Inzerce
Inzerce
Inzerce

Marie ve 25. týdnu těhotenství zvládla test těhotenské cukrovky i bez zvracení

Nepříjemné zkušenosti s testem těhotenské cukrovky se naštěstí neopakovaly a Marie ho tentokrát zvládla bez zvracení. Celkově se cítí dobře a oproti předchozím problémovým těhotenství zatím nemá žádné komplikace. Marii se také povedl výhodný nákup monitoru dechu a dětských oblečků z druhé ruky, naopak z inzerované vaničky se vyklubal podvod. Výsledky Emmiččina vánočního focení už jsou na světě a Davídek na zápase znovu ukázal, že je rozený florbalový mistr.

 

Marie (25. týden těhotenství)

Zdravím vás v 25. týdnu, maminky…

Test na těhotenskou cukrovku jsem zvládla bez zvracení!

Hned v pondělí jsem si odbyla OGTT, tedy test na těhotenskou cukrovku. Nechci říct, že jsem se testu přímo bála, ale věděla jsem, že to pro mě opět nebude určitě nic příjemného. A taky že jsem první třičtvrtě hodinu po vypití onoho kouzelného glukózového lektvaru dost rozdýchávala a modlila se, aby nevyletěl ven. Naštěstí se podařilo a zvládla jsem dokončit i druhý a třetí odběr. Jelikož jsem po x hodinách na lačno šilhala hlady, moje první kroky z odběrovky vedly hned do nejbližší pekárny, odkud jsem si odnesla několik chlebíčků.

Doma jsem posnídala, trochu uklidila a vydala se ještě na menší nákup spojený s obědem. Koupila jsem si dvoje černé šaty, protože si poslední dobou s bříškem nedovedu představit nosit jakékoliv kalhoty. Vadí mi i těhotenské legíny.

Inzerce

Emmička má krásné vánoční fotky

V průběhu týdne jsme také dostali vytoužené vánoční fotky ze školky, na kterých to Emmičce opravdu sluší a přistanou babičkám na ledničce nebo v rámečcích. Emmička byla se školkou na divadelním představení „Pane, pojďte si hrát“, takže máme novou oblíbenou pohádku, která jede poslední dny opravdu nonstop.

Inzerce

Davídek pořád slaví halloween

Davídka jsem v průběhu týdne vozila na tréninky a v pátek jsem ho připravila na halloweenskou noc hrůzy s přespávačkou, kterou na gymplu každoročně pořádají. Chtěl jít za Jokera, takže to tentokrát nebylo nic těžkého. Nic, co by nespravila jedna košile a pár barviček na obličej.

Inzerce

Jak se daří mně?

Já jsem dokončila kurz firemních financí a dostala certifikát, už hledám, co dál. Jelikož jsem dobrala předchozí vitamíny, začala jsem s užíváním Mamavitu 2 od Babyonline, které byly součástí sponzorského balíčku. Cítím se prakticky dobře, jen mě teď sem tam v noci potrápí pálení žáhy. Jinak žádné potíže nepociťuji, až se divím, jak je tohle těhotenství na rozdíl od těch předchozích dvou klidné.

Předchozí problematická těhotenství

U Davídka i Emmičky jsem zvracela celodenně prakticky až do porodu, byla několikrát na udržování na kapačkách a doma v přísném klidovém režimu. Spát jsem musela se zvednutýma nohama postele a taky jsem si píchala injekce na ředění krve.

Teď se, krom vypočítaného vyššího rizika preeklampsie a nízko uložené placenty, nedá o nějakých komplikacích naštěstí moc mluvit. Nezbývá než doufat, že se v podobně klidném duchu přeneseme i přes třetí trimestr.

Monitor dechu za pár stovek!

Objednávala jsem další, z potřebných věcí do výbavičky. No, řekněme, že něco se dost povedlo, něco dost ne. Od jedné z maminek jsem koupila super monitor dechu Babysense II s dvěma podložkami, který jsem oproti původním 3,5 tis., které běžně stojí, pořídila opravdu za pár stovek. S paní byla úžasná domluva, monitor je prakicky nový a poslala mi k němu i vlastní instruktážní video, jak funguje. Doma jsem ho vyzkoušela a mám z tohoto nákupu opravdu velkou radost.

Podvod s vaničkou a oblečky z druhé ruky

Menší radost mám ale z vaničky Twistshake s podložkou a hrnečkem na polévání. Paní inzerovala tuto sadu jako úplně novou, neotevřenou a nepoužitou a dost mě zaujala její cena. Asi mi mělo být zvláštní, že je ta cena oproti novým sadám z originálních stránek až moc hezká. No, peníze jsem samozřejmě ihned po krátké konverzaci a vyzvání k udání adresy poslala a paní od toho okamžiku přestala reagovat. Takže jsem bez peněz i bez vaničky. Do třetice všeho dobrého jsem objednala balíček novorozeneckého oblečení na holčičku, sice z druhé ruky, ale oproti tomu, co někteří inzerují, opravdu krásné a čisté kousky od pečlivé maminky. Takže se těším a věřím, že za těch pár stovek z toho něco „na doma“ vyberu.

Davídek florbalový mistr

Víkend jsme zakončili dalším z turnajů ve florbalu starších žáků v Krupce. Davídek byl viditelnou oporou týmu a do souboje s o dvě hlavy většími protivníky, kteří jsou na první příčce v celkové tabulce přeboru starších žáků v ČR, šel na milion procent a nic jim nedal zadarmo. Svým prvním střeleným gólem otevřel skóre zápasu, a i když se týmu dnes vyhrát nepodařilo, připsal si do svých statistik krásný bod. Byli jsme na něj moc pyšní a chválili ho nejen trenéři, ale i ostatní z přihlížejících rodičů. Všude znělo „Takový malý a jak je rychlý a dravý, ten se nebojí, ten je teda pěkně potrápil…“ atd. No, co vám budu říkat, samozřejmě, že tohle se rodičům poslouchá opravdu pěkně. Příští zápas za 14 dní bude na domácí půdě, tak snad už se klukům zadaří.

Už jen pěkně do hajan

Po turnaji jsme si udělali s dětmi ještě zajížďku do OC v Teplicích, jak jinak než na jídlo. Burger King jsme našli, za odměnu se nadlábli a pokračovali jsme s večerem domů. Tam už jsme jen rychle proskočili sprchou, nachystali věci do školky a školy a uložili se po ještě jedné menší svačince ke spánku. I když si myslím, že Davídek dnes po tak úspěšném dni jen tak neusne a plný dojmů ze zápasu nám ještě několikrát dojde o své dokonalé střele i taktice vyprávět. 

Krásné zakončení týdne, panečku…

Marie

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marie ve 25. TT zvládla test těhotenské cukrovky i bez zvracení - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×