Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena ve 26. týdnu těhotenství řešila slizovou pohromu po výhře na Stázčině prvním karnevalu

Helena měla tentokrát kromě nedělního karnevalu vcelku odpočinkový týden plný vaření a návštěv prarodičů. V tombole Stázka vyhrála žlutý sliz a výsledkem bylo, že ho Helena drhla z oblečení i sedačky. Miminko krásně kope a Helena začíná přemýšlet o pořízení monitoru dechu.

 

Helena (26. týden těhotenství)

Milí rodiče,

tak se po týdnu opět hlásím.

Inzerce

Odpočinkový týden u rodičů

Tento týden jsem výjimečně měla v diáři poznačený pouze nedělní karneval, takže celý týden jsme opravdu proflákali. Protože je moje máma ještě na neschopence, tak jsme většinu času trávily se Stázkou u ní. Stázka je u našich stejně spokojená jako doma, má tam hračky jako doma a jako bonus k tomu rozmazlující babičku a dědu.

Vaření a pečení je moje vášeň

Samozřejmě k našim nechodíme jen tak, vždy něco upeču nebo uvařím oběd, a protože jak to klasický bývá, že ten může jen to, ta jen to, tak někdy to nakombinovat je fakt sranda. Asi bych během mateřské měla napsat kuchařku. Ale důležité je, že mě to fakt baví a nejlepší pocit mám, když opravdu všem chutná a nikoho po tom nebolí břicho nebo hůře. :-)

Inzerce

Stázka (snad) bude mít náušnice

Co si teda ale každý týden dávám jako úkol, je nastřelení náušnic Stázce a stále nejsem schopna se k tomu nějak donutit, už to odkládám od léta. Vždy, když se k tomu dostanu, tak nemůžu sehnat žádnou paní doktorku, která nastřeluje náušničky. Třeba se zadaří příští týden. :-)

Jak dopadl karneval a Stázčin kostým?

V neděli jsme tedy byli na karnevalu. Nakonec dorazila i babička s dědou a prababička s pradědou, tak měla Stázka své obecenstvo, když řádila. Samozřejmě jsme museli ještě sehnat nějakou masku, já mám ráda masky ne úplně holčičkovské, takže jsem navrhovala kostým jako třeba dýně nebo jablko, popřípadě něco dost ujetého. S tím samozřejmě manžel nesouhlasil, takže jsme z obchodu odcházeli se šaty, ve kterých by Stázka mohla v pohodě vyrazit na Oktoberfest. :-D

Inzerce

Pohroma se žlutým slizem

Samozřejmě by taková akce nemohla být bez tomboly a samozřejmě bychom to nebyli my, kdybychom nevyhráli největší „kravinu“ v nabídce. Tentokrát to byl neonový žlutý sliz, který nejvíce zaujal manžela. Zavzpomínal totiž, jak dělal doma naschvály a lepil ho na zeď. Po obědě ho se Stázkou po sobě začali házet a co sliz neudělal... Vyšší teplotou se začal všude lepit, takže jsem ještě večer drhla šaty, sedačku a pyžamo od žlutého slizu. :-) Nevím, proč píšu smajlíka, když mi do smíchu ani trochu nebylo, a měla jsem sto chutí manželovi sliz vlepit na patřičná místa, třeba do vlasů. Někdy to doma stojí opravdu za to.

Inzerce

Jak se cítím?

Oproti minulému týdnu s testem na cukrovku je to teda sto a jedna. Miminko je krásně aktivní, kope a kope. Jen já jsem čím dál víc unavenějši, takže taková moje těhotenská klasika.

Monitor dechu

Pustila jsem se i do hledání monitoru dechu. Já jsem teda pro, aby se užíval, samozřejmě jsem přesvědčena, že všechno bude v pořádku, ale pro klid v duši ho určitě pořídíme. Toto jsou pro mě smysluplně utracené peníze. Teď akorát přemýšlím jaký, zda jít do klasiky s deskou, nebo pořídit monitor dechu, který se připoutá k nožičce nebo ručičce.

Nový balíček na cestě!

V pátek mi ještě cinkla zpráva ze Zásilkovny, že mi od Babyonline míří balíček, takže celý víkend jsem netrpělivá a těším se, co za krásný balíček dorazí! 

Když se dívám na fotky z tohoto týdne, celkově se nesl v duchu kostýmů - jednou si Stázka hrála na králíka, pak na paní doktorku, neustále na mě dělá dinosaura, je s ní sranda. :-)

Mějte se krásně! 

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena ve 26. týdnu těhotenství řešila slizovou pohromu po výhře na Stázčině prvním karnevalu - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×