila kočka (kočka pečovatelka - nedejbože se něco někomu stalo, tak kočka hned přiběhla a začala se tulit), tak jsme se s ní chtěli všichni definitivně rozloučit, protože se nikdy takhle dlouho neztratila a opravdu jsme už nevěřili, že se vrátí. Naši vzali Stázku do lesa krmit bažanty, na hřiště a pak teda že odneseme její pelíšek.

Kočka se vrátila!

Já pořád věřím, že zázraky se dějí a hele, on se jeden stal! Kočka se po deseti dnech zjevila za oknem a žila! Sice byla ve strašlivém stavu, muselo ji srazit auto, protože byla opravdu pochroumaná a naprosto vyhublá, ale vrátila se a žije, tak jsme si to všichni obrečeli a jsme neskutečně rádi, že přišla. Doufám, že brzo bude fit a zase bude „léčit“ všechny okolo. :-)

V galerii je fotka Stázky s kocourem, který se jen tak přistěhoval, v pozadí další kočka a fotka Stázky, jak zakrmuje s dědou bažanty. No je to prostě milovník přírody. :-)

Mějte se krásně! A příště se zase polepším a pošlu fotku bříška. Přece jen je zase o dost větší.

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Heleně ve 30. týdnu těhotenství rostou vlasy jako o závod, naopak má strach, kolik jich vydrží i při kojení - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×