Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena ve 25. týdnu těhotenství chytila mdloby na oGTT, test tentokrát nedokončila

Po pondělní domovní schůzi a Stázčině vystoupení se Helena vydala na test těhotenské cukrovky. Nakonec ho ale nedokončila. Udělalo se jí zle a značně jí klesl tlak. Zbytek týdne tedy byl spíše odpočinkový, zároveň ji také překvapily bolesti kyčlí. Helena využila domácího odpočinku k protřídění Stázčina i svého oblečení, které si už chystá na swap. Snažila se také Stázce, zatím bohužel neúspěšně, sehnat kostým na její první karneval.

 

Helena (25. týden těhotenství)

Milí rodiče,

tak další těhotný týden za námi.

Inzerce

Domovní schůze a Stázčino představení

V pondělí jsme ukončili den domovní schůzí v paneláku, kde bydlíme, a protože manžel měl odpolední, tak jsme to musely se Stázkou zvládnout samy. Věděla jsem, že to bude celkem „pruda“, ani Stázce se moc nechtělo, ale ta si to nakonec zařídila po svém - udělala „představení“ pro ostatní účastníky schůze. Začala jen tak tančit, dělat letadlo, potom se válet po zemi, ze které by se asi potom dalo i jíst, protože všechnu špínu měla Stázi na sobě. Takže po schůzi rychle do sprchy a spat!

Test těhotenské cukrovky nedopadl nejlépe

V úterý mě čekalo vyšetření na cukrovku. Každá těhotná žena to snad zná. Samozřejmě by mě ani trochu nenapadlo, že na toto vyšetření nepůjdu. Přece jen chci předcházet všem možným komplikacím, tak jsem si ráno vyrazila do nemocnice. První odběr byl v pohodě, poté jsem vypila roztok a čekala na další odběr. K němu už ale nedošlo, protože se mi udělalo dost blbě. Chytla jsem mdloby a všechen roztok šel ze mě ven. No chudák sestřička v odběrové místnosti, ale postarala se o mě hezky, nicméně byla v šoku z mého nízkého tlaku, který byl 101/59 a byla jsem bílá jak stěna. Test jsem teda bohužel nedokončila, takže jsem zvědavá, co na to pan doktor, ke kterému se chystám 9. února. Celý den po tomto zážitku jsem byla úplně nepoužitelná. Doma jsem si hned musela dát pozdní sladkou snídani a mou „hruškovou vodu“ (dvě lžičky kávy na litr vody).

Inzerce

Odpočinkový režim a bolesti kyčlí

Ještě i středa byla náročnější, ale pak už jsem to rozchodila. Zbytek týdne jsme tedy měli odpočinkový, což mi vůbec nevadilo, protože do toho mi asi miminko začalo nějakým způsobem tlačit na kyčel a já pořádně nemůžu ani chodit. Ale kdo ví, co se mi s tou kyčlí stalo, no musím věřit, že to brzo odezní a budu se moct na sto procent zase věnovat Stázce a ne pouze sedět a hýbat se jen pomalu. Tento deníček si asi celý budu stěžovat. :-D Ne, beru to tak, že asi si tělo říká, že si mám trochu odpočinout a zvolnit tempo. Měla bych si vzít příklad z naší kočky, která snad 23 hodin z celého dne prospí, většinou na ideálním místě, kde vůbec nezavazí...

Inzerce

Třídíme oblečení na swap

Tak jsem doma průběžně vyklízela Stázce skříň a pomalu chystala na vyprání věci pro miminko. Dávala jsem také bokem oblečení, co má Stázka už malé. Protože oblečení máme opravdu požehnaně, tak jsem i něco zabalila, stejně tak i nějaké mé oblečení a nachystala na swap, který se u nás má konat příští týden. Tyto akce mám fakt ráda, udržitelná móda je moje hobby. Ještě k tomu, když se třeba tyto akce pořádají na podporu dobré věci, třeba na pomoc rodinám s dětmi s různým zdravotním znevýhodněním apod., to pak mám ještě raději. Taková velká akce se u nás koná vždy pravidelně v květnu, akorát se bojím, že tento rok po několika ročnících budu muset vynechat. No uvidíme, kdy se miminko rozhodně přijít na svět.

Za co půjde Stázka na karneval?

Tento týden jsem se snažila pořídit Stázce nějakou masku, protože příští týden nás čeká první karneval, akorát jsem narazila jen na samé princezny a já teda moc příznivec princezen nejsem. Když má mít kostým, tak to chce něco pořádného. Už se těším, co vymyslím. Líbilo by se mi nějaké zvíře nebo třeba dinosaurus. Jen nevím, jestli to tu mou dlouhovlasou holčičku osloví. :-)

Inzerce

Jak vypadá náš den?

Posílám vám naši ranní a večerní pohodu, přes den se snažíme co nejvíc tvořit a být produktivní, takže Stázka většinou maluje nebo staví a já vařím a peču. Protože jsem milovník horkovzdušné fritézy, která u nás jede denně, tak snídaně a večeře jistí nějaké dobré pečivo a oběd nějaká zdravá mňamka. Příště vám musím vyfotit Stázku s jídlem, hned jak ho dostane, protože talířek byl obložen okurkou, paprikou, domácím chlebem a párkem. :-D 

Mějte se krásně a za týden jsem tady zase a doufám, že snad bez zdravotních potíží. 

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena ve 25. týdnu těhotenství chytila mdloby na OGTT, test tentokrát nedokončila - diskuze

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×