Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lída ve 24. týdnu těhotenství na návštěvě bojovala s uřvaným Františkem

Na středeční kontrole bylo u Lídy vše v nejlepším pořádku a celkově zatím nepociťuje, kromě ranních nevolností a občasného pálení žáhy, žádné vážnější zdravotní problémy. Ve čtvrtek se synem navštívila burzu škol v Prostějově a v sobotu hledání pokračovalo v Praze. Nejen Pepa, ale i Lída s Kristýnkou jsou očividně rození geodeti, ale ve výběru školy stále nemají úplně jasno. Celý den završil Františkův výstup na návštěvě ve Slapech nad Vltavou. Ze sponzorského balíčku si Lída chválí Suavinex krém proti striím.

 

Ludmila (24. týden těhotenství)

Zdravím všechny maminky a těhulky ve 24. týdnu těhotenství.

Jak jsem tento týden prožila?

Zkraje týdne se celkem nic zajímavého nedělo, byť jsem měla celkem nabitý program. V pondělí ráno jsem musela roznést letáky, protože v neděli je dovezli dost pozdě a už se mi roznášet, a zrovna největší dědinu, potmě nechtělo. Akorát jsem pak stihla zajít do obchodu, chvíli si odpočinout a vyrazit pro Kristýnku do školy. Odpoledne jsme pak spolu jely do Konice vyzvednout její občanku, která je už celkem zbytečná, protože se Německo nakonec nekoná. No co, alespoň bude mít doklad na školní výlety do Rakouska, kam osmáci od nás ze školy jezdívají. Až večer jsem si najednou uvědomila, že jsem ani nezanesla leták kolegyni do práce, kam jí ho každé pondělí nosím.

Inzerce

Miminko je v pořádku

Ve středu mě čekala poradna u doktora. Tam to bylo fajn. Dozvěděla jsem se, že je vše v pořádku a sestřička mi pak předala pytlík se vzorky a letáčky od sponzorů. Dole v laboratoři jsem se objednala na OGGT za dva týdny. Potom jsme ještě jeli honem nakoupit a konečně domů. 

Kam na školu?

Ve čtvrtek nás čekala burza škol v Prostějově, kde hlavně Pepa samozřejmě nemohl chybět. Vystavovaly tam všechny prostějovské školy i některé jiné z Olomouckého kraje. Pár škol ho zaujalo, takže si od nich vzal informativní letáčky, ale ani já ani on jsme moc jasna v rozhodování nepobrali. Trochu jsme si povídali se zástupcem SŠ polytechnické obor automechanik nebo se trochu zaobíral i zemědělstvím, ale moc se mi nelíbí představa, že s jeho hlavou skončí na učilišti. Tím spíš, že náš syn, bohužel, moc rukodělný není a praxe by pro něj mohl být problém. V zemědělství moc kvalitní uplatnění taky nevidím. On sám by se nejraději viděl někde na škole se zeměpisným zaměřením, ale takových škol po republice moc není. A všechno to jsou maturitní obory s příjimačkami, což pro něj taky asi bude trochu problém z hlediska matematiky…

Inzerce

Jsme rození geodeti

V sobotu nás čekal opět nejnáročnější den z celého týdne. Jeli jsme do Prahy na jednu z těch škol, na kterou má synátor eventuálně namířeno. Právě 11. listopadu se tam konal GIS day, čili den otevřených dveří. Konal se formou soutěží pro veřejnost, především pro případné uchazeče. Chodili jsme po stanovištích a plnili úkoly z oblasti geodezie, např. kreslení map, vyhledávání souřadnic, měření délky a výšky apod. Samozřejmě jsem věděla a uměla prd, ale brala jsem to spíš jako recesi a hlavně hru. Soutěžily jsme ve dvojici s Kristýnkou a Pepa sám a nakonec jsme oba „týmy“ získali 31 bodů a tím i první místo!

Inzerce

Přijímací řízení

Ještě před vyhlášením jsme si šli poslechnout pana ředitele a jeho proslov o přijímacím řízení. Měla jsem radost hlavně z toho, že se již nebude přihlížet na známky za vysvědčení jako dosud a budou se podávat tři přihlášky. Na složitosti přijímaček z matematiky to ale nic nemění. Ještě se měla konat ukázka práce s dronem, ale na to už jsme nečekali, protože jsme měli naplánovanou návštěvu bráchy v rehabilitačním ústavu ve Slapech nad Vltavou. Honem jsme se jeli k mamce naobědvat a vyrazili.

Návštěva ve Slapech na Vltavou

Byla to docela náročná cesta. Nejdřív metrem na Smíchovské nádraží, pak skoro hodinu cesta autobusem do Slap a potom ještě asi patnáct minut pěšky do kopce k samotnému ústavu.

Inzerce

Bylo to tam celkem hezké, ale pouze venkovní prostředí. Uvnitř vlastně taky, ovšem jen do té doby, než se Franta rozbrečel. Asi na něj padla únava z celého dne, protože řval a řval a nic nechtěl. Pití i kočár odmítal a hračkami házel. Šla jsem s ním kousek dál na chodbu, aby si ostatní mohli v klidu povídat. 

Tady bude klid!

Svým odchodem jsem akorát docílila toho, že mě přišla seřvat sestřička, že jsou tady nemocní lidé, ať to děcko zklidníme. Tak jsme se oblékli a šli ven do zimy a do tmy. Venku před nemocnicí sedělo pár blaženě pokuřujících „nemocných lidí“ a já marně přemýšlela, copak jim asi víc ubírá na zdraví. Myslím, že uřvané batole na chodbě to asi nebude. Frantovo extempore pokračovalo i v autobuse a já ho prosila ať zmlkne, protože jsem se bála, že nás řidič doopravdy vyhodí. Zvláště po tom, co se obtěžoval jít se mě osobně zeptat, zda jsem si kupovala lístek.

Zkažený den

Přiznám se, že mi tento výlet úplně znechutil celý zbytek dne. Ve vlaku mi už tak zkaženou náladu dorazil i jeden jediný funkční záchod z celé soupravy + samozřejmě, že na druhém konci od našeho kupé. Jinak se celý den jakž takž vydařil. Domů jsme přijeli něco před půlnocí a už jsme se všichni viděli v posteli. 

Hlavně zůstat fit

Kupodivu jsem celý proces cestování zvládala celkem v pohodě. Žádné větší potíže nebyly. Teda až na to, že jsem si asi vzala nějaké těsné kalhoty či co a přijela jsem tam dole úplně opruzená, otlačená a bolavá. Před spaním jsem se opláchla a namazala léčivou mastí, ale i přes veškerou únavu mi bolest nedala spát. Celý týden celkově jsem se cítila celkem v pohodě. Na ranní nevolnosti jsem si už zvykla a začal mě trápit nový neduh - pálení žáhy.

Suavinex - krém proti striím

Jak jsem zmiňovala v minulém deníčku, přišla mi první várka dárků od redakce. První produkt, který jsem zatím mohla vyzkoušet je krém proti striím Suavinex 500 ml. 

  • Lahvička s dávkováním pomocí praktické pumpičky
  • Krém je velice voňavý a rychle se vstřebává a nezanechává mastný film. 
  • Doporučené použití 2x denně na problémové partie (břicho, prsy, stehna).
  • Vhodný i pro citlivou pokožku

Já osobně tento produkt ráda využívám, ale na výsledek si počkám. Staré strie to nevyleští a nové jsem zatím ještě neobjevila, ale to se nejvíc pozná až po porodu. 

V dalším deníčku se těší,

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lída ve 24. TT na návštěvě bojovala s uřvaným Františkem - diskuze

Poradna

Jde o separační úzkost?

| emae | 04.12.2023, 12:49

Dobrý den paní magistro,

mám dotaz ohledně mé dcery. Anička je zatím jedináček, má 20 měsíců. Je hodná, šikovná, zdravá, poměrně společenská, ALE. Kdykoliv, když jsme spolu a kdokoliv si jí chce pochovat, nebo se jí jen dotknout, tak utíká, řve, chce být jen se mnou. Je u nás babička, (na kterou je opravdu zvyklá, vídají se téměř každý den), Anička si v pohodě hraje, máma jí chce pomazlit, NEEXISTUJE, zdrhá za mnou. S manželem je díky bohu v pohodě. Fór je v tom, že když je u té stejné babičky na hlídání, a to i přes noc, nemají jediný problém, Anička se s ní mazlí, udělá si z ní kolikrát tu pečovatelku, tzn. chce být jen s ní, jakmile příjde děda, zdrhá zase za ní a chce být u ní. Už jsem z toho dost unavená, neboť to trvá nejméně půl roku a chtěla bych se vás zeptat, jestli dítě v tak malém věku už dokáže hrát/předstírat? Ona je opravdu v pohodě víceméně s kdekým, když nejsem na blízku. Trvá to pár minut, než například opláče můj odchod a je s tou danou osobou v pohodě. Ale jakmile jsme kdekoliv, nebo i u nás doma a někdo o ni projeví zájem, jsem-li na blízku, je to k nevydržení.

Moc vám děkuji za pomoc!

Dobrý den,

podle Vámi popisovaného chování dcerky se s největší pravděpodobností skutečně jedná o projevy separační úzkosti. O tomto období je k dispozici mnoho materiálů a informací, také já jsem již několikrát na obdobné dotazy odpovídala. Proto bych se o projevech tohoto období nyní více nerozepisovala. Snad jen uklidnění pro vás, jedná se o naprosto normální projev zdravého vývoje dítěte. Je to projev zdravě se formujících emočních vztahů k matce a k dalším pečujícím osobám. K dceři je potřeba přistupovat citlivě, poskytnout jí fyzický kontakt, pomazlení, pochování, když jej bude potřebovat. Čím citlivěji k ní budete přistupovat a naplňovat její potřeby citové blízkosti, tím se rychleji naplní a toto období odezní. Rozhodně není třeba se tím nijak trápit nebo znepokojovat, dcera se vyvíjí naprosto normálně. To, že se podobné projevy objevují ve vztahu k babičce, je známkou jejich dobrého blízkého vztahu. Samozřejmě že pokud jste přítomna vy jako nejbližší pečující osoba, tak dcerka upřednostňuje vás. Jinak i malé dítě si dokáže vybírat osoby, a to i u blízkých, které se o něj budou starat a které ne. Tyto preference se během dětství i několikrát změní a je to také normální (např. na toaletě mi může pomoci jen maminka, tatínek ne, na kole jezdím jen s pomocí dědečka apod.). Užívejte si zdravé a krásné dcerky, poskytněte jí dostatek blízkosti, dokud ji potřebuje.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 17:53
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×