Inzerce
Inzerce
Inzerce

Marie je ve 24. týdnu těhotenství nadšená z kosmetiky Suavinex

Začátkem týdne Marii přišel balík dárků od sponzorů Rodíme ONLINE, nejvíce ji potěšila osvědčená značka Suavinex. Na vyšetřeních se ukázalo, že cysty u hlavičky miminka úplně zmizely a placenta se jí posunula v děloze nahoru, takže nakonec asi bude možný přirozený porod. Srdíčko je také v pořádku a miminko začíná být velmi aktivní. Kromě zhoršující se fyzičky a občasného pálení žáhy se Marie cítí dobře. Začala dokonce s kurzem firemních financí.

 

Marie (24. týden těhotenství)

Ahoj, holky ...

Je tady další týden a s ním další malé nahlédnutí do našeho života.

Inzerce

Přišel balík od sponzorů!

Můj 24. týden těhotenství odstartoval velmi milým překvapením od Babyonline v podobě prvního balíku od několika sponzorů seriálu Rodíme online 2023/2024. V tomto balíku, krom jiných předních výrobců dětských produktů, mi největší radost udělala kosmetika španělské značky Suavinex. Výrobky od Suavinexu znám již z minulého těhotenství, kdy jsem používala hlavně lahvičky a dudlíky. O značce vím, že klade velký důraz na zdraví a bezpečnost, a jejich výrobky se opírají o nejnovější lékařské výzkumy. Navíc se od konkurence odlišují i svým osobitým designem a jsou tak zároveň krásným moderním doplňkem. Je pravdou, že jsem neměla tušení, že Suavinex má po tolika letech i tak širokou škálu kosmetiky jak pro miminka, tak pro maminky.

Co jsem od značky Suavinex dostala?

V balíčku jsem dostala kompletní péči sestávající z čistícího gelového šamponu, tělového mléka, intenzivní masti na opruzeniny a hydratačního krému pro miminka a také krému proti striím, zpevňujícího a regeneračního krému a hojivého krému na prsní bradavky pro maminky. Po přečtení recenzí a složení a vyzkoušení kosmetiky pro maminky jsem přesvědčená, že kosmetika této značky zůstane naší stálicí. Ač se jedná o produkty spíše dražší, kvalita je u této značky zaručena. U předchozích těhotenství jsem šla také po nejosvědčenějších a nejznámějších dětských produktech, takže v tomto směru není na místě šetřit.

Inzerce

Placenta se posunuje nahoru a cysty u hlavičky zmizely

Střed týdne patřil opět několika lékařským kontrolám. V úterý jsme ráno navštívili klasickou poradnu, na které jsem se dozvěděla, že nízko uložená placenta už není tak úplně nízko uložená a je velká šance, že se z porodních cest ještě během třetího trimestru poposune kousek výš. Nebyl by tak nutný císařský řez a dalo by se rodit přirozeně – což bych teda radši. Hned po poradně jsme se vydali do Prahy do Gennetu na kontrolní UZV cyst, které měla viditelné malá na druhotrimestriálním screeningu. A milé překvapení nás čekalo i tady! Po cystách ani památky a kompletně se vstřebaly. Malá váží už 550g a je v absolutním pořádku.

Vyšetření srdíčka a večerní oslava 

Ve středu jsem jela zase do Ústí, na poslední kontrolní UZV srdíčka. Malá neměla úplně náladu se ukazovat, a tak mě pan docent poslal třikrát ven se projít a zaběhat si po schodech. Když pominu fakt, že byl tentokrát značně nepříjemný a některé průpovídky si mohl opravdu nechat od cesty, vyšetření taky dopadlo dobře. Večer jsme stihli ještě oslavu narozenin partnerova otce, který nás všechny pozval do restaurace, kde jsem si pořádným kusem steaku spravila chuť.

Inzerce

Strašíme tatínka

No a aby toho Halloweenu nebylo málo, museli jsme toho tátu taky trochu postrašit. Malou jsem namalovala, pustily jsme si strašidelnou pohádku a čekaly jsme, než se z práce objeví ve dveřích. A taky že se pořádně lekl! No, kdo by ne…. Ona se totiž chudák lekla sama sebe i Emmička, když se na sebe šla po delší době konečně kouknout do zrcadla. Pak už bylo samozřejmě po srandě a šlo se do vany. Příště chce být prý ale zombík zase… :-D V týdnu taky proběhlo ve školce vánoční focení, na které jsme stihli koupit šatičky za pět minut dvanáct, protože co já nemám v kalendáři, jako by nebylo… I když za pár korun, byla krásná a už se těšíme na výsledek. 

Inzerce

Jak se cítím?

No a já? Kromě stále sílících kopanců v bříšku a jedné noci, kdy jsem absolutně nemohla spát, komplikace žádné. Občas trošku cítím žáhu, ale zatím to šlo vždycky zahnat trochou mléka nebo něčím k snědku. Malá se v bříšku točí jako na kolotoči, což občas trochu zabolí a taky ta fyzička, třeba při obyčejném obouvání ponožek už není, co bývala, ale všechno jsou to zatím spíš radosti, kterým se dokážeme zasmát. 

Ani v těhotenství nezahálím

Abych se teda nenudila, když jde všechno tak hladce, začala jsem tento týden online kurz firemních financí. Má nějakých 16 lekcí, za každou je malý testík a pokud zvládnu velký závěrečný test alespoň na 80 % měla bych získat certifikát. Takže jsem asi u třetí lekce, už vím, co jsou finanční výkazy, výsledovka, ebitda, hrubý zisk a další pojmy… no, hned se cítím chytřejší. Příště se budu učit vyplňovat výkaz zisků a ztrát, tak snad mi to půjde i dál se stejným nadšením, se kterým jsem do toho skočila. Do konce mateřské bych chtěla stihnou ještě rekvalifikaci na fakturanta a účetnictví, což by mi mohlo při návratu zpět do práce zase trochu přilepšit… Tak, snad se plány podaří naplnit. 

Pro tento týden se loučím a těším se v týdnu následujícím! 

Marie

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marie je ve 24. TT nadšená z kosmetiky Suavinex - diskuze

Poradna

Řídká stolice

| anickaa90 | 02.12.2023, 08:08

Dobrý den, od včerejška má můj syn tuto stolici, je plně kojeny, zítra mu bude 7 týdnů, stolice nezapáchá. Mam se začít hodně stresovat a ihned vyhledat lékaře? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto věku může být stolice i takto řídká, je odrazem výživové hodnoty mateřského mléka, doporučila bych mamince výživově hodnotnou stravu, pak se stolice upraví. Pokud nebude efekt, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 02.12.2023, 17:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×